Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja teigia esanti patenkinta streiku

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį pareiškė kol kas esanti patenkinta šią savaitę prasidėjusiu visuotiniu streiku, bet leido suprasti, kad dėl jėgos struktūrų gąsdinimų jame dalyvaujančiųjų yra mažiau nei tikėtasi.
Baltarusijos opozicija visuotinį streiką pradėjo pirmadienį, režimo vadovui Aliaksandrui Lukašenkai ignoravus jos reikalavimą atsistatydinti iki sekmadienio.
Turiu pasakyti, kad, žinoma, viską galima padaryti geriau. Norime, kad per šį nacionalinį streiką sukiltų visa šalis, sakė S. Cichanouskaja.
Bet esam tikrai pagerbti ir (dėkingi) kiekvienam asmeniui, kiekvienam streike dalyvavusiam darbininkui, nurodė buvusi opozicijos kandidatė į prezidentus.
Esu viskuo patenkinta, nes taip Baltarusijos žmonės rodo, koks yra jų požiūris į režimą ir kaip jie yra pasiruošę kovoti su šia diktatūra, sakė ji.
Jau daugiau nei du mėnesius tęsiasi po rinkimų prasidėję taikūs protestai kas sekmadienį į gatves išeina tūkstančiai žmonių.
Remiantis vietos žiniasklaidos duomenimis, praėjusį sekmadienį Minske vykusioje demonstracijoje dalyvavo mažiausiai 100.000 žmonių.
Pirmadienį į opozicijos eitynes sostinėje susirinko beveik 3 tūkst. žmonių, daugiausia pensininkų ir studentų. Pareigūnai pranešė, kad visoje šalyje suimtas 581 žmogus.
Po susitikimo su Norvegijos diplomatijos vadove Ine Eriksen Soreide vykusioje virtualioje spaudos konferencijoje S. Cichanouskaja streikuotojus ir protestuotojus pavadino didvyriais.
Ji taip pat atkreipė dėmesį, kokia žiauri yra riaušių milicija ir paaiškino, kodėl streikas nėra toks didelis, kaip tikėjomės.
Baltarusijos valstybei kontroliuojant didžiąją dalį šalies ekonomikos, anksčiau gamyklose vykę streikai netruko ilgai, nes darbininkai buvo bauginami, jiems buvo grasinama atleidimu iš darbo.
Antradienį vietos žiniasklaida pranešė apie solidarumo akcijas ar streikus švietimo įstaigose, sveikatos apsaugos institucijose ir privačiose bendrovėse.
Portalo tut.by duomenimis, Baltarusijos vakaruose esančios chemijos pramonės įmonės Grodnoazot darbininkai atsisako dirbti.
Antradienį A. Lukašenka šalyje prasidėjusius streikus pavadino organizuotų nusikalstamų grupių veiksmais ir pareiškė, kad šalis pradeda susidurti su terorizmo grėsmėmis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti