Valstybinių miškų urėdijos vadovas M. Pulkauninkas kol kas lieka poste

Publikuota: 2019-06-21
Atnaujinta 2019-06-21 11:22
Marius Pulkauninkas, valstybinės miškų urėdijos direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Marius Pulkauninkas, valstybinės miškų urėdijos direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos vyriausiasis urėdas Marius Pulkauninkas kol kas lieka poste – aplinkos ministras nepatenkino jo prašymo atleisti iš darbo.  

„Sprendimo nėra. Sutarėm dar pagalvoti“, – penktadienį sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 

„Buvo prašymas direktoriaus atleisti jį, mes pasikalbėjom, paprašiau direktoriaus dar pagalvoti, nes turės dar atostogų, ir susitiksime po jų, tada apsitarsime“, – teigė ministras.  

Ponas Pulkauninkas ketvirtadienį patvirtino, kad nesulaukęs politinio palaikymo tęsti darbus pateikė aplinkos ministrui prašymą nutraukti darbo sutartį.

„Sprendimą priėmiau supratęs, kad neturiu politinio palaikymo tęsti darbus“, – VŽ telefonu vakar sakė p. Pulkauninkas. 

„Tai reiškia, kad vadovai sutarė šiandien nepriimti galutinio sprendimo dėl darbo santykių nutraukimo abipusiu susitarimu, o dar kartą susitikti ir nuspręsti po M. Pulaukininko atostogų, kurios baigsis liepos 10 d.“, — VŽ sakė Justas Jaskonis, aplinkos ministro patarėjas.

Pasak ministro Mažeikos, iki to laiko VMU vadovas turės pateikti informaciją apie įmonės vidines problemas, išorinių veiksnių įtaką jo ir įmonės veiklai. 

Nesutaria dėl politinio palaikymo lygio

„Ką jis (VMU vadovas) kalbėjo dėl politinio palaikymo, tai tą palaikymą jis turi, jau išsiaiškinome“, – teigė ministras.   

Ponas Pulkauninkas BNS penktadienį kartojo, kad jo sprendimą trauktis lėmė jausmas, kad jis neturi visiško politinio palaikymo.  

„Su ministru pakalbėjome, jis deklaruoja, kad tas politinis palaikymas yra (...). Pasikalbėjom, sutarėm, kad abi pusės dar pagalvosime. Manęs prašė pagalvoti“, – BNS teigė p. Pulkauninkas. 

Paklaustas, kas jį priverstų persigalvoti ir likti poste, VMU vadovas neatsakė: „Šiai dienai sunku pasakyti. Daug įvykių per šias dienas buvo, reikia viską ramiai apmąstyti“.   

Ponas Pulkauninkas VMU direktoriumi dirba nuo 2018 m. kovo, kai perėmė reformuotų 42 urėdijų valdymą. Prieš tai jis dirbo AB „Klaipėdos nafta“ finansų direktoriumi.

Reformuojant valstybės valdomų įmonių valdymą 2018 m. VMU taip ir nebuvo depolitizuota: skirtingai nei daugelį didžiųjų VVĮ (pvz., Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją) Valstybinių miškų urėdijos nuspręsta nereorganizuoti iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę, kuriose vadovus skiria ir atleidžia valdybos. Valstybės įmonių vadovai, kaip ir jų valdybų nariai, iki šiol skiriami ir atleidžiami ministrų, o tai reiškia, kad VMU vadovą aplinkos ministras skiria ir atleidžia vienasmeniu įsakymu.

Valdybai ketinimai nebuvo netikėti

Marius Dvareckas, VMU valdybos narys, sakė, kad valstybinių miškų įmonės valdybai aplinkos ministro ketinimai atleisti VMU vadovą Pulkauninką nebuvo netikėti, nes juos apie tokį sprendimą informavo.

„Dėl to, kas vyksta su pirmuoju apjungtos įmonės vadovu, tik pateisina statistiką, nes iš mano daugiau nei du dešimtmečius sukauptos įmonių apjungimo praktikos, tokių sudėtingų apjungimų atveju per pirmuosius metus „krenta“ didžioji dauguma samdytų vadovų. Dėl didelio iššūkio sukurti naują apjungtos įmonės kultūrą, centralizuoti valdymo funkcijas, sklandžiai ir pelningai organizuoti gamybinę-komercinę veiklą ir pateisinti visų suinteresuotų šalių (visuomenės, darbuotojų, politikų, ir t.t.) lūkesčius“, — komentavo p. Dvareckas.

nuotrauka::1 right

Jo teigimu, užtikrintas ėjimas pasirinktu keliu būtų geresnis sprendimas.

„Bet jiedviems (Aplinkos ministrui ir VMU vadovui) geriau žinoti. Trumpos apmąstymų atostogos ir emocijų atvėsimas visada gerai prieš galutinai apsisprendžiant vadovaujantis tik šaltu protu“, — pridūrė p. Dvareckas.

Ponas Pulkauninkas VŽ nepaneigė, kad tarp priežasčių lėmusių jo norą trauktis iš pareigų yra ir Aplinkos ministerijos sprendimas perkelti įmonės būstinę iš Vilniaus į Kazlų Rūdą, taip pat Vyriausybės patvirtinta nauja prekybos valstybine mediena aukcionų tvarka.

Paklaustas, kokią įtaką VMU finansams padarys šią savaitę Vyriausybės patvirtinta nauja prekybos valstybiniu miškų aukcionų tvarka, leidžianti iki 40% mažinti pradinę medienos kainą, VMU valdybos narys sakė, kad visa prekyba vyksta per biržą. Kaip ir ankstesniais periodais, šis prekybos kanalas užtikrino kainų augimą dėl konkurencijos, nes kainos augo ir aplinkinėse rinkose. Tikėtina, kad ir toliau užtikrins kainos atitikimą rinkos sąlygoms, nežiūrint to, kas yra numatyta taisyklėse. 

Ponas Pulkauninkas VŽ dar balandį sakė, kad valstybine mediena prekiaujančios VMU klientai ėmė atšaukinėti ilgalaikes sutartis ir sutinka sumokėti 10% dydžio baudas.

„Kritus kainoms mūsų klientai mato, kad jiems apsimoka mokėti baudą ir tikėtis mažesnės medienos kainos, negu vykdant sutartis su mumis“, – susidariusią padėtį balandžio pabaigoje komentavo p. Pulkauninkas.

Europoje, daugiausia Vokietijoje, Lenkijoje, dėl audrų ir kenkėjų išaugusi pasiūla nulėmė medienos kainų kritimą. Be to, į Lietuvą įvežama nemažai pigesnės baltarusiškos medienos, o tai žemyn spaudžia ir valstybinės medienos, ir privačių savininkų parduodamos medienos Lietuvoje kainas.

VMU pervedė daugiausia dividendų

VMU praėjusiais metais uždirbo 55,3 mln. Eur grynojo pelno, 38% daugiau nei 2017 m. VMU į valstybės biudžetą iš viso pervedė 57,4 mln. Eur dividendų ir įmokų už parduotą medieną, taip pat kitų mokesčių.

VŽ rašė, kad VMU į valstybės biudžetą pervedė daugiausia iš visų VVĮ pervedė pelno įmokų už 2018 m. Rekordinius miškininkų dividendus lėmė brangusi mediena ir valdymo reforma, padidinusi įmonės veiklos efektyvumą. Kelerius metus iš eilės dividendų fronte tarp VVĮ lyderiavusi „Lietuvos energija“ pernai dėl išaugusių elektros gamybos sąnaudų patyrė nuostolių, todėl su mokesčių mokėtojais šiemet pasidalys kuklesne suma.Kiek uždirbo pelno į biudžetą pervedė kitos didžiosios VVĮ, plačiau skaitykite ČIA

„Miskininkas.eu“ nurodo, kad trečiadienį Vyriausybė, nepaisydama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įspėjimų bei konkurencijos reikalavimų, nutarė pakeisti prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta žaliavine mediena ir miško kirtimo liekanomis tvarkos aprašą. Jo pataisos, STT teigimu, sudaro išskirtines sąlygas tam tikroms interesų grupėms, dėl ženkliai sumažintų medienos supirkimo kainų valstybė ne tik kad negaus didelės dalies pajamų, bet turės prisiimti ir dalį  medienos ruošos išlaidų, t. y. jos gamyba neatsipirks. VMU vadovas teigė, kad atsižvelgta į medienos pramonės interesus ir kad smarkiai kritus medienos kainai VMU susidurtų su finansiniais sunkumais. Jo teigimu, jei medienos visų sortimentų kaina nukristų 40%, susidarytų apie 70 mln. Eur negauta suma, įmonės rezultatai reikšmingai pablogėtų.

Ponas Pulkauninkas taip pat patvirtino, kad išsiskyrė jo ir aplinkos ministro p. Mažeikos požiūriai dėl VMU centrinės būstinės perkėlimo iš Vilniaus į Kazlų Rūdą. Aplinkos ministras ir šalies miškininkai tikino, kad miškų apsupta ir turinti gerą mokomąją bei pažintinę bazę Kazlų Rūdą, kur dabar veikia VMU teritorinis padalinys, yra vienas iš geriausių pasirinkimų valstybinių miškų valdytojai.

Vilniuje VMU patalpas nuomojo ir, ministro p. Mažeikos nuomone, mokėjo brangiai. Todėl už sumą kurią mokėjo esą jau seniai galėjo persikelti ir įsikurti naujoje vietoje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Ukrainiečiai Lietuvoje balsuoja parlamento rinkimuose 1

Lietuvoje gyvenantys ar viešintys ukrainiečiai sekmadienį balsuoja šalies Aukščiausiosios Rados rinkimuose.

Ukrainos parlamento rinkimai – pirmasis testas V. Zelenskiui 2

Sekmadienį Ukrainoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai, praėjus vos trims mėnesiams po to, kai...

Ukrainos Rados rinkimai: pergalė prognozuojama prezidento partijai

Ukrainoje šiandien „tylos diena“ – Aukščiausiosios Rados rinkimų išvakarėse draudžiama bet kokia rinkimų...

Verslo aplinka
2019.07.20
Benjaminas Netanyahu tapo ilgiausiai einančiu pareigas Izraelio premjeru 2

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu šiandien tapo ilgiausiai pareigas einančiu šalies ministru...

Verslo aplinka
2019.07.20
Ekspertas abejoja Vilniuje sulaikyto Rusijos verslininko kalte 4

Rusijos analitikas, buvęs energetikos viceministras Vladimiras Milovas sako, kad jam kelia abejonių Rusijos...

Pramonė
2019.07.20
Populiariausias politikas – G. Nausėda, jo reitingas auga 1

Palankiausiai vertinamų Lietuvos politikų sąrašo viršūnėje įsitvirtino prezidentas Gitanas Nausėda.

Verslo aplinka
2019.07.20
Iranas užgrobė britų tanklaivį 10

Jungtinės Karalystės vyriausybė pareiškė gilų susirūpinimą dėl Hormūzo sąsiauryje sulaikyto su šios šalies...

Finansavimas sinchronizavimui turi būti pakankamas

Baltijos šalims sinchronizuojant elektros tinklus su žemynine Europa, Lietuva, Latvija ir Estija gali ir...

Pramonė
2019.07.19
Biudžeto pusmečio pajamos 3,4% viršija planą 9

Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų 2019 m. I pusmečio pajamos sudarė  5,344 mlrd. Eur – 3,4% (174,1...

Verslo aplinka
2019.07.19
Seime sumaištis dėl A. Širinskienės 14

Seimo narei Agnei Širinskienei perėjus į „tvarkiečių“ frakciją Seime kilo sumaištis dėl jos pareigų, į kurias...

Verslo aplinka
2019.07.19
Prezidentas nori, kad R. Karoblis, V. Šapoka ir V. Sinkevičius liktų 35

Valdantieji iš prezidento Gitano Nausėdos išgirdo pageidavimą, kad bent trys kertiniai ministrai išliktų ir...

Verslo aplinka
2019.07.19
„Scandagra“ pernai pasiekė rekordinę 177 mln. Eur apyvartą 1

Skandinavijos kapitalo trąšų bei grūdų prekybos bendrovė „Scandagra“ 2018 metais toliau didino pajamas ir...

Verslo aplinka
2019.07.19
Naujasis kariuomenės vadas sieks ankstinti naujų šarvuočių, artilerijos sistemų pirkimus 16

Būsimasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys sako, kad sieks paankstinti naujų šarvuočių...

Verslo aplinka
2019.07.19
Premjeras: Lietuva EK norėtų ekonomikos, energetikos arba sienų apsaugos portfelio

Lietuva naujos kadencijos Europos Komisijoje (EK) sieks ekonomikos, energetikos arba sienų apsaugos...

Verslo aplinka
2019.07.19
D. Trumpas: JAV pajėgos numušė Irano bepilotį orlaivį 2

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pranešė, kad JAV karinis jūrų laivynas Hormūzo sąsiauryje numušė Irano...

Verslo aplinka
2019.07.19
„Klaipėdos Smeltę“ akcininkai MSC paliko be dalies krovinių Premium

Klaipėdos uostas prarado konteinerių laivybos regioninio centro statusą – laivybos milžinė MSC didžiuosius...

Verslo aplinka
2019.07.19
Per pusmetį Lietuvoje tris kartus padaugėjo susirgimų skarlatina

Per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruota beveik tris kartus daugiau susirgimų skarlatina nei pernai per tą...

Verslo aplinka
2019.07.18
Beveik 2.000 abiturientų šiemet gavo 100 balų įvertinimą

Beveik 2.000 jaunuolių šiemet gavo 100 balų įvertinimą už mažiausiai vieną brandos egzaminą, pranešė...

Verslo aplinka
2019.07.18
Žala pacientams dėl medikų klaidų bus atlyginama paprasčiau

Žalą gydymo įstaigų pacientams nuo kitų metų atlygins specialus fondas. Be to, žmonėms nebereikės įrodinėti...

Verslo aplinka
2019.07.18
Kai viskas popieriuje, „Outlook“ ir „Excel“ taip pat yra inovacija Premium 9

Vidaus reikalų ministerija (VRM), regis, bando kuopti biurokratiją iš savo arklidžių ir ieško pigių, greitų...

Paslaugos
2019.07.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau