Vokietija ir Prancūzija tiesiogiai apkaltino Rusiją dėl A. Navalno apnuodijimo

Vokietija ir Prancūzija trečiadienį tiesiogiai pripažino Rusijos įsitraukimą ir atsakomybę už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apnuodijimą ir pabrėžė, kad jos ragins Europos Sąjungą paskelbti atitinkamų sankcijų.
Papildyta Rusijos URM atstovės pareiškimu
Galingosios Europos šalys ne kartą prašė Maskvos pateikti išsamios informacijos apie apnuodijimą, įvykusį Rusijoje, bet iki šiol Rusija nepateikė jokio įtikinamo paaiškinimo, sakoma Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų pranešime.
Remdamiesi šiuo kontekstu manome, kad nėra jokio kito įtikinamo p. Navalno apnuodijimo paaiškinimo, išskyrus Rusijos įsitraukimą ir atsakomybę, pabrėžė jie.
Vokietija iki šiol ragino Maskvą ištirti šią bylą, bet tiesiogiai nekaltino prezidento Vladimiro Putino vyriausybės.
Tačiau Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) antradienį patvirtino Vokietijos, Prancūzijos ir Švedijos laboratorijų išvadas, kad Rusijos opozicijos lyderis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurtos nervus paralyžiuojančios medžiagos Novičiok viena iš atmainų. Tuomet Europos galybės sugriežtino savo poziciją.
Prancūzijos ir Vokietijos ministrai pažymėjo sieksiantys, kad būtų įvestos sankcijos asmenims, atsakingiems už šį nusikaltimą ir tarptautinių normų pažeidimą pagal jų oficialias pareigas, taip pat subjektui, dalyvaujančiam Novičiok programoje.
Anksčiau trečiadienį Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas suteikė įžangą šiam žingsniui, pareiškęs Bundestago nariams, kad sankcijos Rusijai yra neišvengiamos, jeigu Maskva nepateiks įtikinamų paaiškinimų dėl A. Navalno bylos.
Buvo įvykdytas rimtas tarptautinės teisės pažeidimas panaudojant kovinę cheminę medžiagą, ir tai negali būti palikta be pasekmių, įstatymų leidėjams sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.
Aišku, jog jeigu šie įvykiai nebus paaiškinti, jeigu reikalinga informacija nebus pateikta, tuomet tikslingos ir proporcingos sankcijos atsakingiems Rusijos pusėje bus neišvengiamos, perspėjo jis.
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, reaguodama į Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų pareiškimą, teigė, kad šių dviejų ministrų deklaracija, nepriimtina savo turiniu ir tonu, rodo, kad Paryžiui ir Berlynui besąlygiškai trūksta noro atsižvelgti į faktus.
Jos pareiškime Vokietija ir Prancūzija kaltinamos grasinimais ir bandymais šantažuoti mus.
Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas blogai pasijuto ir prarado sąmonę lėktuve, skridusiame iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Tuomet laineris skubiai nusileido Omsko mieste, kur opozicionierius buvo hospitalizuotas ištiktas komos. Rugpjūčio 22 dieną jis buvo pergabentas į Vokietiją ir buvo gydomas Berlyno klinikoje Charite.
Rugsėjo 2 dieną Vokietijos vyriausybė, remdamasi kariuomenės laboratorijos tyrimo išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme rasta Novičiok grupės medžiagos pėdsakų.
Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.
Rugsėjo 7-ąją Charite pranešė, kad A. Navalnas buvo pažadintas iš dirbtinai palaikomos komos ir kad jo būklė pagerėjo. Vėliau jis buvo išrašytas iš ligoninės ir pažadėjo, kad sugrįš į Rusiją tęsti opozicijos kampanijos, kai visiškai pasveiks.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti