ES susitarė iš „Pfizer“ ir „BioNTech“ įsigyti iki 300 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių

Europos Sąjunga (ES) susitarė iš pažangos vakcinos nuo COVID-19 kūrime pasiekusių bendrovių Pfizer ir BioNTech įsigyti iki 300 mln. vakcinos dozių.
Papildyta: Pirmosios COVID-19 vakcinos ES 2021 m.
Patvirtinus, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19, pagal šią sutartį valstybės narės galės įsigyti 200 mln. vakcinos dozių. Taip pat numatyta galimybė įsigyti papildomų 100 mln. dozių.
Džiaugiamės, kai pirmadienį bendrovės BioNTech ir Pfizer pranešė apie savo pasiekimus kuriant vakciną, o šiandien galime pasidžiaugti su jomis sudarytu susitarimu dėl 300 mln. vakcinos dozių pirkimo. Tai jau ketvirta mūsų vakcinų pirkimo sutartis ir dabar mes turime labai solidų galimų įsigyti vakcinų paketą. Daugelio šių vakcinų klinikiniai bandymai jau eina į pabaigą. Kai tik bus patvirtintos, jos bus greitai išsiuntinėtos gavėjams ir tai mums padės priartinti pandemijos pabaigą, EK pranešime spaudai cituojama Ursula von der Leyen, EK pirmininkė.
Kompanija Pfizer paskelbė, kad metų pabaigoje pradės platinti vakciną, kai tik Europos vaistų agentūra ją patvirtins.
Šiandien mes užbaigėme susitarimą su Europos Komisija dėl vakcinos pirkimo. Šis susitarimas yra paskutinis, dėl kurio kol kas derėjosi Pfizer ir BioNTech ir didžiulis žingsnis į priekį mūsų visų bendro tikslo link sukurti vakciną, kuri būtų prieinama kenčiančiai pasaulio populiacijai, Financial Times cituoja Albertą Bourlą, Pfizer vadovą.
VŽ primena, kad trečiosios fazės klinikiniai tyrimai parodė, kad kompanijų Pfizer ir BioNTech kuriama vakcina nuo COVID-19 yra efektyvi daugiau kaip 90%. Ši žinia reiškia, kad, sulaukus atitinkamų institucijų leidimo, pirmosios dozės rinką pasiekti galėtų dar šiemet.
Kaip praneša Financial Times, vakcinos efektyvumą patvirtino trečiosios fazės klinikiniai tyrimai, kurių metu vakcina buvo išbandoma su 43.000 savanorių. Jiems suleidus po dvi dozes 28 dienų intervalu, nedidelis užsikrėtusiųjų virusu skaičius leido nepriklausomiems vertintojams apskaičiuoti vakcinos efektyvumą.
Tokie tyrimai paskutinė stadija prieš gaunant licenciją vakciną platinti. Iš daugiau kaip dešimtiems bendrovių, šiuo metu dirbančių su vakcina, Pfizer ir BioNTech buvo pirmosios, užbaigusios trečiosios fazės klinikinius tyrimus.
Be susitarimo su Pfizer ir BioNTech, EK spalį taip pat patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos su viena iš Johnson & Johnson priklausančių farmacijos grupės Janssen Pharmaceutical bendrove Janssen Pharmaceutica NV, taip pat EK jau yra pasirašiusi sutartis su AstraZeneca ir Sanofi-GSK bei sėkmingai užbaigė parengiamąsias derybas su CureVac ir Moderna.
Pirmosios COVID-19 vakcinos ES 2021 m.
Pirmosios vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 Europos Sąjungoje gali būti anksčiausiai pradėtos platinti 2021 m. pirmąjį ketvirtį trečiadienį nurodė Bendrijos sveikatos apsaugos agentūros vadovė.
Bet tiksliau pasakyti negaliu, naujienų agentūrai AFP sakė Stokholme įsikūrusio Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) direktorė Andrea Ammon.
Vienas ES šaltinis antradienį sakė AFP, kad kuri nors vakcina galėtų būti patvirtinta vartoti Bendrijoje nuo 2021-ųjų pradžios.
A. Ammon žinią apie pasiektus bendrovių Pfizer ir BioNTech rezultatus vertino atsargiai.
Žinoma, ji yra daug žadanti, pripažino A. Ammon, bet perspėjo, kad kol kas žinia paskelbta tik pranešimu spaudai, ne moksliniame recenzuotame straipsnyje.
Todėl reikia sulaukti galutinio vertinimo. Bet kokia Europos Sąjungoje platinama vakcina turi būti patvirtinta Europos vaistų agentūros (EMA).
A. Ammon sakė, kad COVID-19 pandemijos plitimas Europoje yra labai, labai neraminantis ir kad visi ženklai rodo, jog šiuo metu einame netinkama kryptimi.
Anot jos, sumažinti kasdien registruojamų užsikrėtimo atvejų skaičių gali trukti ilgiau, negu Europoje truko numalšinti pirmąją koronaviruso bangą kovą ir balandį.
ECDC direktorė ragino europiečius laikytis nustatytų suvaržymų ir priemonių, turinčių padėti suvaldyti viruso plitimą. Jie turi suprasti, kad jiems itin svarbu prisidėti prie epidemijos suvaldymo laikantis šių priemonių, kalbėjo A. Ammon.
ES sveikatos apsaugos komisarė Stela Kiriakides trečiadienį pakartojo, kad prasidėjus skiepijimams pandemija pasibaigs ne iškart.
Turime suprasti, kad kai jau turėsime saugią ir veiksmingą vakciną, ji nebus sidabrinė kulka, priversianti COVID-19 per naktį išnykti, žurnalistams sakė ji.
Anot komisarės, suvaržymo priemones reikės tęsti tol, kol bus paskiepyta reikšminga populiacijos dalis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti