Seimo etikos sargai tiria skundus dėl V. Pranckiečio atstatydinimo procedūros

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) ėmėsi prašymų dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo procedūros teisėtumo. Komisijos išvada galima po savaitės.
EPK trečiadienį nusprendė pradėti nagrinėti tokius Seimo vicepirmininko valstiečio-žaliojo Arvydo Nekrošiaus bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio prašymus.
A. Nekrošius komisijos prašo išaiškinti, ar teisėtai antradienį popiet buvo sušauktas Seimo valdybos posėdis, per kurį nuspręsta jau antradienio vakarą šaukti nenumatytą plenarinį posėdį balsavimui dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu. A. Nekrošius sako negalėjęs dalyvauti šiame Seimo valdybos posėdyje, nes tuo metu pirmininkavo Seimo posėdžiui.
Tuo metu R. Karbauskis į komisiją kreipėsi prašydamas įvertinti V. Pranckiečio veiksmus inicijuojant posėdį jo paties atstatydinimo kausimu. Seimo pirmininkas padarė labai rimtą pažeidimą, kada jis pats dalyvavo organizuojant sprendimą dėl savo paties asmens, pasirinko, kas veda posėdį, jis pasirinko, kad veda ponia I. Degutienė, o ne Seimo pirmoji vicepirmininkė, t. y. jis darė visus sprendimus, susijusius su savo asmeniu, pagal Aukščiausiojo Teismo išaiškinimą, tai negalima, trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.
Išvadų projektą dėl A. Nekrošiaus prašymo rengs opozicijos atstovas konservatorius Kazys Starkevičius ir valdančiųjų valstiečių-žaliųjų frakcijos narė Aušra Papirtienė, dėl R. Karbauskio prašymo EPK pirmininkas konservatorius Antanas Matulas ir valstietė-žalioji Aušra Norkienė.
K. Starkevičius VŽ informavo, kad išvadų galima tikėtis kitą savaitę.
Parlamento vadovo V. Pranckiečio iniciatyva Seimo valdyba antradienį sušaukė nenumatytą plenarinį posėdį dėl jo atstatydinimo, nors valdantieji šį balsavimą planavo ketvirtadienį, tikėdamiesi surinkti reikiamus balsus.
Seimo pirmininko atstatydinimui reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Valstiečiai-žalieji ginčija Seimo valdybos posėdžio teisėtumą, nes jis vyko plenarinio posėdžio metu ir negalėjo dalyvauti jam pirmininkavęs A. Nekrošius.
Valdantiesiems nepavykus nutraukti nenumatyto posėdžio, jie paliko Seimo salę ir nebalsavo dėl pačių inicijuoto nepasitikėjimo V. Pranckiečiu.
Seimo pirmininko atleidimo iniciatyva antradienio vakarą žlugo, į slaptą balsavimą atėjus tik vienuolikai opozicijos atstovų.
R. Karbauskis pareiškė esąs tikras, kad šis neeilinis Seimo posėdis bus paskelbtas neteisėtu, kas leis po savaitės kitos surengti dar vieną bandymą atstatydinti V. Pranckietį. Priešingu atveju, jeigu posėdis bus paskelbtas teisėtu, prie šios iniciatyvos valdantieji žada grįžti kitoje Seimo sesijoje ne anksčiau kaip kitų metų kovą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti