Per parą patvirtinti 1.152 nauji COVID-19 atvejai, aštuonios mirtys

Per praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1.152 nauji koronaviruso atvejai, mirė aštuoni sirgę žmonės, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Papildyta informacija apie mirusius, naujai užsikrėtusius ir ligoninėse gydomus asmenis
Dar trys COVID-19 sirgę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, koronavirusas nuo pandemijos pradžios iš viso nustatytas 35.911 asmenų, 285 asmenys mirė. Dar 111 užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.
Tebeserga 27.633 asmenys, 7.882 pasveiko.
Izoliacijoje šiuo metu yra 100.553 asmenys.
Nuo birželio pradžios šalyje registruoti 472 įvežtiniai atvejai.
Sekmadienį ištirti 4.458 ėminiai dėl koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1.187.674.
Visi mirusieji iš Kauno apskrities
Praėjusią parą užfiksavus aštuonis mirties atvejus nuo koronaviruso, bendras skaičius išaugo iki 285, informuoja NVSC.
Jo duomenimis, visi mirę asmenys Kauno apskrities gyventojai, priklausę amžiaus grupėms nuo 60 iki 89 metų.
Mirusieji taip pat turėjo kitų susirgimų.
NVSC teigimu, dėl kitų priežasčių praėjusią parą mirė trys koronavirusu užsikrėtę žmonės, visi atvejai taip pat fiksuoti Kauno apskrityje.
[infogram id="3dba3875-7886-4941-8e86-f365f152b74c" prefix="QzB" format="interactive" title="Koronavirusas: 11 16"]
Ligoninėse dėl COVID-19 1.359 žmonės
Ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 1.359 žmonės, 100 iš jų reanimacijoje.
Ligoninėse gydoma 104 pacientais daugiau nei pranešta sekmadienį.
Deguonies kaukės reikalingos 641 ligoniui, plaučių ventiliacija taikoma 61.
Pagal 58 iš 61 gydymo įstaigos pateiktus duomenis, šiuo metu Lietuvoje užimtos 8.994 ligoninių lovos iš 16.963.
Iš 662 reanimacijos lovų užimta 351, dirbtinės plaučių ventiliacijos 200 iš 611, iš lovų, kuriose yra deguonies tiekimas, užimtos 1824 iš 6287.
Tebetiria daugiau nei pusę per praėjusią parą nustatytų atvejų
Iš 1.152 per praėjusią parą nustatytų naujų koronaviruso atvejų epidemiologiškai ištirti buvo 507, likusieji tiriami pirmadienį, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Centras pabrėžia, jog 317 iš šių atvejų į sistemą pateko vėlai ir vakare ir naktį, kai epidemiologiniai tyrimai nėra atliekami. Darbo valandomis sekmadienį neištirta liko 328 atvejai.
Šių atvejų, kaip ir pirmadienį užfiksuotų naujų atvejų, epidemiologinius tyrimus NVSC vykdo šiuo metu.
357 atvejai buvo užfiksuoti Vilniaus apskrityje, 184 Kauno, 173 Šiaulių, 156 Klaipėdos, 88 Marijampolės, 59 Panevėžio, 48 Telšių, 40 Alytaus, 31 Tauragės ir 10 Utenos apskrityse. Devyni atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo.
Nauji atvejai fiksuoti protrūkiuose Orlen Retail Lietuva Kryžkalnyje, Valstybinės sienos apsaugos tarnyboje, Vilniaus oro uoste, Nacionalinėje mokėjimo agentūroje Tauragėje.
Virusas toliau plinta ir socialinės globos įstaigose: Adakavo, Aukštelkės, Dūseikių socialinės globos namuose, K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, Stonaičių socialinės globos namuose.
Taip pat nauji atvejai fiksuoti gydymo įstaigose: Jonavos ligoninėje, Kauno greitojoje medicinos pagalboje, LSMU Kauno klinikose, Mažeikių ligoninėje, Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, Švenčionių rajono ir Utenos ligoninėse.
Nauji atvejai taip pat siejami su protrūkiais Vilniaus Sietuvos progimnazijoje, Kidulių pagrindinėje mokykloje.
Vyriausioji epidemiologė: yra stabilizacijos ženklų
Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė sako, kad koronaviruso atvejų skaičiaus augimas Lietuvoje ima lėtėti, yra ženklų, kad situacija pamažu stabilizuojasi, nors ir išlieka sudėtinga.
Situacija išlieka sudėtinga ir epidemiologiškai nepalanki (...), bet susirgimų skaičiaus kilimas nebėra toks spartus, kaip buvo prieš keletą savaičių, kai turėjome susirgimų skaičių, augantį vos ne dvigubai ar trigubai kiekvieną savaitę, LRT radijui pirmadienio rytą sakė L. Ašoklienė.
Yra požymių, kad situacija stabilizuojasi ir reikia tik šiek tiek laiko, kad skaičiai pradėtų mažėti, teigė epidemiologė.
Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas lapkričio 7 dieną. Karantino metu uždarytos kavinės, barai ir restoranai, sporto klubai, draudžiami renginiai, į sporto varžybas neįleidžiami žiūrovai, kai kurie moksleiviai perėjo prie nuotolinio ugdymo.
L. Ašoklienės teigimu, karantino rezultatai aiškiau turėtų pradėti matytis šią arba kitą savaitę, tačiau viruso plitimo tempas labai priklausys nuo visuomenės elgesio.
Pastarąją savaitę Lietuvoje vidutiniškai kasdien užfiksuojama maždaug po 1.400 naujų koronaviruso atvejų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti