Virusą pažabojusi Australija klausė medikų, o ne verslo nuomonės

Pavasarį visų akims krypus į sklandžiai su virusu besitvarkančią Pietų Korėją, dabar yra ko pasimokyti iš Australijos šalis pažabojo antrąją viruso bangą ir jau kuris laikas nefiksuoja naujų viruso židinių.
Kitoms šalims antrosios bangos metu bandant taikyti ekonomikai mažiau kenksmingas pandemijos valdymo priemones, Australija tikina, kad verslo interesus kuriam laikui reikėtų pamiršti.
Griežtas karantinas
Kaip rašo Financial Times, antroji viruso banga Australiją pasiekė liepą. Pirmus naujus protrūkius fiksavus Melburno mieste, per kelias savaites Viktorijos valstijoje kasdien fiksuojamų naujų atvejų skaičius išaugo iki 700.
Kitoms šalims bandai taikyti švelnesnes ir ekonomikai ne tokias kenksmingas kovos su pandemija priemones, Australija nedelsė ir iškart įvedė karantiną.
Itin griežtos jo sąlygos galiojo 112 dienų ir nors buvo kritikuojamos, savo davė spalio pabaigoje, praėjus dvejoms savaitėms nuo karantino nutraukimo, Viktorijos valstijoje nepranešama apie naujus vietinius viruso atvejus.
Valstijos sėkmę bandoma pakartoti visos šalies lygmeniu ir Australijoje jau pasitaikė dienų, kai naujų viruso atvejų nebuvo fiksuojama visoje šalyje. Palyginus su kitomis šalimis, situacija kontrastinga tiek Europa, tiek JAV kol kas fiksuoja tik užsikrėtimų augimą.
Brettas Suttonas, Viktorijos vyriausias epidemiologas, tikina, kad Australijai su virusu susitvarkyti pavyko dėl stiprios lyderystės, taip pat dėl to, kad buvo klausoma mokslininkų rekomendacijų, o ne verslo pageidavimų.
Idėja, kad sveikatos ir ekonominės strategijos kertasi yra klaidinga, iš tikro jos rodo į tą pačią pusę, medikų forume, kuriame Jungtinės Karalystės sveikatos specialistai domėjosi Australijos viruso suvaldymo metodais, kalbėjo Stephenas Duckettas, Grattano instituto direktorius.
Jis primena, kad nors karantinas buvo griežtas, po jo šalis galėjo grįžti į įprastą gyvenimą lapkritį šalyje į regbio rungtynes jau rinkosi dešimtys tūkstančių, o verslo pasitikėjimo indeksas pašoko į septynių metų aukštumas.
Pakartoti bus sunku
Ir nors tai skamba kaip sėkmės istorija, ekspertai pažymi, kad kitoms valstybėms ją gali būti sudėtinga pakartoti tiek dėl geografinės padėties, tiek dėl kitokios politinės kultūros.
Australijoje nevyksta tiek tarptautinių kelionių kaip Europoje ar JAV, o kad įvežtinius atvejus būtų galima lengviau kontroliuoti iškart buvo imtasi priemonių Australija atšaukė tarptautinius skrydžius, o atvykstantys privalėjo karantinuotis viešbučiuose. Socialinės distancijos taisyklės taip pat buvo plačiai komunikuojamos, o žmonės jų laikėsi.
Visuomenė išties gerbia valdžią ir jos sprendimus, pažymi S. Duckettas. Dėl to nors kovos su virusu priemonės buvo griežtos, apklausos rodė, kad visuomenė jų laikosi, o pasitikėjimas valdžia išliko aukštas.
Tiesa, ir Australijos kova su virusus nebuvo be klaidų. Kovą, pareigūnams leidus kruizinį laivą Ruby Princess palikti testų neatlikusiems keleiviams, tai paskatino infekcijų šuolį visoje šalyje, o antrąją viruso banga Australijoje siejama su viešbučių karantino pažeidimais.
Nepaisant to, didelės apimties testavimas ir efektyvus kontaktų atsekimas iki šiol leido Australijoje greitai susitvarkyti su naujais protrūkiais.
Pietų Velsas turi puikią karantino sistemą ir didelius testavimo, kontaktų susekimo ir izoliavimo pajėgumus, dėl ko galima greitai užgesinti kiekvieną net mažiausią gaisrą, Financial Times cituoja Sharoną Lewiną, Peterio Doherčio instituto direktorių.
Nors nemažai verslų pripažįsta, kad karantinas galėjo būti trumpesnis ir ne vienai bendrovei buvo itin sunkus, susitvarkius su antra pandemijos banga vartotojai mieliau grįžta į parduotuves.
Žmonės nebėra išsigandę ir dalykai grįžta į savo vietas. Manau pasiekėme lūžio tašką, teigia Kim Laurie, Melburne vadovaujanti gėlių parduotuvei.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti