Bankų ir prekybos tinklų mokesčiai gali būti įvesti kartu su 2020 m. biudžetu

Taršių automobilių apmokestinimas, nekilnojamojo turto (NT) mokesčio bazės plėtra, akcizų didinimas, neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kuklesnis kėlimas, dienpinigių koeficiento didinimas, gyventojų pajamų mokesčio (GPM) didesnis progresyvumas. Šie ir kai kurie kiti mokestiniai pakeitimai lydi 2020 m. biudžeto projektą, kurį Vyriausybė teikia Seimui.
Maža to, ministrų kabinetas neatmeta, kad kartu su biudžetu galėtų būti priimti ir jau nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigalioti nauji mokesčiai bankams bei prekybos tinklams.
Be to, į biudžetinį paketą gali kiek vėliau būti įtraukti ir prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymai dėl lengvatinių akcizų pakoregavimo bei GPM bazės plėtros.
Vyriausybė trečiadienį pritarė 2020 m. valstybės, savivaldybių, Sodros bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetų projektai.
Valstybės biudžeto pajamos kitąmet, palyginti su šių metų planu, didės 9% iki 11,545 mlrd. Eur, tuo metu išlaidos augs 8% iki 12,646 mlrd. Eur.
Valstybės biudžeto deficitas kitąmet turėtų siekti 1,101 mlrd. Eur, t. y. apie 2% bendrojo vidaus produkto (BVP), tačiau planuojama, kad visų viešųjų finansų bendras rodiklis, apimantis ir savivaldybių, Sodros, PSDF bei kitų biudžetinių fondų biudžetus, taip pat transakcijas tarp biudžetų, bus teigiamas sieks apie 0,2% BVP.
Kartu su biudžetų projektais Vyriausybė trečiadienį apsivarstė visą pluoštą mokestinių pakeitimų, kurie įsigaliotų jau nuo 2020 m. sausio 1 d.
Tarp numatomų pokyčių taršių transporto priemonių registracijos papildomas apmokestinimas 361.400 Eur (priklausomai nuo taršos ir naudojamų degalų tipo), vienam asmeniui taikomo NT mokesčio ribos sumažinimas nuo 220.000 iki 100.000 Eur, apmokestinamosios dienpinigių normos padidinimas, NPD kėlimas ne taip sparčiai, kaip buvo apsispręsta pernai, akcizų degalams, rūkalams ir svaigalams padidinimas, vaiko pinigų didinimas nuo dabartinių 50 iki 60 Eur bei kiti.
Be to, VŽ žiniomis, į kitų metų biudžeto projektą yra įtrauktos pajamos ir iš galimų įvesti naujų mokesčių, kuriuos siūlo grupė valdančiųjų Seimo narių iš bankų ir prekybos centrų apmokestinimo. Taip pat neatmetama, kad kartu su biudžetu gali būti priimti ir prezidento teikiami papildomi pasiūlymai dėl GPM ir akcizų lengvatų bei dėl senatvės bazinės pensijos spartesnio didinimo.
Bet dėl šių pasiūlymų turėtų būti apsispręsta vėliau, kai biudžetų projektai bus svarstomi Seime. Neatmetama, kad dėl dalies šių siūlymų bus inicijuotos platesnės ir ilgesnės diskusijos, todėl jų priėmimas ir įgyvendinimas bus atidėtas bent pusmečiui ar net metams.
[infogram id="389c5593-f765-421d-92ba-f655b358dfc1" prefix="wE9" format="interactive" title="Numatomi pokyčiai mokesčių ir socialiniuose įstatymuose"]
Ketvirtadienį biudžetų bei juos lydinčių mokesčių įstatymų projektai bus įregistruoti Seime, kitą savaitę jie turėtų būti pristatyti plenariniame posėdyje.
Kitų metų biudžetas Seime turėtų būti priimti gruodžio pradžioje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti