S. Skvernelis sako, kad VTEK jį išteisino, opozicijos lyderis su tuo nesutinka

Publikuota: 2020-06-04
Saulius Skvernelis, ministras pirmininkas. Dariaus Janučio (LRVK) nuotr.
svg svg
Saulius Skvernelis, ministras pirmininkas. Dariaus Janučio (LRVK) nuotr.

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis tvirtina, kad tarnybinės etikos sargai padėjo tašką pagarsėjusioje „premjero kelio“ asfaltavimo istorijoje. Bet opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis prieštarauja. Jo nuomone, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nepriėmė premjerą išteisinančio sprendimo.

Ketvirtadienį, netrukus po to, kai VTEK paskelbė neturinti duomenų, jog Vyriausybės vadovas supainiojo interesus dėl finansavimo skyrimo jo gyvenamosios gatvės asfaltavimui, S. Skvernelis surengė trumpą spaudos konferenciją, kurioje įvertino šį tarnybinės etikos sargų sprendimą. Tiesa, premjeras apsiribojo trumpu pasisakymu ir į žurnalistų klausimus neatsakinėjo. 

Užsipuolė konservatorius

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė VTEK sprendimu, teigdamas, kad „buvo padarytas galutinis teisinis įvertinimas“. Kita vertus, S. Skvernelis pareiškė apgailestavimą dėl patirtos žalos jo reputacijai ir psichologinio smurto šeimai.

„Džiaugiuosi, kad šitoje istorijoje yra padarytas galutinis teisinis vertinimas. Nuo pat pirmos dienos tuo ir neabejojau, kadangi tuo, kuo buvau nuolat kaltinamas, šmeižiamas, niekada jokių veiksmų nepadariau. Džiaugiuosi, kad tyrimas, kuris užtruko labai ilgai, pasibaigė ir vienbalsiai priimtas sprendimas“, – kalbėjo jis.

Tuo pat metu premjeras tvirtino patyręs reputacinę žalą, o šeima – psichologinį smurtą, už kurį esą atsakingi opoziciniai konservatoriai: „Yra atliktas teisinis vertinimas, bet noriu apgailestauti, kad padaryta reputacinė žala kaip politikui, šešis mėnesius nuolatos kartojant šmeižtą, melą tiek Seimo salėje, tiek ir kituose formatuose kartojant „S. Skvernelio kelio“ pavadinimą, tuo pačiu menkinant vietos bendruomenę, kuri aktyviai dalyvavo ginant savo interesus.“

„Galiausiai, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį patyrė mano šeima, kada ponas Jurgis Razma su savo konservatorių damomis suorganizavo šou, gąsdindamas mano šeimą ir mano šeimos narius prie mano namo. Turbūt šitie dalykai lieka atviri ir neatsakyti, nes nesu aš konservatorių atstovas, matyt, ir teisėsauga nesiims jokių sprendimų vertinti, kas už to stovi, kas finansavo arba kitokias sąmokslo teorijas kuriant“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak jo, „konservatorių lyderis ir kai kurie šios partijos nariai elgėsi šlykščiai, neteisėtai ir negarbingai“.

S. Skvernelis taip pat pridūrė, kad „tos nuoskaudos niekur nedingsta, jos lieka ir išliks pakankamai ilgai“. 

Pavadino logišku

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis logišku pavadino VTEK sprendimą nutraukti tyrimą dėl galimo premjero interesų supainiojimo. Ramūnas Karbauskis pabrėžė, kad sprendimą, jog Vyriausybės skirtos lėšos teks Upės gatvei, priėmė Vilniaus rajono savivaldybė.

„Jeigu būtų kitas sprendimas, tikrai būtų labai keista. Džiaugiuosi, kad jis yra toks, nes jis yra logiškas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė jis.

„Iš tikrųjų sprendimai dėl tos gatvės priimti savivaldybėje. Kiek žinau, gatvės gyventojai dėl to kreipėsi 2013 m., tada toli gražu dar nebuvo Seime S. Skvernelio, ir Vyriausybės posėdyje nebuvo svarstomos gatvės. Sprendimai buvo priimti Vilniaus rajono savivaldybėje. Dėl to buvo aišku, kad S. Skvernelis negali būti susijęs su šituo sprendimu tiesiogiai“, – teigė LVŽS lyderis.

Jis atmetė Seimo opozicijos kaltinimus dėl galimo politinio spaudimo VTEK, kai valdantieji reiškė nepasitikėjimą būsimais šios institucijos sprendimais: „Mes tuos žodžius sakėme ne sykį, įvairiomis progomis. Tai negali būti spaudimas nepriklausomai institucijai, nes niekaip Seimo nariai nedaro įtakos VTEK darbui ir sprendimams. Mes turime teisę kaip politikai komentuoti vieną ar kitą sprendimą, kurį priima viena ar kita institucija.“

Ketvirtadienį dar prieš VTEK posėdį R. Karbauskis teigė, kad šios institucijos sprendimas neturės jokio poveikio. „Mūsų sprendimo tai niekaip nepaveiks, mes žinome, kad nebuvo jokio poveikio. Jeigu VTEK ras pagrindą pateikti kitokį atsakymą, negu mes žinome, tokiu atveju reikės suabejoti VTEK galbūt politiniais požiūriais arba nuotaikomis“, – sakė jis. 

„Labai keistas sprendimas“

Tuo metu Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė esąs nustebintas VTEK sprendimu nutraukti tyrimą dėl premjero galimo interesų supainiojimo.

„Labai keistas sprendimas, kuris priimtas. Mano žiniomis, labai retai VTEK priima sprendimą, kuriuo nutraukiamas tyrimas. Skaitant visą medžiagą, kuri pateikta, gali kilti klausimas, kodėl premjeras buvo neišteisintas, kodėl jo klausimas paliktas kabėti“, – sakė jis.

Nuotrauka::1 right

„Nes tas sprendimas nutraukti reiškia, kad nei išteisinamas, nei nuteisiamas“, – pridūrė jis.

Opozicijos lyderio teigimu, bylos nutraukimas šiuo momentu reiškia, kad byla iš tiesų nėra baigta. „Dar daugiau – paskutinis sakinys išvadoje sako, kad atsiradus naujai informacijai, tyrimas gali būti pratęstas. Tai irgi kelia klausimų, kodėl toks sakinys atsirado – ar yra galimybė, kad tokia informacija egzistuoja. Gal susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius neatsakė į kokius nors klausimus ir t. t.“ – svarstė G. Landsbergis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į valdančiųjų lyderio R. Karbauskio ir paties premjero komentarus prieš VTEK posėdį – jais keltos abejonės dėl būsimo sprendimo. Pasak opozicijos lyderio, tokius komentarus galima vertinti kaip spaudimą nepriklausomoms institucijoms: „Tikrai mažai demokratinių valstybių žinotume, kur pagrindiniai valdančiųjų vadovai tą pačią dieną, kai nepriklausoma institucija turi skelbti išvadą, išsakytų savo nuomonę apie institucijos veiklos metodus.“

„Pats tiriamasis S. Skvernelis pasako, kad jis faktiškai nepasitiki dviem komisijos nariais. Kitas valdančiųjų vadovas R. Karbauskis suabejoja, ar komisija dirba prasmingai. Akivaizdžiai matome politinį spaudimą nepriklausomoms institucijoms. Ar tai gali turėti įtakos sprendimų priėmimui? Mes pasiliekame teisę nuspręsti patys. Manau, kad tokio pobūdžio pareiškimai galėtų susilaukti ir teisėsaugos institucijų dėmesio“, – sakė G. Landsbergis.

Negalėjo konstatuoti pažeidimo

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad nepaisant VTEK sprendimo nutraukti tyrimą, reputacinė žala padaryta.

„Kada nėra duomenų pripažinti vienaip ar kitaip, tyrimas nutraukiamas. Bet reputacinė žala padaryta ir premjerui, ir pačiam veiksmui, ir savivaldybei“, – sakė parlamento vadovas.

Nuotrauka::2 left

Anot jo, tyrimo nutraukimas rodo, kad trūksta duomenų pripažinti, jog premjeras supainiojo interesus arba jų nesupainiojo.

Ketvirtadienį VTEK pranešė, kad neturi pakankamai duomenų konstatuoti, jog premjeras S. Skvernelis galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, Vyriausybei priimant sprendimą skirti 300.000 Eur Upės gatvės daliai Vilniaus rajone asfaltuoti.

Šioje gatvėje gyvena premjeras su šeima.

Pusmetį situaciją tyrusi VTEK konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant lėšas Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.

Pats premjeras neigė žinojęs, kokiai gatvei skiriamos lėšos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Konstitucinis Teismas atsisakė priimti individualų skundą dėl karantino

Konstitucinis Teismas atsisakė nagrinėti individualų skundą dėl Vyriausybės įvestų judėjimo apribojimų...

Verslo aplinka
2020.07.05
Karantinas baigėsi: kaip išlaikyti įgytą patirtį?

Karantinas oficialiai baigėsi – kokias gi pamokas iš jo išmokome? Pastaruoju metu labai dažnai galima...

Verslo aplinka
2020.07.05
Per parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai

Per praėjusią parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1.836,...

Verslo aplinka
2020.07.05
Nauji COVID-19 rekordai pasaulyje ir JAV

Pasaulio sveikatos organizacija šeštadienį pranešė apie rekordinį pasaulinių koronaviruso atvejų padidėjimą —...

Verslo aplinka
2020.07.05
Kroatijoje vyksta parlamento rinkimai

Kroatai sekmadienį renka naują parlamentą. Nuo turizmo smarkiai priklausoma šalies ekonomika dėl koronaviruso...

Verslo aplinka
2020.07.05
Dabar – puikus metas investuoti į verslo skaitmeninimą: ką keisti Lietuvos pramonei

Per pastaruosius penkerius metus Lietuvos gamybos produkcija paaugo trečdaliu. Šiuo metu pramonė yra...

Verslo aplinka
2020.07.05
Įsibėgėja varžybos dėl būsimų vakcinų nuo koronaviruso

„GlaxoSmithkline“ ir „Sanofi“ artėja prie 500 mln. GBP vertės sandorio su Jungtinės Karalystės vyriausybe,...

Verslo aplinka
2020.07.05
Dėl karantino teismo posėdžiai kai kuriose bylose nusikėlė beveik pusmečiui

Karantinas ir didelis bylų dalyvių skaičius lėmė, kad teismų posėdžiai kai kuriose bylose buvo nukelti beveik...

Verslo aplinka
2020.07.05
JAV pratęsė smulkiojo verslo paramos programą

Prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pratęsė lengvatinių paskolų smulkiajam verslui programą. Mažosios...

Gazelė
2020.07.05
Šimtas dienų iki rinkimų: kokį matome politinį kraštovaizdį Premium

Iki spalio 11-ąją numatytų Seimo rinkimų lieka šimtas dienų. Nors rinkimų kampanija vyksta jau kurį laiką,...

Verslo aplinka
2020.07.05
D. Trumpo šansams būti perrinktam smingant žemyn, prezidento postą matuojasi J. Bidenas Premium

Pasaulinė pandemija sumaišė perrinkimo siekiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo kortas. Naujausios apklausos...

Verslo aplinka
2020.07.04
V. Tomaševskis perrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovu 2

Seimo valdantiesiems priklausančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderiu lieka...

Verslo aplinka
2020.07.04
Vilniuje minima JAV Nepriklausomybės diena 7

Vilniuje šeštadienį minima JAV Nepriklausomybės diena, kuria pažymimas 1776 metų liepos 4-osios...

Verslo aplinka
2020.07.04
Per kelias dienas sulaikyti trys vilkikai, prikimšti nelegalių rūkalų už 4,8 mln. Eur

Paskutinėmis birželio dienomis sulaikyti trys vilkikai su nelegaliais baltarusiškais rūkalais – kontrabandą...

Verslo aplinka
2020.07.04
Koronavirusas nustatytas nėščiajai, kariui ir nužudymu įtariamam asmeniui

Du iš trijų per praėjusią parą patvirtintų naujų koronaviruso atvejų yra susiję su jau anksčiau patvirtintais...

Verslo aplinka
2020.07.04
G. Nausėda pripažįsta darantis klaidų, bet sako, kad jų nėra daug Premium 6

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad per pirmuosius kadencijos metus padarė ne itin daug komunikacinių...

Verslo aplinka
2020.07.04
JAV vėl užregistruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius 1

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą nustatyti 57.683 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai,...

Verslo aplinka
2020.07.04
Kelių direkcijos vadovo atleidimas atrodo kaip politinis susidorojimas – Prezidentūra 10

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimas atleisti Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD)...

Verslo aplinka
2020.07.03
Draudimai ir ribojimai atvykti į Lietuvą iš Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, JAV

Nuo pirmadienio koronaviruso paveiktomis bus laikomos 58 šalys, tarp jų – Baltarusija, Rusija, Ukraina,...

Verslo aplinka
2020.07.03
VRK patvirtino apylinkių ribas Seimo rinkimams – jų sumažėjo 34-iomis

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį patvirtino Seimo rinkimų apylinkių ribas, jų per šiuos...

Verslo aplinka
2020.07.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus