Valstybinių miškų urėdijos vadovas M. Pulkauninkas kol kas lieka poste

Publikuota: 2019-06-21
Marius Pulkauninkas, valstybinės miškų urėdijos direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Marius Pulkauninkas, valstybinės miškų urėdijos direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos vyriausiasis urėdas Marius Pulkauninkas kol kas lieka poste – aplinkos ministras nepatenkino jo prašymo atleisti iš darbo.  

„Sprendimo nėra. Sutarėm dar pagalvoti“, – penktadienį sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 

„Buvo prašymas direktoriaus atleisti jį, mes pasikalbėjom, paprašiau direktoriaus dar pagalvoti, nes turės dar atostogų, ir susitiksime po jų, tada apsitarsime“, – teigė ministras.  

Ponas Pulkauninkas ketvirtadienį patvirtino, kad nesulaukęs politinio palaikymo tęsti darbus pateikė aplinkos ministrui prašymą nutraukti darbo sutartį.

„Sprendimą priėmiau supratęs, kad neturiu politinio palaikymo tęsti darbus“, – VŽ telefonu vakar sakė p. Pulkauninkas. 

„Tai reiškia, kad vadovai sutarė šiandien nepriimti galutinio sprendimo dėl darbo santykių nutraukimo abipusiu susitarimu, o dar kartą susitikti ir nuspręsti po M. Pulaukininko atostogų, kurios baigsis liepos 10 d.“, — VŽ sakė Justas Jaskonis, aplinkos ministro patarėjas.

Pasak ministro Mažeikos, iki to laiko VMU vadovas turės pateikti informaciją apie įmonės vidines problemas, išorinių veiksnių įtaką jo ir įmonės veiklai. 

Nesutaria dėl politinio palaikymo lygio

„Ką jis (VMU vadovas) kalbėjo dėl politinio palaikymo, tai tą palaikymą jis turi, jau išsiaiškinome“, – teigė ministras.   

Ponas Pulkauninkas BNS penktadienį kartojo, kad jo sprendimą trauktis lėmė jausmas, kad jis neturi visiško politinio palaikymo.  

„Su ministru pakalbėjome, jis deklaruoja, kad tas politinis palaikymas yra (...). Pasikalbėjom, sutarėm, kad abi pusės dar pagalvosime. Manęs prašė pagalvoti“, – BNS teigė p. Pulkauninkas. 

Paklaustas, kas jį priverstų persigalvoti ir likti poste, VMU vadovas neatsakė: „Šiai dienai sunku pasakyti. Daug įvykių per šias dienas buvo, reikia viską ramiai apmąstyti“.   

Ponas Pulkauninkas VMU direktoriumi dirba nuo 2018 m. kovo, kai perėmė reformuotų 42 urėdijų valdymą. Prieš tai jis dirbo AB „Klaipėdos nafta“ finansų direktoriumi.

Reformuojant valstybės valdomų įmonių valdymą 2018 m. VMU taip ir nebuvo depolitizuota: skirtingai nei daugelį didžiųjų VVĮ (pvz., Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją) Valstybinių miškų urėdijos nuspręsta nereorganizuoti iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę, kuriose vadovus skiria ir atleidžia valdybos. Valstybės įmonių vadovai, kaip ir jų valdybų nariai, iki šiol skiriami ir atleidžiami ministrų, o tai reiškia, kad VMU vadovą aplinkos ministras skiria ir atleidžia vienasmeniu įsakymu.

Valdybai ketinimai nebuvo netikėti

Marius Dvareckas, VMU valdybos narys, sakė, kad valstybinių miškų įmonės valdybai aplinkos ministro ketinimai atleisti VMU vadovą Pulkauninką nebuvo netikėti, nes juos apie tokį sprendimą informavo.

„Dėl to, kas vyksta su pirmuoju apjungtos įmonės vadovu, tik pateisina statistiką, nes iš mano daugiau nei du dešimtmečius sukauptos įmonių apjungimo praktikos, tokių sudėtingų apjungimų atveju per pirmuosius metus „krenta“ didžioji dauguma samdytų vadovų. Dėl didelio iššūkio sukurti naują apjungtos įmonės kultūrą, centralizuoti valdymo funkcijas, sklandžiai ir pelningai organizuoti gamybinę-komercinę veiklą ir pateisinti visų suinteresuotų šalių (visuomenės, darbuotojų, politikų, ir t.t.) lūkesčius“, — komentavo p. Dvareckas.

nuotrauka::1 right

Jo teigimu, užtikrintas ėjimas pasirinktu keliu būtų geresnis sprendimas.

„Bet jiedviems (Aplinkos ministrui ir VMU vadovui) geriau žinoti. Trumpos apmąstymų atostogos ir emocijų atvėsimas visada gerai prieš galutinai apsisprendžiant vadovaujantis tik šaltu protu“, — pridūrė p. Dvareckas.

Ponas Pulkauninkas VŽ nepaneigė, kad tarp priežasčių lėmusių jo norą trauktis iš pareigų yra ir Aplinkos ministerijos sprendimas perkelti įmonės būstinę iš Vilniaus į Kazlų Rūdą, taip pat Vyriausybės patvirtinta nauja prekybos valstybine mediena aukcionų tvarka.

Paklaustas, kokią įtaką VMU finansams padarys šią savaitę Vyriausybės patvirtinta nauja prekybos valstybiniu miškų aukcionų tvarka, leidžianti iki 40% mažinti pradinę medienos kainą, VMU valdybos narys sakė, kad visa prekyba vyksta per biržą. Kaip ir ankstesniais periodais, šis prekybos kanalas užtikrino kainų augimą dėl konkurencijos, nes kainos augo ir aplinkinėse rinkose. Tikėtina, kad ir toliau užtikrins kainos atitikimą rinkos sąlygoms, nežiūrint to, kas yra numatyta taisyklėse. 

Ponas Pulkauninkas VŽ dar balandį sakė, kad valstybine mediena prekiaujančios VMU klientai ėmė atšaukinėti ilgalaikes sutartis ir sutinka sumokėti 10% dydžio baudas.

„Kritus kainoms mūsų klientai mato, kad jiems apsimoka mokėti baudą ir tikėtis mažesnės medienos kainos, negu vykdant sutartis su mumis“, – susidariusią padėtį balandžio pabaigoje komentavo p. Pulkauninkas.

Europoje, daugiausia Vokietijoje, Lenkijoje, dėl audrų ir kenkėjų išaugusi pasiūla nulėmė medienos kainų kritimą. Be to, į Lietuvą įvežama nemažai pigesnės baltarusiškos medienos, o tai žemyn spaudžia ir valstybinės medienos, ir privačių savininkų parduodamos medienos Lietuvoje kainas.

VMU pervedė daugiausia dividendų

VMU praėjusiais metais uždirbo 55,3 mln. Eur grynojo pelno, 38% daugiau nei 2017 m. VMU į valstybės biudžetą iš viso pervedė 57,4 mln. Eur dividendų ir įmokų už parduotą medieną, taip pat kitų mokesčių.

VŽ rašė, kad VMU į valstybės biudžetą pervedė daugiausia iš visų VVĮ pervedė pelno įmokų už 2018 m. Rekordinius miškininkų dividendus lėmė brangusi mediena ir valdymo reforma, padidinusi įmonės veiklos efektyvumą. Kelerius metus iš eilės dividendų fronte tarp VVĮ lyderiavusi „Lietuvos energija“ pernai dėl išaugusių elektros gamybos sąnaudų patyrė nuostolių, todėl su mokesčių mokėtojais šiemet pasidalys kuklesne suma.Kiek uždirbo pelno į biudžetą pervedė kitos didžiosios VVĮ, plačiau skaitykite ČIA

„Miskininkas.eu“ nurodo, kad trečiadienį Vyriausybė, nepaisydama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įspėjimų bei konkurencijos reikalavimų, nutarė pakeisti prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta žaliavine mediena ir miško kirtimo liekanomis tvarkos aprašą. Jo pataisos, STT teigimu, sudaro išskirtines sąlygas tam tikroms interesų grupėms, dėl ženkliai sumažintų medienos supirkimo kainų valstybė ne tik kad negaus didelės dalies pajamų, bet turės prisiimti ir dalį  medienos ruošos išlaidų, t. y. jos gamyba neatsipirks. VMU vadovas teigė, kad atsižvelgta į medienos pramonės interesus ir kad smarkiai kritus medienos kainai VMU susidurtų su finansiniais sunkumais. Jo teigimu, jei medienos visų sortimentų kaina nukristų 40%, susidarytų apie 70 mln. Eur negauta suma, įmonės rezultatai reikšmingai pablogėtų.

Ponas Pulkauninkas taip pat patvirtino, kad išsiskyrė jo ir aplinkos ministro p. Mažeikos požiūriai dėl VMU centrinės būstinės perkėlimo iš Vilniaus į Kazlų Rūdą. Aplinkos ministras ir šalies miškininkai tikino, kad miškų apsupta ir turinti gerą mokomąją bei pažintinę bazę Kazlų Rūdą, kur dabar veikia VMU teritorinis padalinys, yra vienas iš geriausių pasirinkimų valstybinių miškų valdytojai.

Vilniuje VMU patalpas nuomojo ir, ministro p. Mažeikos nuomone, mokėjo brangiai. Todėl už sumą kurią mokėjo esą jau seniai galėjo persikelti ir įsikurti naujoje vietoje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
G. Nausėda sukilimo vadų laidotuvėse: bendra praeitis įkvepia siekti glaudžių santykių

Bendra lietuvių, lenkų, baltarusių, ukrainiečių ir kitų su cariniu Rusijos režimu XIX a. kovojusių tautų...

14:35
V. Matijošaitis: miestui Kauno centrinio pašto tikrai nereikia 4

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad miestui Kauno centrinio pašto pastatas nereikalingas ir jį...

14:26
 Kitą savaitę Vilniuje laukiama Ukrainos prezidento V. Zelenskio

Kitą savaitę Lietuvoje lankysis Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis.

14:19
Teismas: Vilniaus valdžia turi atlyginti 0,5 mln. Eur žalos valstybei

Vilniaus valdžia ir savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ turi atlyginti daugiau nei 0,5...

13:23
Xi Jinpingas: Kinija nori prekybos susitarimo su JAV, bet, jei reikės, „duos atkirtį“

Kinija nori sudaryti pradinį prekybos susitarimą su Jungtinėmis Valstijoms, tačiau „nebijo“ prireikus duoti...

13:08
Sunkiai įtikėtini plastiko pakuočių perdirbimo rekordai Premium

Lietuva plastiko pakuočių perdirba daugiausia iš visų ES valstybių, rodo oficiali statistika. Ekspertai šia...

Statistikos grimasų kaina 1

Oficialioji statistika, išvedusi Lietuvą į ES lyderes pagal plastiko pakuočių perdirbimo rezultatus, gali...

Seimas parlamentarams iš „Telios“ nupirko 180 „prekybos terminalų“ Premium 3

Beveik tris Seimo kadencijas atlaikiusius posėdžių salės „IBM ThinkPad X60“ kompiuterius „Telia“, kuri...

Paslaugos
05:45
Lietuvos ir Lenkijos prezidentai ragina neskaldyti NATO

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai ketvirtadienį pareiškė, kad tiki NATO gyvybingumu, ir paragino neskaldyti...

Verslo aplinka
2019.11.21
„Google“ griežtina politinės reklamos sąlygas Premium

JAV kompanija „Google“ nusprendė įvesti apribojimus tikslinei politinei reklamai – reklamdaviai nebegalės...

Verslo aplinka
2019.11.21
Izraelio teisingumo ministerija: B. Netanyahu pareikšti kaltinimai dėl korupcijos

Izraelio teisingumo ministerija ketvirtadienį pranešė, kad premjerui Benjaminui Netanyahu pareikšti...

Verslo aplinka
2019.11.21
Premjero patarėja žemės ūkio klausimais tapo L. Počikovska 1

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjų komandą trečiadienį papildė buvusi žemės ūkio viceministrė ir ministro...

Verslo aplinka
2019.11.21
Darbo užmokestis III ketvirtį išaugo 9,5%

Vidutinės gyventojų darbo pajamos per metus padidėjo 9,5% ir trečiąjį ketvirtį siekė 1.277 Eur. Tokias ir...

Finansai
2019.11.21
„Sodros“ ir sveikatos sistemos biudžetai grąžinti Vyriausybei taisyti

Seimas grąžino Vyriausybei tobulinti kitų metų „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)...

Verslo aplinka
2019.11.21
TVF: 2020 m. biudžeto tikslai adekvatūs, tačiau pajamos suplanuotos optimistiškai Premium

Numatyti 2020 m. biudžeto balanso tikslai adekvatūs, tačiau pajamos suplanuotos per optimistiškai, ypač...

Finansai
2019.11.21
EBPO: Lietuvos ekonomika kitąmet augs lėčiau

Lietuvos ekonomika dėl nepalankių pasaulinių tendencijų  2020–2021 metais augs lėčiau, rodo ketvirtadienį...

Verslo aplinka
2019.11.21
TVF misijos Lietuvoje vadovas: bankų mokestis turės padarinių Premium 5

Borja Gracia, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovas, į Seimo sieną atsimušusius...

Finansai
2019.11.21
Rinkimų kartelei ieškoma aukso vidurio 

Seimo dauguma žada nuleisti šiuo metu 5% siekiančią parlamento rinkimų kartelę. Greičiausiai bus pasirinkta...

Verslo aplinka
2019.11.21
Vaiko pinigus planuojama kelti iki 70 Eur, tik neaišku, nuo kada  2

Seimas nusiteikęs vadinamuosius vaiko pinigus, kurie šiuo metu siekia 50 Eur, padidinti iki 70 Eur. Tiesa,...

Verslo aplinka
2019.11.21
Seimas nusiteikęs kelti akcizus degalams, svaigalams ir rūkalams  3

Kitąmet didės akcizai kurui, įskaitant žemdirbiams skirtam vadinamajam žymėtam dyzelinui, taip pat alkoholiui...

Verslo aplinka
2019.11.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau