MICHAELSON boutique HOTEL – autentikos dvelksmas Klaipėdoje

Publikuota: 2019-07-09

Michaelson vardas nuskambėjo 2016 m., kai po penkerius metus trukusios kruopščios rekonstrukcijos gyvenimui buvo prikeltas istorinis Klaipėdos pastatas. Sprendimas jame įkurti išskirtinę aurą ir neeilinį aptarnavimą siūlantį viešbutį pasiteisino – MICHAELSON boutique HOTEL šiandien mėgstamas ir vertinamas svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Nedidelis boutique viešbutis įrengtas ant buvusios pilies apsauginio pylimo, vietoje, kurioje XVIII a. virė prekyba ir klegėjo turgus. Pastatuose, dabar žymimuose adresu Žvejų 18 ir Žvejų 18 A, ilgą laiką buvo įrengti sandėliai, juose laikyti grūdai, sėmenys, geležies gaminiai. Žaliavas Danės upe atplukdę laivai švartuodavosi tiesiog prie namo sienos – sandėliai pagal Venecijos tradicijas pastatyti ant medinių polių prie pat vandens. Itin retos konstrukcijos pastatas dar 1996 m. buvo įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, o 2005 m. pripažintas valstybės saugomu objektu.

„Tokio išskirtinio pastato transformacija į viešbutį buvo tikrai nelengva užduotis“, – sako Gintautas Bertašius, MICHAELSON boutique HOTEL savininkas ir idėjos sumanytojas. Didelę dalį gyvenimo Šveicarijoje praleidęs verslininkas neabejoja, kad unikalioje Klaipėdos vietoje būtų prigijusi bet kuri verslo idėja, tačiau nė kiek nesigaili  čia įgyvendinęs aukštos klasės boutique stiliaus viešbučio viziją. Viešbutis nėra didelis, tačiau jame be galo akcentuojamas ypatingas dėmesys atvykusiam svečiui.

Autentiškas palikimas ir šiandienos komfortas

MICHAELSON boutique HOTEL logotipe pavaizduotas žmogus keliantis skrybėlę ir rankoje laikantis  raktų ryšulį, kuris yra tarsi saugių ir ramių namų simbolis bei aliuzija į senuosius sandėlius, prikeltus naujam, svetingam gyvenimui. Manoma, kad pirmasis sklypo ir pastatų jame savininkas buvo pirklys Epraheimas Michaelsonas, kurio vardas ir suteiktas naujam viešbučiui.

Pagarba autentiškam palikimui juntama ne tik prekės ženklo vizuale, bet ir interjere. Viešbutyje išsaugotos senosios medinės sijos iš anuomet itin populiarios pušų medienos, puikiai išsilaikiusios iki šių dienų. Iš tokių pat sijų pagaminti originalūs vonios baldai. Paliktos ir autentiškos užpraeito amžiaus raudonų plytų sienos, o registratūros baldai pagaminti ir specialiai pritaikyti šiai erdvei iš originalių Venecijos polių – idėja „pasiskolinti“ juos iš Venecijos kilo svarstant, kaip svečiams pademonstruoti ant medinių polių pastatyto pastato unikalumą.

nuotrauka::1 right

 „Klaipėda – ypatingas miestas, turintis išskirtinę istoriją. Didelė jos atkarpa – nelietuviška, čia gyveno ir škotai, ir žydai, ir vokiečiai, ir prancūzai. Į tai tiesiog negalėjome neatsižvelgti kurdami prekės ženklą, tad atidavėme duoklę turtingai praeičiai“, – pasakoja G. Bertašius, pabrėžiantis, kad jokiu būdu nesistengta imituoti senovės: skirtis tarp senojo paveldo ir šiuolaikinių sprendimų tikrai ryški, o tai žmones žavi.

Ne istoriniu paveldu, o apgalvotai kuriamu išskirtinumu galima vadinti ir svarbiausią šios vietos privalumą – aukščiausios kokybės paslaugas. Puikiai penkių žvaigždučių viešbučių segmento niuansus išmanantis verslininkas apie kitokią koncepciją ir negalvojo, juolab kad Klaipėdoje tokio lygio viešbučių trūko.

16 kambarių turintis MICHAELSON boutique HOTEL įvertintas keturiomis su pliusu žvaigždutėmis – iki penkių pritrūko SPA erdvės, kuriai viešbutyje tiesiog fiziškai nebeliko vietos. Tačiau visi kiti tokios klasės apgyvendinimo įstaigoms būtini atributai yra: išskirtinis svečio sutikimas, komfortiški kambariai ir gurmaniškas maistas. MICHAELSON boutique HOTEL garsėja ir savo prašmatniais pusryčiais, o norinčių jais pasimėgauti neretai būna daugiau, nei sutalpina viešbučio restoranas, ypač tai juntama savaitgaliais ir vasarą. 

Bet svarbiausias elementas šiame išskirtiniame viešbutyje – ne marmuro grindys ar tviskantys sietynai, o sugrįžti traukiantis svetingumas, kuriamas žmonių. „Pastatą galima įrengti nepriekaištingai, su paauksuotomis durų rankenomis, bet jeigu nebus, kas tas duris atidaro ir su šypsena pasako „Sveiki atvykę!“, svetingumu net nekvepės“, – sako G. Bertašius. MICHAELSON boutique HOTEL aurą formuoja viešbučiui vadovaujanti Vitalija Bertašius, o neseniai prie visos komandos prisijungė ir iš užsienio grįžę sūnus bei dukra.

Pripažinimas skatinantis augimą

Išsilavinęs, turintis gurmanišką skonį, besidomintis istorija ir atvykstantis aplankyti išskirtinio Baltijos  regiono – toks galėtų būti MICHAELSON boutique HOTEL svečio paveikslas.  Šaltuoju sezonu svečių segmentas viešbutyje pasikeičia, tuo metu čia labiau tikėtina sutikti verslo atstovų, po Lietuvą keliaujančių darbo reikalais. Maždaug trečdalį klientų sudaro lietuviai, kurie mielai rengia čia ir asmenines šventes, itin domisi šios vietos istoriniu paveldu ir išskirtine istorija.

nuotrauka::2 right

Pritraukti svečių ne tik iš Europos, bet ir Naujosios Zelandijos, Kataro, Čilės, Kanados ir kitų tolimų pasaulio kampelių MICHAELSON boutique HOTEL padeda ir buvimas tarptautinės viešbučių asociacijos Charme & Caractere dalimi. Prancūzų asociacija vienija per 1000 kruopščiai atrinktų apgyvendinimo vietų – nuo kaimo vilų iki dvarų, boutique viešbučių ar apartamentų privačioje saloje. Asociacija nuolat papildo savo siūlomų viešbučių sąrašą unikaliomis lokacijomis, o jos rekomendacijos – kokybės standartas išrankiems, visko mačiusiems keliautojams.

„Prie Charme & Caractere prisijungėme sulaukę kvietimo iš asociacijos – spėjame, kad prieš tai mums nežinant buvo atvykę jos ekspertai, vertinę, ar MICHAELSON boutique HOTEL  atitinka griežtus organizacijos kriterijus. Buvome pirmieji Baltijos šalyse, įsilieję į garbingą šios pasaulinės organizacijos narių bendriją“, – pasakoja G. Bertašius. Beje, atsirinkdama viešbučius, asociacija remiasi ir juose pabuvojusių svečių atsiliepimais tarptautinėse rezervacijų platformose. „Michaelson Boutique Hotel“ svetainėje „Booking.com“ įvertinimas – „ypatingai nuostabus“: 9,5 balo iš 10.

Tarptautiniai įvertinimai, grįžtantys klientai ir geri jų atsiliepimai bei Michaelsono vardas, Klaipėdoje vieningai pripažįstamas aukščiausios klasės sinonimu – visa tai, anot G. Bertašiaus, leidžia džiaugtis: projektas pasiteisino. Dar daugiau – jis turi perspektyvą stiebtis dar aukščiau.

Išmokę vietos rinkos specifikos suteiktas pamokas, MICHAELSON boutique HOTEL valdytojai jaučiasi pasiruošę tolimesnei plėtrai. Jos pradžia – jau visai netrukus: birželio pradžioje pasirašytas susitarimas dėl greta esančio pastato-dvynio prijungimo. Taigi greitu metu viešbutis bendrai skaičiuos beveik 40 kambarių, jame atsiras ir taip laukiama SPA zona. Tačiau nors ir ūgtelėjęs, MICHAELSON boutique HOTEL išlaikys istorinę dvasią ir kamerinę aplinką,  kur svečiui tereikia žinoti — Jūs čia visada laukiami!

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

S. Skvernelis: R. Tamašunienė suteikė visą reikiamą pagalbą gesinant gaisrą Alytuje

Vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei sulaukus raginimų atsistatydinti dėl neveiklumo gesinant gaisrą...

R. Karbauskis žada „modifikuoti“ Seimo atmestuosius mokestinius projektus

Valdančioji koalicija tikina turinti pakankamai balsų Seime, kad gebėtų priimti kitų metų biudžetą. Kartu,...

D. Grybauskaitė: Seime vyrauja chaosas 2

„Lietuvoje dominuoja karingas neraštingumas, jeigu ant jūsų lips, turite garsiai kalbėti – neleiskite griauti...

„Tvarka ir teisingumas“ pašalinta iš valdančiųjų gretų

Seimo vicepirmininko Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama Tvarkos ir teisingumo partija (TTP) ne tik faktiškai,...

Atidėliojant pertvarkas smunka VVĮ pelnas, bet politikams tai tinka 1

Valstybės valdomos įmonių (VVĮ) pajamos pirmą metų pusmetį išaugo daugiau nei 10%, iki 1,5 mlrd. Eur, tačiau...

Finansai
14:27
JK sulaikyto sunkvežimio priekaboje rasti 39 žmonių kūnai

Trečiadienį Jungtinės Karalystės (JK) Esekso grafystės policija pranešė, kad vieno vilkiko priekaboje aptiko...

Valdantieji viliasi: pakaks balsų ir biudžetui, ir naujiems mokesčiams  Premium 1

Valdančiosios koalicijos atstovai ramina save ir kitus, kad ras kompromisus dėl diskusijų keliančių...

Bundesbankas: Vokietija rugsėjį galėjo įžengti į recesiją Premium

Vokietijos centrinis bankas perspėjo, kad šalies ekonomika galėjo susitraukti antrą ketvirtį iš eilės, o tai...

R. Karbauskis siūlo NT apmokestinimo lengvatą daugiavaikėms šeimoms 4

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės siūlymą nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo turto (NT)...

V. Šapoka: nepriėmus mokestinių pataisų teks apkarpyti išlaidas 

Vyriausybė siūlys apkarpyti kai kurias kitų metų išlaidas, jeigu Seimas nepritars naujiems mokesčiams ar jų...

Lietuva ir Japonija pasirašė memorandumus energetikos ir IT srityse 

Lietuva ir Japonija dvišaliame verslo forume Tokijuje pasirašė du bendradarbiavimo memorandumus energetikos...

Seimas priėmė svarstyti stambiųjų prekybininkų apmokestinimo įstatymą 2

Seimas priėmė svarstyti valdančiųjų „valstiečių“ siūlymą nuo 2020 m. įvesti naują prekybos mokestį, kurį...

Prekyba
09:25
Kokių veiksmų gali imtis darbdavys, kad užtikrintų lygias galimybes darbuotojams? Verslo tribūna

Spalio 9 d. startavusi „Lygių galimybių sparnai“ kampanija skatina darbdavius aktyviai integruoti lygias...

NSGK toliau svarstys, kaip veikia grėsmių galinčių kelti įmonių patikros sistema

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) toliau aiškinsis situaciją, kaip Lietuvoje veikia...

Biudžetas – politinio turgaus įkaitas 2

Seime įvyko tai, kas ir buvo prognozuota, – buldozeriu stumiamas paskubomis sukurptas šalies biudžeto...

Smulki įmonė per metus biurokratams privalo dirbti visą mėnesį Premium

Per metus smulkioms Lie­tu­vos įmonėms laikas, skir­tas administraciniams for­ma­lumams – deklaracijų,...

Gazelė
05:45
Nacionalinis susitarimas – sau, valdžios planai dėl mokesčių – sau Premium

Verslo asociacijos tvirtina, kad valdžia, su biudžeto projektu pasiūliusi pluoštą mokestinių pakeitimų,...

JK parlamentas atmetė dar vieną B. Johnsono „Brexit“ planą

Jungtinės Karalystės parlamentas atmetė Boriso Johnsono planą per tris dienas pritarti su ES suderėtam...

Verslo aplinka
2019.10.22
Seime daugėja siūlymų dėl žemdirbių dyzelino akcizo didinimo 1

Seime daugėja siūlymų dėl dyzelino žemdirbiams akcizo didinimo, kuris dabar siekia 56 eurus už 1.000 litrų.

Verslo aplinka
2019.10.22
L. Linkevičius: Lietuva neprieštarautų trumpam techniniam „Brexit“ pratęsimui

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva būtų pasirengusi pritarti trumpam „Brexit"...

Verslo aplinka
2019.10.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau