„Tasker“ ir Lietuvos pašto projektas „Ateities laiškininkai“ – naujas žingsnis į efektyvų klientų aptarnavimą

Publikuota: 2019-08-20

Spaudos, laiškų, siuntinių ar sumokėti mokesčių – į artimiausią pašto skyrių. Toks iki šiol buvo atokesnėse vietovėse įsikūrusių gyventojų maršrutas. Šiandien, įgyvendinus bendrą sprendimo „Tasker“ ir Lietuvos pašto projektą „Ateities laiškininkai“, tik vienu skambučiu galima išsikviesti mobilų laiškininką tiesiai į namus.

Pasak Lietuvos pašto Tinklo direktoriaus Jono Sadausko, spartūs technologiniai pokyčiai pakeitė  vartotojų poreikius ir pašto darbuotojų galimybes, tad teko ne tik prie pasikeitusios situacijos  prisitaikyti, bet ir numatyti keletą žingsnių į priekį. Dėl šios priežasties prieš dvejus metus buvo priimtas sprendimas pradėti organizacijos modernizavimo procesą. Vienu pirmųjų projektų tapęs „Ateities laiškininkas“ užtikrino, kad Lietuvos pašto paslaugos būtų prieinamos atokesnių vietų gyventojams jų namuose.

„Gyventojas, norėdamas išsiųsti siuntą, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą, sumokėti mokesčius ar pasinaudoti kita pašto teikiama paslauga, nuo šiol gali telefonu iškviesti laiškininką į namus. Tai ženkliai palengvina laiškininkų darbo planavimą bei didina pašto paslaugų prieinamumą atokesnių Lietuvos kampelių gyventojams“, – sako J. Sadauskas.

Iššūkis: sistemai pritaikyti – pusmetis

„Ateities laiškininko“ projektui įgyvendinti buvo organizuotas viešasis konkursas. Jo tikslas buvo rasti įmones, galinčias sukurti ar pasiūlyti rinkoje jau egzistuojantį sprendimą, kuris leistų sklandžiai organizuoti mobilaus laiškininko darbą.

Laimėtoju buvo paskelbtas nuotolinių darbuotojų užduočių valdymo sprendimas „Tasker“. Jis labiausiai atitiko visus keliamus reikalavimus, todėl buvo priimtas sprendimas šią sistemą pritaikyti Lietuvos pašto poreikiams.

Įmonės „Tasker“ vadovas Arūnas Eitutis neslepia, kad įgyvendinant projektą netrūko iššūkių. Viešojoje erdvėje buvo daug diskutuojama apie „Ateities laiškininkų“ naudą ir reikalingumą. Vienas iš didžiausių šio projekto iššūkių buvo itin trumpas įgyvendinimo terminas. Vadinamoji „Mobilaus laiškininko informacinė sistema“ turėjo būti įdiegta ir pradėta naudoti per 6 mėnesius. 

„Tasker“ ir Lietuvos pašto komandos turėjo vos per pusmetį paruošti informacinėmis technologijomis paremtą infrastruktūrą. Reikėjo ne tik integruoti „Tasker“ sprendimus į vidines Lietuvos pašto sistemas, bet ir pritaikyti juos patogiam darbui, taip pat įdiegti mobilius spausdintuvus, ištestuoti bendrą sistemą bei apmokyti personalą, kaip teikti paslaugas“, – patirtimi dalijasi „Tasker“ komandos vadovas A. Eitutis.

Paštininkams – naujausios technologijos

Kartu su naujai vystomo „Ateities laiškininko“ projektu buvo pakeistas ir mobilaus laiškininko informacinės sistemos rodiklių stebėjimas – tai leido sumažinti galimų žmogiškųjų klaidų skaičių, padėjo sumažinti popierinių važtaraščių, nes jų nebereikia pildyti ir sandėliuoti, be to, suteikė galimybę realiu laiku stebėti laiškininkų darbo krūvį. 

A. Eitučio teigimu, nors projektui įgyvendinti buvo skirtas ypač trumpas terminas, jo įgyvendinimą palengvino tai, kad diegimo procese aktyviai dalyvavo patys Lietuvos pašto darbuotojai – pirmieji sistemą išbandę mobilūs laiškininkai pateikė savo pastabas ir įžvalgas, ką reikėtų keisti, tobulinti ar koreguoti.

„Tasker“ sprendimas, kuris buvo pritaikytas mobiliam laiškininkui, išsiskiria unikaliu duomenų sinchronizavimo mechanizmu ir vartotojų sąsaja. Kadangi mobilaus laiškininko informacinė sistema yra didelės apimties, o teikiamos paslaugos gana specifinės, kiekviena jų tapo atskiru „Tasker“ moduliu“, – pasakoja A. Eitutis.

Įgyvendinus techninę dalį, „Ateities laiškininkai“ buvo aprūpinti specialiomis darbo priemonėmis ir apmokyti jomis naudotis. Pasak Lietuvos pašto Informacinių technologijų departamento sistemų planavimo skyriaus vadovo Ramūno Krukonio, mobilieji pašto laiškininkai naudojasi planšetiniais kompiuteriais „Samsung Galaxy Tab Active 2”. Tai – dūžiams atsparus įrenginys, turintis skaitmeniniam parašui skirtą pieštuką, iškiliuosius mygtukus ir itin ryškų ekraną.

Mobiliam darbui skirtos planšetės, naudojantis „Samsung Knox“ programa, yra valdomos nuotoliniu būdu – šis sprendimas ypač palengvina prietaisų priežiūrą ir sutrumpina reakcijos laiką.

Mobilieji laiškininkai tai pat gavo ir smūgiams bei drėgmei atsparius „Zebra Bluetooth“ spausdintuvus – jais spausdinami kvitai, kuriuose nurodyta, kokiu adresu galima atsiimti siuntą arba gauti čekį už atliktą piniginę operaciją.

„Visiems minėtiems įrenginiams užsakėme specialius krepšius, kurie yra itin patogūs ir pagerina teikiamų paslaugų kokybę. Taip pat kiekvienam mobilaus pašto darbuotojui yra skirtas tarnybinis automobilis“, – „Ateities laiškininkų“ darbo priemones apžvelgia R. Krukonis.

videoklipas::1

Mažiau klaidų, daugiau įgyvendintų užduočių

Sėkmingai įgyvendintas „Tasker“ sprendimas pakeitė mobilaus laiškininko kasdienybę ir rutiną:   visi aplankyti gyventojai už gautas paslaugas pasirašo planšetiniame kompiuteryje, o visas pašto teikiamas paslaugas gali užsisakyti realiu laiku.

Pasikeitė ir pašto darbuotojų bei gyventojų santykis: dabar, prireikus paslaugos, gyventojams nebereikia važiuoti į pašto skyrių – mobilūs laiškininkai patys atvyksta nurodytu adresu.

Pokyčių naudą ir pakitusį klientų aptarnavimo efektyvumą patvirtina ir skaičiai: šių metų sausio mėnesį mobilūs laiškininkai buvo įgyvendinę 4,9 mln. užduočių, šiandien jų skaičiuojama dvigubai – 10 mln. įgyvendintų užduočių. Jos visos buvo perkeltos į skaitmeninę erdvę.

Kad inovacijos pasiteisino, rodo ir augantis mobilių laiškininkų skaičius: metų pradžioje sprendimu naudojosi 657 darbuotojai, o liepos mėnesį jau dirba 1568 mobilūs laiškininkai.

Lietuvos įstaigos vadovai šiam projektui skyrė kompetentingą ir organizuotą komandą, kuri sugebėjo projektą baigti laiku ir sėkmingai pradėti naują šios organizacijos modernizavimo etapą.

„Yra tūkstančiai kompanijų visame pasaulyje, kurios kiekvieną dieną susiduria su veiklos modernizavimo, optimizavimo ir skaitmenizavimo iššūkiais. Norime, kad Lietuvos paštas taptų pokyčių simboliu – organizacija, kuri sėkmingai prisitaiko apie Lietuvos piliečių poreikių“, – ateities viziją apibrėžė Lietuvos pašto Tinklo direktorius J. Sadauskas.

“Prieš 7-erius metus, technologijų bendrovės „Tele2 Lietuva“ ir „iTo“ nusprendė sukurti efektyvų sprendimą valdyti užduotis, procesus ir darbuotojus. Tasker” sprendimas yra lyderis, kuris optimizavo ir skaitmenizavo verslo procesus pastatų priežiūros, apsaugos, paslaugų, garantinio aptarnavimo ir remonto, žemės ūkio, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo paslaugas teikiančiose kompanijose Lietuvoje, todėl 2018 m. rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ kartu su technologijų bendrove „iTo“ į “Tasker” produkto vystymą ir verslo plėtrą užsienio šalyse investavo 300 tūkst. Eurų.

FOTOGALERIJA „Ateities laiškininkai“ (5 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

S. Skvernelis: Lietuvai kol kas nereikia skatinti ekonomikos

Lietuvai kol kas nereikia imtis ekonomikos skatinimo priemonių, tačiau jei susiklostytų nepalankios išorės...

Laukiama įtempto G7 lyderių susitikimo Premium

Šį savaitgalį Bjarico mieste Prancūzijoje vyks G7 viršūnių susitikimas. Nors jo šeimininkas Prancūzijos...

Trumpas svarsto mažinti kapitalo prieaugio ir pajamų mokesčius 

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, pareiškė svarstąs kelias naujas galimybes sumažinti mokesčius siekiant...

Finansai
15:09
B. Johnsonas susitinka su A. Merkel

Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, trečiadienį Berlyne susitinka su Angela Merkel,...

Vyriausybė kitąmet didins atlyginimus viešąjame sektoriuje  2

Ministrų kabinetas sutarė kitais metais padidinti pareiginės algos bazinį dydį nuo 173 iki 176 Eur. Šis...

Kritiškos VVĮ ataskaitos nuo visuomenės slepiamos po slaptumo žyma 3

4 iš 10-ies (38%) valstybės valdomų įmonių (VVĮ) savo strateginiuose veiklos planuose nėra išsikėlusios...

Finansai
13:14
NSGK vadovas: I. Rozova leidimo negavo dėl nuslėptų kontaktų, inicijuojamas tyrimas

Seimo narė Irina Rozova leidimo dirbti su slapta informacija negavo nuslėpusi kontaktus su kitų valstybių...

Kam iš tiesų naudingi miškų plotų ribojimai? 3

Seimas šią savaitę svarsto Prezidento veto dėl miškų įstatymo pakeitimo. Prieš kurį laiką parlamentarai...

Galimas pirmasis prezidento fiasko Seime – dėl investicijų į miškus  Premium 1

Seimas gali atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto dėl miško žemės įsigijimo ribojimo. Tai būtų pirmasis...

D. Trumpas nevyks į Daniją, nes ji nesutinka parduoti Grenlandijos 29

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, atideda savo suplanuotą vizitą į Daniją, kurio metu turėjo susitikti su...

Honkongo opozicijos aktyvistas: semiamės įkvėpimo iš Baltijos kelio 1

Baltijos kelią atkartoti penktadienį ketinantys Honkongo opozicijos aktyvistai sako, kad protestuotojai prieš...

Per metus iki rinkimų politinės nuotaikos pasikeičia ir 180 laipsnių  Premium

Liekant metams iki Seimo rinkimų, sociologai ir politologai jau ima atsargiai įžvelgti tam tikras politines...

Lietuva į ES biudžetą turės papildomai sumokėti 114 mln. Eur

Lietuva šiemet į Europos Sąjungos (ES) biudžetą turės papildomai sumokėti 114 mln. Eur. Vyriausybė...

Elito apklausa: įtakingiausias verslo atstovas – R. Dargis 1

Tradicinėje apklausoje penktus metus iš eilės įtakingiausiu Lietuvos verslininku šalies elitas išrinko...

Prasta reputacija – nuosprendis lyderystei

Plyno lauko investicijų rikiuotėje Lietuva laikosi stabiliai – ji tebėra ketvirtoje vietoje. Didžiausią šuolį...

G. Nausėda apie Estijos vadovės susitikimą su V. Putinu: sprendimą gerbiu, bet nekartosiu 9

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako gerbiantis Estijos vadovės sprendimą susitikti su Rusijos...

Verslo aplinka
2019.08.20
Mokslininkai su kariškiais Baltijos jūroje išbando dronus ir naujas ryšio technologijos

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) ir Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) Baltijos...

Paslaugos
2019.08.20
Italijoje gilėja krizė: premjeras pranešė apie atsistatydinimą

Giuseppe Conte, Italijos premjeras, pranešė apie savo atsistatydinimą. Apie tai, kad įteiks šalies...

Verslo aplinka
2019.08.20
Seimas iš naujo svarstys pataisas dėl miško žemės pirkimo 

Seimas iš naujo svarstys prezidento Gitano Nausėdos vetuotą įstatymą dėl miško žemės įsigijimo ribojimo. 

Pramonė
2019.08.20
Seimas paskelbė dar vieną nedarbo dieną – lapkričio 2-ąją  11

Nuo kitų metų lapkričio 2-oji Lietuvoje bus nedarbo diena. Taip nutiks, jeigu prezidentas Gitanas Nausėda...

Verslo aplinka
2019.08.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau