Prezidentas pasigedo geresnio NVSC finansavimo ir mokslininkų indėlio

Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda paragino kitų metų biudžete numatyti daugiau lėšų šio COVID-19 pandemijos priešakinėse linijose dirbančio centro veiklai.
Mes kol kas nesugebame tinkamai finansuoti priešakinėse kovos linijose stovinčių žmonių: trūksta etatų, trūksta atlyginimams reikalingų lėšų, prarandami geri specialistai dėl to, kad tiesiog nesugebama konkuruoti rinkoje arba žmonės tiesiog pavargsta nuo didžiulių krūvių, po apsilankymo NVSC antradienį sakė G. Nausėda.
Šitą klausimą mes turime spręsti ne maldami liežuviais, o tikrai planuodami 2021 m. biudžetą, pridūrė jis.
Pasak prezidento, situacijos neišspręs papildomi keli šimtai tūkstančių ar milijonas eurų, nes bus sunaudoti tik esamoms skoloms padengti.
Mūsų skaičiavimais reikėtų maždaug 4 mln. eurų papildomai ir dėl šitų klausimų mums reikia politiškai susitarti, sakė G. Nausėda.
Prezidento teigimu, kol kas neverta diskutuoti apie NVSC administracijos darbą ir veltis į ginčus, kas savo pareigas atlieka geriau.
NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė prezidentui sakė, kad iš NVSC paskutiniu metu išėjo kiek mažiau nei 40 darbuotojų ir kaip priežastį jie įvardijo atlyginimus ir darbo krūvius, taip pat visuomenės spaudimą ir didelę atsakomybę, tenkančią darbe.
Pasak jos, Lietuvoje epidemiologinę analizę vykdo apie 60-70 žmonių, vien Vilniaus departamente tokį darbą atlieka 15 žmonių.
Antra tiek dirba su sąlytį turėjusių asmenų atsekamumu ir jų izoliavimu.
Iš viso NVSC dirba kiek mažiau nei 600 darbuotojų, dauguma jų šiuo metu atlieka su COVID-19 susijusį darbą.
Nutrauktos visos kontrolės, nebetiriami gyventojų skundai paskutiniu metu, nes tie žmonės irgi yra permesti į šitą barą, sakė R. Lingienė.
Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį teigė, kad Vyriausybė ketina skirti papildomų išteklių sustiprinti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir motyvuoti jo darbuotojus.
Ragina telkti mokslininkus
Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo suburti mokslininkų kolektyvą, galintį teikti mokslu pagrįstas rekomendacijas tiek valdžios institucijoms dėl COVID-19 valdymo priemonių, tiek visuomenei, kaip ji turėtų elgtis.
Labai svarbu sutelkti ir konsoliduoti mūsų mokslininkų pajėgas, šiandien pasaulyje kur kas didesnės sėkmės pasiekia tos valstybės, kurios remiasi ne politikų vizijomis, kurios dažnai būna labai ribotos, o specialistų konsultacijomis, išvadomis, antradienį žurnalistams po apsilankymo Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre sakė šalies vadovas.
Anot jo, savo sričių specialistai teiktų rekomendacijas ne tik dėl infekcijos plitimo valdymo, bet ir dėl sprendimų kitose su tuo susijusiose srityse.
Jei reikia prezidento tarpininkavimo, pagaliau jei reikia tokią specialistų instituciją sukurti prie Prezidentūros, mes esame pasirengę tą padaryti, įtraukiant ir kitų profesijų atstovus, nes klausimas yra kur kas kompleksiškesnis nei vien pandemijos medicininė pusė. Eina kalba ir apie ekonominę, socialinę reikalo pusę. Tikrai šitie dalykai turi būti koordinuojami, kalbėjo G. Nausėda.
Prezidentas teigė, kad mokslininkų ir ekspertų nuomonė turi būti vertinama ir gerbiama.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas sako, kad valdžios institucijos turėtų glaudžiau bendradarbiauti su mokslininkais bei nebijoti kitokių nuomonių.
Tikrai reikia atviros komunikacijos, nebijant galbūt į tą komunikaciją įtraukti žmones, kurie turi priešingą nuomonę. Dabar galbūt sakyčiau, kad norima komunikacijoje turėti žmones, kurie mąsto taip pat, komentavo jis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti