D. Trumpo atkirtis „Twitter“: griežtina socialinių tinklų reguliavimą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pasirašė įsaką, kuriuo siekiama panaikinti dalį teisinės apsaugos socialinei žiniasklaidai. Reguliavimo institucijoms tai suteikia galią imtis teisinių veiksmų prieš tokius socialinius tinklus kaip Facebook ar Twitter dėl priemonių, kuriomis tinklai kontroliuoja turinį savo platformose.
Manoma, kad šis įsakas turės teisinių pasekmių. Teisės ekspertai sako, kad norint pakeisti dabartinį teisinį socialinių tinklų apsaugos reguliavimą, reikia JAV Kongreso sprendimo arba teismų sistemos išaiškinimo.
JAV prezidentas seniai ir nuolat kaltina socialinius tinklus konservatyvių pažiūrų nuomonės cenzūravimu bei slopinimu. Tačiau galiausiai prezidento rūstybės socialiniai tinklai užsitraukė, kai Twitter dvi jo žinutes pažymėjo kaip klaidinančias.
Tokių žymų sulaukė D. Trumpo žinutės, kuriose jis, nepateikdamas jokių įrodymų, parašė, kad balsavimas paštu nulemtų suklastotus rinkimų rezultatus per lapkričio mėn. vyksiančius prezidento rinkimus. BBC rašo, kad D. Trumpas apkaltino Twitter kišimusi į rinkimus, nes prie dviejų jo žinučių buvo pridėtos nuorodos, jog reikia patikrinti faktus.
Ketvirtadienį Twitter taip pat pridėjo nuorodą sužinok faktus apie COVID-19 prie dviejų Kinijos vyriausybės atstovo žinučių, kuriuose jis teigia, kad koronavirusas kilo iš JAV.
Nebus tiesos arbitru
Twitter įkūrėjas ir generalinis direktorius Jackas Dorsey, komentuodamas žinias apie numatomą priimti prezidento D. Trumpo įsaką kalbėjo, kad platformos pastangos atkreipti dėmesį į klaidinamą informaciją nedaro bendrovės tiesos arbitru, cituoja AP-BNS.
Mūsų nuostata sujungti prieštaraujančių teiginių taškus ir parodyti ginčijamą informaciją, kad žmonės galėtų spręsti patys, sakoma jo žinutėje.
J. Dorsey dar kartą išreiškė palaikymą naujajai Twitter politikai: Toliau žymėsime neteisingą arba ginčijamą informaciją apie rinkimus visame pasaulyje.
Forumas ar leidėjai?
D. Trumpo įsakas išaiškina JAV Objektyvios komunikacijos įstatymą (Communications Decency Act), kuris socialinei žiniasklaidai ir interneto platformoms užtikrina teisinę apsaugą tam tikrose situacijose. Pavyzdžiui, pagal įstatymo 230 straipsnį socialiniai tinklai nėra atsakingi už naudotojų paskelbtą turinį, tačiau jie gali pašalinti nepadorius arba smurtą skatinančius įrašus.
D. Trumpo įsake teigiama, kad klaidinantis žinučių blokavimas, įskaitant jos pašalinimą dėl kitų priežasčių nei aprašyta paslaugų teikimo sąlygose, neturėtų būti teisiškai apsaugomas. Prezidentas informavo įpareigojęs generalinį prokurorą Williamą Barrą nedelsiant parengti atitinkamą Kongreso įstatymo projektą.
Federalinei ryšių komisijai (FCC) pavesta išsiaiškinti, kokio tipo turinio blokavimas bus laikomas apgaulingu, neatitinkančiu paslaugų teikėjo sąlygų, ar socialinės platformos nustato požiūriu pagrįstus apribojimus.
Respublikonų senatorius Marco Rubio teigia, kad socialinė žiniasklaida prisiima leidėjo vaidmenį, kai prie įrašų prideda žymas apie būtinybę tikrinti faktus.
Įstatymas dabar saugo tokius socialinės žiniasklaidos tinklus kaip Twitter, nes jos laikomos ne leidėjais, o forumais. Tačiau, jeigu jie imasi leidėjo vaidmens, tuomet jie neturėtų būti apsaugoti nuo atsakomybės ir pagal įstatymą turėtų būti traktuojami kaip leidėjai, teigia M. Rubio.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti