Balsavusiųjų apklausa: Toriai pakeliui į įspūdingą pergalę

Publikuota: 2019-12-12

Gruodžio 12 d. Jungtinėje Karalystėje (JK) vyko pirmalaikiai parlamento rinkimai. Rinkimų rezultatai nulems ir ateities „Brexit“ kryptį. Balsavusiųjų apklausa rodo, kad Toriai rinkimuose užsitikrino solidžią daugumą, kuri tikrai leistų ratifikuoti „Brexit“ susitarimą ir išstoti iš ES jau kitų metų sausio pabaigoje. Tačiau oficialūs rezultatai dar tik skaičiuojami.

Svarbiausi faktai:

 • Balsavusiųjų apklausa rodo, kad B. Johnsono vedama Konservatorių partija užsitikrino solidžią daugumą.
 • Konservatorių dauguma gali siekti apie 80-86 vietų. Tai būtų netikėtas rezultatas.
 • Opozicinė Leiboristų partija, remiantis apklausa, patyrė skaudų pralaimėjimą;
 • Oficialūs rezultatai dar tik skaičiuojami.

00:37 Apibendrinimas

Balsavusiųjų apklausa parodė gana netikėtą solidžią Konservatorių pergalę ir užtikrintą daugumą. Tai reiškia, kad dabartinis šalis premjeras Borisas Johnsonas tokiu liktų ir toliau ir gana lengvai galėtų ratifikuoti savo „Brexit“ susitarimą. JK tokiu atveju iš ES pasitrauktų kitų metų sausio 31 d. VŽ primena, kad kol kas oficialių rezultatų dar nėra, jie bus skaičiuojami iki pat ryto, tuomet Jums pateiksime naujausius duomenis. Šiandien gyvą transliaciją jau baigiame. Ačiū, kad skaitote!

00:44 Ekspertas: „Brexit“ šalininkai susivienijo ties konservatoriais

Primename ir Charleso Granto, Europos reformų centro (Center for European Reform) direktoriaus, komentarą apie tai, kodėl rinkėjai galėjo susivienyti ties konservatoriais. Savo įžvalgomis su VŽ žurnalistu Londone jis dalinosi dar prieš balsavimo pabaigą:

Šiuose rinkimuose balsuota už vieną iš dviejų blogybių. Rinkėjui buvo iškeltas klausimas, kurią blogybę pasirinkti – pagaliau įvykdyti „Brexit“ jau kitąmet ar dar toliau tęsti neaiškumą.

Matome, kad visi „Brexit“ šalininkai faktiškai susivienijo ties konservatoriais. Tuo tarpu „Brexit“ priešininkai yra labai smarkiai išsifragmentavę ir išsimėtę po kitas partijas, kas leido konservatoriams gauti papildomų balų.  

Tai, kad Boriso Johnsono toriai laimėjo rinkimus ir turės parlamente daugumą, kuri leis formalų „Brexit“ įvykdyti kitąmet.

Aš sutinku su išvada, kad „Brexit“ smukdo Karalystę, bet manau, kad leiboristų lyderis Jeremy Corbynas smukdo ją dar labiau. Dauguma rinkėjų nusprendė, kad J. Corbynas būtų didesnė blogybė dabartinėje situacijoje. Nes jis aiškiai taip ir neatsakė britams, kokios politikos laikytųsi, jeigu laimėtų rinkimus. Tai dalį britų nervino, nes jie nori aiškumo dėl „Brexit“ ir nori pagaliau pabaigti tą „pasaką be galo“.
Netgi tie, kurie pasisako prieš JK pasitraukimą iš ES, jau pavargo nuo to labai užsitęsusio proceso. Nes ir jiems norisi aiškumo.

Taigi, panašu, konservatoriai įgyvendins formalų JK pasitraukimą iš ES kitų metų sausio 31 d. ir pradės gana ilgas ir nervingas derybas dėl to, kokie bus dvišaliai santykiai po pereinamojo laikotarpio.

O J. Corbynas, tikėtina, pasitrauks iš Leiboristų partijos vadovo pareigų, užleisdamas ir opozicijos lyderio poziciją.

Plačiau skaitykite ČIA.

00:35 Leiboristų lyderystės klausimas

BBC kalbinti ekspertai sutinka, kad jeigu balsavusiųjų apklausos rezultatai yra teisingi, tai iškils Leiboristų partijos lyderio klausimas. Dabartinis partijos lyderis Jeremy Corbynas privalėtų trauktis.

00:34 Konservatoriai ir jų „Brexit“ vizija

Po netikėtų paskelbtų apklausos rezultatų, VŽ pateikia Konservatorių partijos pažadus dėl „Brexit“.

 • B. Johnsonas siekia, kad JK pasitrauktų iš ES su jo vyriausybės persiderėtu „Brexit“ susitarimu.
 • Gavę daugumą, žada JK Bendruomenių rūmuose pradėti įgyvendinti „Brexit“ nuo pirmos naujo parlamento darbo dienos.
 • Tikina, kad pasitrauks iš Bendrijos su susitarimu būtinai dabar numatytą datą – 2020 m. sausio 31 d.
 • Neketina pratęsti pereinamojo laikotarpio.

Plačiau skaitykite čia.

00:00 Paskelbta balsavusiųjų apklausa

Tik užsidarius balsavimo apygardoms paskelbti balsavusiųjų apklausos duomenys. Ankstesniais metais jie gana tiksliai atspindėjo ir rinkimų oficialius rezultatus. Konservatoriams, remiantis apklausos rezultatais, prognozuojamos 368 vietos Bendruomenių rūmuose. Opozicinei Leiboristų partijai - 191 vieta. Jeigu tokie rezultatai pasitvirtins, tai reikš, kad Konservatoriai užsitikrino solidžią daugumą. Prognozuojama net 86 vietų dauguma.

BBC paskelbdami rezultatus komentavo, kad tai netikėtas rezultatas. Jeigu apklausos rezultatai tikrai pasitvirtins, tai reikš, kad britai taip pavargo nuo „Brexit“, kad pasirinko B. Johnsono vedamą partiją, turinčią savo rankose susiderėtą „Brexit“ susitarimą ir kuri tikrai galėtų įgyvendinti pagaliau „Brexit“. Jeigu pasitvirtins tokie rezultatai, tai Toriai turėtų nesunkiai ratifikuoti susitarimą parlamente ir pasitraukti iš Bendrijos kitų metų sausio 31 d.

Kitų partijų rezultatai, remiantis apklausa (angl.„exit poll“):

SNP — 55 vietos;

Liberalai Demokratai — 13 vietų.

„Brexit“ partija — 0 vietų.

23:11 Paskutinė valanda balsuoti

JK rinkėjai turi paskutinę galimybę atiduoti savo balsą. Lygiai 22 val. JK (00:00 — Lietuvos laiku) balsavimas bus baigtas. Tuomet bus paskelbta rinkėjų prie balsadėžių apklausa, kuri ankstesniais metais gana tiksliai atspindėdavo rinkėjų nuotaikas ir galutinį rinkimų rezultatą. Ir pradėtas balsų skaičiavimas. Kai tik bus paskelbti apklausos rezultatai, juos pranešime ir Jums.

21:32 Jeigu nepavyks užsitikrinti daugumos

Jeigu nei vienai partijai nepavyks suformuoti daugumos, tai B. Johnsonas, dabartinis JK premjeras turės pirmenybę pabandyti suformuoti vyriausybę. Tai padaryti B. Johnsonas galės keliais būdais:

 • Suformuoti koalicinę vyriausybę – tai yra susitarti su kita partija ir pasirašyti koalicinį susitarimą;
 • Suformuoti susitarimu ir pasitikėjimu grįstą susitarimą su kita partija (kaip po 2017 m. parlamento rinkimų teko padaryti tuometinei premjerei Th. May ir suformuoti vyriausybę su Šiaurės Airijos partija DUP) – toks susitarimas leidžia prašyti kitos partijos paramos tam tikrais balsavimais;
 • Pabandyti suformuoti mažumos vyriausybę – partija neturės daugumos Bendruomenių rūmuose, tačiau vis tiek valdys (taip, kaip buvo iki dabartinių rinkimų Konservatorių partijai išbarsčius daugumą).

Jeigu B. Johnsonui nepavyks suformuoti vyriausybės, jis turėtų atsistatydinti. Tuomet didžiausios opozicinės (šiuo atveju Leiboristų partijos) lyderis turės progą formuoti vyriausybę. Jeigu opozicinei partijai taip pat nepavyktų suformuoti vyriausybės, tai parlamentas būtų paleistas ir vyktų dar vieni rinkimai.

20:03 Dar apie skaičius... 

Jeigu kuri nors partija laimės 326 JK rinkimų apygardose, tai yra šiek tiek daugiau negu pusę vietų Bendruomenių rūmuose, tai reikš, kad partija užsitikrino absoliučią daugumą.

Tiesa, praktikoje partijai iš tiesų tam gali reikėti ir šiek tiek mačiau vietų. Taip yra todėl, kad įprastai Bendruomenių rūmų pirmininkas nebalsuoja, nebalsuoja ir jo pavaduotojai. O „Sinn Fein“ partijos parlamentarai turi ilgametę tradiciją taip ir neužimti savo vietų parlamente.

Jeigu partijai pavyks užsitikrinti daugumą, jos lyderis penktadienį vyks į Bekingamo rūmus ir prašys šalies Karalienės leidimo suformuoti naują vyriausybę. 

18:49 Išlaikys tamprius santykius

VŽ žurnalisto Stasio Gudavičiaus Londone pakalbinti „Brexit“ ekspertai iš „Institute for Goverment“ teigia, kad, nepaisant to, kad JK pasiryžusi palikti ES, britai su Bendrija išlaikys tamprius santykius ir ateityje.

Vis dėlto „Brexit“ ekspertė Georgina Wright įspėja, kad ir ateities derybose su Bendrija lengviau nebus. 

„Vyriausybė nuolat pabrėžia, kad JK palieka ES, bet nepalieka Europos, taip pat ir transatlantinės erdvės, todėl Britanija, net ir nebūdama ES viduje, bus lygiai taip pat suinteresuota įgyvendinti politiką, kuri užtikrintų saugumą regione. Kita vertus, reikia suprasti ir Londono norus dėl savo ekonominių interesų. Nes jeigu jie per derybas dėl ES ir JK būsimų santykių nebus pakankamai tvirtai užtikrinti, nebus lengva pasiekti ir sutarimus dėl saugumo užtikrinimo reikalų. Tai paraleliai einantys dalykai, todėl JK vyriausybė tampriai sieja ekonomiką su saugumu“, – įsitikinusi ekspertė.

„Paradoksas tas, kad Europos vieninga rinka buvo didele dalimi ir JK projektas, inicijuotas ir įgyvendintas prieš kelis dešimtmečius, bet dabar britai palieka tą projektą, nes, matyt, liko nepatenkinti, kad ES vieningoje rinkoje pirmuoju smuiku griežia ne jie, o Vokietija ir Prancūzija. Britanija, ilgą laiką buvusi pasaulinė imperija, nėra pratusi prie tokių antraeilių vaidmenų“ ,– kalbėjo G. Wright.

Kitas „Institute for Goverment“ ekspertas Timas Durrantas teigia, kad B. Johnsonas gali būti priverstas įgyvendinti švelnesnį „Brexit“ negu planavo iš pradžių.

„Galima būtų spėti, kad Borisas Johnsonas, jeigu, kaip prognozuojama, išties laimės rinkimus, bus priverstas įgyvendinti švelnesnį „Brexit“, nei planavo iš pradžių. Tą jį privers daryti didelis spaudimas iš „Brexit“ priešininkų, taip pat ir iš dalies savo vadovaujamos konservatorių partijos, t. y. tų, kurie nenori kiek įmanomai kieto „Brexit“ ,– įsitikinęs ekspertas.

Paklausta, ar JK kada nors galėtų sugrįžti į ES, G. Wright šiuo klausimu kol kas nusiteikusi skeptiškai.

„Jeigu klausiate manęs, ar išstojusi iš ES Britanija kada nors pasiprašytų atgal, mano atsakymas šiandien būtų neigiamas. Pačiai ES pirmiausia būtina persitvarkyti, sustiprėti, paieškoti savo kelio. Galbūt, labai tolimoje ateityje, JK ir pagalvotų apie pasiprašymą į pertvarkytą ES. Bet aš labiau linkusi manyti, kad Karalystė ilgam, o gal ir visam laikui, liks kaip tampri ES išorinė partnerė“, – kalbėjo G. Wright.

17:48 Scenarijai: kaip gali pasibaigti šis vakaras

Puiki naktis B. Johnsonui: Jeigu Konservatorių partija po šios dienos rinkimų užsitikrins daugiau nei 50 vietų daugumą, tai reiškia, kad B. Johnsono ėjimas dėl pirmalaikių rinkimų pasiteisino. Tai jam leistų ratifikuoti savo susitarimą britų parlamente ir pasitraukti iš Bendrijos kitų metų sausio 31 d.

B. Johnsonas laimi, bet neužsitikrina stiprios daugumos: 15 konservatorių dauguma ar mažesnė suteiktų teisę dabartiniam JK premjerui pabandyti įgyvendinti savo „Brexit“ planus, tačiau kelią apsunkti jam galėtų „maištininkai“ pačioje Konservatorių partijoje. Net jeigu jie visi balsuotų pagal partijos liniją ir ratifikuotų „Brexit“ susitarimą, tai jie vis tiek galėtų priversti B. Johnsoną užimti kur kas griežtesnę poziciją derybose dėl ateities santykių su ES. 2017 m. Th. May paskelbė pirmalaikius rinkimus, nes manė, kad 12 vietų daugumos konservatoriams neužteks tam, kad pavyktų patvirtinti „Brexit“ susitarimą, galiausiai ji net prarado daugumą parlamente.

„Pakibęs parlamentas“: Jeigu nei vienai partijai nepavyks užsitikrinti daugumos, tai būtų B. Johnsono pralaimėjimas. Jeigu Konservatoriams pavyktų laimėti rinkimus, tačiau pritrūktų balsų iki absoliučios daugumos, tokiu atveju, jie pirmieji turėtų teisę pabandyti suformuoti vyriausybę. Tačiau tai padaryti jiems būtų labai sudėtinga. Buvusi Šiaurės Airijos partnerė DUP nepritaria dabar susiderėtam „Brexit“ susitarimui. Leiboristų, Liberalų Demokratų, SNP partijos linkusios pabandyti užsitikrinti dar vieną referendumą dėl „Brexit“. O tai nesuderinama su Torių pozicija, vadinasi sunkiai sektųsi koalicijos partnerių paieškos.

Košmariška naktis B. Johnsonui. Leiboristų dauguma: Tai labai neįtikėtinas scenarijus, tačiau neatmestinas. Jeigu per stebuklą Leiboristų partijai pavyktų laimėti daugumą šio ketvirtadienio rinkimuose, tokiu atveju, Jeremy Corbynas, partijos lyderis, turėtų visas galimybes, pabandyti susiderėti naują „Brexit“ susitarimą ir organizuoti dar vieną referendumą. Toks rinkimų rezultatas lemtų ir B. Johnsono kaip partijos lyderio atsistatydinimą.

nuotrauka::2

Labiausiai „Brexit“ reikalais besidominčius skaitytojus kviečiame susipažinti iš arčiau su JK pagrindinių partijų „Brexit“ vizijomis ČIA.

16:39 Kada tikimasi pirmųjų rezultatų?

Pirmieji oficialūs rinkimų rezultatai turėtų pradėti plaukti nuo 23 val. Londono (penkt. 02:00 — Lietuvos laiku). „Reuters“ tikisi, kad 5 ryte vietos (7 ryte Lietuvos) laiku jau turėtų būti rezultatai iš beveik visų rinkiminių apygardų.

Kol kas atrodo, kad rinkėjai balsuoja aktyviai. Kai kur nusidriekė eilės, kai kurie rinkėjai teigė, kad tokių eilių nematė jau kurį laiką.

15:27 Lietuvos verslininkai laukia aiškumo

Tiek vietos, tiek ir užsienio verslininkai, įskaitant lietuvius, tiesiog laukia aiškumo – kaip ir kada viskas vyks, kaip viskas atrodys ateityje, Londone esančiam VŽ žurnalistui sakė Mantas Zamžickas, Lietuvos ambasados JK komercijos atašė.

„Galiu pasakyti, kad lietuvių verslininkų susidomėjimas bendradarbiavimu su JK, prekyba su britais nėra sumažėjęs net ir artėjančio „Brexit“ sąlygomis. Lietuviai yra pakankamai diversifikavę savo verslus ir ekonominius santykius su JK. Tik jie nori aiškumo dėl būsimų veikimo, prekybos, darbo britų rinkoje taisyklių. Kuo anksčiau tuo geriau. Jeigu bus įvesti muitai – reikėtų aiškumo įmanomai anksčiau, kokie jie bus, tie muitai. Jeigu bus kažkokios naujos procedūros pasienyje ar naujos investavimo taisyklės, būtų gerai, kad kuo anksčiau tai sužinotume“, – VŽ kalbėjo M. Zamžickas.

Anot Lietuvos ambasados JK komercijos atašė, smulkių klausimų ir neaiškumų yra labai daug. Pvz., neseniai būta tokių žinių, kad tuojau pat po JK formalaus išstojimo iš ES, europiečiams įvažiuojant į Didžiąją Britaniją jau bus būtina turėti tik piliečio pasą, esą asmens tapatybės kortelės nepakaks. Bet iki šiol nėra oficialaus ir galutinio pranešimo, ar tai tikrai tiesa.

Todėl reikia labai dėmesingai sekti visas su „Brexit“ susijusias naujienas, visus sprendimus, nes gali iškilti tam tikrų procedūrinių problemų.

„Aiškumo, kaip viskas atrodys po pereinamojo laikotarpio, kuris pagal dabartinius planus turėtų baigtis 2020 m. gruodžio 31-ąją, vis dar nėra. Ir vargu, ar paaiškės anksčiau nei kitąmet prasidės derybos dėl dvišalių ES ir JK santykių ateityje. Nors Borisas Johnsonas viliasi, kad pavyks per 2020 m. susiderėti dėl ateities, ekspertai nėra labai optimistiškai nusiteikę šiuo klausimu. Todėl galimas pereinamojo laikotarpio pratęsimas. Kuriam laikui – vis dar neaišku. O jeigu pereinamasis laikotarpis pratęstas nebus, norėtųsi, kad bent 2020 m. viduryje ar bent rudeniop jau būtų daugmaž aiškios taisyklės, kaip viskas keisis nuo 2021-ųjų. Kad verslas ir šiaip paprasti žmonės galėtų tam pasiruošti“,– tęsė M. Zamžickas.

14:54 Daugiau nepastovumo 

„Brexit“ aukštyn kojomis apvertė tradicinę politinę ištikimybę, ir ketvirtadienio rinkimų rezultatai gali šokiruoti, jei, kaip tikimasi, rinkėjai balsuos remdamiesi kandidatų pozicija dėl „Brexit“, o ne partinėmis linijomis, rašo BNS.

Anot BNS, Konservatoriai daug vilčių deda į vadinamąją „Raudonąją sieną“ šiaurės Anglijoje, daugiausia balsavusią už išstojimą iš ES, ir šiaurės Velsą – tradicinius kairiųjų leiboristų bastionus.

„Esama daugiau nepastovumo nei kada nors anksčiau“, – sakė „YouGov“ politinių tyrimų vadovas Chrisas Curtisas, atkreipdamas dėmesį į išaugusį nė vienos partijos tvirtai nepalaikančių rinkėjų skaičių.

„Šiuo metu labiausiai tikėtinas rezultatas yra konservatorių dauguma, – sakė jis naujienų agentūrai AFP. – Vis dėlto įmanomas ir darbinės daugumos neturintis parlamentas, tačiau negalime atmesti ir daug didesnės Konservatorių daugumos.“ 

Rinkimuose dalyvauja 3 321 kandidatas, tarp kurių yra ir 18-mečių, ir 80-mečių. Jie varžosi apygardose, besidriekiančiose nuo Šetlando prie šiaurės rytinių Škotijos krantų iki Silio salų, daugiau kaip 1 200 km nutolusių nuo Kornvalio pietvakarinėje Anglijoje.

14:16 Įslaptintas skaičiavimas

Jungtinės Karalystės geriausi politologai susirenka įslaptintoje vietoje, palieka savo telefonus ir tuomet yra atskiriami nuo išorinio pasaulio iki kol pasibaigs balsavimas visoje šalyje, tai yra 22 val. vietos laiku.

Ypatingų saugumo priemonių imamasi, nes politologai apdoros apklausų prie balsadėžių duomenis, todėl jie nėra išleidžiami iš patalpos, kuriame vyksta skaičiavimai. Juos taip pat saugo ginkluotas apsaugos darbuotojas. 

Įprastai BBC skelbiami apklausų prie balsadėžių duomenys yra tikslūs, nes surenkami iš didelio kiekio rinkėjų. Jie apklausiami iškart išėję iš balsavimo apygardos.

13:50 Toriams prognozuoja pakankamą daugumą

Rinkimų dieną Londone VŽ kalbinti britų politikos ekspertai vienu balsu tvirtino prognozuojantys, kad konservatoriai su B. Johnsonu priešakyje turėtų užtikrinti pakankamą daugumą naujajame parlamente, kad suformuotų tvirtą vyriausybę, kuri pagaliau įgyvendintų „Brexit“ kitų metų sausio 31 d. VŽ žurnalisto straipsnį iš Londono skaitykite ČIA

13:22 Naujausia apklausa

Naujausia apklausa, atlikta „Ipsos MORI“ ir „Evening Standard“, rodo, kad konservatoriai turėtų laimėti 44% balsų, leiboristai – 33%, liberalai demokratai – 12%, žalieji – 3%, „Brexit“ partija – 2%. Apklausa buvo atlikta prieš atsidarant rinkimų apylinkėms šį rytą. Pagal ankstesnę apklausą, toriams buvo prognozuojami 43%, leiboristams – 34%.

11:39 Kai kur nusidriekė eilės

Šaltas ir drėgnas gruodžio oras neatbaidė rinkėjų nuo ėjimo balsuoti.

„Priešingai nei praeityje, balsavimo apylinkėje buvo stebinanti eilė“, – tviteryje rašė Christopheris Burke‘as iš Sasekso.

Anot Steveno Swinfordo, „The Times“ politikos redaktoriaus pavaduotojo, Battersea rajone Londone eilėje prie balsavimo apylinkės stovi daugiau kaip 100 žmonių.  

10:40 B. Johnsonas jau balsavo

nuotrauka::1

10:34 Paskutinės žinutės rinkėjams

Paskutinėje kalboje prieš rinkimus trečiadienį B. Johnsonas rinkėjams sakė, kad jei toriai laimės daugumą, šalis galės džiaugtis Kalėdomis, žinodama, kad dėl „Brexit“ nuspręsta.     

„Tik įsivaizduokite, kaip nuostabu būtų sėsti prie pietų stalo su kalakutu per šias Kalėdas, žinant, kad dėl „Brexit“ nuspręsta, ir kaip būtų baisu, jei Corbynas ir Sturgeon būtų Dauning Stryte įgyvendindami planus dėl dar dviejų referendumų, – kalbėjo B. Johnsonas. – Sustabdykime chaosą ir referendumus.“  

Tuo metu Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas pakvietė rinkėjus „šokiruoti valdančiuosius“ ir pabrėžė, kad tai yra „tikrai istorinis“ pasirinkimas neapsisprendusiems rinkėjams.

„Mes stovime kryžkelėje. Pasirinkimas, su kuriuo susiduriate, (...) tikrai istorinis. B. Johnsonas neišlaikys visko taip, kaip dabar yra, jis padarys blogiau. Jis leis valstybinę sveikatos sistemą perimti Amerikos didžiosioms korporacijoms (...) Štai kodėl Donaldas Trumpas nori, kad laimėtų Boriso Johnsono konservatoriai“, – kalbėjo J. Corbynas.    

09:01 Prognozės

„YouGov“ prognozuoja, kad Torių partija laimės 339 vietas. Opozicinei Leiboristų partijai prognozuojama 231 vieta. Tam, kad kuri nors partija turėtų daugumą parlamente, partijai reikia užsitikrinti 326 vietas. Tiesa, prognozes dėl tikslaus vietų skaičiaus reikėtų vertinti atsargiai. Vietų pasiskirstymas Bendruomenių rūmuose dar gali keistis. Pirmųjų balsavusių apklausų rezultatų laukiama šiąnakt 22 val. Londono (00:00 Lietuvos laiku).

[infogram id="ab2eae2a-335f-486b-903c-42f563cadbbc" prefix="7He" format="interactive" title="Verslo aplinka_JK rinkimai"]

Plačiau apie prognozes ir „Brexit“ kryptį, galimas koalicijas po rinkimų galite skaityti ČIA.

09:00 Balsavimas prasidėjo

Balsavimas JK pirmalaikiuose rinkimuose prasidėjo 7 val. ryte (9 val. Lietuvos laiku) ir pasibaigs 22 val. (00:00 Lietuvos laiku). JK į Bendruomenių rūmus parlamentarai renkami neproporciniu būdu iš vienmandačių apygardų.

JK yra padalinta į 650 apygardų. Kiekviena apygarda atitinka vieną vietą JK žemuosiuose parlamento rūmuose – Bendruomenių rūmuose. Kiekvienas kandidatas priklauso tam tikrai partijai arba yra nepriklausomas. Tas kandidatas, kuris surenka daugiausiai balsų toje apygardoje ir laimi vietą Bendruomenių rūmuose. Daugiausiai narių į Bendruomenių rūmus deleguoja Anglijos apygardos britai. Mažiausiai – Šiaurės Airijos.

533 – Anglijos apygardoje;

59 – Škotijos;

40 – Velso;

18 – Šiaurės Airijoje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
D. Trumpo advokatai pristatė savo gynybos poziciją „pavojingame“ apkaltos procese

JAV prezidento Donaldo Trumpo advokatų komanda, ginsianti jį apkaltos procese Senate, šeštadienį pristatė...

Augant imigracijai, padaugėjo ir į Lietuvą neįleidžiamų asmenų

Pernai išaugusį į Lietuvą neįleistų asmenų skaičių Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sieja su...

Kaip atpažinti tikrąją socialinę atsakomybę?

Pastaruoju metu Lietuvą krečia skandalai. Jie apnuogina socialinės atsakomybės stoką, požiūrį į aplinkosaugą...

Kinija pranešė apie 17 naujų užsikrėtimo paslaptingu virusu atvejų

Kinija sekmadienį pranešė apie 17 naujų užsikrėtimo paslaptingu virusu, giminingu potencialiai mirtinam SARS...

Princas Harry nebetenka „didenybės“ titulo

Sasekso hercogas Harry ir hercogienė Meghan nebetenka savo karališkųjų titulų, daugiau nebevykdys britų...

E. Macronas dėl protesto skubiai išvestas iš Paryžiaus teatro

Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui (Emanueliui Makronui) ir jo sutuoktinei penktadienio vakarą teko...

Verslo aplinka
2020.01.18
Gibraltaras svarsto po „Brexito“ prisijungti prie Šengeno zonos

Gibraltaras svarsto galimybę prisijungti prie Šengeno zonos ir tokiu būdu užtikrinti laisvą judėjimą per...

Verslo aplinka
2020.01.18
Klimatas: reikia tris kartus daugiau pastangų Premium

Šiuo metu pasaulis dėl klimato kaitos per metus praranda apie 0,12 proc. BVP, tačiau kol kas temperatūra...

Verslo klasė
2020.01.18
Kh. Haftarui ištikimos pajėgos blokavo naftos eksportą iš svarbių Libijos uostų

Libijos autokratui Khalifai Haftarui (Chalifai Haftarui) ištikimos pajėgos šeštadienį blokavo naftos eksportą...

Verslo aplinka
2020.01.18
JK „Brexito“ naktį išleis monetų ir iškels vėliavas, bet neskambins Didžiojo Beno varpais

Didžioji Britanija „Brexito“ naktį išleis proginių monetų, iškels valstybės vėliavas ir projektuos atgalinio...

Verslo aplinka
2020.01.18
JAV ekspertas: amerikiečių karių skaičius Baltijos šalyse – dar ne viskas

Jungtinių Valstijų ekspertas Rogeris Zakheimas (Rodžeris Zacheimas) ragina Lietuvą neapsiriboti prašymais...

2020.01.18
Spauda: Talibanas siekia iki mėnesio pabaigos pasirašyti taikos susitarimą su JAV

Talibanas siekia iki sausio pabaigos su JAV pasiekti taikos susitarimą, kuris Jungtinėms Valstijoms leistų...

Verslo aplinka
2020.01.18
R. T. Erdoganas: žlugus Libijos vyriausybei, Europai kils teroro grėsmė

Jeigu žlugs Jungtinių Tautų pripažinta vyriausybė Tripolyje, teroristai ras derlingą dirvą Europoje,...

Verslo aplinka
2020.01.18
Mokslininkai: užsikrėtusiųjų SARS giminingu virusu gali būti „šimtai“

Užsikrėtusiųjų paslaptingu virusu, kuris yra giminingas potencialiai mirtinam SARS virusui ir Kinijoje jau...

Verslo aplinka
2020.01.18
Šiaurės šalys priešinasi ES idėjai vienodinti minimalios algos skaičiavimą Premium

Europos Komisija (EK) šią savaitę pradėjo konsultacijas su šalimis narėmis dėl planų suvienodinti minimalios...

Verslo aplinka
2020.01.18
Prie Kartų solidarumo sąjungos besijungiantis A. Juozaitis: tikimės 20–30 vietų Seime 3

Šeštadienį vykstančiame suvažiavime buvusi Pensininkų partija pasivadino Kartų solidarumo sąjunga-Santalka...

Verslo aplinka
2020.01.18
Lenkijos premjeras atvyks į Lietuvą su S. Skverneliu pasižiūrėti krepšinio

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moravieckis) kitą savaitę atvyks į Lietuvą privataus...

Verslo aplinka
2020.01.18
Transporto sektoriaus streikų išvargintas Paryžius regi išeitį – automatizuotą metro Premium 1

Dėl pensijų reformos Prancūzijos sostinės transporto darbuotojai streikuoja jau daugiau kaip 40 dienų,...

Verslo aplinka
2020.01.18
Armėniją supurtė žemės drebėjimas

Armėnijos teritorijoje už 16 kilometrų nuo sienos su Gruzija šeštadienį įvyko 4,1 balo žemės drebėjimas,...

Verslo aplinka
2020.01.18
1,2 mln. Eur subsidijų elektromobiliams estai išgraibstė per kelias valandas

Estijos Ekologinių investicijų centras, penktadienio rytą pradėjęs paraiškų dėl paramos elektromobiliui...

Verslo aplinka
2020.01.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau