G. Nausėda: reikia duoti atkirtį istorijos klastojimui

Susiskaldymo pasaulyje mažinimas, globalių partnerių paieška ir minkštosios galios plėtra trys svarbiausi Lietuvos užsienio politikos prioritetai, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį susitikęs su Lietuvoje dirbančiais užsienio šalių diplomatais.
Jis taip pat akcentavo, kad reikia duoti atkirtį pastangoms klastoti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių istoriją.
Mes taip pat turėsime duoti atkirtį dažnėjančioms pastangoms klastoti Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių istoriją. Esame pasirengę kritiškai ir sąžiningai vertinti savo praeitį, tačiau neketiname toleruoti kai kurių jėgų pastangų skleisti melagingus naratyvus, kalbėjo prezidentas.
Apgailestauju dėl to, kad istorija dar naudojama politiniais tikslais, ir į tai bandoma įtraukti net tarptautines organizacijas, tokias kaip Europos Taryba. Raginu bendromis pastangomis atsispirti manipuliacijoms ir siekti, kad niekas negalėtų istorijos paversti politikos tarnaite, pridūrė jis.
Baltijos šalys ir Lenkija pastaraisiais metais išsakė susirūpinimą, kad Rusija ėmė menkinti Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos paktą, kuris paskatino Antrąjį pasaulinį karą. Protestuodami Lietuvos ir Lenkijos prezidentai šiemet atsisakė dalyvauti Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo minėjime Izraelyje, kur Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasiūlyta sakyti vieną iš svarbiausių kalbų.
G. Nausėda pabrėžė kad, Lietuva tvirtos transatlantinės sąjungos šalininkė, nes tai Vakarų stiprybės pagrindas.
Orientacija į Vakarus neturi apriboti mūsų svajonių ir mūsų ambicijų. Todėl Lietuvos užsienio politika artimiausioje ateityje daug dėmesio skirs ekonominei diplomatijai ir sieks atverti naujas kryptis visų pirma ekonominio bendradarbiavimo srityje. Džiaugiuosi, kad Lietuvos verslininkai jau atranda Azijos, Afrikos, Vidurio Rytų rinkas, pridūrė jis.
Trečioji užduotis, pasak prezidento, yra minkštosios galios plėtra.
Visų pirma, tai reiškia pozityvaus Lietuvos Respublikos įvaizdžio pasaulyje stiprinimą, sakė G. Nausėda.
Pirmadienį Prezidentūroje vykusiame susitikime su G. Nausėda dalyvavo 69 užsienio šalių ambasadoriai, laikinieji reikalų patikėtiniai ir tarptautinių organizacijų atstovai.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti