Seimo vadovas išsilaikė, bet įtariama, kad netrukus bus jį bandoma versti vėl

Antradienį popiet Seimas dar sykį balsavo dėl Viktoro Pranckiečio atleidimo iš parlamento vadovo pareigų. Pritrūko aštuonių balsų, kad Seimo pirmininkas būtų atleistas. Opozicija neatmeta, kad po kelių mėnesių valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis vėl bandys kelti tą patį klausimą.
Valdančiųjų daugumos balsais praėjusį ketvirtadienį buvo priimtas sprendimas šio antradienio plenarinio posėdžio metu pakartoti slaptą balsavimą dėl V. Pranckiečio. Todėl šis klausimas buvo įrašytas į antradienio plenarinių posėdžių darbotvarkę.
Antradienį popiet surengtas slaptas balsavimas, prieš tai plenariniame posėdyje konstatavus, kad diskusijos dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu jau yra įvykusios, jam pačiam jau buvo suteiktas žodis ir jis atsakė į parlamentarų klausimus.
embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/166?placement=
Slaptame balsavime iš viso dalyvavo 79 parlamentarai tik iš valdančiųjų frakcijų. Pats V. Pranckietis, kaip ir visa opozicija, balsavimą ignoravo. Jame nedalyvavo ir premjeras Saulius Skvernelis.
Už tai, kad Seimo pirmininkas būtų atleistas iš pareigų, balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 5, sugadinta 11 biuletenių.
Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikia, kad už tai ne mažiau kaip 71 balso už. Todėl konstatuota, kad V. Pranckietis laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo.
Opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas tokius balsavimo rezultatus vertina ir kaip valdančiosios koalicijos, ir kaip asmeninį jos lyderio, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko R. Karbauskio fiasko.
Tai neabejotinas Ramūno Karbauskio pralaimėjimas. Valdančioji koalicija nesugebėjo įrodyti esanti vieninga, ji neturi formalios daugumos. Manau, kad R. Karbauskis turėtų atsistatydinti iš partijos pirmininkų, po slapto balsavimo žurnalistams sakė J. Sabatauskas.
Tiesa, jis priminė, kad nepasitikėjimą V. Pranckiečiu inicijavęs R. Karbauskis gali nenurimti ir kitų metų sausį neeilinėje sesijoje vėl bandyti inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku. Dabar vykstančioje Seimo eilinėje rudens sesijoje to paties klausimo kelti jau nebegalima.
Seime jau prieš savaitę neeiliniame posėdyje vyko diskusijos dėl parlamento vadovo atleidimo iš pareigų ir buvo surengtas slaptas balsavimas šiuo klausimu. Tačiau jis žlugo, balsavime dalyvavus tik 11 Seimo narių.
Procedūrą iš pradžių inicijavę valdantieji protestuodami šiame balsavime nedalyvavo, nes procedūrą norėjo surengti kitą dieną, kai tikėjosi užsitikrinti reikiamą balsų skaičių.
Po žlugusio balsavimo, valdančiųjų balsais buvo pareikštas nepasitikėjimas slapto balsavimo biuletenius skaičiavusiai Seimo narių grupei, ir šiuo pagrindu nuspręsta balsavimą kartoti.
Antradienio rytą suformuota nauja balsų skaičiavimo grupė, kuri popietiniame posėdyje prižiūrės slaptą pakartotinį balsavimą dėl V. Pranckiečio ir skaičiuos biuletenius.
Parlamento vadovas teigia, kad nepaisant to, kokie bus pakartotinio balsavimo rezultatai dėl nepasitikėjimo juo, reikės kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl procedūros teisėtumo. Bet kokiu atveju, dėl to, kad du kartus toje pačioje sesijoje negalima svarstyti, bet kokiu atveju ar palankus, ar nepalankus bus balsavimas vis tiek reikės kreiptis tam, kad sužinotume, ar kitą kartą tokie precedentai galimi, antradienį Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis.
Statute numatyta, kad Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.
LVŽS V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, nes pagal koalicijos partnerių susitarimą Seimo pirmininko postas turėtų atitekti socialdarbiečiams.
V. Pranckietis nesutinka trauktis pats, tvirtindamas, kad jo atstatydinimo siekia tik valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis, kerštaudamas už neklusnumą.
Pastarasis antradienio rytą nesiryžo prognozuoti, ar šįkart užteks balsų atstatydinti parlamento vadovą. Jis tik tvirtino, kad antradienį Seimo posėdyje dalyvauja beveik visi valdantieji.
Kiekvienas žmogus, kuris šiandien balsuos, turi teisę balsuoti slaptai. Mes negalime šiandien suskaičiuoti, kas kaip šiandien balsuos, suskaičiuos balsų skaičiavimo komisija. Bet esmė yra ta, kad valdančioji dauguma turės progą beveik visiems esant balsuoti. Gaila, kad opozicija balsuoti savo frakcijų nariams uždraus, žurnalistams teigė R. Karbauskis.
[infogram id="c5dcb020-8494-43db-ae6c-f61bd4467c8b" prefix="T83" format="interactive" title="Seimo pirmininkai Lietuvoje nuo 1990 03 11"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti