„Metasite“ įkūrėjas: mokame tai, ko kiti nemoka

  Reklama publikuota: 2019-11-18
  Įmonės „Metasite“ įkūrėjas Aldas Kirvaitis.
  svg svg
  Įmonės „Metasite“ įkūrėjas Aldas Kirvaitis.

  Specializacija, kokybė ir drąsa – tokį verslo plėtros receptą siūlo jau dvidešimt trečiuosius metus skaičiuojančios informacinių technologijų įmonės „Metasite“ įkūrėjas Aldas Kirvaitis. Pasak jo, laikai, kai Lietuvos IT įmonės galėjo vien dėl mažų kaštų įgyti konkurencinį pranašumą globalioje rinkoje, jau praėjo ir nebegrįš.

  Su A. Kirvaičiu kalbėjomės apie pačios „Metasite“ transformaciją. Per du veiklos dešimtmečius įmonė išgrynino savo specializaciją susikoncentravusi į aukščiausio lygio IT paslaugas finansų sektoriui ir įsitvirtino Vakarų Europos rinkose. Paslaugų eksportui į Jungtinę Karalystę, Šveicariją ir kitas Vakarų šalis tenkanti dalis įmonės pajamose išaugo nuo 7% 2010-aisiais iki 85% šiemet.

  nuotrauka::1 left

  Kas šiandien yra „Metasite“ — ir kaip iki čia atėjote?

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Mano ir kolegų vizija visuomet buvo pasiekti, kad „Metasite“ taptų pasaulinės klasės, geriausių pasaulyje įmonių pripažįstama ir vertinama technologijų partnere; siekėme išvystyti tokio aukšto lygio specializaciją, kad klientai mus rinktųsi ne dėl kainos, o dėl to, kad žinome ir mokame kažką, ko nemoka kiti.

  Esu labai patenkintas tuo, kad per du dešimtmečius nuoseklaus darbo mūsų komandai tą pavyko pasiekti būtent hiperkonkurencingoje globalių finansų industrijoje: šiandien dirbame su šimtamilijardinių apribotos rizikos fondų valdytojais, bankais ir draudimo bendrovėmis Londone, Niujorke, Ciuriche ir Ženevoje, padedame integruoti sistemas didžiausioms pasaulio fondų biržoms, kuriame sudėtingas platformas finansinių duomenų tiekėjams, išvestinių finansų instrumentų portfelių analizės specialistams, konstruojame finansinių duomenų vizualizacijos ir analitikos sprendimus. 

  Pasauliniuose finansų centruose galimybių daug, bet ir konkurencija brutali. Koks „Metasite“  išskirtinumas?

  “Slaptasis ginklas”, leidžiantis „Metasite“ sėkmingai konkuruoti globalioje IT sprendimų rinkoje – ypač aukštų technologinių kompetencijų ir vis gilesnių finansų rinkų, finansų instrumentų, finansų matematikos žinių kombinacija. Klientai mums dažnai sako, kad būtent tokią kompetencijų kombinaciją galinčių pasiūlyti technologinių partnerių net ir Londone ar Niujorke nėra daug.

  Greta stambiųjų finansų pasaulio ryklių aptarnavimo daug dirbame ir su „fintech“ startuoliais: tai mums padeda išlikti verslo modelių, technologinių bei UX inovacijų smaigalyje ir suteikti mūsų programuotojams progų rinktis naujausias technologijas, kurių naudojimui didieji mūsų klientai dar nebūtinai būna pribrendę.  

  Bet įgyti specializaciją nepakanka, dar reikia ją parduoti.

  „Parduoti“ mūsų srityje reiškia du dalykus: būti ten, kur tavo specializacijai ir paslaugoms yra didžiausia paklausa, ir rasti galimybių pademonstruoti savo kompetencijas bei tapti realiai naudingu potencialiam klientui dar iki tol, kol šis priima sprendimą su tavimi dirbti. Tai gali būti neatlygintinas patarimas, kaip išspręsti vieną ar kitą techninę problemą, ar proga pasidalinti įdomiais rinkos tyrimų rezultatais, ar galbūt padėti susipažinti su įdomiu žmogum kitoje įmonėje.

  Padeda ir tai, ką Nassim Nicholas Taleb vadino „teigiamomis juodosiomis gulbėmis“ – t.y. tarytum atsitiktiniai, iš anksto nenuspėjami, bet naudingi įvykiai.  Geras pavyzdys — kaip pradėjome dirbti su vienu iš didžiausių pasaulyje apribotos rizikos fondu „Man Group“. To Londone įsikūrusio apie 110 mlrd. USD kapitalą valdančio fondo viduje viena maža komanda nusprendė pirmą kartą „Man Group“ istorijoje pabandyti pirkti kai kurias IT sistemų vystymo paslaugas iš išorės.

  Anksčiau jie viską darydavo patys, nes iš tūkstančio fondo darbuotojų apie du šimtai patys yra programuotojai. Nusprendus pirmą kartą paskelbti konkursą, fondo komandoje buvęs lietuvis specialistas pasiūlė šalia kelių britiškų tiekėjų pakviesti ir ką nors iš Lietuvos, kad būtų galima palyginti pasiūlymus.

  Štai jums ir globali Lietuva, tiesa?

  Taip. Gauti kvietimą į konkursą iš globalaus finansų rinkų giganto buvo netikėta – tačiau komanda tokiems netikėtumams buvo pasirengusi ir reagavom žaibo greitumu. Jau kitą rytą buvau Londone pas minėtą fondą, vėliau ir aš, ir kolegos skridome pas juos dar gal penkis kartus, demonstravome savo galimybes ir specializuotas žinias, rodėm prototipus, kol galiausiai gavom patvirtinimą, kad konkursą laimėjom – ir ne dėl žemesnės kainos, o dėl to, kad parodėm geresnius techninius gebėjimus ir gilesnį kliento veiklos specifikos supratimą. 

  nuotrauka::2 left

  Ir taip atsivėrė užsakymų gausybės ragas Londono Sityje?

  Ir taip, ir ne. Puikiai supratome, kad vieno didžiausių ir labiausiai gerbiamų pasaulyje fondų vardas gali atverti mums daugelį durų – tačiau jei mūsų prie tų durų nebus, nieko nepasieksim. Todėl nuo 2015-ųjų pradėjau skraidyti iš Vilniaus į Londoną kas antrą savaitę – kaip laikrodis, po keliasdešimt kartų per metus. Naktimis sapnuodavau „Wizz Air“ ir „Ryanair“ lėktuvų salono spalvas, o visos skrydžių palydovės sveikindavosi kaip su kolega.

  Kiekvieno vizito į Londoną metu užmegzdavau naujų įdomių pažinčių — tačiau net ir su „Man Group“ rekomendacijomis antrą klientą Sityje iki sutarties pasirašymo atvesti užtruko ilgiau nei metus. Tai nenustebino — žinojom, kad partnerystės ryšiai mezgami lėtai. Dabar mūsų pasirašomos naujos sutartys dažnai yra gimusios iš pokalbių, pradėtų prieš du ar tris metus.

  Darbo su Sičio klientais apimtims plečiantis ir galiausiai viršijus pusę visų „Metasite“ pajamų, prieš pusantrų metų su šeima persikėliau nuolatos gyventi ir dirbti į Londoną. Dabar kiekvieną rytą atsidarydamas kompiuterį pro langus kitoje Temzės pusėje matau dangų remiančius Londono Sičio finansų rajono dangoraižius, kuriuose dirba mūsų klientai – tas labai padeda sukaupti dėmesį į tikslą.

  O su beveik šimto kolegų komanda „Metasite“ Vilniaus biuruose kasdien bendrauju per videokonferencinį ryšį. Tiesa, dabar Sičio klientams vykdomų projektų skaičius toks, kad beveik kiekvieną savaitę Londone lankosi vienos ar kitos mūsų komandos analitikai, sistemų architektai, projektų vadovai. Bet didžiąją dalį darbų ir toliau atliekame „Metasite“ technologijų centre Vilniuje.  

  nuotrauka::3 left

  Ar sunku buvo pritaikyti įmonės kultūrą darbui su Vakarų šalių bankininkystės ir finansų rinkų lyderiais?

  Nebuvo sunku, nes nereikėjo pritaikyti: „Metasite“ nuo pat veiklos pradžios buvo vakarietiška kompanija: dar prieš laimėdami pirmą stambesnį užsakymą Londone, ilgus metus Lietuvoje dirbome su skandinaviško kapitalo bankais, danų ir švedų valdytais telekomais, vokiečių draudimo bendrovėmis. Niekada nesiekėme ieškoti užsakovų Rytuose, kur verslo kultūra kitokia ir mums svetima, taip pat griežtai tebesilaikome taisyklės nedirbti su valstybinio sektoriaus užsakovais.

  Prieš trisdešimt metų Lietuva atsijungė nuo rytų bloko, į kurį buvo patekusi ne savo noru, ir grįžo į savo teisėtą vietą Šiaurės Europoje. Galbūt ši tikrovė dar nėra iki galo jaučiama mažesniuose mūsų šalies miesteliuose ar kaimeliuose, tačiau vaikštant po Vilniaus ar Kauno centrą, prie Neries stūksančiuose stiklo ir plieno dangoraižiuose bendraujant su vienodai sklandžiai lietuviškai ir angliškai kalbančiais pasaulinės klasės technologijų ir finansų specialistais tai tampa akivaizdu ir svečiams iš Londono ar Niujorko, ir mums patiems.

  Šiaurės Europa pradeda dvelkti ir kai kurios Lietuvos valdžios institucijos. Lietuvos bankas per keletą trumpų metų tapo turbūt pažangiausia finansų rinkų priežiūros institucija Europoje, jei ne pasaulyje. Stulbinančiai veržliai ir rezultatyviai – visiškai ne „valdiškai“ – darbuojasi „Investuok Lietuvoje“ komanda. Aktyvi šių institucijų veikla ypač padeda stiprinti Vilniaus kaip Šiaurės Europos finansinių technologijų centro reputaciją – o tai palengvina darbą ir technologijų kūrimo paslaugas eksportuojančioms Lietuvos bendrovėms. Mūsų plėtrai labai padėjo ir šiais metais pradėti tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Londono Sičio oro uostų.  

  Ką patartumėt globalių ambicijų turinčioms Lietuvos technologijų bendrovėms?

  Laiku supratom, kad norint dirbti prie naujausių „fintech“ inovacijų, jausti finansinių technologijų pasaulio pulsą, reikia būti pasaulio finansų centruose – ir pradžioje pasirinkti vieną ar keletą miestų, kur norimų klientų tankis itin didelis, ir skirti jiems visą savo dėmesį, nuosekliai stengiantis tapti jų ekosistemos dalimi. Todėl plėtros pastangas šiandien koncentruojame būtent Londone, Ciuriche ir Ženevoje. Esu įsitikinęs, kad ta pati taisyklė galioja ir daugeliui kitų industrijų – specializacija, nuoseklumas ir pastangų koncentravimas padeda laimėti.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Verslo aplinka“
  Jubiliejinis sugrįžimas: A. Smitho mintis ir dvasia šiandien Premium

  Birželį sukako 300 metų, kai gimė vienas žymiausių škotų, liberaliosios ekonomikos pradininku vadinamas...

  Laisvalaikis
  2023.07.01
  Dėl Prancūzijoje įsisiūbavusių protestų E. Macronas atšaukia vizitą į Vokietiją

  Dėl policijos nušauto paauglio šalyje kilę neramumai keičia ir šalies vadovybės veiksmus.

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Ž. Simonaitytė. Kaip COVID-19 įkarštyje atsidūriau Sveikatos apsaugos ministerijoje Premium

  Šiuolaikiniame pasaulyje susiduriame su vis didėjančiu skaičiumi įvairių krizių, kurios gali turėti rimtą...

  Verslo klasė
  2023.07.01
  Praėjusią naktį Prancūzijoje sulaikyta per 1.300 žmonių

  Šeštadienį prasidėjus antradienį policijos pareigūnų nužudyto paauglio laidotuvėms, šalis ruošiasi naujiems...

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Nacionalinių architektūros apdovanojimų pagrindinis prizas – „Bokšto skvero“ kūrėjams

  Kauno centrinio pašto rūmuose penktadienį įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, pagrindinį...

  Laisvalaikis
  2023.07.01
  Nuo liepos gyventojams mažinama gamtinių dujų kaina, nebebus kompensacijų už elektrą

  Atsisakyti kompensacijų už elektrą antrąjį pusmetį Vyriausybė nusprendė įvertinusi sumažėjusias didmeninės...

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Migracijos departamentas perima ne Lietuvoje esančių užsieniečių vizų administravimą

  Ne Lietuvoje esantys užsieniečiai nuo liepos 1 dienos prašymus dėl nacionalinių vizų galės teikti tik per...

  Vadyba
  2023.07.01
  Italija užblokavo Kinijos galimybes perimti šalies padangų milžinės kontrolę

  Italija ėmėsi veiksmų, kad užkirstų kelią Kinijos valstybinei įmonei perimti padangų gamybos milžinės...

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Per naktinius protestus Prancūzijoje policijos pajėgų skaičius padidintas iki 45.000

  Valdžios institucijos pranešė, kad pastarąją naktį vykusių protestų intensyvumas buvo daug mažesnis nei...

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Ariogaloje išsiliejus naftos produktams, Raseinių rajone paskelbta ekstremalioji situacija

  Pranešama, kad ekologinė nelaimė nutiko, į gruntą patekus iš vienos talpyklos išsiliejusiam kurui.

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Ukrainos atstatymo sąskaita auga: skirtų pinigų vis dar per mažai Premium

  Pasaulio bankas, bendradarbiaudamas su Ukrainos vyriausybe, Europos Komisija ir Jungtinėmis Tautomis,...

  Verslo aplinka
  2023.07.01
  Kremlius: „Wagner“ ateitis Afrikoje priklauso nuo suinteresuotų šalių

  Maskva penktadienį pareiškė, kad samdinių grupė „Wagner“, kuri neseniai surengė trumpai gyvavusį maištą...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  Vengrija priešinasi ES planui skirti daugiau finansinės paramos Ukrainai

  Viktoras Orbanas, Vengrijos premjeras, penktadienį pareiškė, kad netikslinga Europos Sąjungai (ES) skirti...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  JAV patvirtino šaudmenų ir ginklų dalių tiekimą Taivanui už 440 mln. USD

  Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pranešė, kad planuoja Taivanui parduoti šaudmenų ir ginkluotės dalių už 440...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  M. Morawieckis: Lenkija nori dalyvauti vadinamojoje NATO branduolinio dalijimosi programoje

  Atsakydama į Rusijos vykdomą taktinių branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijoje, Lenkija norėtų savo...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  M. Skuodis žada, kad visi Kėdainių tiltai bus sutvarkyti per dvejus–trejus metus 3

  Kėdainiuose penktadienį atidarius eismą Vilainių tiltu, susisiekimo ministras Marius Skuodis žada, kad visi...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  A. Anušauskas pristatė O. Reznikovui Lietuvos paramos Ukrainos kariuomenei planą

  Ukrainoje besilankantis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šios šalies gynybos ministrui Oleksijui...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  LAT: „Baltijos unigrupė“ turi atlyginti žalą Rusijos įmonei už prarastą krovinį

  Tarptautinių pervežimų bendrovė „Baltijos unigrupė“ privalo atlyginti daugiau nei 50.000 Eur žalą už prarastą...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  Gaisras Vilniaus keturračių salone suvaldytas, raginama nebūti lauke

  Vilniuje penktadienį kilęs gaisras keturračių salone suvaldytas, informavo Priešgaisrinės apsaugos ir...

  Verslo aplinka
  2023.06.30

  Verslo žinių pasiūlymai