Karantinas prasideda: kas ribojama ir kaip skiriasi nuo praėjusio karto

Nuo šeštadienio vidurnakčio Lietuvoje įsigaliojo tris savaites truksiantis karantinas. Jo metu ribojamas viešasis gyvenimas, kai kurių verslų veikla, žmonės raginami susilaikyti nuo nebūtinų kontaktų. Palyginti su pirmuoju karantinu pavasarį, šį kartą ribojimai ne tokie griežti.
VŽ pateikia Vyriausybės priimtų ribojimų sąrašą bei palyginimą su praėjusiu karantinu.
[infogram id="9dd7cfa0-2904-4899-9998-ba1a787b909a" prefix="dU1" format="interactive" title="Apribojimai visuotino karantino metu"]
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia rekomendacijas gyventojams, kaip elgtis karantino metu bei išvengti viruso. Pagrindiniai akcentai socialinei distancijai ir higienai.
Žmonės raginami atidėti šeimos šventes, riboti kontaktų skaičių, jei tik galima, dirbti nuotoliniu būdu bei dėvėti kaukes visur ir visada.
Kaip skiriasi nuo praėjusio karto
Tadas Povilauskas, SEB ekonomistas, pastebi, jog šį kartą draudimai nėra tokie griežti kaip pirmosios susirgimų bangos metu. Karantinas tuomet iš viso truko apie 3 mėnesius, palaipsniui švelninant priemones.
Esant sąlygai, kad epidemiologinė situacija dramatiškai nebesikeis, galima tikėtis, jog ekonomikos nuosmukis lapkritį ir gruodį bus mažesnis negu buvo balandį ir gegužę, savo Facebook paskyroje viliasi ekonomistas.
Pasak jo, svarbiausia tai, jog nėra priverstinai stabdomas prekybos sektorius, nes būtent pavasarį didelei daliai darbuotojų iš ne maisto prekybos įmonių buvo paskelbta prastova. Kita vertus, tokių bendrovių pajamos kris ir dabar, tačiau ne taip skaudžiai.
Be to, gyventojai ir verslas per daugiau negu pusmetį nuo pandemijos pradžios jau ir pasiruošę, ir labiau įpratę prie prekybos internetu. Tą patį galima pasakyti ir apie paslaugas fizinėse vietose teikiančias įmones ar asmenis (pvz. remonto paslaugos, ar kirpimas) šitas verslas ir žmonės galės gauti pajamų, karantinus lygina T. Povilauskas.
Jo žodžiais, artimiausiu metu svarbu sekti registruoto nedarbo ir į prastovas išleistų darbuotojų skaičiaus pokytį. Jis rodys, ką renkasi darbdaviai tokiuose sektoriuose, kaip maitinimo ir apgyvendinimo ar saugoti darbuotojus žinant, kad didelė tikimybė, jog karantinas nesibaigs po 3 savaičių, ar su jais atsisveikinti iki pavasario.
[infogram id="47c069e7-99e2-4603-ab0e-244cf83abde4" prefix="O1P" format="interactive" title="karantinų ribojimų palyginimas"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti