A. Dulkys nenori ieškoti „valstiečių“ klaidų: svarbu, kaip išeiti iš krizės

Publikuota: 2020-11-18
Arūnas Dulkys. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Arūnas Dulkys. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pretendentas į sveikatos apsaugos ministrus, buvęs valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys sako neieškosiantis buvusių valdančiųjų „valstiečių“ klaidų, sprendžiant koronaviruso krizę, o galvosiantis, kaip susitelkti ir išeiti iš šios krizės.

„Valdant krizę, reikia susikoncentruoti, susireguliuoti bures, viena pirmųjų burių – visiems susitelkti, tad aš tikrai nepradėčiau nuo klaidų ieškojimų, nes klaidų daro visi“, – BNS trečiadienį sakė A. Dulkys.

„Pirmas mano darbas būtų paskirti visas pirmąsias darbo valandas, minutes ir sekundes žiūrėjimui, kaip mes galėtume susitelkti ir išspręsti šitą klausimą – kaip išeiti iš šitos krizės“, – tęsė jis.

„Mūšio lauke knygos yra neskaitomos ir mūšio lauke santykiai nesiaiškinami – yra arba sprendžiama krizė, arba tada tokiems žmonėms pirmose fronto linijose ne vieta“, – teigė pretendentas į sveikatos ministrus.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

A. Dulkys teigė jaučiantis pilietinę pareigą prisidėti prie koronaviruso krizės sprendimo.

„Baigęs savo darbą valstybės tarnyboje, buvau sulaukęs įvairių pasiūlymų, kvietimų. Turbūt reta partija, kuri manęs nepakvietė dalyvauti politinėje veikloje, bet savęs, tiesiogine prasme, kaip politiko nemačiau“, – kalbėjo A. Dulkys.

„Tačiau dabar, kai esame tokiame krizės valdymo etape, kai valstybė susiduria su didžiuliais iššūkiais, sulaukęs tokio kvietimo tokiu metu, jaučiu ir tam tikrą pilietinę pareigą prisijungti, nes manau, kad komandos krizės valdymui perimti formavimas irgi yra sudedamoji krizės valdymo dalis. Manau, kad tokių krizių, kokią dabar turime su COVID-19, sprendimo patirties, matyt, neturi niekas, bet aš jaučiu, kad turiu patirties, žinau principus, kaip tvarkytis apskritai su problemomis“, – tvirtino jis.

Pasak pretendento į sveikatos apsaugos ministrus, čia galėtų praversti sukaupta didelė patirtis.

„Esu praleidęs virš 20 metų viešajame sektoriuje ir tikrai mačiau įvairiausių problemų, susidūriau su didžiule jų gausa, teko valdyti įvairius procesus“, – teigė A. Dulkys.

Jo teigimu, sveikatos apsaugos sistemos problemos yra žinomos, todėl jis būtų linkęs taisyti jų priežastis, o ne pasekmes.

„Jaučiuosi, kad gerai žinau sveikatos apsaugos sistemos įvairių negalavimų priežastis, todėl sutikau, nes manau, kad mano patirtis gali būti vertinga, kai mes norime žiūrėti ne tik į sveikatos apsaugos sistemos negalavimų pasekmes, bet ir galbūt kažką keisti priežastyse – surasti ir panaikinti priežastis“, – sakė buvęs valstybės kontrolierius.

Centro dešiniosios koalicijos į premjeres siūloma konservatorių sąrašo vedlė rinkimuose I. Šimonytė trečiadienį pristatė prezidentui, kokius kandidatus siūlytų eiti ministrų pareigas – sveikatos apsaugos ministru ji nori matyti A. Dulkį.

I. Šimonytė pabrėžė, kad tai nėra oficialus teikimas, nes ir ji pati dar nepatvirtinta premjere.

A. Dulkys: „Nejaučiu jokių nuoskaudų“

Pretendentas į sveikatos apsaugos ministrus A. Dulkys taip pat teigė nejaučiantis jokių nuoskaudų dėl to, kad prezidentas Gitanas Nausėda nepaskyrė jo antrai kadencijai vadovauti Valstybės kontrolei.

„Aš nejaučiu jokių nuoskaudų, toks tiesiog buvo šalies vadovo sprendimas, o dabar mes turime visai kitą klausimą ir man bus, jeigu bus, malonu pasidalyti savo įžvalgomis, kaip aš matyčiau, kaip dabar galėtume visi kartu susitelkti šios problemos sprendimui ir neužmirštume, kad nepaisant krizių, turime nepamesti ir kitų sisteminių problemų, nes po krizės turime išeiti stipresni“, – teigė A. Dulkys.

Jis tvirtino, kad konfliktų dėl asmeniškumų ar praeities pykčių su G. Nausėda neturi.

„Ne, aš tikrai šituo netikiu. Nemanau, kad valstybės valdyme galėtų būti vietos asmeniškumams. Manau, kad mus turi vienyti valstybės interesai“, – tvirtino A. Dulkys.

Prezidentas G. Nausėda neteikė A. Dulkio kandidatūros antrai kadencijai į valstybės kontrolierius, tačiau Seimas šiam jo sprendimui nusileido tik iš antro karto.

Parlamentas balandį balsavo prieš G. Nausėdos siūlymą atleisti A. Dulkį iš pareigų, tuomet opozicijos buvusiems konservatoriams keliant klausimus, ar sprendimas neteikti jo antrai kadencijai nėra susijęs su audito kritika dabar jau kadenciją baigiančiai Vyriausybei. Antru balsavimu po beveik mėnesio Seimas visgi atleido A. Dulkį.

Prezidentūra teigė, jog šalies vadovas pripažįsta A. Dulkio nuopelnus, tačiau mano, kad tuometinis A. Dulkio pavaduotojas Mindaugas Macijauskas buvo dar geresnis kandidatas ir pateikė „ambicingesnę ir konkretesnę viziją“ dėl įstaigos veiklos.

Darbą norėtų aptarti su A. Veryga

A. Dulkys taip pat sako, kad jeigu būtų paskirtas ministru, norėtų darbą aptarti su dabartiniu ministru Aurelijumi Veryga.

„Organizacijų valdymo kontekste, vadybos kontekste buvę vadovai yra tie, su kuriais mes turime bendradarbiauti tam, kad galėtume tinkamai perimti organizaciją, sritį ir judėti pirmyn“, – sakė A. Dulkys.

„Aš visuose savo darbuose, kuriuose pradėdavau veiklą, jeigu ir nepažinodavau, tai būtinai susipažindavau su buvusiais vadovais, išklausydavau jų įžvalgų, patarimų – tokie yra mano darbo principai“, – pridūrė jis.

A. Veryga trečiadienį sukritikavo A. Dulkio kandidatūrą ir teigė, kad tai būtų tinkamas kandidatas, tačiau ne šiuo  – krizės – metu.

A. Dulkys tokią kritiką vertina atsargiai ir sako, kad G. Nausėda bei I. Šimonytė ras „geriausią sutarimą“ dėl sveikatos apsaugos ministro.

„Kiekvienas turi savo nuomonę ir šiandien tų matymų bus įvairiausių, tegul jie būna, bet manau, kad finale būsimoji ministrė pirmininkė ir prezidentas tikrai ras sprendimą ir geriausią sutarimą“, – teigė pretendentas į ministrus.

Pasiūlymas būti ministru – po pirmojo rinkimų turo

Buvęs valstybės kontrolierius A. Dulkys sako konkretaus pasiūlymo tapti sveikatos apsaugos ministru sulaukęs po pirmojo Seimo rinkimų turo.

„Hipotetinis pokalbis, kaip žiūrėčiau į galimybę prisijungti prie ministrų kabineto, jis buvo dar prieš pirmą rinkimų turą, o po pirmojo rinkimų turo sulaukiau konkretesnio pasiūlymo“, – teigė A. Dulkys.

Jis teigė nepriklausantis ir nepriklausęs jokiai politinei partijai, tačiau, anot jo, tai neturėtų tapti kliūtimi pasitikėjimui Seime.

„Manau, kad neturėtų to būti, nes neabejoju, kad mano kandidatūra būtų neteikiama, jeigu dabartinė koalicija matytų kažkokių problemų“, – svarstė pretendentas į ministrus.

„Man nėra tekę bendrauti su frakcija, aš turėjau asmeninį būsimos premjerės kvietimą ir jos parodytą asmeninį pasitikėjimą. Tai labai vertinu“, – sakė jis.

Be kita ko, paklaustas, ar siektų sveikatos apsaugos sistemos audito, jis teigė, kad naudotųsi iki šiol atliktų auditų rekomendacijomis.

„Pastarųjų penkerių metų bėgyje jau atlikta daugiau nei 10 sisteminių valstybinių auditų sveikatos srityje, tad tikrai yra sočiai rekomendacijų ir sričių, kuriose reikia labai stipriai padirbėti“, – kalbėjo A. Dulkys.

Jis kol kas neįvardino prioritetinių sveikatos apsaugos sistemos sričių, kuriose imtųsi pokyčių, nes nenorėtų užbėgti už akių ministrų skyrimo procesui.

Jeigu bus teikiamas ministru, A. Dulkys teigė savo viziją, visų pirma, norintis pristatyti prezidentui G. Nausėdai.

[infogram id="249def53-a32c-4da3-8dd3-247379e5b4c8" prefix="FEJ" format="interactive" title="Valdančiosios koalicijos siūloma naujos Vyriausybės sudėtis 2020 11 18"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Pirmadienį nustatyti 242 nauji COVID-19 atvejai

Praėjusią parą nustatyti 242 nauji COVID-19 atvejai, du žmonės mirė, rodo antradienį paskelbti Statistikos...

20 šalių siūlo Ukrainai naujos ginkluotės

Maždaug 20 valstybių pirmadienį sąjungininkių susitikime pasiūlė naujus karinės pagalbos paketus su Rusijos...

J. Bidenas: strateginio dviprasmiškumo politika Taivano atžvilgiu išlieka nepakitusi

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad Vašingtono „strateginio dviprasmiškumo“ politika Taivano...

Nustatytos 105 prokremlišką informaciją Lietuvoje skleidžiančios socialinių tinklų grupės 3

Lietuvoje veikia prokremlišką dezinformaciją skleidžiančių asmenų tinklas, valdantis 105 „Facebook“ grupių,...

Įstatymas nėra iškaltas akmenyje 2

Daugiau nei 43.000 Lietuvos mokesčių mokėtojų naudoja daugiau nei 101.000 kasos aparatų, skaičiuoja...

Trys mėnesiai karo pabudino užsnūdusią Europą Premium

Rusijos karas prieš Ukrainą sukėlė tektoninių lūžių visoje Europoje. Užsienio ekspertai tikina, kad Europos...

T. Janeliūnas nesureikšmina Rusijos pagrasinimų dėl NATO plėtros Premium

Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO gerokai sustiprins saugumą Baltijos jūros regione, bet nereikėtų...

IT ekspertas pataria, kaip išsirinkti jūsų įmonei tinkamiausią Debesijos tipą Verslo tribūna

Verslo plėtros sprendimų ieškančios įmonės vis dažniau renkasi debesijos paslaugas, nes tai yra efektyvesnė...

Civilinės sąjungos įstatymas – kompromisas tarp emocijomis ir mitais grįstų argumentų bei vakarietiško požiūrio į šeimą? Verslo tribūna

2022 m. gegužės 16 d. grupė Seimo narių įregistravo Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuris nustatytų...

Lietuvos ir JK užsienio reikalų ministrų susitikime – ne tik dvišalio bendradarbiavimo, bet ir Ukrainos klausimai

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitikę Londone aptarė grūdų...

Verslo aplinka
2022.05.23
Rusijos pajėgos užimtame Chersone rublį paskelbė oficialia valiuta

Maskvos pajėgų kontroliuojamos Ukrainos pietinės Chersono srities administracija pirmadienį pranešė, kad...

Verslo aplinka
2022.05.23
Latvijoje ir Estijoje pramonės produkcija per metus brango apie 30%

Latvijos pramonės produkcijos gamintojų kainų indeksas praėjusį mėnesį, palyginti su ankstesniu, pakilo 3,1%,...

Pramonė
2022.05.23
TVF vadovė paragino vyriausybes subsidijuoti maistą ir energiją neturtingiausiems

Vyriausybės turi subsidijuoti maisto ir energijos išlaidas neturtingiausiems visuomenės nariams, paragino...

Verslo aplinka
2022.05.23
E. Lucasas. V. Putino karas atskleidžia Europos susiskaldymą dėl saugumo

Saviapgaulė būdavo Vakarų mąstysenos apie Baltijos jūros regioną leitmotyvas. Nuo šio regiono atitolusių...

Nuomonės
2022.05.23
Ekspertai: laukiamas Rusijos nemokumas niekaip nepaveiks pasaulio ekonomikos Premium

Sankcijų nuo savo tarptautinių oficialiųjų atsargų reikšmingos dalies atkirsta Rusija jau šią savaitę gali...

Verslo aplinka
2022.05.23
K. Kneissl traukiasi iš „Rosneft“ tarybos

Karin Kneissl, buvusi Austrijos užsienio reikalų ministrė, pasitraukė iš naftos pramonės milžinės „Rosneft“...

Verslo aplinka
2022.05.23
Ch. Lagarde užsimena apie neigiamų palūkanų eros pabaigą rudenį 12

Europos Centrinis Bankas (ECB) iki rugsėjo pabaigos greičiausiai užbaigs neigiamų palūkanų normų erą,...

Rinkos
2022.05.23
V. Zelenskis paragino pasaulio lyderius Rusijai taikyti maksimalias sankcijas 6

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį Pasaulio ekonomikos forume paragino spausti į jo šalį...

Verslo aplinka
2022.05.23
Vokietijos verslo nuotaikos gegužę pagerėjo

Vokietijos verslo nuotaikos dėl ekonominės padėties gegužę pagerėjo, tačiau jos perspektyvų atžvilgiu...

Rinkos
2022.05.23
ES dėl Rusijos sukelto karo pratęsė biudžeto deficito taisyklių netaikymą 2

Taisyklės, draudžiančios Europos Sąjungos (ES) vyriausybėms per daug išlaidauti, dėl Rusijos sukelto karo...

Verslo aplinka
2022.05.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku