Turkijos veto žalingas, bet ne katastrofa

Buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas sako, kad Turkijos sprendimas blokuoti atnaujintus Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos planus gali apsunkinti karinį planavimą, tačiau tai nėra katastrofa, nes kiti planavimo instrumentai išlieka.
JAV atsargos generolas pabrėžė, kad karininkai privalo atsižvelgti į tai, kokie gynybos planai yra formaliai patvirtinti visų NATO narių Šiaurės Atlanto Taryboje.
Nuostata, kad oficialių planų negali būti be formalaus Šiaurės Atlanto Tarybos pritarimo, yra svarbi Aljanso susitarimo dalis. Manau, žmonės teisingai keltų klausimus, kokį planavimą jie gali atlikti, jeigu neturima oficialaus plano, interviu BNS sakė B. Hodgesas.
Jo teigimu, karininkai atsižvelgia į NATO patvirtintus planus, nustatydami poreikius ir planuodami pratybas, kuriose išbandoma, kaip šie planai būtų praktiškai įgyvendinami.
Tačiau, pasak B. Hodgeso, planavimui taip pat svarbūs egzistuojantys nacionaliniai planai ir dvišaliu pagrindu su JAV sukurti gynybos planai.
Aišku, kiekviena iš valstybių turi savo gynybos planus. Jungtinės Valstijos planavimą su skirtingomis šalimis vykdė dvišaliu ir daugiašaliu pagrindu. Taigi, negalima sakyti, kad joks planas neegzistuoja, teigė atsargos karininkas.
B. Hodgesas sakė tikįs, kad Turkija galiausiai leis patvirtinti planus, tačiau pabrėžė, kad NATO sąjungininkai privalo atsižvelgti į jos nerimą dėl saugumo grėsmių iš Sirijos.
Turkija vienintelė iš NATO sąjungininkų atsisako patvirtinti Baltijos šalių gynybos planą, kol nebus sutarta dėl panašaus plano Turkijai.
Daugiausia ginčų kelia Turkijos siekis teroristinėmis grupėmis įvardyti šiaurės Sirijoje veikiančius kurdų kovotojus, kurie Vakaruose vertinami dėl kovos su Islamo valstybės grupuote.
Ministras: NATO susitars
Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad NATO anksčiau ar vėliau patvirtins atnaujintus Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos planus, kuriuos kol kas vetuoja Turkija.
Ministro teigimu, kol kas nėra aišku, ar kompromisas bus rastas antradienį Londone prasidėjusiame dviejų dienų NATO viršūnių susitikime.
Anksčiau ar vėliau, šiame susitikime ar po jo, mes neabejotinai rasime sprendimus. Pažangą matome, antradienio vakarą sakė R. Karoblis Londone surengtoje konferencijoje apie aljanso ateitį.
R. Karoblis pabrėžė, kad NATO šalių pozicijos išsiskiria ne pirmą kartą, tačiau teigė neabejojantis, kad dabar, kaip ir anksčiau, kompromisą pavyks pasiekti.
NATO yra 29 valstybių aljansas, jų nacionalinės pozicijos kartas nuo karto išsiskiria. Aljanso grožis slypi gebėjime rasti sprendimus. Neabejoju, kad šiuo klausimu taip pat anksčiau ar vėliau rasime sprendimą, teigė R. Karoblis konferencijoje NATO engages. Innovating the Alliance.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti