Nenumatyto Seimo posėdžio nebus, V. Pranckietis įtaria parašų klastojimą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad nenumatyto Seimo posėdžio negalima rengti, nes gali būti suklastoti iniciatorių parašai.
Parlamento vadovo teigimu, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos narių Ritos Tamašunienės ir Jaroslavo Narkevičiaus parašai pakartoti dukart, todėl nesurinktas minimalus būtinas Seimo narių parašų skaičius 47 sušaukti nenumatytam posėdžiui.
Atmetus du pasikartojančius parašus, išeina, kad valstiečių iniciatyvą dėl nenumatyto posėdžio palaikė 45 parlamentarai.
Vakar, kai gavau dokumentus dėl posėdžio surengimo, tiesiog peržiūrėjau parašus ir radau dvi pavardes du kartus pakartotas. Kadangi nesurinkti reikalingi 47 originalūs parašai, aišku, kad tai yra galimai klastotė, trečiadienį Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis.
Jo žiniomis, dokumente taip pat yra antradienį Seime nebuvusių parlamentarų parašų.
Bet čia tik mano nuomonė, sakė V. Pranckietis.
Jis žadėjo dėl galimo dokumento klastojimo kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.
Agnė Širinskienė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė valstietė, atmetė įtarimus dėl parašų klastojimo.
Seimo nariai tikrai pasirašinėjo prie liudininkų, visi matėme, kaip ponia Tamašunienė ir Narkevičius pasirašė. Jie buvo atėję į mūsų frakcijos posėdį, tų liudininkų yra kokių 50. Tiesiog, matyt, įvyko taip kadangi Seimo nariai pasirašinėjo ne vieną dokumentą, o daugiau, jie tiesiog suklydo ir pasirašė kelis kartus, žurnalistams Seime sakė A. Širinskienė.
Ji neatmetė, kad valstiečiai Seimo nutarimą dėl paklaustimo Konstituciniam Teismui bandys priimti ketvirtadienį per plenarinį posėdį.
Manau, kad sprendimą galima rytoj priiminėti, Konstituciniam Teismui paaiškinant, kad vienas iš pareigūnų nevykdė savo funkcijos, o Seimo nariai, jau ką galėjo, iš savo pusės padarė, sakė A. Širinskienė.
Tikrai labai apmaudu, kai partijų teisė ginčyti apribojama kažkokių pareigūnų veiksmais, pridūrė ji.
Antradienį valstiečiai pranešė surinkę privalomus 47 parašus, kad būtų surengtas nenumatytas plenarinis posėdis apsvarstyti LLRA-KŠS prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimų šiurkščių rinkimų tvarkos pažeidimų, turėjusių įtakos rinkimų rezultatams.
LLRA-KŠS teigia, kad Seimo rinkimų įstatymą šiurkščiai pažeidė visuomenininko, laidų vedėjo Andriaus Tapino inicijuota kampanija, kuria siekta, jog partija nepatektų į parlamentą.
Dėl to europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio vadovaujama partija kreipėsi į prezidentą ir Seimo pirmininką, kad šie savo ruožtu nusiųstų paklausimą KT dėl galimų rinkimų pažeidimų.
Tačiau pirmadienį šį prašymą atmetė prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį Seimo pirmininkas V. Pranckietis, nes neįžvelgė Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo.
Valstiečiai savo ruožtu pareiškė, kad sprendimą dėl LLRA-KŠS kreipimosi turi priimti Seimas, o ne parlamento pirmininkas, dėl to jie inicijavo nenumatytą parlamento posėdį.
Vyriausioji rinkimų komisija konstatavo, kad akcija Viso gero, Voldemortai ir leidinys Viso gero, Valdemarai buvo neigiama LLRA-KŠS reklama, tačiau rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidė, nes nei A. Tapinas, nei Laisvės TV nebuvo politinės kampanijos dalyviai.
A. Tapinas sako, kad jis jokių teisės aktų nepažeidė.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti