PSO tyrimas: remdesiviras gydant COVID-19 neturi tokio poveikio, kokio tikėtasi

COVID-19 gydymas antivirusiniu vaistu remdesiviru neturi esminės įtakos paciento išgyvenimo galimybėms, parodė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) klinikinis tyrimas, suduodamas smūgį viltims tarp esamų vaistų rasti tinkamus šiai ligai gydyti.
Tyrimo, kurio metu tirtas remdesiviro ir kitų trijų galimų vaistų poveikis 11.266 hospitalizuotiems pacientams, rezultatai parodė, kad nė vienas iš gydymo būdų iš esmės nepaveikė mirtingumo ir nesumažino poreikio ventiliuoti plaučius, rašo Financial Times, matęs tyrimo rezultatus.
PSO tyrimo rezultatai (kurie dar turės būti recenzuoti) taip pat parodė, kad visi vaistai mažai paveikė pacientų gulėjimo ligoninėje trukmę. Tačiau PSO mokslininkai teigė, kad tyrimas pirmiausia buvo skirtas įvertinti jų poveikį ligonių išgyvenimo galimybėms.
Remdesiviras, teigiama, buvo vienas iš vaistų, naudotų gydant JAV prezidentą Donaldą Trumpą, po to, kai jam buvo nustatyta COVID-19.
Vaistą sukūrė JAV farmacijos kompanija Gilead Sciences. Iš pradžių jis buvo skirtas Ebolos viruso sukeltai ligai gydyti.
Remdesiviras Jungtinėse Valstijose ir Europos Sąjungoje gavo dalinį leidimą COVID-19 gydyti, JAV Nacionalinio sveikatos instituto tyrimui parodžius, jog jis gali keliomis dienomis sutrumpinti sveikimo laiką.
VŽ rašė, kad Lietuva planuoja įsigyti remdesiviro. Sveikatos apsaugos ministerija liepą pranešė, kad dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai kartu su kitomis ES valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti