Prezidentas: J. Narkevičius susisiekimo sektoriuje įdarbino dvi dešimtis partiečių 

Publikuota: 2020-01-09
Gitanas Nausėda, LR Prezidentas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Gitanas Nausėda, LR Prezidentas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius savo vadovaujamos ministerijos įmonėse įdarbino bent porą dešimčių savo partiečių ir su jais susijusių žmonių. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis teigia neturįs Susisiekimo ministerijos vadovą kompromituojančios informacijos.

Ketvirtadienį interviu LRT radijui, atsakydamas į klausimą dėl J. Narkevičiaus, prezidentas teigė, kad vadovas ketvirtadienį sakė, kad susisiekimo ministras yra „žmogus, kuris įdarbino mažiausiai 20 savo partijos bičiulių, susijusių su partijos nariais ministerijos dispozicijose esančiose įmonėse“.

Valstybės vadovas interviu metu nedetalizavo šios informacijos.

G. Nausėda ne kartą ragino trauktis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) deleguotą J. Narkevičių iš pareigų. Valdančioji koalicija ministro ateitį žada svarstyti kitą savaitę.

Įžvelgia nekompetenciją

Prezidentas interviu LRT radijui pakartojo savo nuomonę, kad „yra daug pavyzdžių, kai ministras pasirodo kaip nekompetentingas“: „Žmogus, kuriam reikia nevažiuoti ne tik į Abu Dabį, kaip sakė jo partijos vadovas, bet apskritai susilaikyti nuo užsienio vizitų, nes reikia didžiulės infrastruktūros, kad žmogui padėtų suprasti, kas ten vyksta, nes žmogus negali kalbėti tų šalių kalbomis, kuriose lankosi. Kokių dar reikia įrodymų siekiant pasakyti, kad šis ministras netinka šioms pareigoms ir turėtų trauktis? Man atrodo, kad baikime šias diskusijas. Jei viena ar kita partija nepasirengusi priimti sprendimų moraliniu ar politiniu požiūriu, tegul taip ir pasako.“

Prezidentas patvirtino, kad klausimai dėl ministro atleidimo pirmiausia turi būti adresuojami pačiam premjerui Sauliui Skverneliui, nes jis yra tiesioginis J. Narkevičiaus vadovas.

„Jis turi priimti atsistatydinimo pareiškimą ir pateikti prezidentui. Galima, aišku, prisidengti valdančiąja koalicija, bet turbūt niekas nenušalina ir premjero nuo būtinybės priimti vienokį ar kitokį sprendimą ir tą padaryti kaip galima greičiau“, – tvirtino G. Nausėda.

„Galbūt iš šono norima sudaryti įspūdį, kad prezidentas kovoja su valdančiąja koalicija. Ponai, jūs apsirinkate, nes kovojate su rinkėjais. Manau, kad šios kovos rezultatas bus labai aiškus po devynių mėnesių. Aš elgiuosi griežtai pagal Konstituciją ir tai ketinu daryti ateityje“, – pridūrė valstybės vadovas. 

Kils klausimų premjerui

Prezidento teigiamu, J. Narkevičiaus atveju pirmiausia keltinas moralinės ir politinės atsakomybės klausimas, o jei jis nebus sprendžiamas, tai kels naujų klausimų: „Gali kilti visuomenei klausimų, o kodėl šitas ministras yra taip ginamas, gal jis gali pasakyti kažką daugiau tuo atveju, jei jis bus atleistas? Šie nacionaliniai kelių asfaltavimo ypatumai, šis burbulas gali pūstis, pūstis ir vieną gražią dieną jis susprogs aptaškydamas visus.“

J. Narkevičius per savo darbo pusmetį sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams.

Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras.

LLRA-KŠS ir kiti valdančiosios koalicijos partneriai, taip pat ir Vyriausybės vadovas kol kas nesutinka atleisti J. Narkevičiaus, bet šį klausimą žada svarstyti kitą savaitę vyksiančiame koalicijos tarybos posėdyje.

S. Skvernelis sako neturintis kompromituojančios informacijos

Premjeras ketvirtadienį pareiškė, kad neturi jokios kompromituojančios informacijos, dėl kurios iš pareigų turėtų trauktis susisiekimo ministras.

„Vertiname tai, kas susiję su darbu, pirmiausia, na o labai dažnai tampame nepatikrintų informacinių atakų aukomis, tas pats ministras buvo brakonieriumi padarytas, po to paaiškėjo, kad tai netiesa, jokios reakcijos nebuvo“, – Žinių radijuje kalbėjo S. Skvernelis.

„Jeigu jūs kalbate, kad yra kompromituojančios informacijos, ta informacija turi būti pateikta ant stalo. Šiandien jokios kompromituojančios informacijos nėra. Kalbamės daugiau apie politinę situaciją, kaip iš jos išvairuoti“, – pridūrė jis.

Pasak jo, ministrą atleisti tik dėl kilusio ažiotažo nebūtų teisinga: „Galima tokiu požiūriu žiūrėti, tada mes iš karto kalbėtume, kas sekantis: jeigu be jokio konkretaus moralinio, teisinio kaltinimo būtų kitas ministras ir juo labiau, kad kryptingai matome apskritai dabar veikimą prieš mūsų koalicijos partnerius Lenkų-Krikščioniškų šeimų sąjungą.“

R. Karbauskis prezidento priekaištus atmeta

Valdančiosios „valstiečių“ partijos lyderis Ramūnas Karbauskis atmeta prezidento priekaištus susisiekimo ministrui dėl įdarbinamų bendrapartiečių.

R. Karbauskio teigimu, ministras privalo turėti žmonių, kuriais dirbdamas galėtų pasikliauti.

„Ministras privalo turėtų žmonių, su kuriais jis gali dirbti“, – ketvirtadienį BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Jo teigimu, rugpjūtį Susisiekimo ministerijai pradėjęs vadovauti J. Narkevičius rado „visišką netvarką“, reikėjo skubiai užkirsti kelią kai kuriems jau parengtiems sprendimams.

Pasak R. Karbauskio, susisiekimo sektoriuje buvo įdarbinta daugybė žmonių, kurie buvo tiesiogiai susiję su buvusiu ministru Roku Masiuliu.

„Ta situacija, kuri yra toje ministerijoje ir jai pavaldžiose įmonėse, mes jau seniai konstatavome, kad jose pridarbinta daugybė žmonių, kurie tiesiogiai susiję su Roku Masiuliu – kartu su juo mokėsi, arba kartu su juo dirbo, arba asmeniniai draugai. (...) Dabar ateina ministras, gauna politinę atsakomybę už ministeriją ir jam reiškiama pretenzija, kad jis bando toje sistemoje, toje struktūroje turėti kažkiek pažįstamų, patikimų žmonių“, – BNS kalbėjo R. Karbauskis.

„Ankstesniam ministrui to kaip priekaišto niekas nesakė, o ten tiesiog šimtai žmonių, kurie tiesiogiai su juo (R. Masiuliu – BNS) susiję“, – tvirtino politikas.

Pasak jo, jeigu J. Narkevičius nebūtų performavęs, pavyzdžiui, Lietuvos pašto valdybos, centriniai pašto rūmai Kaune ir Klaipėdoje jau būtų privatizuoti, juos valstybei tektų bandyti susigrąžinti per teismus. 

Anot R. Karbauskio, keistai skamba priekaištai dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narių įdarbinimo, kai „konservatorių, socialdemokratų ir liberalų žmonių valstybės valdymo aparate yra tūkstančiai“. 

„Mes dirbdami tuos trejus metus susiduriame su viena problema – mes priimame daug svarbių politinių sprendimų, bet esame sabotuojami valstybės valdymo aparate žmonių, kurie turi tiesioginį politinį interesą, kad mums nesisektų tų sprendimų įgyvendinti“, – BNS sakė R. Karbauskis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Tarptautinė komanda aiškinasi situaciją upelį teršusiame Kėdainių „Nordic Sugar“ fabrike 1

Pasirodžius informacijai, kad bendrovė „Nordic sugar Kėdainiai“ nevalytomis nuotekomis iš nelegalaus...

Verslo aplinka
2020.01.27
Lietuvos delegacija siekia blokuoti Rusijos atstovų įgaliojimus Europos Tarybos PA

Lietuvos delegacija pirmadienį pateikė siūlymą blokuoti Rusijos atstovų įgaliojimus Europos Tarybos...

Verslo aplinka
2020.01.27
Vokietija smulkiesiems skirs 555 mln. Eur

Smulkusis verslas yra net stambiausios ekonomikos vienas iš variklių – tai pripažįsta Vokietijos vyriausybė. 

Gazelė
2020.01.27
S. Skvernelis: patentų biuras atsisakė registruoti pavadinimą „Tėvynės labui“

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad Valstybinis patentų biuras atmetė jo prašymą registruoti pavadinimą...

Verslo aplinka
2020.01.27
G. Nausėda Aušvice pagerbė Holokausto aukas 3

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pagerbė Holokausto aukas Aušvice, kur vyko čia buvusios nacių...

Verslo aplinka
2020.01.27
Turizmo rūmai: Lietuvos turizmo verslas pristabdė kelionių paketų į Kiniją pardavimą

Užsienio reikalų ministerijai (URM) rekomenduojant Lietuvos piliečiams laikinai nevykti į Kiniją, kur plinta...

Paslaugos
2020.01.27
Dėl viruso iš Kinijos pasieniečių ketinama prašyti stebėti atvykstančius automobilius

Dėl naujojo koronaviruso protrūkio Kinijoje Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nori stebėti į šalį...

Verslo aplinka
2020.01.27
Atsistatydino Slovėnijos premjeras M. Šarecas 1

Slovėnijos premjeras Marjanas Šarecas pirmadienį paskelbė atsistatydinantis ir paragino surengti pirmalaikius...

Verslo aplinka
2020.01.27
„Microsoft“ pasišovė išvalyti iš atmosferos per visą įmonės istoriją išskirtą CO2 2

JAV milžinė „Microsoft“ skelbia, kad sieks sumažinti išmetamo anglies dvideginio (CO2) kiekį ir ims...

Technologijos
2020.01.27
Dėl plintančio viruso URM rekomenduoja lietuviams laikinai nevykti į Kiniją 1

Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams laikinai nevykti į Kiniją, kol nebus...

Verslo aplinka
2020.01.27
2019 m. pritraukti 47 TUI projektai, sukurta 4.600 darbo vietų 

2019 m. į Lietuvą buvo pritraukti 47 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektai. Per šiuos projektus iš...

Finansai
2020.01.27
Prancūzijos kelionių agentūros stabdo keliones į Kiniją

Prancūzijos kelionių organizatoriai dėl naujo tipo koronaviruso epidemijos iki vasario 21 d. sustabdė...

Paslaugos
2020.01.27
„Green Genius“ užsitikrino 30 mln. Eur injekciją žaliosios energetikos projektams

„Modus Group“ priklausanti atsinaujinančios energetikos bendrovė „Green Genius“ pasirašė sutartį su...

Verslo aplinka
2020.01.27
Italijos populistų lyderio M. Salvini „Lyga“ patyrė nesėkmę regioniniuose rinkimuose

Italijos populistų lyderiui Matteo Salvini nepavyko laimėti svarbių regioninių rinkimų ir sužlugdyti trapios...

Verslo aplinka
2020.01.27
Baigtas valyti po gaisro Alytuje susikaupęs užterštas vanduo

Alytuje šeštadienį baigtas valyti užterštas vanduo, susikaupęs po gaisro padangų perdirbimo gamykloje...

Verslo aplinka
2020.01.27
Dar nepublikuota J. Boltono knyga pila žibalo į D. Trumpo apkaltos ugnį

Demokratai atnaujina reikalavimą, kad buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo...

Verslo aplinka
2020.01.27
Interviu su VTEK vadovu: ne mes atleidžiame interesus supainiojusius pareigūnus  Premium 1

Po tarnybinės etikos sargų išvados, kad pavaldžių įmonių sąskaita pietavęs susisiekimo ministras Jaroslavas...

Verslo aplinka
2020.01.27
Trys raketos pataikė į JAV ambasados kompleksą Bagdade

Trys raketos sekmadienį smogė JAV ambasados kompleksui Bagdade, kuriame tūkstančiai žmonių tęsia protestą...

Verslo aplinka
2020.01.27
Naujo viruso aukų daugėja, liga gali plisti inkubaciniu metu

Per savaitgalį nuo naujo koronaviruso Kinijoje mirus 24 žmonėms, šios ligos aukų skaičius padidėjo iki...

Verslo aplinka
2020.01.27
Apie vamzdžius ir apkasus Davoso forumo fone 4

Davoso Pasaulio ekonomikos forume šiemet buvo visko daug. Tiek, kad dažnas juo domėjęsis galėjo išgirsti...

Verslo aplinka
2020.01.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau