Prezidentas: paramos verslui priemonės bus aktualios bent kelis mėnesius

Koronaviruso krizės akivaizdoje priimami sprendimai dėl viešųjų finansų skyrimo ekonomikai skatinti ir pagalbos nukentėjusiam verslui bus aktualūs dar gana ilgą laiką bent kelis mėnesius, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Jis neatmetė, kad gali tekti priimti naujų krizės pasekmes amortizuojančių sprendimų.
Apie tai G. Nausėda pareiškė pirmadienį po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu.
Per šį susitikimą aptartas nuo pirmadienio visos Lietuvos mastu įsigaliojęs karantino režimas, taip pat Vyriausybės patvirtintas ekonomikos skatinimo planas ir pagalbos paketas nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusiam verslui.
Šis priemonių planas bus labai aktualus artimiausius kelis mėnesius. Sveikinu planą, kuris buvo Vyriausybėje patvirtintas, nes jis apima platų spektrą būtiniausių priemonių. Pirmosios ekspertų ir asocijuotų struktūrų reakcijos dėl šio plano yra teigiamos, visi sveikina tą priemonių paketą. Todėl tikiu, kad pirmąjį smūgį įveiksime, kartu amortizuodami tuos praradimus, kurie, matyt, mūsų laukia bent jau šių metų pirmajame pusmetyje, pastebėjo G. Nausėda.
Dabar mes imamės kitokios politikos nei 2008-2009 m. krizės sąlygomis. Mokesčių atidėjimas, kitos numatytosios priemonės ekonomikos skatinimui ir darbo vietų išlaikymui, viešųjų finansų išlaidų didinimas šįkart yra skirtas tam, kad būtų amortizuoti ekonominiai praradimai, sakė prezidentas.
Jis vylėsi, kad kartu su Europos Sąjungos institucijomis yra galimybė vykdyti aktyvesnę ir lankstesnę politiką. Prezidentas informavo, kad antradienį vakare numatoma dar viena neeilinė ES valstybių vadovų videokonferencija, skirta kovos su koronavirusu priemonėms. Tokia videokonferencija jau yra įvykusi prieš porą savaičių.
G. Nausėda tikino pastebįs, kad Lietuvos visuomenė labai rimtai priėmė šią grėsmę ir absoliuti dauguma žmonių laikosi teikiamų rekomendacijų bei nurodymų, kaip elgtis šioje situacijoje. Atsakingo ir vieningo elgesio prasme yra labai svarbus susitelkimas, bandant įveikti šią krizę, pridūrė valstybės vadovas.
S. Skvernelis antrino prezidentui, ragindamas oriai ir su kuo mažiausiais praradimais išeiti iš šios situacijos.
Premjeras pakartojo, kad dabartinė padėtis parodys, kokia yra darbdavių socialinė atsakomybė. Vyriausybės vadovas tikino, kad finansai ekonomikos skatinimui ir kompensacijoms verslui bus imami ne tik iš papildomų valstybės paskolų, bet ir pastaruosius kelerius metus sukauptų valstybės rezervų, kurie šiuo metu viršija 1 mlrd. Eur.
Trejus metus valstybė kaupė rezervus, girdėjome klausimus, kam to reikia. Dabartinė situacija ir yra atsakymas, kam to reikia, pastebėjo S. Skvernelis.
Ir jis, ir prezidentas pakartojo, kad situacijos pasikeitimas gali pareikalauti priimti papildomų priemonių ekonomikai palaikyti.
Pirmadienį Vyriausybė patvirtino ekonomikos skatinimo ir pagalbos paketą nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusiam verslui. Kol kas numatyta priemonių už 2,5 mlrd. Eur. Be to, numatoma leisti Vyriausybei papildomai pasiskolinti 5 mlrd. Eur.
[infogram id="81d1d005-feb6-4240-90d1-a1212f248adb" prefix="lt9" format="interactive" title="Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas"]
Nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas dviejų savaičių karantinas. Dėl koronaviruso grėsmės įvestos ekstremalios padėties sąlygomis šalis gyvena jau bemaž tris savaites.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti