„Tasker“ ir Lietuvos pašto projektas „Ateities laiškininkai“ – naujas žingsnis į efektyvų klientų aptarnavimą

Publikuota: 2019-08-20

Spaudos, laiškų, siuntinių ar sumokėti mokesčių – į artimiausią pašto skyrių. Toks iki šiol buvo atokesnėse vietovėse įsikūrusių gyventojų maršrutas. Šiandien, įgyvendinus bendrą sprendimo „Tasker“ ir Lietuvos pašto projektą „Ateities laiškininkai“, tik vienu skambučiu galima išsikviesti mobilų laiškininką tiesiai į namus.

Pasak Lietuvos pašto Tinklo direktoriaus Jono Sadausko, spartūs technologiniai pokyčiai pakeitė  vartotojų poreikius ir pašto darbuotojų galimybes, tad teko ne tik prie pasikeitusios situacijos  prisitaikyti, bet ir numatyti keletą žingsnių į priekį. Dėl šios priežasties prieš dvejus metus buvo priimtas sprendimas pradėti organizacijos modernizavimo procesą. Vienu pirmųjų projektų tapęs „Ateities laiškininkas“ užtikrino, kad Lietuvos pašto paslaugos būtų prieinamos atokesnių vietų gyventojams jų namuose.

„Gyventojas, norėdamas išsiųsti siuntą, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą, sumokėti mokesčius ar pasinaudoti kita pašto teikiama paslauga, nuo šiol gali telefonu iškviesti laiškininką į namus. Tai ženkliai palengvina laiškininkų darbo planavimą bei didina pašto paslaugų prieinamumą atokesnių Lietuvos kampelių gyventojams“, – sako J. Sadauskas.

Iššūkis: sistemai pritaikyti – pusmetis

„Ateities laiškininko“ projektui įgyvendinti buvo organizuotas viešasis konkursas. Jo tikslas buvo rasti įmones, galinčias sukurti ar pasiūlyti rinkoje jau egzistuojantį sprendimą, kuris leistų sklandžiai organizuoti mobilaus laiškininko darbą.

Laimėtoju buvo paskelbtas nuotolinių darbuotojų užduočių valdymo sprendimas „Tasker“. Jis labiausiai atitiko visus keliamus reikalavimus, todėl buvo priimtas sprendimas šią sistemą pritaikyti Lietuvos pašto poreikiams.

Įmonės „Tasker“ vadovas Arūnas Eitutis neslepia, kad įgyvendinant projektą netrūko iššūkių. Viešojoje erdvėje buvo daug diskutuojama apie „Ateities laiškininkų“ naudą ir reikalingumą. Vienas iš didžiausių šio projekto iššūkių buvo itin trumpas įgyvendinimo terminas. Vadinamoji „Mobilaus laiškininko informacinė sistema“ turėjo būti įdiegta ir pradėta naudoti per 6 mėnesius. 

„Tasker“ ir Lietuvos pašto komandos turėjo vos per pusmetį paruošti informacinėmis technologijomis paremtą infrastruktūrą. Reikėjo ne tik integruoti „Tasker“ sprendimus į vidines Lietuvos pašto sistemas, bet ir pritaikyti juos patogiam darbui, taip pat įdiegti mobilius spausdintuvus, ištestuoti bendrą sistemą bei apmokyti personalą, kaip teikti paslaugas“, – patirtimi dalijasi „Tasker“ komandos vadovas A. Eitutis.

Paštininkams – naujausios technologijos

Kartu su naujai vystomo „Ateities laiškininko“ projektu buvo pakeistas ir mobilaus laiškininko informacinės sistemos rodiklių stebėjimas – tai leido sumažinti galimų žmogiškųjų klaidų skaičių, padėjo sumažinti popierinių važtaraščių, nes jų nebereikia pildyti ir sandėliuoti, be to, suteikė galimybę realiu laiku stebėti laiškininkų darbo krūvį. 

A. Eitučio teigimu, nors projektui įgyvendinti buvo skirtas ypač trumpas terminas, jo įgyvendinimą palengvino tai, kad diegimo procese aktyviai dalyvavo patys Lietuvos pašto darbuotojai – pirmieji sistemą išbandę mobilūs laiškininkai pateikė savo pastabas ir įžvalgas, ką reikėtų keisti, tobulinti ar koreguoti.

„Tasker“ sprendimas, kuris buvo pritaikytas mobiliam laiškininkui, išsiskiria unikaliu duomenų sinchronizavimo mechanizmu ir vartotojų sąsaja. Kadangi mobilaus laiškininko informacinė sistema yra didelės apimties, o teikiamos paslaugos gana specifinės, kiekviena jų tapo atskiru „Tasker“ moduliu“, – pasakoja A. Eitutis.

Įgyvendinus techninę dalį, „Ateities laiškininkai“ buvo aprūpinti specialiomis darbo priemonėmis ir apmokyti jomis naudotis. Pasak Lietuvos pašto Informacinių technologijų departamento sistemų planavimo skyriaus vadovo Ramūno Krukonio, mobilieji pašto laiškininkai naudojasi planšetiniais kompiuteriais „Samsung Galaxy Tab Active 2”. Tai – dūžiams atsparus įrenginys, turintis skaitmeniniam parašui skirtą pieštuką, iškiliuosius mygtukus ir itin ryškų ekraną.

Mobiliam darbui skirtos planšetės, naudojantis „Samsung Knox“ programa, yra valdomos nuotoliniu būdu – šis sprendimas ypač palengvina prietaisų priežiūrą ir sutrumpina reakcijos laiką.

Mobilieji laiškininkai tai pat gavo ir smūgiams bei drėgmei atsparius „Zebra Bluetooth“ spausdintuvus – jais spausdinami kvitai, kuriuose nurodyta, kokiu adresu galima atsiimti siuntą arba gauti čekį už atliktą piniginę operaciją.

„Visiems minėtiems įrenginiams užsakėme specialius krepšius, kurie yra itin patogūs ir pagerina teikiamų paslaugų kokybę. Taip pat kiekvienam mobilaus pašto darbuotojui yra skirtas tarnybinis automobilis“, – „Ateities laiškininkų“ darbo priemones apžvelgia R. Krukonis.

videoklipas::1

Mažiau klaidų, daugiau įgyvendintų užduočių

Sėkmingai įgyvendintas „Tasker“ sprendimas pakeitė mobilaus laiškininko kasdienybę ir rutiną:   visi aplankyti gyventojai už gautas paslaugas pasirašo planšetiniame kompiuteryje, o visas pašto teikiamas paslaugas gali užsisakyti realiu laiku.

Pasikeitė ir pašto darbuotojų bei gyventojų santykis: dabar, prireikus paslaugos, gyventojams nebereikia važiuoti į pašto skyrių – mobilūs laiškininkai patys atvyksta nurodytu adresu.

Pokyčių naudą ir pakitusį klientų aptarnavimo efektyvumą patvirtina ir skaičiai: šių metų sausio mėnesį mobilūs laiškininkai buvo įgyvendinę 4,9 mln. užduočių, šiandien jų skaičiuojama dvigubai – 10 mln. įgyvendintų užduočių. Jos visos buvo perkeltos į skaitmeninę erdvę.

Kad inovacijos pasiteisino, rodo ir augantis mobilių laiškininkų skaičius: metų pradžioje sprendimu naudojosi 657 darbuotojai, o liepos mėnesį jau dirba 1568 mobilūs laiškininkai.

Lietuvos įstaigos vadovai šiam projektui skyrė kompetentingą ir organizuotą komandą, kuri sugebėjo projektą baigti laiku ir sėkmingai pradėti naują šios organizacijos modernizavimo etapą.

„Yra tūkstančiai kompanijų visame pasaulyje, kurios kiekvieną dieną susiduria su veiklos modernizavimo, optimizavimo ir skaitmenizavimo iššūkiais. Norime, kad Lietuvos paštas taptų pokyčių simboliu – organizacija, kuri sėkmingai prisitaiko apie Lietuvos piliečių poreikių“, – ateities viziją apibrėžė Lietuvos pašto Tinklo direktorius J. Sadauskas.

“Prieš 7-erius metus, technologijų bendrovės „Tele2 Lietuva“ ir „iTo“ nusprendė sukurti efektyvų sprendimą valdyti užduotis, procesus ir darbuotojus. Tasker” sprendimas yra lyderis, kuris optimizavo ir skaitmenizavo verslo procesus pastatų priežiūros, apsaugos, paslaugų, garantinio aptarnavimo ir remonto, žemės ūkio, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo paslaugas teikiančiose kompanijose Lietuvoje, todėl 2018 m. rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ kartu su technologijų bendrove „iTo“ į “Tasker” produkto vystymą ir verslo plėtrą užsienio šalyse investavo 300 tūkst. Eurų.

FOTOGALERIJA „Ateities laiškininkai“ (5 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Brexit“ drama: JK išstojimas gali būti atidėtas, ES pozicija dar derinama

Europos Sąjungos narės trečiadienį iš principo pritarė siūlymui atidėti Didžiosios Britanijos išstojimą.

Lietuva „Doing Business 2020“ pasiekė aukščiausią vietą istorijoje 

Verslo sąlygas vertinančiame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2020“ Lietuva iškopė į 11 vietą. Tai...

Alytuje dega ne padangos – dega visa Lietuvos valdžia

Vienodų gaisrų nebūna, sako ugniagesiai. Tačiau būna išskirtinių gaisrų, kurie gali suduoti smūgį šalies...

Premjeras: L. Pernavas gali tapti Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje

Po kadencijos pabaigos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas gali tapti Lietuvos policijos atašė...

Verslo aplinka
2019.10.23
JAV naikina sankcijas Turkijai

JAV naikina sankcijas Turkijai, įvestas, kai ši pradėjo puolimą prieš kurdų kovotojus šiaurės rytų Sirijoje,...

Verslo aplinka
2019.10.23
Teismas: A. Veryga viršijo įgaliojimus nustatydamas vaistų išdavimo tvarką 1

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį nutarė, kad sveikatos apsaugos ministras...

Verslo aplinka
2019.10.23
S. Skvernelis: R. Tamašunienė suteikė visą reikiamą pagalbą gesinant gaisrą Alytuje

Vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei sulaukus raginimų atsistatydinti dėl neveiklumo gesinant gaisrą...

Verslo aplinka
2019.10.23
R. Karbauskis žada „modifikuoti“ Seimo atmestuosius mokestinius projektus

Valdančioji koalicija tikina turinti pakankamai balsų Seime, kad gebėtų priimti kitų metų biudžetą. Kartu,...

Verslo aplinka
2019.10.23
D. Grybauskaitė: Seime vyrauja chaosas 2

„Lietuvoje dominuoja karingas neraštingumas, jeigu ant jūsų lips, turite garsiai kalbėti – neleiskite griauti...

Verslo aplinka
2019.10.23
„Tvarka ir teisingumas“ pašalinta iš valdančiųjų gretų

Seimo vicepirmininko Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama Tvarkos ir teisingumo partija (TTP) ne tik faktiškai,...

Verslo aplinka
2019.10.23
Atidėliojant pertvarkas smunka VVĮ pelnas, bet politikams tai tinka 1

Valstybės valdomos įmonių (VVĮ) pajamos pirmą metų pusmetį išaugo daugiau nei 10%, iki 1,5 mlrd. Eur, tačiau...

Finansai
2019.10.23
JK sulaikyto sunkvežimio priekaboje rasti 39 žmonių kūnai

Trečiadienį Jungtinės Karalystės (JK) Esekso grafystės policija pranešė, kad vieno vilkiko priekaboje aptiko...

Verslo aplinka
2019.10.23
Valdantieji viliasi: pakaks balsų ir biudžetui, ir naujiems mokesčiams  Premium 2

Valdančiosios koalicijos atstovai ramina save ir kitus, kad ras kompromisus dėl diskusijų keliančių...

Verslo aplinka
2019.10.23
Bundesbankas: Vokietija rugsėjį galėjo įžengti į recesiją Premium

Vokietijos centrinis bankas perspėjo, kad šalies ekonomika galėjo susitraukti antrą ketvirtį iš eilės, o tai...

Verslo aplinka
2019.10.23
R. Karbauskis siūlo NT apmokestinimo lengvatą daugiavaikėms šeimoms 4

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės siūlymą nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo turto (NT)...

Statyba ir NT
2019.10.23
V. Šapoka: nepriėmus mokestinių pataisų teks apkarpyti išlaidas 

Vyriausybė siūlys apkarpyti kai kurias kitų metų išlaidas, jeigu Seimas nepritars naujiems mokesčiams ar jų...

Verslo aplinka
2019.10.23
Lietuva ir Japonija pasirašė memorandumus energetikos ir IT srityse 

Lietuva ir Japonija dvišaliame verslo forume Tokijuje pasirašė du bendradarbiavimo memorandumus energetikos...

Verslo aplinka
2019.10.23
Seimas priėmė svarstyti stambiųjų prekybininkų apmokestinimo įstatymą 2

Seimas priėmė svarstyti valdančiųjų „valstiečių“ siūlymą nuo 2020 m. įvesti naują prekybos mokestį, kurį...

Prekyba
2019.10.23
Kokių veiksmų gali imtis darbdavys, kad užtikrintų lygias galimybes darbuotojams? Verslo tribūna

Spalio 9 d. startavusi „Lygių galimybių sparnai“ kampanija skatina darbdavius aktyviai integruoti lygias...

NSGK toliau svarstys, kaip veikia grėsmių galinčių kelti įmonių patikros sistema

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) toliau aiškinsis situaciją, kaip Lietuvoje veikia...

Verslo aplinka
2019.10.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau