ES siūlo steigti naują instituciją ateities sveikatoms krizėms kontroliuoti

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paskelbė ekstremalią visuomenės sveikatai padėtį, taip pat ėmėsi kurti naują ligų kontrolės agentūrą ir ruošti bendrą planą, kaip pasirengti krizėms, panašioms į dabartinę koronaviruso pandemiją.
Pranešimas papildytas EK pirmininkės citata.
Už sveikatos politiką daugiausia yra atsakingos pačios Bendrijos valstybės narės, tačiau ES sveikatos komisarė Stela Kiriakides pareiškė, kad COVID-19 išryškino poreikį koordinuoti veiksmus.
Nuo kovo mėnesio, kai ši liga pasiekė Europos miestus, žemyne mirė mažiausiai 311.000 iš daugiau nei 13 mln. užsikrėtusiųjų, o daugelyje šalių jau vilnija antroji susirgimų banga.
Europos pareigūnai pripažįsta, kad 27 valstybės narės nesugebėjo tinkamai koordinuoti veiksmų per pirmąją epidemijos bangą, užfiksuotą pirmaisiais šių metų mėnesiais taigi, infekcija greitai išplito.
Kad sumažintume neigiamą poveikį žmonėms ir verslui, turime drauge kovoti su grėsmėmis sveikatai. Praėję metai mums parodė, kad susiskaldymas daro visas valstybes nares pažeidžiamas, pabrėžė S. Kiriakides.
Visi matėme nekoordinuotų nacionalinių priemonių pasekmes per pirmąsias protrūkio savaites ir net mėnesius, sakė ji.
Taip pat pastebėjome pasirengimo stygių, kai pritrūko medicininės įrangos, testavimo pajėgumų ir koordinavimo kitose srityse, tęsė komisarė.
Krizės laikotarpiais, kai susiduriame su valstybių sienas peržengiančiomis grėsmėmis sveikatai, piliečiai tikisi, kad ES imsis aktyvesnio vaidmens juos apsaugant, pažymėjo ji.
Esama požymių, kad, vėl paskelbus įvairaus griežtumo nacionalinius karantinus, antroji banga gali artėti prie savo kulminacijos. Be to, pavyko pasiekti pažangą kuriant vakcinas nuo COVID-19.
Tačiau S. Kiriakides nori, kad Europa sukurtų sveikatos sąjungą, kad Bendrija sutvirtintų savo atsparumą būsimiems ligų protrūkiams.
Mūsų tikslas apsaugoti visų Europos piliečių sveikatą. Koronaviruso pandemija parodė, kad reikia daugiau ES masto koordinavimo, atsparesnių sveikatos priežiūros sistemų ir geresnio pasirengimo būsimoms krizėms. Keičiame kovos su tarpvalstybinėmis grėsmėmis sveikatai būdą. Šiandien pradedame kurti Europos sveikatos sąjungą, kad krizės metu piliečius apsaugotume aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugomis ir padėtume Europos Sąjungai ir jos valstybėms narėms užkirsti kelią visai Europai poveikį darančioms ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir jas valdyti, EK pranešime spaudai cituojama Ursula von der Leyen, EK pirmininkė.
Briuselis planuoja steigti naują instituciją, kuri pagal funkcijas atitiktų Biomedicinos pažangiųjų tyrimų ir plėtros tarnybą (BARDA) JAV Sveikatos apsaugos departamentui pavaldžią agentūrą, turinčią daug išteklių bendradarbiavimui su laboratorijomis.
Pasak S. Kiriakides, planai dėl šios naujos ES institucijos Sveikatos krizių valdymo tarnybos (HERA) bus įtraukti į formalų įstatymo projektą kitais metais. Ji turėtų pradėti veikti 2023 metais.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti