Kandidatų į Seimą pagausėjo, daug kur laukia intriguojančios kovos

Publikuota: 2020-09-11
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šių metų Seimo rinkimuose dalyvauja 1.755 kandidatai – 24% daugiau nei jų buvo 2016-aisiais. Kandidatų sąrašai rodo, kad daugelyje vienmandačių apygardų kils arši kova dėl naujos kadencijos parlamentarų mandatų.   

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) likus mėnesiui iki rinkimų paskelbė visus kandidatus į Seimo narius daugiamandatėje ir vienmandatėse apygardose. Sprendimą dėl 1.755 Seimo rinkimuose dalyvausiančių kandidatų įregistravimo VRK priėmė ketvirtadienį.

Lyginant su 2016 m., šiemet į Seimą kandidatuoja 339 asmenimis daugiau. Prieš ketverius metus VRK buvo registravusi 1.416 kandidatų.

Daugiamandatėje apygardoje kandidatų sąrašus iškėlė 17 politinių partijų. Kaip jau skelbė VŽ, nėra nė vieno koalicinio sąrašo.

[infogram id="065a7da7-e132-4a54-9762-9209862a5af7" prefix="nFr" format="interactive" title="Partijų numeriai balsavimo lapeliuose"] 

71 vienmandatėje – 758 kandidatai

Vienmandatėse apygardose yra iš viso iškelti 758 kandidatai – iš jų 737 iškėlė 19 politinių partijų, o 23 išsikėlė patys.

VRK skelbia, kad vienmandatėse kandidatuoja 559 vyrai ir 199 moterys.

Pilną kandidatų į Seimo narius vienmandatėse apygardose sąrašą galite rasti ČIA.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 d. Bus renkamas 141 parlamentaras, 70 – pagal partijų iškeltus sąrašus ir 71 – vienmandatėse apygardose.

Visos naujienos apie Seimo rinkimuose dalyvaujančias partijas, kandidatus, programas ir kt. – specialiame VŽ projekte „Renkame Seimą 2020“.

Kur kandidatuoja partijų lyderiai?

Beveik visų partijų lyderiai dalyvauja rinkimuose ir savo partijos kandidatų sąraše daugiamandatėje apygardoje, ir vienoje iš vienmandačių apygardų.

Antai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo pirmasis numeris premjeras Saulius Skvernelis yra kandidatas Pilaitės-Karoliniškių apygardoje Vilniuje. Kartu su juo toje pačioje apygardoje dalyvauja liberalas Eugenijus Gentvilas, konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, socialdemokratų keliamas ekonomistas Vaidas Navickas, Laisvės partijos kandidatė, Vilniaus mero vyr. patarėja Ieva Pakarklytė, taip pat eksparlamentaras Gintaras Songaila, kurį kelia Centro partija.

LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis į rinkimus eina tik kandidatų sąraše, tad neturi savo vienmandatės apygardos.

Antakalnio apygardoje Vilniuje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė dalyvauja kartu su Nacionalinio susivienijimo vadovu, filosofu Vytautu Radžvilu, partijos „Lietuva – visų“ keliamu muzikologu Viktoru Gerulaičiu, buvusiu autorių teisių gynimo agentūros LATGA-A vadovu Edmundu Vaitekūnu, kurį kelia Darbo partija (DP). Tuo metu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis kartu su „Lietuva – visų“ keliamu krepšininku Valdemaru Chomičiumi, susisiekimo ministru, Lenkų rinkimų akcijos kandidatu Jaroslavu Narkevičiumi, Seimo nare, valstiečių-žaliųjų atstove Audrone Jankuviene dalyvauja rinkimuose Centro-Žaliakalnio apygardoje Kaune.

Utenos vienmandatėje apygardoje socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas kovos su konservatorių Seimo nariu Edmundu Pupiniu ir LVŽS keliamu buvusiu vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu.

DP kandidatų sąrašo lyderis Vigilijus Jukna yra ir kandidatas Kelmės-Šilalės apygardoje. Joje savo kandidatūras kelia ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ vadovas Remigijus Žemaitaitis, konservatorių partijos vykdomasis sekretorius Jonas Gudauskas. Tuo tarpu Viktoras Uspaskichas, DP pirmininkas, išvis nedalyvauja Seimo rinkimuose.

Viena gausesnių žinomų kandidatų yra nauja, tik šiuose rinkimuose atsiradusi Pasaulio lietuvių vienmandatė apygarda. Joje dalyvauja Socialdemokratų darbo partijos keliamas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė, Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovė Dalia Asanavičiūtė, kurią kelia TS-LKD, taip pat buvęs krepšininkas Tomas Pačėsas, vadovaujantis partijai „Lietuva – visų“, buvęs aplinkos viceministras, socialdemokratas Linas Jonauskas, susisiekimo viceministras, Lenkų rinkimų akcijos atstovas Vaclavas Kondratovičius.

Sudarytas statistinio kandidato portretas

VRK interneto puslapyje penktadienį paskelbti duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt.

„Remiantis šiais duomenimis, sudarytas statistinio kandidato į Seimo narius portretas. Jis parodo, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose dalyvauja aukštąjį išsilavinimą turintis penkiasdešimtmetis vyras, vardu Vytautas, kurio turtas, vertybiniai popieriai ir piniginės lėšos siekia beveik 147.000 Eur“, – rašoma VRK pranešime spaudai.

Kaip ir ankstesniuose Seimo rinkimuose, taip ir šiemet, dauguma kandidatų yra vyrai – jie sudaro 66,7% kandidatų. Moterų rinkimuose dalyvauja kiek daugiau nei trečdalis – 33,3 procento.

Vyrai dominuoja absoliučioje daugumoje politinių partijų sąrašų. Vienintelė Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga savo gretose turi daugiau moterų, nei vyrų, jų šioje partijoje yra 63%. Mažiausiai moterų savo gretose turi Nacionalinis susivienijimas – jų skaičius šios partijos sąraše sudaro vos 15%.

Populiariausi šių metų Seimo rinkimuose kandidatuojančių vyrų vardai – Vytautas, Kęstutis, Saulius, Tomas, Arūnas.

Tarp kandidačių moterų daugiausia yra turinčių – Daivos, Linos, Janinos, Kristinos ir Rasos vardus.

Beveik 64%, nurodė, kad yra susituokę. 19 kandidatų (1,1%) deklaravo esantys partnerystėje. Nevedusių (netekėjusių) yra 201 arba 11,4%, 48 kandidatai yra našliai, jie sudaro beveik 3%. Daugiau kaip 10% kandidatų (187 asmenys) nurodė, jog yra išsiskyrę, o 185 kandidatai (10,5%) duomenų apie savo šeimyninę padėtį nepateikė.

Teikdami pareiškinius dokumentus VRK, kandidatai privalėjo nurodyti savo teistumą. Tokį faktą nuslėpę asmenys buvo pašalinti iš kandidatų sąrašų. Beveik 98% kandidatuojančių į Seimą asmenų nurodė niekada nebuvę teisti. 2% kandidatų savo teistumą deklaravo ir yra registruoti kandidatais į Seimo narius.

Kandidatuoja 22 milijonieriai

VRK taip pat skelbia, kad į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai, turtingiausi yra LVŽS lyderis R. Karbauskis, DP keliamas Antanas Guoga ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (neskaitant suteiktų ir gautų paskolų) daugiausiai turto turintis kandidatas yra R. Karbauskis. Jo nurodyta turto suma siekia 24,3 mln. Eur. A. Guoga nurodė, kad disponuoja 17,3 mln. Eur turtu. R. Lapinsko deklaracijose – 6,9 mln. Eur. 

VRK duomenimis, 93 kandidatai į Seimo narius nurodė neturintys jokio turto. 

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (įskaitant suteiktas ir gautas paskolas), kandidatų pateiktais duomenimis, daugiausiai skolų turi Laisvės partijos kandidatas Ernestas Skobas (123.000 Eur), su partija „Laisvė ir teisingumas“ kandidatuojantis Raimundas Beglecovas (113.000 Eur) ir Liberalų sąjūdžio kandidatė Nijolė Putrienė (76.000 Eur).

VRK skaičiavimais, išvedus bendrą kandidatų turto vidurkį, vidutiniškai vienas į Seimą kandidatuojantis asmuo disponuoja beveik 147.000 Eur turtu. 

Didžiausia kandidatų turto suma, neatsižvelgiant į gautas ir suteiktas paskolas, disponuoja LVŽS (apie 45,2 mln. Eur). Antroje vietoje – DP, kurios kandidatų bendra turto suma sudaro apie 32,6 mln. Eur. Trečioje vietoje pagal bendrą kandidatų turimo turto sumą yra iš TS-LKD, disponuojantys apie 20,8 mln. Eur turtu. 

Mažiausiai turto deklaravo Lietuvos liaudies partijos kandidatai, jie bendrai sudėjus disponuoja apie 2,3 mln. Eur turtu. „Drąsos kelias“ politinės partijos kandidatų turtas siekia apie 3,6 mln. Eur. Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai kandidatai deklaravo disponuojantys 4,2 mln. Eur turtu. 

TS-LKD sąraše yra trys milijonieriai, po du milijonierius savo gretose turi DP, Liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija ir partija „Lietuva – visų“. 

Po vieną milijonierių turi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai. Dar du daugiau nei milijono eurų turtu disponuojantys kandidatai yra išsikėlę patys.

[infogram id="b701bcab-f922-4e7e-9c8f-41592f7ed0ce" prefix="Em7" format="interactive" title="Seimo rinkimų ir naujos Vyriausybės sudarymo grafikas"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Eksporto krytis Lietuvoje – mažesnis nei prognozuota, dauguma sektorių jau atšoko Premium 1

Pavasarį pesimistiškomis Lietuvos eksporto prognozėmis besidalinusi „Versli Lietuva“, apžvelgdama pirmojo...

Pramonė
13:23
Italijos kairieji sužlugdė kraštutinių dešiniųjų bandymą perimti Toskaną

Italijos kraštutiniai dešinieji pirmadienį pripažino pralaimėjimą įnirtingoje regionų rinkimų kovoje dėl...

Seimas ėmėsi išmokų prižiūrint izoliacijoje esančius vaikus, taip pat grįžus iš užsienio

Seimas ėmėsi projekto, kuriuo siūloma mokėti ligos išmokas tėvams, dėl privalomos izoliacijos namie...

Per parą patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai, bendras susirgimų skaičius šalyje...

„Valstiečiai“ siūlo Lukiškių aikštę įstatymu perduoti Genocido centrui 5

Valdantieji „valstiečiai“ registravo Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios...

Vakcinoms pirkti gali reikėti per 100 mln. Eur

Koronaviruso vakcinoms pirkti Lietuvai gali reikėti per 100 mln. Eur, sako premjeras ir sveikatos apsaugos...

17 vizijų Lietuvai: pašalpos litais, sidabriniai startuoliai, tautinė pramonė ir intervencija kainoms Premium

Spalio 12-ąją, išsyk po Seimo rinkimų, Lietuva turėtų pabusti pasikeitusi – vizijų, kaip ji atrodys, žadama...

Gazelė
11:02
J. Powellas: JAV ekonomika atsigaus tik tada, kai žmonės pasijus saugūs 

JAV ekonomika atsigaus nuo koronaviruso pandemijos sukelto nuosmukio tik tada, kai žmonės jausis saugūs...

Rinkos
09:48
Koronavirusas yra pasaulinė problema. ES teikia pasaulinius sprendimus Verslo tribūna

Jei koronavirusas kelia grėsmę vienai šaliai, tokia grėsmė tampa aktuali mums visiems. Virusas nepaiso...

Paslaugos
06:00
Gilyn, į uždaro rato vidurį 2

Seimui nusprendus svarstyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIM) siūlomas pataisas, pagal kurias būtų...

Paslaugos
05:50
Minsko teismas: M. Kalesnikava ir I. Salejus liks areštinėje

Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Maryja Kalesnikava lieka areštinėje, Minsko...

Verslo aplinka
2020.09.21
Kanada atsisako derybų su Kinija dėl laisvosios prekybos 1

Kanados vyriausybė nusprendė nutraukti derybas su Kinija dėl laisvosios prekybos, laikraščiui „The Globe and...

Verslo aplinka
2020.09.21
Italai balsavo už parlamentarų skaičiaus mažinimą – preliminarūs rezultatai 2

Italai sekmadienį ir pirmadienį plūdo balsuoti regioniniuose rinkimuose ir referendume dėl įstatymų leidėjų...

Verslo aplinka
2020.09.21
J. Borrellis: ES šalių URM vadovai nesutarė dėl sankcijų Minskui, klausimą svarstys EVT 3

Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrams nepavykus priimti sprendimo dėl sankcijų Baltarusijai, šį...

Verslo aplinka
2020.09.21
A. Lukašenka: privatizavimas Baltarusijoje – tik po manęs 8

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė neleisiąs masinės privatizacijos šalyje, kad galima...

Verslo aplinka
2020.09.21
VMI: alkoholio akcizų pajamos šiemet augo 7% 1

Deklaruotos alkoholio akcizo įplaukos šių metų sausio–rugpjūčio mėn. siekė 244,176 mln. Eur – 7,2% daugiau...

Verslo aplinka
2020.09.21
A. Navalnas sako, kad „Novičiok“ rasta ant jo kūno ir organizme 4

Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas pirmadienį pareiškė, kad Vakarų nepriklausomos laboratorijos...

Verslo aplinka
2020.09.21
Teisėjų taryba atsiribojo nuo S. Skvernelio palaikymo Lenkijoje vykdomai teismų reformai

Premjero Sauliaus Skvernelio išreikštas palaikymas Lenkijos valdžios vykdomai teismų reformai yra nulemtas...

Verslo aplinka
2020.09.21
Ministras: Vyriausybė priims sprendimus dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo, bet rizikų daug

Vyriausybė priims sprendimus dėl COVID-19 vakcinų įsigijimo, tačiau rizikų jas planuojant yra daug, sako...

Verslo aplinka
2020.09.21
Įmonėje „Belaruskalij“ sulaikyti protestuojantį šachtininką palaikę darbuotojai

Baltarusijos teisėsaugininkai sulaikė trąšų gamintojos „Belaruskalij“ darbuotojus, kurie buvo susirinkę...

Verslo aplinka
2020.09.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus