I. Šimonytė po pokalbio su prezidentu: „Buvo įvardytos ir kai kurios pavardės“

Kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė pripažįsta, kad trečiadienį įvykusiame jos susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda buvo įvardytos kai kurios galimų pretendentų į ministrus pavardės, tačiau esą jie nebuvo įvardyti kaip kažkokie jau aiškiai, oficialiai ir galutinai sutarti kandidatai. Nė vienos pavardės I. Šimonytė neatskleidžia.
Informavau prezidentą apie trijų partijų derybų eigą, taip pat aptarėme mūsų pasirengimą sklandžiai perimti kovos su koronavirusu kontrolę, po beveik valandą trukusio pokalbio žurnalistams sakė dėl būsimos valdančiosios koalicijos suformavimo besiderančių trijų centro dešinės partijų keliama kandidatė į Vyriausybės vadoves.
Paklausta, ar buvo su G. Nausėda kalbama apie konkrečius kandidatus į ministrus, I. Šimonytė atsakė: Žinoma, kai kalbi apie aktualijas, visąlaik būna kai kurios pavardės įvardijamos. Tad buvo kai kurios pavardės įvardytos ir čia, bet jie nebuvo kaip kažkokie jau oficialiai ir galutinai sutarti kandidatai į ministrus, nes, kaip jūs žinote, mes kol kas dar nebaigėm derybų dėl svarbiausių darbų. Tik po to, kai baigsim derinti juos, imsimės ir kandidatų.
Tikiuosi, kad iki kito penktadienio, kai į pirmąjį posėdį susirinks naujasis Seimas, žinosime bent jau dalį kandidatų. Bet šiandien jokių konkrečių pavardžių neįvardinsiu, pridūrė ji.
Anot I. Šimonytės, Tėvynės sąjungos, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos derybos dėl būsimos centro dešinės koalicijos sutarties tęsis artimiausiu metu, tikėtina, ketvirtadienį popiet.
Ji vylėsi, kad dėl koalicijos sutarties bus sutarta artimiausiomis dienomis, galbūt dar iki šios savaitės pabaigos. Kandidatė į premjeres tvirtino šiuo metu gavusi Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos pastabas koalicijos sutarties tekstui, dabar jos vertinamos.
Pasak I. Šimonytės, kol kas buvo kilusios diskusijos, kaip tiksliai atspindėti tai, dėl ko šalys susitaria, o kas lieka Vyriausybės programai.
Yra tokie klausimai, kurie yra politiniai, galbūt pasaulėžiūriniai, o kai kurie žmonės sako, kad vertybiniai, ir kur, akivaizdu, nėra vieningo sutarimo, bet kažkam tie klausimai išskirtinai svarbūs. Diskutavome, kaip tą klausimų sąrašą tiksliai apsibrėžti, kokie šalių įsipareigojimai dėl tolesnės eigos, sakė kandidatė į premjeres.
Antradienį po derybų pranešta, kad trys partijos jau suderino apie 80% koalicijos sutarties teksto, dėl likusių 20% tebevyksta diskusija ir gludinamos kompromisinės formuluotės.
I. Šimonytė neatmetė, kad į koalicijos sutartį ir būsimos Vyriausybės programą pateks ir kai kurios prezidento siūlomos gerovės valstybės nuostatos.
Įvairiuose būsimos Vyriausybės programos punktuose turėtų atsispindėti dalis tų minčių ir idėjų dėl gerovės valstybės. Čia, man atrodo, didelio ginčo nėra, tikino ji.
Koronaviruso valdymą turėtų perimti premjeras
I. Šimonytė pakartojo, kad prioritetiniais, pirmaisiais būsimos Vyriausybės darbais taps COVID-19 situacijos suvaldymas ir kitų metų biudžetas, taip pat ir Ekonomikos DNR plano peržiūra.
Dėl pandemijos tai ruošiame tokį planą, kuris būtų nesunkiai pritaikytas po kelių savaičių, kai perimsime atsakomybę iš dabartinės Vyriausybės, nes kokia bus situacija tuo metu, mes šiandien dar negalime tiksliai pasakyti. Todėl reikia lankstaus ir greitai pritaikomo plano, kurį rengia specialiai trijų partijų suburta darbo grupė. Kita grupė žiūri, ką reikėtų pakoreguoti biudžete. Abiem grupėm vadovauju aš, informavo kandidatė į premjeres.
Ji pakartojo COVID-19 krizės valdymą šalyje, pradėjus darbą naujai valdžiai, turėtų perimti Vyriausybės vadovas.
Dabar turbūt viena iš didžiausių problemų, kad yra du galios centrai yra sveikatos apsaugos ministras, yra premjeras. Kartais vienas iš jų būna geras policininkas, kitas blogas. Kartais skirtinga informacija išeina iš dviejų šaltinių, manau, kad tai nekuria pasitikėjimo visuomenėje ir tai nėra gerai tokios situacijos metu, kalbėjo kandidatė į premjeres.
Anot I. Šimonytės, šalia to reikalinga ekspertų grupė, kuri galėtų talkinti Vyriausybei. Šiuo metu tokią grupę yra subūręs prezidentas. Pasak kandidatės į premjeres, ši grupė galėtų patarinėti ir naujai Vyriausybei.
I. Šimonytė taip pat pakartojo, kad turėtų būti sustabdytas šiuo metu įsibegėjęs dabartinės, nueinančios valdžios politinio pasitikėjimo pareigūnų skyrimas į konkursų būdu užimamus ar diplomatinius postus.
Po Seimo rinkimų centro dešinės valdančiąją koaliciją formuoja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Naujajame parlamente jie turėtų turėti ne mažiau 74 vietų iš 141.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti