Svarstys veto dėl įmonės „Problematika“, bet stengsis jį atmesti

Seimas sutiko imtis prezidento Gitano Nausėdos veto pataisoms, kuriomis kelių techninės priežiūros ir kokybės kontrolės bendrovės Problematika bei Kelių priežiūra įtrauktos į strateginių, neprivatizuotinų įmonių sąrašą. Tačiau valdantieji neslepia, kad sieks atmesti veto.
Parlamentarams antradienį buvo pristatytas valstybės vadovo dekretas, kuriuo grąžintas pakartotinai svarstyti Seimo dar spalio viduryje priimtas įstatymas dėl Problematikos bei Kelių priežiūros įtraukimo į strateginių įmonių sąrašą.
Pasak dekreto, nėra pagrindo išvadai, kad šios abi įmonės pagal savo paskirtį ar veiklos pobūdį turi strateginę reikšmę nacionalinio saugumo interesams. Jonas Vytautas Žukas, prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, pristatydamas dekretą teigė Seimo nariams, kad kilus krizei šios abi įmonės nėra reikšmingos ar strategiškai svarbios nacionaliniam saugumui.
Kaip jūs žiūrite į liaudies posakį, kad sviestu košės nepagadinsi? Gal tos įmonės galėtų būti tame strateginių įmonių sąraše arba bent neprivatizuotinos, J. V. Žuko teiravosi socialdemokratas Algirdas Sysas.
Gal ir galėtų, bet šiuo atveju galbūt galėtų apsispręsti Vyriausybė, neįtraukiant šių įmonių į strateginį sąrašą. Nes jeigu į sąrašą trauksime visas daugiau ar mažiau svarbesnes įmones, nesivadovaudami jokiais reikšmingesniais kriterijais, tas sąrašas gali išsipūsti iki pernelyg didelių apimčių, atsakė prezidento patarėjas.
Bet nemažai Seimo narių pasisakė, jog Problematika ir Kelių priežiūra į strateginį sąrašą įtrauktos tam, kad būtų apsaugotos nuo galimo privatizavimo. Sklando gandai, kad norima privatizuoti kelių priežiūrą, kas būtų absurdas. Todėl siūlau pakartotinai patvirtinti mūsų jau priimtą įstatymą ir atmesti veto, sakė socialdemokratas Bronius Bradauskas.
Panašios pozicijos, kaip yra sakęs Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas, socialdarbietis Rimantas Sinkevičius, laikosi ir valdančiosios koalicijos atstovai.
Todėl antradienį Seimo nariai didele balsų dauguma sutiko imtis svarstyti prezidento dekretą dėl veto už tai buvo 84 parlamentarai, prieš balsavo 11, susilaikė 1.
Jau šį ketvirtadienį Seimas galutinai balsuos, ar atmesti G. Nausėdos veto, ar jam pritarti. Norint veto atmesti reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Priimant įstatymą spalio 17 d. už Problematikos ir Kelių priežiūros įtraukimą į strateginių įmonių sąrašą iš 96 posėdyje dalyvavusių Seimo narių už balsavo 70 ne tik visi valdančiosios koalicijos atstovai, bet ir opoziciniai socialdemokratai, dalis konservatorių.
Tai jau šeštas prezidento veto nuo š. m. liepos vidurio, kai G. Nausėda pradėjo eiti valstybės vadovo pareigas.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti