Kaistant politiniam klimatui prasideda Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja

Prasideda pagrindiniai debatai 74-ojoje Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos sesijoje. Joje pirmą kartą kalbės naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, į Niujorką išskridęs jau sekmadienį. Tačiau pagrindinis dėmesys pasaulio lyderių forume kryps stebint kaip pavyks ir apskritai ar pavyks Jungtinėms Valstijoms, Iranui ir Saudo Arabijai susitarti dėl taikos išsaugojimo Persijos įlankoje.
Lietuvos prezidento kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje numatyta trečiadienį, rugsėjo 25 d. Lietuvos vadovas turėtų kalbėti apie tarptautinės teisės reikšmę, Rusijos grėsmę ir darnaus vystymosi tikslus, rašo BNS, remdamasi diplomatiniai šaltiniais.
Įtampa auga
Agentūra Reuters praneša, kad Irano prezidentas Hassanas Rouhani Asamblėjai pateiks savo planą, kaip užtikrinti saugumą šiame regione, bendradarbiaujant su kitomis šalimis. Mes pateiksime planą pasauliui ir Jungtinėms Tautoms, kaip bendradarbiaudami su kitomis šio regiono valstybėmis galime sukurti saugumą Persijos įlankoje ir Omano jūroje, parašė H. Rouhani savo oficialiame tinklapyje. Tačiau išsamiau savo plano nekomentavo.
Kaip žinoma, Saudo Arabija ir Jungtinės Valstijos kaltina Iraną organizavus išpuolius prieš Saudo Arabijos naftos pramonės įmones rugsėjo 14 d. Iranas šiuos kaltinimus atmeta, o atsakomybę yra prisiėmę Jemeno sukilėliai. Po šio išpuolio pasaulyje buvo fiksuotas naftos brangimas, priminęs Irako invazijos į Kuveitą praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje laikus.
Jungtinės Valstijos paskelbė siunčiančios daugiau pajėgų, kad būtų užtikrintas Saudo Arabijos naftos pramonės saugumas taip pat paskelbė daugiau ekonominių sankcijų Teheranui, įskaitant sankcijas Irano nacionaliniam bankui, kurios, anot Amerikos prezidento yra griežčiausios kada nors kitai šaliai paskelbtos sankcijos.
Tuo tarpu Iranas skelbia suduosiantis atsaką bet kokiam jėgos naudojimui.
Būkite tikri, net ir ribotas jėgos panaudojimas neliks be atsako. Persekiosime bet kurį agresorių, kol jį visiškai sunaikinsime, paskelbė Irano Islamo revoliucijos pajėgų vadas, majoras generolas Hosseinas Salami.
Dėmesys Brexit...
Kitas svarbus pasaulio politikų dėmesys, kryps į Brexit, kaip neišvengiamą įvairiausių politinių, ekonominių bei socialinių pokyčių procesą. Todėl vienas iš populiarių svečių Niujorke bus Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, iki šiol taip ir nesugebėjęs išjudinti įstrigusių derybų dėl JK pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Po paskutinio derybininkų susitikimo Liuksemburge paaiškėjo, kad kietojo JK išsotjimo galimybė iš ES nė kiek nesuminkštėjo.
Prezidentas G. Nausėda turėtų susitikti dvišalio pokalbio su B. Johnsonu, skelbia BNS, remdamasi diplomatiniais šaltiniais.
... ir Ukrainai
Įdomus dvišalis susitikimas turėtų įvykti tarp JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio. Ne todėl, kad jis kelis kartus atidėtas.
Paskutinį kartą neįvyko Varšuvoje, nes į 2-ojo pasaulinio karo pradžios metines rugsėjo 1 d. D. Trumpas neatvyko formaliai pranešęs, kad nori likti Amerikoje dėl Karibų jūrą niokojusio uragano Dorian. Nors, kaip spėjama, Amerikos prezidentas tąsyk nusprendė neskirsti į Europą pyktelėjęs ant Danijos, kuri pasišaipė iš jo iniciatyvos įsigyti Grenlandiją o vizitai į Daniją ir Lenkiją buvo derinami kartu.
Tačiau, rugsėjo 25 d. numatytas D. Trumpo ir V. Zelenskio susitikimas Niujorke dabar įdomesnis naujo Baltuosius rūmus krečiančio politinio skandalo fone, kai žiniasklaida, remdamasi nutekinta informacija, paskelbė, neva D. Trumpas telefonu spaudęs V. Zelenskį dėl korupcijos tyrimo Ukrainoje, į kurį galimai įsipainiojusi ir Ukrainos kompanija, kurios direktorių tarybos nariu buvęs H. Bidenas, buvusio Jungtinių Valstijų viceprezidento J. Bideno sūnus. Plačiau apie tai skaitykite čia.
Į Jungines Valstijas išvykęs prezidentas G. Nausėda vizito Niujorke metu taip pat susitiks su JT Generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, lankysis vertybinių popierių biržos Nasdaq būstinėje ir susitiks su vadove Adena Friedman. Taip pat dalyvaus dviejuose svarbiuose pasaulio globalios politikos forumuose Bloomberg Business Forum ir Concordia Annual Summit.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti