Kaip dirbti „tvyrant rūkui“: principai užtikrinantys stabilumą net ir sudėtingiausiu įmonei laikotarpiu

Publikuota: 2020-10-29
Audrius Masionis, komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovės „Baltisches Haus“ direktorius. Bendrovės nuotr.
svg svg
Audrius Masionis, komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovės „Baltisches Haus“ direktorius. Bendrovės nuotr.

Metų pradžioje dėliojusios strateginius plėtros planus, nuo pavasario dauguma įmonių gyvena neapibrėžtumo sąlygomis, kai sudėtinga remtis ne tik turima patirtimi, patikimais kontaktais, bet ir ekonomikos dėsniais. Miglotame verslo klimate vis tik veikia tam tikri pamatiniai principai, neišmušantys įmonių iš vėžių net ir sudėtingiausiu laikotarpiu.

Audrius Masionis, 25 metus Lietuvoje veikiančios komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovės „Baltisches Haus“ direktorius, teigia, kad įmonės, kurios savo veiklą ilgus metus grindžia pamatiniais principais, visuomet turės konkurencinį pranašumą rinkoje, o ypač neapibrėžtumo sąlygomis.

„Manau, kad tokios netikėtos situacijos kaip pavasarį paskelbtas pirmasis karantinas, kuomet nėra iš anksto gerai apgalvotų, paruoštų planų, kaip turėtum elgtis, parodo, kuo iš tiesų vadovaujasi verslas, priimdamas sprendimus“, — teigia A. Masionis.

Du pamatiniai principai

„Baltisches Haus“ vadovas išskiria du pagrindinius principus, užtikrinančius ilgalaikę ir sėkmingą įmonės veiklą – tai glaudūs, partneryste grįsti santykiai su klientais ir atvirumas pokyčiams.

„Įmonei, kuri nori išlikti sėkminga ilgą laiką, reikia palaikyti glaudžius ir partneryste grįstus santykius su savo klientais, laiku ir tinkamai atliepti jų nuolat besikeičiančius lūkesčius bei būti atvirai pokyčiams, nuolat eksperimentuoti, įžvelgti ir laiku pasinaudoti atsirandančiomis verslo augimo galimybėmis. Tačiau tai daryti reikia tvariai, t. y., siekiant ilgalaikės vertės visiems verslo interesų dalininkams bei prisiimant pamatuotą riziką“, — mano A. Masionis.

Kaip pavyzdį jis pateikia pavasarį, karantino metu, kilusias diskusijas dėl patalpų nuomos mokesčio kompensavimo.

„Pavasarį teko priimti daugybę itin greitų ir tuo pačiu labai gerai apgalvotų verslo sprendimų. Vienas jų – dėl patalpų nuomos mokesčio kompensavimo mūsų nuomininkams. Įvedus karantiną, iš turimų 1.200 prekybos ir paslaugų taškų, kuriuose veikia nuomininkai, pusantro mėnesio buvo uždaryti apie 700, t. y. apie 57 % visų taškų“, — skaičiuoja pašnekovas.

Jis pasakoja, kad jau pačią pirmąją karantino savaitę įmonė sulaukė nuomininkų prašymo dalinai arba visiškai kompensuoti nuomos mokestį. Praėjus dviems savaitėms, nelaukusi Vyriausybės sprendimų, bendrovė nusprendė imtis veiksmų ir pateikė pasiūlymą: nuomininkams, kurie dėl karantino visiškai negalėjo vykdyti veiklos, visą veiklos ribojimo laikotarpį neskaičiuoti nuomos mokesčio.

„Iš vienos pusės sprendimas atrodo rizikingas, iš kitos – suprantame, kad verslas, kuriame mes esame, yra grindžiamas ilgalaikiais, ne vienerius metus kuriamais santykiais. Suprantame, kad su savo nuomininkais esame vienoje valtyje. Tikimės, kad šis sprendimas padės dar labiau sutvirtinti santykius su klientais“, — istorija dalijasi A. Masionis.

Antrąjį principą – atvirumą pokyčiams – iliustruoja per pora dešimtmečių Lietuvos versle vykę pokyčiai ir tai, kaip „Baltisches Haus“ prie jų prisitaikė.

„Per daugiau nei pora dešimtmečių, kai esame versle, ne kartą teko prisitaikyti prie kintančių klientų verslo modelių, technologinių naujovių, vartotojų įpročių. Iš prekybos centrų į elektroninę erdvę perkeliamas bankų paslaugas, elektronikos prekių parduotuves pakeitė sodo ir daržo, gyvūnų prekių parduotuvės, kepyklėlės. Populiarėjant sveikai gyvensenai ir privačioms klinikoms mūsų prekybos centruose atsirado vietos sporto klubams ir klinikoms. Išaugus automobilių savitarnos plovyklų populiarumui, šalia prekybos centrų pradėtos įrenginėti plovyklos. El. prekybos augimas, ypač karantino metu, turėjo įtakos tam, kad erdves prie prekybos centrų paskyrėme paštomatams. Palyginus 2019 m. pirmuosius tris ketvirčius su 2020 m. pirmaisiais trimis ketvirčiais, mūsų pajamos iš paštomatų verslo išaugo 61%, tačiau šiandien tai dar nesudaro didelės dalies visų gaunamų pajamų“, — vardija A. Masionis.

Neapibrėžtumui įveikti 

Ilgalaikė verslo sėkmė neatsiejama ne tik nuo pamatinių principų, kuriais vadovaujasi įmonė; lemiamą vaidmenį lemia ir veiksmai, kurių bendrovė imasi sudėtingu laikotarpiu. Su karantino laikotarpiu prasidėjęs ir vis dar besitęsiantis neapibrėžtumas tapo didžiausiu iššūkiu daugeliui įmonių. Jis sutrikdė nusistovėjusius veiklos planavimo, jos organizavimo procesus ir sąlygojo poreikį staiga peržiūrėti prioritetus, priimti greitus, bet tuo pačiu gerai apgalvotus sprendimus. A. Masionis dalinasi įmonės patirtimi ir siūlo keturis žingsnius, kurie padeda išlikti netikrumo sąlygomis.

[infogram id="5ff4a354-b948-4911-98d8-3d8851e0e0d5" prefix="lfr" format="interactive" title="TR:CInfo"]

nuotrauka::1 left

Daugiau vertės

„Creditinfo Lietuva“, kuri, Skandinavijos šalių pavyzdžiu, šią sertifikavimo  paslaugą pradėjo teikti prieš dešimt metų, nurodo, kad svarbiausias vertinimo kriterijus, trijose Baltijos šalyse sertifikuojant „Stipriausi Lietuvoje“ įmones, yra aukštas kredito reitingas.

Iš viso atsižvelgiama į daugiau kaip 100 įmonės veiklos rodiklių, pagal kuriuos  apskaičiuojama, kurios bendrovės per artimiausias 90 ir daugiau dienų ateinančiais 12 mėnesių turi mažiausią tikimybę nevykdyti finansinių įsipareigojimų.

„Creditinfo Lietuva“ duomenys rodo, kad per 9 metus „Stipriausių Lietuvoje“ seniausiu ir vieninteliu visose Baltijos šalyse pripažįstu sertifikatu pasinaudojo daugiau kaip 15.000 įmonių. Remiantis analizės duomenimis, dažniausiai sertifikato kreipiasi prekybos, paslaugų, apdirbamosios pramonės, statybų ir transporto bendrovės. Dalis jų veikia ir sertifikatu naudojasi ne vien Lietuvoje – „Creditinfo Lietuva“ yra tekę gaminti sertifikatus anglų, rusų, lenkų, vokiečių, italų, prancūzų kalbomis.

nuotrauka::2 right

Per sertifikato suteikimo istoriją tarp „Stipriausių Lietuvoje“ penkerius metus iš eilės pateko beveik tūkstantis įmonių, kurioms suteikiamas „Stipriausių Lietuvoje lyderių“ vardas. Didžioji dalis įmonių sertifikatą naudoja ir konkuruodamos užsienio rinkose, todėl į „Creditinfo Lietuva“ kreipiasi prašydamos varianto anglų kalba.

Aurimas Kačinskas, sertifikatui įmones reitinguojančios kredito bendrovės „Creditinfo Lietuva“ vadovas, pastebi, kad sertifikatą įmonės naudoja ir tam, jog pritrauktų geresnių darbuotojų.

„Šiemet sertifikatas įgauna dar daugiau vertės, nes daugumai bendrovių tenka kurti naujas veiklos strategijas ir tęsti veiklą tokiomis sąlygomis, kuriomis įprastos taisyklės seniai išmoktos verslo tiesos nebegalioja“, – detalizuoja A. Kačinskas.

Į „Stipriausių Lietuvoje 2020“ įvertinimą ir sąrašą gali pretenduoti visos Lietuvoje veikiančios įmonės, kurios iki įstatymų numatytos datos – liepos 1 d. – pateikė 2019 m. finansinę ataskaitą ir pasižymi aukštu kredito reitingu.  

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Konkurencijos įstatymo naujovė – solidariosios įmonių grupei priklausančių įmonių atsakomybės taisyklė Verslo tribūna

Lapkričio 1-ąją įsigaliojo įvairių diskusijų sukėlusi naujoji Konkurencijos įstatymo redakcija, įtvirtinanti...

J. Bidenas apklausose pirmauja ir svyruojančiose valstijose, tačiau apklausos turi trūkumų

2016 m. JAV prezidento rinkimų rezultatai parodė, kad nacionalinės rinkėjų apklausos ne visada parodo...

„Telia“ atsisako „Huawei“ įrangos, stratregine partnere Lietuvoje tampa „Ericsson“ 2

„Telia Lietuva“ pasirašė strateginės partnerystės susitarimą su Švedijos bendrove „Ericsson“ dėl mobiliojo...

Per kadenciją kritusius VVĮ dividendus pandemija apkarpys dar penktadaliu  Premium

Nueinanti valdančioji dauguma pirmoje 2016–2020 m. kadencijos pusėje rodė politinę valią įvykdyti svarbias...

Finansai
11:00
Po Seimo rinkimų permainos savivaldoje – Radviliškyje laukia nauji mero rinkimai

Į Seimą pateko beveik 30 savivaldos politikų, o Radviliškyje laimėjus savivaldybės vadovui Antanui Čepononiui...

Prezidento ekspertų taryba penktadienį žada pirmąsias išvadas

Prezidento suburta ekspertų taryba pirmąsias išvadas ir rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo valdymo...

Vienoje įvykdytas teroro aktas, žuvo 3 žmonės 2

Trys žmonės žuvo, keliolika buvo sužeistų per ginkluotą išpuolį Vienoje. Austrijos Vidaus reikalų ministerija...

Lietuvoje simpatijos J. Bideno pusėje, beveik pusė apklaustųjų neturi nuomonės

Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose daugiau lietuvių norėtų demokrato Joe Bideno pergalės, rodo naujienų...

JAV prezidento rinkimuose prasidėjo tiesioginis balsavimas 1

Naujojo Hampšyro valstijoje esančio Diksvil Nočo kaimo, turinčio 12 gyventojų, rinkėjai antradienį tuojau po...

„Green Genius“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su „Ferrero“ Verslo tribūna

Atsinaujinančios energetikos įmonė „Green Genius”, priklausanti tarptautinei įmonių grupei „Modus Group”,...

Pramonė
06:00
Nauja „Avisma“ gamybos linija Lietuvą išstums į plastikų gamybos lyderes regione Verslo tribūna

Lietuva turi drąsiau eiti pažangios gamybos keliu ir stiprinti savo gamybos sektoriaus konkurencingumą tiek...

Pramonė
06:00
Ramūnui Karbauskiui - į atmintinę 29

Nominalus Seimo Kultūros komiteto pirmininkas, jis gi – valstiečių vedlys Ramūnas Karbauskis, rinkimų naktį...

Prezidentas atmetė LLRA-KŠS prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl rinkimų rezultatų 1

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį atmetė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos...

Verslo aplinka
2020.11.02
Kandidatai į JAV prezidentus pradeda paskutiniuosius rinkimų kampanijos renginius

Baigiantis JAV prezidento rinkimų kampanijai dabartinis šalies vadovas Donaldas Trumpas ir jo varžovas...

Verslo aplinka
2020.11.02
Vilniaus oro uoste bus atnaujintas mažųjų orlaivių peronas

Kelių ir tiltų statybos bendrovė „Fegda“ už 4,9 mln. Eur rekonstruos Vilniaus oro uosto orlaivių peroną.

Statyba ir NT
2020.11.02
Birža apsisprendė, kas turėtų laimėti JAV rinkimus 1

Iki JAV prezidento rinkimų likus dviem dienoms vienas indikatorius JAV biržoje rodo, kad investuotojai jau...

Rinkos
2020.11.02
Baltarusijos VRM: per sekmadieninę opozicijos demonstraciją sulaikyta apie 300 žmonių

Baltarusijos sostinėje Minske per opozicijos demonstraciją, kurios dalyviai protestavo prieš autoritarinio...

Verslo aplinka
2020.11.02
VŽ paaiškina: kaip vyksta JAV rinkimai ir kas šiais metais kitaip 4

JAV prezidento rinkimų sistema nėra įprasta europietiškajai tradicijai – rinkimai nėra tiesioginiai. Šiais...

Verslo aplinka
2020.11.02
Po chaotiškos kadencijos „Trumpo doktrina“ pertvarkė JAV santykius su pasauliu

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, pažerdavęs įžeidimų Amerikos sąjungininkams, maloniai bendraudavęs su...

Verslo aplinka
2020.11.02
Per parą nustatyti 837 koronaviruso atvejai, keturi žmonės mirė 2

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 837 nauji COVID-19 infekcijos atvejai, nuo koronaviruso mirė keturi...

Verslo aplinka
2020.11.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus