Vokiečiai dažniausiai emigruoja dėl didesnio atlyginimo

Iš Vokietijos kasmet išvažiuoja daugiau žmonių nei sugrįžta į šalį. Dažniausiai iš didžiausios ES ekonomikos emigruoja aukštos kvalifikacijos specialistai, siekiantys karjeros bei didesnio darbo užmokesčio.
Pastarąjį dešimtmetį iš Vokietijos gyventi į kitas valstybes kasmet išvyksta vidutiniškai 180.000, o atvažiuoja apie 129.000 žmonių. Didžioji jų dalis yra aukštos kvalifikacijos specialistai. Tai atskleidė tyrimas, kurį atliko Duisburgo Eseno universitetas drauge su Federaliniu demografinių tyrimų institutu, rašo portalas dw.com. Dauguma emigrantų iš Vokietijos užsienyje dirba ribotą laiką.
Toks negatyvus migracijos saldo yra beveik visose išsivysčiusiose šalyse. Apie protų nutekėjimą galima kalbėti tik tuo atveju, jei šalį palieka daug daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų nei į ją sugrįžta. Vargu, ar mūsų tyrimas tai patvirtina, portalas cituoja Andreasą Ette, Federalinio demografinių tyrimų instituto mokslinės grupės vadovą.
Tyrimas rodo, kad 76% išvykusiųjų iš Vokietijos ir 68% čia sugrįžusiųjų turi aukštojo mokslo diplomus. Mokslininko nuomone, migracijos padėtį reikėtų vertinti plačiau, atsižvelgiant į tai, kiek specialistų į Vokietiją atvyksta iš užsienio. Tokiu atveju balansas yra teigiamas.
Tačiau Gabrielis Felbermayras, Pasaulio ekonomikos instituto Kylyje vadovas, šiuos skaičiavimus vertina skeptiškai.
Per pastarąjį dešimtmetį praradome pusę milijono žmonių. Trys ketvirtadaliai jų aukštos kvalifikacijos specialistai. Vokietijos ekonomikai, kuri stipriai priklausoma nuo gerai parengtų kadrų, tai bloga žinia, tvirtina jis.
Jo nuomone, patiriamus darbo jėgos praradimus nepavyks kompensuoti migrantų sąskaita, nes ne visi jie įgiję pakankamą išsilavinimą.
Anot tyrimo autorių, beveik 60% emigravusių iš Vokietijos asmenų išvykti paskatino karjeros galimybės ir didesnis atlyginimas. Vokiečių specialistai kitose šalyse gauna vidutiniškai 1.200 Eur didesnį darbo užmokestį į rankas nei gimtinėje ir, nepaisant to, kad pragyvenimas ten neretai yra brangesnis, emigruoti jiems apsimoka.
Pusei išvykusiųjų buvo svarbūs ir kiti faktoriai geresnis klimatas, skirtingas gyvenimo būdas, galimybė įgauti naujos patirties. Kad trečias apklaustasis Vokietiją paliko dėl šeimyninių aplinkybių, pvz., jei partneris yra iš kitos šalies. Nepasitenkinimas gyvenimu Vokietijoje emigracijai turėjo mažiausią reikšmę tai nurodė tik 17% apklaustųjų.
Populiariausia tarp vokiečių emigrantų valstybė yra Šveicariją, antra Jungtinės Amerikos Valstijos. Kitos populiarios kryptys yra Austrija ir Jungtinė Karalystė.
G. Felbermayras pabrėžia, kad emigracijai itin svarbus yra finansinis veiksnys.
Vokietijoje dideli mokesčiai ir draudimo įmokos, o aukštos kvalifikacijos darbuotojų atlyginimai palyginti nedideli, tvirtina jis.
Jo nuomone, reikėtų imti pavyzdį iš Skandinavijos šalių ir grįžusius į Vokietiją specialistus tam tikrą laiką atleisti nuo būtinųjų draudimo įmokų ar sumažinti jų dydį, jiems reikėtų taikyti ir gyventojų pajamų mokesčio lengvatas.
Ekonomistas taip pat mano, kad, norint išlaikyti specialistus Vokietijoje, būtina pagerinti darbo sąlygas ir užtikrinti karjeros galimybes universitetuose bei mokslo tyrimų institutuose.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti