R. Karoblis: kariuomenės parama didės, bet krizę valdyti turi Vyriausybė

Publikuota: 2020-03-22
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad kariuomenės parama valdant koronaviruso krizę didės, bet ekstremalios situacijos operacija turi rūpintis Vyriausybė.

Baltijos šalyse iki pirmadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 686 naujojo koronaviruso atvejai.

Klaipėdoje susirgus medikui izoliuoti dar 21 gydytojas ir slaugytojas.  

Anksčiau sekmadienį nustatyti dar 24 koronaviruso atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 143, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Vilniuje sekmadienio vakarą nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ su 5.000 reagentų, reikalingų koronaviruso tyrimams.

Dėl reagentų trūkumo planuotas trumpinti mobiliųjų patikrinimo punktų darbo laikas nebetrumpinimas.

Tuo metu Vyriausybė posėdyje nusprendė pratęsti galiojantį laikino tranzito per Lietuvą režimą – šalį iki savaitės vidurio galės kirsti mano grįžtantys užsieniečiai.

[infogram id="82304151-633b-43da-bc90-2f19b4d0c759" prefix="QD3" format="interactive" title="Patvirtinti koronaviruso atvejai įvairiose šalyse 2020 01 20 — 03 23"]

Dienos įvykai:

  • Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 154, Latvija – 180, Estija – 352
  • Klaipėdos medikei diagnozuotas koronavirusas, izoliuotas 21 jos kolega.
  • Užkratas užfiksuotas karuomenės dalinyje Rukloje.
  • KOP lėktuvas „Spartan“ atgabeno 5.000 reagentų iš Belgijos, jų užteks savaitei.
  • Užstrigusiems lietuviams organizuojami skrydžiai iš Ispanijos ir JK.
  • Kitą savaitꠄAir Baltic“ organizuoja skrydžius iš dar penkių šalių.

13:02 R. Karoblis: kariuomenės parama didės, bet krizę valdyti turi Vyriausybė

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad kariuomenės parama valdant koronaviruso krizę didės, bet ekstremalios situacijos operacija turi rūpintis Vyriausybė.

Šiuo metu daugiau kaip šimtas karių budi oro, jūrų uostuose ir pasienyje, transportinius skrydžius vykdo karinės oro pajėgos, artimiausiu metu į operacijų centrą ketinama deleguoti karininkų.

„Krašto apsaugos sistema ir pirmiausia kariuomenė ekstremalios situacijos atveju yra remiančioji institucija“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Karoblis. 

„Į ekstremalios situacijos centrus jau paskirti karininkai, kurie galėtų pasidalyti kariuomenės ekspertize“, – pridūrė jis. 

Ministras patikslino, kad į operacijų centrą deleguoti numatoma operacinius karininkus, viešųjų ryšių ir kitų sričių specialistus. 

Pastarosiomis dienomis opozicija ir kai kurie medikai paragino, kad krizės valdymą perimtų R. Karoblis arba karininkas. Šiuo metu ekstremalios situacijos operacijų vadovas yra sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 R. Karoblis pabrėžė, kad ekstremalių situacijų valdymu turi rūpintis Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

„Kiekvienas turi daryti savo darbą. Krizę valdyti turi institucijos, kurios yra atsakingos, arba pagal kitų šalių patirtį (tai turi būti daroma) Vyriausybės arba premjeru lygiu“, – teigė ministras.

R. Karoblio teigimu, jei krizė gilės, kariai ateityje galės padėti vidaus reikalų sistemai užtikrinti viešąją tvarką, izoliuoti tam tikras teritorijas.

12:30 Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 154, Latvija – 180, Estija – 352

Baltijos šalyse iki pirmadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 686 naujojo koronaviruso atvejai, vienintelė mirtis užfiksuota praėjusį penktadienį Lietuvoje. Lietuva: patvirtinti 154 atvejai, ištirti 2.361 žmonės, mirė 1 žmogus.

Latvija: patvirtinta 180 atvejų, ištirti 6.144 žmonės.

Estija: patvirtinti 352 atvejai, ištirti 3.724 žmonės.

11:55 UR ministras L. Linkevičius sveikas

Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui sekmadienį atliktas tyrimas dėl koronaviruso, atsakymas – neigiamas.

L. Linkevičius praėjusią savaitę kartu su delegacija lankėsi Varšuvoje, kur vyko derėtis dėl humanitarinio koridoriaus tuo metu Vokietijos ir Lenkijos pasienyje įstrigusiems namo grįžtantiems lietuviams bei pasienyje tuo metu augusių krovininių vilkikų eilių.

„Antradienį jis išskrido ir trečiadienį grįžo. Atskridus į oro uostą, buvo patikrinta jo sveikata, ar nėra simptomų, tada ministras pats išvyko namo ir izoliavo save iki sekmadienio“, – teigė ministro atstovė spaudai.

Derybose Lenkijoje dalyvavo ir vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

„Sekmadienį buvo atlikti testai Č. Mulmai ir R. Liubajevui, abu jie neigiami. Abu grįžo į darbus“, – informavo VRM.

 11:16 Kaune atidaromas antrasis COVID-19 patikros punktas

Kaune vidurdienį atidaromas antrasis koronaviruso patikros punktas, kituose miestuose punktus planuojama atidaryti antradienį.

„Mums Klinikų laboratorija kai patvirtina kiekius, mes galime pradėti dirbti. Mes fiziškai buvome pasiruošę ir dabar mums patvirtino, kad mums skiria nuo šiandienos po 110 testų per dieną. Tai reiškia, kad mes leidžiame antrą liniją“, – sakė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Antrasis patikros punktas veiks šalia pirmojo – Kauno kempinge, Jonavos g. 51A.

Pirmasis Kauno koronaviruso patikros punktas pirmadieniui pilnai užpildytas – atvykti registravosi 66 žmonės.

Alytaus ir Šiaulių savivaldybių atstovų teigimu, jų miestuose mobilieji koronaviruso patikros punktai turėtų būti atidaryti antradienį vidurdienį.

Pasak Panevėžio savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos, kada toks punktas pradės veikti Panevėžyje – neaišku.

„Dar neatvyko ministerijos žmonės, kurie mūsų specialistus apmokytų“, – BNS sakė jis.

Mobilieji koronaviruso patikros punktai iš viso turėtų būti atidaryti dešimtyje Lietuvos miestų. Šiuo metu jie veikia tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

09:36 Klaipėdos ligoninės medikei diagnozuotas koronavirusas

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikei pirmadienį diagnozuotas koronavirusas, dėl to izoliuotas 21 jos kolega.

„Izoliuotų yra 21 medikas, tarp jų gydytojai ir slaugytojai“, – sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

Jis taip pat teigė, kad medikė galėjo užsikrėsti nuo savo vyro, kuris grįžo iš užsienio.

Apie tai, kad koronavirusas COVID-19 nustatytas šios uostamiesčio gydymo įstaigos Akių ligų skyriaus medikei, pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo V. Janušonio, nustatyti ir pacientai, su kuriais kontaktavo koronavirusu COVID-19 užsikrėtusi medikė.

„Jų labai nedaug, bet ten jau Visuomenės sveikatos centras žiūrės“, – teigė ligoninės vyriausiasis gydytojas.

Jis taip pat pridūrė, kad izoliuotas beveik visas Akių ligų skyrius.

„Yra du gydytojai, kurie neturėjo kontaktų, o kitų slaugytojų netrūksta, tai ten tokia situacija“, – sakė V. Janušonis.

Klaipėdos universitetinė ligoninė yra viena iš penkių pagrindinių gydymo įstaigų, kuriose gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės.

09:25 Per sekmadienį 200 prabešimų apie karantino pažeidimą

Sekmadienį šalies policija sulaukė 199 pranešimų dėl galimo karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų, teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Iš viso per praėjusią savaitę tokių pranešimų sulaukta apie 2 tūkst.

Karantinas Lietuvoje įvestas prieš savaitę, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.

Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui. 

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. 

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui. 

08:05 Grįžę iš užsienio bus karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose

Iš užsienio grįžę lietuviai turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje, pirmadienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tokį įpareigojimą ministras žada paskelbti, įvertinus tai, kad dalis grįžusių lietuvių nesilaiko reikalavimo savarankiškai izoliuotis dviem savaitėms ir gali platinti užkratą.

„Visi grįžtantys į Lietuvą – o dar turėtų grįžti keli tūkstančiai mūsų piliečių – iškart grįžę turėtų būti karantinuojami savivaldybių numatytose vietose“, – LRT radijui sakė A. Veryga.

Ministras taip pat žada įpareigoti parduotuvės apriboti pirkėjų srautus ir užtikrinti, kad jie laikytųsi numatytų atstumų.

A. Verygos teigimu, nuo visuomenės sąmoningumo vengti kontaktų labiausiai priklausys, kaip sparčiai koronavirusas plis šalyje.

Ministras taip pat patikino, kad Lietuvai gavus papildomų reagentų, medikai šalyje bus tiriami platesniu mastu.

00:57 Sekmadienio vakarą – dar 14 užkrato atvejų

Sekmadienio vakarą Lietuvoje patvirtinta dar 14 naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Iš viso Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 143 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

11 atvejų nustatyta Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, 9 asmenys turėjo kontaktą su iš Norvegijos grįžusiais asmenimis, dar vienas atvejis nustatytas Vilniaus mobiliajame punkte.

3 atvejai nustatyti Kauno klinikų laboratorijoje, visi mėginiai gauti iš mobiliųjų punktų.

Dėl visų atvejų bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

21:48 Lietuva kitą savaitę laukia 0,5 mln. greitųjų koronaviruso testų

Lietuva kitą savaitę laukia 0,5 mln. greitųjų koronaviruso testų, sako Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas.

Tai jis žurnalistams teigė sekmadienį laboratorijai po pertraukos sulaukus pirmųjų 5.000 reagentų įprastiems testams.

„Aš labai tikiuosi, kad rytoj arba vėliausiai antradienį jie turėtų būti čia. Daug, pusę milijono (...), pirmiausia prioritetas yra medikams“, – teigė V. Zimnickas.

Anot V. Zimnicko, šie testai keliauja iš Europos. Tačiau jis įspėjo, kad šių ir kitų priemonių koronavirusui nustatyti nepavyksta gauti laiku, kaip planuota, dėl „trūkinėjančių logistikos grandinių“.

21:20 „Air Baltic“ surengs grąžinimo skrydžius į penkias valstybes

Latvijos skrydžių bendrovė „Air Baltic“ kitą savaitę surengs Baltijos šalių piliečių grąžinimo reisus į Vokietija, Jungtinę Karalystę, Nyderlandus, Sakarvelą, Turkiją.

Bendrovė praneša apie numatytus repatriacijos reisus į Londoną, Stambulą, Tbilisį, Amsterdamą, Frankfurtą prie Maino.

Išsamesnė informacija apie šiuos skrydžius – „Air Baltic“ tinklapyje.

Latvijos susisiekimo ministerija išduoda specialius leidimus šiems „Air Baltic“ repatriacijos skrydžiams, nes bet koks koks tarptautinis keleivių pervežimas dėl koronaviruso pandemijos šioje šalyje uždraustas nuo kovo 17-osios.

20:53 Atvyko 5.000 reagentų

Vilniuje sekmadienio vakarą nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ su 5.000 reagentų, reikalingų koronaviruso tyrimams.

„Nusileido Vilniuje 20 val. 18 min.“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro patarėja Vita Ramanauskaitė.

Dėl to atšaukiamas darbo laiko trumpinimas Kauno ir Klaipėdos mobiliuosiuose patikros punktuose, pranešė Kauno greitosios medicinos pagalbos stotis.

Kaune ir Klaipėdoje veikiančių mobiliųjų koronaviruso patikros punktų darbo laiką sutrumpinti iki vidurdienio buvo nuspręsta dėl reagentų trūkumo. Trijų Vilniaus punktų veikla trumpinama nebuvo.

Į punktus vykti savavališkai negalima – būtina registracija, paskambinus telefonu 1808.

Kaip BNS sekmadienio rytą sakė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas, Lietuvoje likę 700 reagentų koronaviruso tyrimams, todėl gali būti tiriami ne visi ėminiai iš mobiliųjų koronaviruso patikros punktų. 5.000 tyrimų, anot V. Zimnicko, turėtų pakakti savaitei. Kitą penktadienį žadama atgabenti dar vieną reagentų siuntą. 

19:35 Prie Santaros klinikų – palapinių miestelis

Prie Santaros klinikų infekcinių ligų centro įrengtas palapinių miestelis asmenims, atvykstantiems į priėmimo skyrių, čia nemokamai dalijama arbata, vanduo, sekmadienį pranešė Vilniaus savivaldybė.

Sostinės savivaldybės kartu su Krašto apsaugos ministerija įrengtas improvizuotas laukiamasis prie klinikų įrengtas sekmadienį, jis skirtas sunegalavusiems žmonėms, laukiantiems priėmimo pas gydytojus, teigiama pranešime.

Infekcinių ligų centrui taip pat perduota 50 mobiliųjų telefonų įkroviklių, 3 tūkst. vienkartinių puodelių, arbatą ir vandenį parūpino verslo atstovai.

Tuo metu respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei savivaldybės atstovai sekmadienį perdavė dalį sukaupto rezervo – apsaugos priemonių, skirtų medikams.

17:48 COVID-19 jau Rukloje

Lietuvos kariuomenėje nustatyti pirmieji COVID-19 atvejai. Virusas nustatytas vienam civiliam darbuotojui ir vienam kariui iš Nyderlandų Karalystės. 

Visi kontaktus galimai turėję darbuotojai ir kolegos izoliuoti namuose arba dalinio teritorijoje esančiose specialiose patalpose. Darbuotojas ir karys yra gydomi civilinėje gydymo įstaigoje, jų darbo vietos dezinfekuotos. 

Civilis asmuo nuo kovo 11 d. jau buvo namuose, į karinį dalinį nevyko, virusas diagnozuotas kovo 21 dieną. Užsienio šalies kariui virusas diagnozuotas šiandien, imtasi visų rekomenduojamų atsargumo priemonių.

„Lietuvos kariuomenė toliau laikosi ir vykdo įmanomų rekomenduojamų atsargumo ir prevencijos priemonių siekdama maksimaliai apsaugoti karių sveikatą“, – rašoma KAM pranešime.

Iš viso pagalbą civilinėms institucijoms, kovojančioms su COVID-19 epidemija, šiuo metu teikia daugiau nei 120 karių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgose, kurios buvo aktyvuotos pagal Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių planą.

17:34 Premjeras: iš Belgijos į Lietuvą skraidinami 5.000 reagentų

„Ką tik iš Lježo oro uosto Belgijoje pakilo mūsų kariuomenės Spartanas. Po trijų valandų 5.000 reagentų jau bus Lietuvoje“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė ministras pirmininkas.

Pasak S. Skvernelio, reagentai atgabenti iš Kinijos, atskraidinus jie bus paskirstyti po laboratorijas, o tyrimai vyks daug aktyviau nei pastarosiomis savaitėmis.

„Logistika yra didelis iššūkis, bet verčiamės per galvas, kad pagelbėtume Sveikatos apsaugos ministerijai su reagentų ir kitų reikalingų priemonių atgabenimu“, – teigia premjeras.

Pasak jo, per artimiausias kelias dienas Lietuva turi atsigabenti dar keliasdešimt tūkstančių reagento, o šiuo metu yra užsakyta beveik 200.000.

16:20 Pratęstas laikinasis tranzitas per Lietuvą

Vyriausybė leido trimis paromis ilgiau – iki vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį – tranzitu kirsti Lietuvą užsieniečiams, grįžtantiems į savo gyvenamąsias valstybes.

Tokį sprendimą ministrų kabinetas priėmė sekmadienį neeiliniame posėdyje. Kitą savaitę Vyriausybė turėtų patvirtinti taisykles, kaip vyks tranzitas per Lietuvą po to, kai laikinosios tvarkos pratęsimas pasibaigs.
Vyriausybės priimtame nutarime nurodoma, kad „iki kovo 26 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo“.

Nutarime taip pat teigiama, kad „po kovo 26 d. 00:00 val. iki karantino pabaigos keleivinis tranzitas per Lietuvos teritoriją gali būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų (išskyrus būtinąjį sustojimą, įskaitant ir atvejus tarptautiniams diplomatiniams ir (ar) konsuliniams įsipareigojimams įvykdyti)“. Tai reiškia, kad ir po vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį per Lietuvą ir toliau galės vykti rusiški keleiviniai tranzitiniai traukiniai į ir iš Kaliningrado srities.

16:17 Lietuvoje nustatyti dar 24 koronaviruso atvejai

7 atvejai, kurie patvirtinti Nacionalinėje visuomenės sveikatos laboratorijoje, nustatyti asmenims, kurie tyrimus atliko Vilniaus mobiliuosiuose punktuose.

Apie šiuos atvejus informacija šiuo metu tikslinama. Žinoma, kad vienas infekuotas asmuo grįžo iš Airijos, kitas kontaktavo su infekuota Ukmergės ligoninės gydytoja.

10 atvejų nustatyti Santaros klinikų laboratorijoje.

Keturi asmenys grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas – iš Ukrainos, kiti užsikrėtė jau Lietuvoje. Vienas jų – medikė, dirbusi tarptautiniame renginyje, du atvejai klasteriniai, kai užsikrečiama nuo artimo žmogaus. Du asmenys (ne medikai) užsikrėtė Ukmergės ligoninėje.

3 atvejai nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje.

Vienas atvejis – įvežtinis iš Jungtinės Karalystės. Kiti du asmenys – šios ligoninės slaugytoja ir slaugytojos padėjėja. Medikės išvykusios į užsienį nebuvo, kita informacija tikslinama.

Kauno klinikose patvirtinti 4 atvejai: vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas atvejis – klasterinis, dar vieno atvejo epidemiologija tikslinama. Tarp infekuotųjų – ir karys iš Nyderlandų. 

Iki sekmadienio 9 val. iš viso ištirta 2.086 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. 

Kovo 20 dieną mirė pirmas COVID-19 užsikrėtęs žmogus – pagyvenusi moteris iš Ukmergės. 

Pirmoji gydyta nuo viruso moteris iš Šiaulių pasveiko. 

16:00 Klaipėdoje nustatyti 3 nauji COVID-19 atvejai

Klaipėdos regione sekmadienį nustatyti trys nauji naujojo koronaviruso atvejai. Du iš jų nustatyti Klaipėdos miesto gyventojams, dar vienas — Kretingos rajono gyventojui, BNS patvirtino uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Jo teigimu, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje šiuo metu gydomi 18 ligonių, kuriems nustatytas koronavirusas.

13:35 Ignalinos rajono meras: užsikrėtę medikai melavo apie kelionę ir pacientus

Ignalinos rajono meras Justas Rasikas sako, kad koronavirusu užsikrėtę medikai teikė melagingą informaciją apie savo kelionę bei apie priimtus pacientus. Tuo metu vienos Ignalinos poliklinikos vadovas sako neturįs duomenų apie tokį medikų elgesį.

„Melas negražus. Kiek žinau, vadovybei buvo pasakyta, kad jie atskrido iš Švedijos ar Suomijos, apie Dominiką net nebuvo sakyta. Jie nesakė informacijos, kad jie buvo Dominikoje“, – BNS sakė J. Rasikas.

J. Rasiko teigimu, tokie medikai neturėtų toliau dirbti, be to, jeigu paaiškės, kad nuo jų užsikrėtė ir kiti asmenys, galima ir baudžiamoji atsakomybė.

13:25 Parskraidins iš Jungtinėje Karalystės ir Ispanijos

Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje užstrigusiems lietuviams organizuojami papildomi specialūs skrydžiai į Lietuvą, sekmadienį informavo Susisiekimo ministerija.

Iš Londono į Vilnių skrydžiai planuojami trečiadienį ir penktadienį. Abu – iš Stanstedo oro uosto, jų išvykimo laikas – 12 val. vietos laiku. Bilieto kaina – 275 Eur asmeniui.

„25 dienai jau prasidėjo bilietų pardavimas, o 27 dienai dar tik vykdoma apklausa, ar toks poreikis būtų. Dar buvo vienas skrydis 23 dienai, tačiau jau visi bilietai išparduoti“, – BNS sekmadienį sakė susisiekimo ministro atstovė Aldona Grinienė.

Lėktuvas išskris iš Alikantės oro uosto Ispanijoje išskris trečiadienį, 03.50 val. vietos laiku. Bilieto kaina – 230 Eur asmeniui.

Skrydžius organizuoja bendrovė „Kidy Tour“.

URM skaičiuoja, kad šeštadienio vakarą užsienyje buvo užstrigę 3.734 lietuviai, grįžo arba yra pakeliui – 2.284. Vien iš Ispanijos nuo trečiadienio grįžo 849 asmenys. Ten yra likę 373 lietuviai. Jungtinėje Karalystėje – apie 200.

13:22 Liko 700 reagentų

Lietuvoje tėra likę 700 reagentų koronaviruso tyrimams, todėl sekmadienį gali būti tiriami ne visi ėminiai iš mobiliųjų koronaviruso patikros punktų, sako Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas.

„Dalis jų bus išnaudoti šiandien (sekmadienį – BNS), o rytoj labai tikimės, kad bus naujų (reagentų — BNS). To tyrimų sustojimo gal ir iš viso tada nebus. (...) Pagal visas logikas ir nelogikas manome, kad pirmadienį dienos bėgyje turi atsirasti  (reagentai – BNS), ar toks, ar vienoks, ar abu, ar visi trys“, – BNS sekmadienį sakė Vytautas Zimnickas.

Jis pripažino, kad sekmadienį gali būti tikrinami ne visi ėminiai – prioritetas bus teikiamas ligoninėms, ne mobiliesiems patikros punktams.

SAM praneša, kad Lietuvoje ištirta 2.086 ėminių dėl koronaviruso, šeštadienį – 384 ėminių. V. Zimnickas sako, kad „tokį patį ritmą bus stengiamasi išlaikyti“.

Šeštadienį sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigė, jog reagentų yra likę 1.300 tyrimams.

Sveikatos apsaugos ministerija vėliau sekmadienį žada pateikti išsamesnius duomenis ir paaiškinti, kai kurių skelbiamų skaičių apie tyrimus neatitikimus.

Reagentai – pakeliui

V. Zimnickas sako, kad reagentai iš Kinijos ir Didžiosios Britanijos jau tikrai kelyje.

„Kelyje. Turiu rytinę informaciją, kad kelyje lėktuvas, kuriame virš 5.000 reagentų. Kurioje vietoje jis, negaliu pasakyti. Matome, kad krovinys lėktuve, skrendančiame iš Kinijos. Jis išskrido vakar. Šiandien turi būti kažkur Europoje“, – aiškino laboratorijos vadovas.

V. Zimnickas sako, kad reagentai 10.000 tyrimų į Lietuvą keliauja iš viso „dviem trim kanalais“.

„Kitas kanalas iš dar artimesnio taško (iš Didžiosios Britanijos – BNS)“, – sakė V. Zimnickas. 

Pasak jo, pristatymas užtrunka, nes dėl sumaišties, susijusios su koronavirusu, sutrikusi logistinė veikla. 

„Sutrūkinėjo visos logistikos grandinės. Pats esminis dalykas – krovininiai lėktuvai irgi skraido ne taip, kaip buvo nusistatę, o taip, kaip jie sugalvoja arba taip, kaip sueina krovinio logistika. Jie kraunasi lėktuvus, kad nebūtų pusiau tušti“, – kalbėjo jis.

„Gamyklos nespėja gaminti, nepriima kai kurios naujų užsakymų, o poreikis yra milžiniškas. Jie patys pakrauna net ne pagal pasirašytus susitarimus su mūsų tiekėjais. Skirsto visiems savo nuožiūra ir tas kiekis būna ne toks, koks prognozuotas ar planuotas“, – pridūrė V. Zimnickas.

10:12 Ištirti 2.086 ėminiai

Lietuvoje kol kas ištirta 2.086 ėminių dėl koronaviruso, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

Kiek patikrinta gyventojų nėra aišku, nes vienam asmeniui tyrimas gali būti daromas kelis kartus. 

Šeštadienį buvo ištirta 384 ėminių. 

SAM nurodo, kad dabar vienas asmuo koronavoirusą gydosi izoliuotas namuose. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centrui duomenis apie grįžimą iš užsienio arba kontaktus su sergančiais koronaviru asmenimis pateikė 74.887 žmonės.

Lietuvoje nustatyti 105 koronaviruso atvejai. 

Kovo 20 dieną mirė pirmas COVID-19 užsikrėtęs žmogus – pagyvenusi moteris iš Ukmergės. 

Pirmoji gydyta nuo viruso moteris iš Šiaulių pasveiko. 

10:05 18 lietuvių grįžo traukiniu

Specialiuoju traukiniu iš Kijevo sekmadienio paryčiais į Vilnių grįžo 18 lietuvių.   

„Keleivius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai patiktino, mūsų žiniomis niekam koronaviruso simptomų nenustatyta“, – BNS sekmadienį sakė Lietuvos geležinkelių komercijos direktorius Mantas Dubauskas. 

Daug didesnio išvykstančių iš Vilniaus keleivių skaičiaus tikimasi traukinio kelionėje atgal į Kijevą.

Iš Rygos, sustodamas Šiauliuose ir Vilniuje, traukinys atgal į Kijevą išvažiuos sekmadienį, apie 19.40 val. Vilniuje traukinys bus po vidurnakčio.

09:34 Į Vilnių iš Londono grįžo 218 lietuvių

Sekmadienio naktį iš Londono į Lietuvą specialiuoju reisu buvo parskraidinta 218 lietuvių. Lėktuvas Vilniaus oro uoste nusileido 00:14 val. Lietuvos laiku.

Papildomi reisai iš Londono į Vilnių planuojami ir kovo 23, 25 bei 27 dienomis, nurodoma kelionių organizatoriaus „Kidy tour“ oficialioje internetinėje svetainėje.

08:15 G. Surplys: pražioplinom

Valstybės ekstremalių situacijų centro atstovas Giedrius Surplys teigia, kad dedama daug pastangų, siekiant gauti reagentų koronaviruso tyrimams ir apsaugos priemonių – respiratorių, kaukių bei kitų. 

„Premjeras, ir jo patarėjai, ir ministrai, ir jų patarėjai, ambasadoriai ir pažįstami bei nepažįstami verslininkai sukam reikalus. Socialiniuose tinkluose, el.paštu, telefonu. Dabar meldžiamės, kad beveik 2 mln. respiratorių, beveik 6 mln. kaukių ir tūkstančiai reagentų pasiektų Lietuvą artimiausiu metu. Pastaruosius rankiojam po šimtą, po penkis šimtus, po tūkstantį iš visų pasviečių. Kad galėtume tirti, tirti, tirti“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje šeštadienio vakarą paskelbė G. Surplys.

Anot jo, pasaulyje šiuo metu vyksta „karas“ dėl minėtų priemonių, ypač dėl reagentų.

„Ar kažkur pražioplinom? Taip, pripažįstame. Ar galėjome turėti daugiau? Taip, jei būtų nusišypsojusi sėkmė. Bet pasaulyje dabar vyksta karas dėl COVID-19 priemonių“, – teigė G. Surplys.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau sakė, kad Lietuva yra pasiruošusi ir sukaupusi didžiulį priemonių rezervą,  turi pakankamą kiekį reagentų tyrimams.

Šią savaitę ministras sakė, kad priemonių atsargos tirpsta, o situaciją sunkina sutrikęs užsakytų siuntų tiekimas.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis šeštadienį teigė, jog Lietuvoje reagentų yra likę 1.300 koronaviruso tyrimams atlikti.

SAM šeštadienį pranešė, kad dvi koronavirusui tirti skirtų reagentų siuntos jau yra pakeliui į Lietuvą ir „per dieną, dvi“ pasieks Lietuvą. Iš viso užsakyta maždaug 50.000 reagentų iš trijų tiekėjų Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Korėjoje.  

Dėl reagentų trūkumo mobilūs koronaviruso patikros punktai Klaipėdoje ir Kaune sekmadienį priims tik po 20 žmonių. Tiek pat jie priėmė ir šeštadienį. Vilniaus punktai dirba visą dieną.

05:17 Svarstys dėl leidimo kirsti šalį tranzitu

Vyriausybė sekmadienį svarstys siūlymą leisti tranzitu kirsti šalį iki trečiadienio.

„Siūlysime pratęsti tranzitą užsieniečiams iki trečiadienio, nes dar yra grįžtančių žmonių“,– BNS sakė vidaus reikalų ministrės atstovė Božena Zaborovska-Zdanovič.

Pirmadienį paskelbus karantiną, Lietuva uždarė šalies sienas užsieniečiams siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, tačiau davė laiko užsieniečiams grįžti tranzitu per Lietuvą į savo valstybes.

Šis terminas galiojo tris dienas, tačiau buvo pratęstas iki savaitės pabaigos. 

05:13 COVID-19 atvejų Lietuvoje – jau 105

Sekmadienio naktį Lietuvoje patvirtinti 6 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatyti 105 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) pranešė, kad sekmadienį koronavirusinė infekcija patvirtinta asmeniui, grįžusiam iš Norvegijos bei kitiems 5 asmenims, kurie tyrimus atliko Vilniaus mobiliuosiuose punktuose. Apie šiuos atvejus informacija šiuo metu tikslinama.

Netrukus su asmenimis, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus susisiekta, jie gaus instrukciją, kaip elgtis bei kokiu būdu jie bus pristatomi į gydymo įstaigą.

Visais atvejais vyksta arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Lietuvoje per šeštadienį nustatyti 30 naujų koronaviruso atvejų. Šeštadienio naktį pranešta apie pirmąją COVID-19 auką šalyje. Koronavirusas patvirtintas antram Santaros klinikų medikui, dėl to laikinai neveiks klininkų Šeimos medicinos centras. Ukmergės ligoninėje, atsižvelgiant į besiformuojantį ligos židinį, uždaroma dauguma skyrių.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija dėl sugedusios įrangos neatliko tyrimų 2

Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija dėl sugedusios įrangos šeštadienį neatliko koronaviruso...

D. Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“ 3

JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo amerikiečius rengtis „labai siaubingam“ mirties nuo koronavirusinės...

Užsikrėtimų koronavirusu skaičius Lietuvoje išaugo iki 811

Kaip sekmadienį skelbia Vyriausybė, Lietuvoje nustatytų užsikrėtimo COVID–19 atvejų skaičius padidėjo iki 811.

Japonai ir pasaulinės pandemijos akivaizdoje toliau uoliai darbuojasi biuruose Premium 2

Japonai nesustoja dirbti savo darbo vietose net ir pasaulinės pandemijos akivaizdoje. Nepaisant to, kad...

Trys savaitės karantine: išmoktos pamokos

Praėjus trums karantino savaitėms, per kurias verslo įmonės turėjo skubiai persitvarkyti darbo modelius ir...

Vadyba
07:12
Lietuvoje patvirtinta 11-toji mirtis nuo koronaviruso 8

Lietuvoje iki šeštadienio ryto patvirtintas 771 koronaviruso atvejis, šeštadienį pranešta apie dešimtąją ir...

Verslo aplinka
2020.04.04
A. Veryga: dėl infekcijų kontrolės pažeidimų sustabdyta daugelio KUL skyrių veikla  1

Didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) skyrių veiklą nuspręsta stabdyti dėl infekcijų...

Verslo aplinka
2020.04.04
Eurogrupė: ESM gali skirti iki 240 mlrd. Eur pagalbai dėl koronaviruso krizės  1

Euro zonos finansinės pagalbos fondas galėtų pasiūlyti iki 240 mlrd. Eur savo narėms, smarkiai...

Finansai
2020.04.04
Koronaviruso pandemijos krečiamų JAV pareigūnai rekomendavo gyventojams dėvėti kaukes 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį rekomendavo amerikiečiams išėjus į lauką prisidengti veidus...

Verslo aplinka
2020.04.04
Prancūzijoje vyras mirtinai subadė du žmones, dar septynis sužeidė 1

Prancūzijos pietryčiuose vienas vyras šeštadienį peiliu nudūrė du žmones ir dar septynis sužeidė, kol...

2020.04.04
TVF: viruso smūgis didesnis nei per finansų krizę, bet atremti jį pavyks 3

Kristalina Georgieva, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė, teigia, kad koronaviruso pandemijos...

Finansai
2020.04.04
Naujuoju JK Leiboristų partijos vadovu išrinktas K. Starmeris 3

Jungtinės Karalystės pagrindinė opozicinė Leiboristų partija šeštadienį paskelbė, kad jos naujuoju lyderiu...

Verslo aplinka
2020.04.04
Švedija atmeta kaltinimus ignoruojant koronaviruso protrūkį  8

Švedija sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio dėl savo negriežto atsako į naujojo koronaviruso protrūkį, bet...

Verslo aplinka
2020.04.04
Pasaulio statybininkai turi ruoštis ateinantiems iššūkiams Premium

Dėl koronaviruso pandemijos globalus statybos apimties augimas 2020-aisiais turėtų siekti vos 0,5%.

Statyba ir NT
2020.04.04
VRK vadovė: kol kas sunku prognozuoti, kaip Seimo rinkimus pakeistų epidemija 

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ruošiasi rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams, kol kas anksti prognozuoti,...

Verslo aplinka
2020.04.04
Laikas nelaukia!!! 23

Paskutiniu metu didžiausias dėmesys, ir tai suprantama, skiriamas pandemijai, karantinui, saviizoliacijai,...

Verslo aplinka
2020.04.04
JAV – rekordinis koronaviruso aukų skaičius

Jungtinėse Valstijose per parą mirus beveik 1.500 koronavirusu užsikrėtusių žmonių buvo užfiksuotas naujas...

Verslo aplinka
2020.04.04
Visi karantino reikalavimai ir apribojimai – vienoje vietoje Premium

Baigiasi trečia dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje įvesto karantino savaitė. Neatmetama, kad jis užtruks ir...

Verslo aplinka
2020.04.04
SAM laikinai apribojo mobiliųjų punktų darbo laiką, veiks tik po vieną punktą 1

Nuo sekmadienio Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei...

Verslo aplinka
2020.04.03
Į pareigas grąžintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas 5

Į pareigas grąžintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas profesorius Albinas Naudžiūnas, penktadienį BNS...

Verslo aplinka
2020.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus