Premjeras teikia R. Sinkevičiaus kandidatūrą į ekonomikos ministrus

Publikuota: 2020-06-29
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis prezidentui Gitanui Nausėdai pirmadienį pateikė parlamentaro Rimanto Sinkevičiaus kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą, pranešė Vyriausybė. 

Papildyta S. Skvernelio komentaru

68 metų R. Sinkevičius yra Socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) frakcijos seniūnas, Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas. 

„Svarbiausios kandidatui keliamos užduotys – pandemijos sukeltų pasekmių mažinimas ir situacijos stabilizavimas, INVEGA priemonių įgyvendinimo spartinimas, numatytų priemonių įgyvendinimo numatytais terminais užtikrinimas“, – rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Anot Vyriausybės, „ministerijai taip pat keliama užduotis efektyviai skatinti ekonomiką ir strategiškai investuoti, siekiant išnaudoti pandemijos metu atsiradusias galimybes“, taip pat „būtinas didesnis dėmesys turizmo sektoriui“.

Pagal Konstituciją, ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

G. Nausėda su kandidatu susitiks 13 valandą, skelbiama šalies vadovo darbotvarkėje.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos laisvos nuo pernai gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti aplinkos eurokomisaro pareigas.

Prezidentas G. Nausėda vasario mėnesį atmetė premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ministrus.

S. Skvernelis: R. Sinkevičius turi gebėjimų ir patirties

Premjeras S. Skvernelis sako, kad parlamentarą R. Sinkevičių ekonomikos ministru pasiūlė, įvertinęs jo užimamas pareigas Seime bei ankstesnę patirtį.

„Likus nedaug laiko iki kadencijos pabaigos, (Seimo) Ekonomikos komiteto pirmininkas, matyt, tinkamiausias būtų į šitas pareigas“, – pirmadienį žurnalistams Valdovų rūmuose kalbėjo premjeras.

Pasak premjero, šis kandidatas „turi gebėjimų, kompetencijų, politinės ir ministro patirties“.

Anot S. Skvernelio, naujajam ministrui reikės rūpintis „ekonomikos gaivinimu bei transformacija į naują etapą“, likviduojant koronaviruso krizės pasekmes.

68 metų R. Sinkevičius yra Socialdemokratų darbo frakcijos seniūnas, Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas. 2012–2016 metais jis ėjo susisiekimo ministro pareigas.

G. Kirkilas: tikiuosi suderinta su prezidentu

LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas teigia besitikintis, kad bendrapartietį Seimo narį Rimantą Sinkevičių prezidentas Gitanas Nausėda paskirs ekonomikos ministru. 

„Aš tikiuosi, kad yra suderinta su prezidentu“, – pirmadienį sakė „socialdarbiečių“ partijos pirmininkas.

„Jis dirbęs Vyriausybės nariu, ministru artimoje srityje ir dabar, likus keliems kadencijos mėnesiams, nemanau, kad visiškai naujam žmogui užtektų laiko įsijungti, juo labiau, kad šitai ministerijai teks labai daug darbų, susijusių su ekonomikos gaivinimo planu“, – pridūrė jis.

G. Kirkilo teigimu, R. Sinkevičiaus kandidatūra buvo aptarta ir su koalicijos partnerių „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, kuris jai pritarė. 

Be kita ko, „socialdarbiečių“ pirmininkas teigė, kad jeigu R. Sinkevičius bus paskirtas ekonomikos ministru, teks frakcijai rinkti naują seniūną, o su koalicijos partneriais tartis dėl Ekonomikos komiteto pirmininko posto.

„Seniūną teks perrinkti, o dėl komiteto kalbėsimės su koalicijos partneriais, aš manau, kad šiuo atveju turbūt jiems teks skirti kažką komiteto pirmininku“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius: