Panevėžys išvengė tiesioginio valdymo

Panevėžio miestui pavyko išvengti savivaldybei gresiančio tiesioginio valdymo įvedimo, nes pagaliau pavyko paskirti naująjį Etikos komisijos vadovą. Juo tapo valdančiųjų deleguotas atstovas, kurio kandidatūrą pateikė miesto meras. Opozicija pasipiktino tokiu valdančiųjų elgesiu ir žada jį skųsti teismui.
Antradienį įvykusiame Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo be kita ko sprendžiamas klausimas dėl naujojo Etikos komisijos pirmininko paskyrimo.
Šis klausimas nėra išspręstas nuo balandžio, kai naujos kadencijos savivaldybės taryba susirinko į pirmąjį posėdį.
Pagal galiojančius įstatymus, taryba privalo per du mėnesius nuo darbo pradžios paskirti visus vicemerus, taip pat sudaryti Etikos komisiją ir Kontrolės komitetą, paskirti jų pirmininkus. Jeigu tai nepadaroma laiku, atitinkamoje savivaldybės teritorijoje gali būti siūloma įvesti tiesioginį valdymą iš Vilniaus, kartu paskiriant pirmalaikius tarybos ir mero rinkimus.
Pagal įstatymą, Etikos komisijos pirmininką turėtų deleguoti opozicijos atstovas. Bet Panevėžio valdantieji per pastarąjį pusmetį triskart atmetė opozicijos siūlomą kandidatę, todėl Etikos komisijos vadovas iki šiol nebuvo paskirtas.
Rugsėjo pabaigoje Vidaus reikalų ministerija informavo Vyriausybę, kad ne tik Panevėžio, bet ir Širvintų tarybos laiku neįvykdė įstatymo reikalavimo paskirti visus pareigūnus. Tačiau spalio pradžioje Vyriausybė nusprendė duoti vieną mėnesį Panevėžiui ir Širvintoms pasitaisyti.
Širvintų rajono savivaldybė prieš porą savaičių eilinį kartą atmetusi opozicijos kandidatą į pareigas skyrė valdančiųjų atstovą.
Analogiškai pasielgė ir Panevėžio miesto taryba. Antradienio posėdyje opozicija jau ketvirtą kartą teikė Viktorijos Polzunovaitės kandidatūrą į Etikos komisijos vadoves, tačiau miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas informavo, jog toks teikimas nėra teisėtas, neatitinka galiojančių įstatymų.
Todėl meras pats pasiūlė savo ir valdančiųjų deleguojamą kandidatą į šias pareigas 19951997 m. Panevėžio meru buvusį Tomą Josą, kuris šiemet vasarą buvo paskirtas į miesto tarybos Etikos komisiją kaip visuomenės atstovas.
Protestuodama prieš tokį valdančiųjų elgesį opozicija nusprendė nedalyvauti balsavime dėl T. Joso paskyrimo. Bet iš 27 tarybos narių balsavime dalyvavo 15 valdančiųjų, taigi, kvorumas buvo užtikrintas. Visi dalyvavusieji balsavime vieningai pasisakė už T. Josą ir jis buvo paskirtas Etikos komisijos vadovu.
Meras pranešė tarybos nariams, kad Panevėžys šiuo sprendimu išvengė tiesioginio valdymo įvedimo.
Bet opozicija grasina teismui apskųsti tarybos daugumos priimtąjį sprendimą. Nepavydžiu savivaldybės teisininkams, kuriems teks įsitraukti į sudėtingą ir ilgą teismų maratoną, sakė opozicijos atstovė Gema Umbrasienė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti