S. Skvernelis: 13-oji pensija galėtų priklausyti nuo darbo stažo ar sumokėtų mokesčių

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad tryliktos senatvės pensijos idėjos nėra atsisakoma, tačiau neatmeta, kad tokios išmokos dydis galėtų priklausyti nuo darbo stažo ir sumokėtų mokesčių.
Papildyta G. Nausėdos komentaru
Jis (Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatymo pataisų projektas BNS) gali būti tobulinamas. Galime diskutuoti, ar visiems ta pensija turi būti vienoda, ar turi būti atsižvelgta į jų (pensijų gavėjų BNS) proporcijas, kurias gauna atsižvelgiant į stažą ir sumokėtus mokesčius, variantai įvairūs, net ir suma gali būti įvairiai varijuojama, antradienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis,
Seimas turi priimti sprendimą. (...) Tikiuosi, tas sprendimas bus teigiamas, Vyriausybė turi numačiusi finansavimo šaltinius, jeigu reikėtų įgyvendinti įstatymą, kalbėjo S. Skvernelis.
Tačiau jis neatskleidė, kokie tie finansavimo šaltiniai būtų. Juos premjeras žadėjo pasakyti po to, kai bus priimtos įstatymo pataisos dėl tryliktos pensijos. Kol kas lėšos šioms pensijoms nėra numatytos kitų metų biudžeto projekte.
Negali būti biudžete numatytos išlaidos, kai dar nėra įstatymu įtvirtintos. (...) Kai bus įstatymas, bus įvardintas ir šaltinis, kalbėjo jis.
Įstatymo pataisų svarstymai numatyti dar šios kadencijos Seime lapkričio 10-ąją.
Prezidentas: baikime mėtytis gabaliukais
Esama labiau aiškių ir pagrįstų sprendimų, kaip didinti senjorų gerovę, nei idėja pensininkams mokėti 13-tą pensiją, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Anot šalies vadovo, sprendžiant senjorų problemas, reikėtų baigti mėtytis gabaliukais.
Aš norėčiau, kad sprendimai dėl mūsų senjorų būtų ir kompleksiški, ir nuoseklūs, ir, svarbiausia, tvarūs. Baikime vieną kartą (mėtytis BNS) gabaliukais mestelėjome truputį, paskui dar šiek tiek mestelėjome., žurnalistams antradienį sakė G. Nausėda.
Jis dar kartą pakartojo, kad aiškesnis ir tvaresnis sprendimas yra spartesnis pensijų indeksavimas.
Yra kur kas aiškesni, skaidresni, labiau pagrįsti sprendimai, ir toks sprendimas yra indeksavimas, kuris iš esmės yra išsaugojamas, tik mes kalbame apie papildomą indeksavimo koeficientą, kuris leistų užtikrinti, kad pensininkų pensija, palyginti su vidutiniu darbo užmokesčiu, kad ir labai lėtai, kad ir traškėdama, bet po truputį vis dėlto didėtų, sakė prezidentas.
Tokie sprendimai, man atrodo, kur kas geresni, nei mėginimas žaisti 13-os pensijos pažadais, pridūrė jis.
Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta praėjusią savaitę sakė, kad Prezidentūra siūlo pensijas indeksuoti ne 7%, kaip numatyta 2021 metų biudžeto projekte, o 9%, be to, sparčiau turėtų didėti ir neapmokestinamas pajamų dydis (NPD).
Nuo kitų metų pensijos bus indeksuojamos, kaip ir kasmet, tačiau Seime svarstoma, kaip pakeisti dabartinę pensijų indeksavimo formulę, kad jos ateityje didėtų, o ne išliktų tokio pačio dydžio arba mažėtų. Valdantieji siūlo formulėje nustatyti didesnę manevro laisvę.
Pataisas inicijavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA) frakcija, kuri daugiamandatėje apygardoje neperžengė 5% ribos ir į Seimą nepateko.
Projektas numato, kad trylikta pensija siektų 200 Eur, tam reikėtų apie 120 mln. Eur iš valstybės biudžeto, o lėšų iniciatoriai siūlo surinkti apmokestinus bankų turtą.
Pensiją maždaug 600.000 žmonių siūloma mokėti kasmet nuo kitų metų gruodžio.
Prezidentas Gitanas Nausėda tryliktąją pensiją vadina netvariu sprendimu. Tuo metu finansų ministras Vilius Šapoka tvirtino, kad siekiant suvaldyti skolos augimą, šalis turėtų vengti papildomų finansinių įsipareigojimų prisiėmimo.
Opozicija kaltino pataisų iniciatorius, kad taip jie nori įsiteikti rinkėjams.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis irgi sako, kad Seime kilusi idėja Lietuvoje įvesti vadinamąją 13-ąją pensiją galėjo būti LLRA rinkiminis triukas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti