Šią savaitę svarbu

Publikuota: 2019-05-13
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tvirtinami ir komentuojami sekmadienį įvykusių Lietuvos prezidento rinkimų bei dviejų referendumų rezultatai, Seimas ketina pareikšti nepasitikėjimą Lietuvos banko vadovu, Vilniuje vyks didelė finansų rinkų konferencija, taip pat VŽ organizuojama nekilnojamojo turto konferencija, įsigalioja mažesnės tarptinklinio ryšio kainos Europos Sąjungoje, Australija renka parlamentą, Tel Avive rengiama „Eurovizija“.

Tvirtins balsavimo rezultatus

Pirmadienį Valdovų rūmuose Vilniuje vyks išvakarėse vykusių prezidento rinkimų kandidatų spaudos konferencijos. Taip pat bus surengta ir Lauros Matjošaitytės, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės, spaudos konferencija, kurioje ji komentuos prezidento rinkimų ir dviejų referendumų rezultatus. Juos VRK turi patvirtinti iki ateinančio sekmadienio. Antrasis prezidento rinkimų turas įvyks gegužės 26 d. kartu su Europos Parlamento rinkimais. Jame dalyvaus Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Abu referendumai — ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, ir dėl pilietybės išsaugojimo — neįvyko dėl pernelyg mažo rinkėjų aktyvumo. Taip pat iš Sauliaus Skvernelio ir valstiečių-žaliųjų tikimasi daugiau detalių apie Vyriausybės likimą. Ponas Skvernelis žadėjo atsistatydinti iš premjero posto, jeigu nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą.

Mažėja „roamingo“ kainos

Nuotrauka::1 left

Trečiadienį Europoje įsigalioja naujos, mažesnės tarptinklinio ryšio kainos. Europos Parlamentas (EP) pernai lapkritį patvirtino atnaujintas telekomunikacijų taisykles, pagal kurias skambučiai į kitas Europos Sąjungos šalis atpigs nuo 2019 m. gegužės 15 d. Be to, valstybės buvo įpareigotos sparčiau diegti 5G tinklą bei sukurti gyventojų įspėjimo sistemą. EP sprendimu mokesčiai už tarptinklinį ryšį Europoje jau buvo gerokai sumažinti 2017-aisiais, tačiau kai kurios bendrovės vis dar taiko nepagrįstai didelius tarptautinių skambučių įkainius ES viduje. Pagal naująsias taisykles, skambučio į kitą ES valstybę minutė negalės kainuoti daugiau kaip 19 euro centų (be PVM), o trumpoji žinutė – 6 euro centų (be PVM). Tad tarptautinių skambučių kainos daugelyje ES valstybių gerokai sumažės.

Rezoliucija dėl nepasitikėjimo LB vadovu

Nuotrauka::2 right

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje bus svarstoma daugiau kaip 40-ties Seimo narių iš valdančiųjų frakcijų inicijuotas rezoliucijos projektas, kuriuo reiškiamas nepasitikėjimas Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku ir kreipiamasi į jį su pasiūlymu atsistatydinti iš užimamų pareigų. Rezoliucijos projekte teigiama, kad „LB vengė bendradarbiauti su parlamentinį tyrimą atliekančiu Seimo Biudžeto ir finansų komitetu ir galimai sąmoningai neteikė visos LB turimos informacijos apie „Vilibor“ indekso pokyčių krizės laikotarpiu priežastis bei aplinkybes ir šių pokyčių įtaką gyventojų palūkanų išlaidoms, taip apsunkindamas vykdomą parlamentinį tyrimą bei pristatydamas iškreiptą ir tikrovės neatitinkantį vaizdą apie 2009–2010 m. krizę Lietuvoje“. Todėl siūloma pareikšti nepasitikėjimą LB valdybos pirmininku ir kreipiamasi į jį, siūlant atsistatydinti iš užimamų pareigų. Jam neatsistatydinus prezidentė Dalia Grybauskaitė raginama pradėti LB valdybos pirmininko atleidimo iš užimamų pareigų procedūrą. Rezoliucija yra teisiškai neįpareigojantis dokumentas. Seimas be prezidento teikimo neturi teisės atleisti centrinio banko valdytojo.

Kaip „Brexit“ pakeis finansų paslaugų rinką

Antradienį Vilniuje vyks 7-oji tarptautinė finansų rinkų konferencija „Financial Markets re-defined: Exploring New Horizons“, kurioje politikos, verslo bei finansų rinkos atstovai dalinsis įžvalgomis apie naujausias finansų rinkų tendencijas. Šiemet konferencija skirta investiciniams fondams (atskirą dėmesį skiriant Wealthtech industrijos plėtrai), tvaraus finansavimo ir šeimos biurų veiklos temoms. Konferencijoje bus bandoma atsakyti, kaip Europos finansinių paslaugų rinkas pakeis „Brexit“, kaip paskatinti tvarios plėtros projektų finansavimą, nerimstant diskusijoms dėl klimato kaitos problemų bei kaip išnaudoti Lietuvos lyderystę Fintech srityje ir tapti patrauklia vieta kurtis Wealthtech kompanijoms. Tarp pranešėjų – Jimas Turnbullas, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko asocijuotas direktorius, Milesas Celicas, „TheCityUK“ vadovas, Ramas Shohanas, „Accelerator Frankfurt“ steigėjas. Konferenciją organizuoja Finansų ministerija ir Lietuvos finansų rinkos institutas.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

- Antradienį Ukrainos Rada turėtų paskelbti datą, kada įvyks naujojo šalies prezidento Volodymyro Zelenskio inauguracija. Ji turi būti surengta iki birželio 3 d.

- Rusijos kišimąsi į Jungtinių Amerikos Valstijų rinkimus tyręs prokuroras Robertas Muelleris šį trečiadienį turėtų liudyti Kongresui. Tiesa, amerikiečių politikai tvirtina, kad nėra absoliučios garantijos, jog prokuroras tikrai liudys. Tačiau Baltieji rūmai signalizavo, kad į šį procesą nesikiš.

- Šeštadienį Australijoje vyks parlamento rinkimai. Liberalo Scotto Morrisono vadovaujama mažumos vyriausybė bandys nugalėti Billo Shorteno vadovaujamą leiboristų opoziciją.

- Ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje, „Radisson Blu Hotel“ rengiama tradicinė VŽ konferencija „Baltijos nekilnojamojo turto ir investicijų forumas“. Konferencijos temos: Kokius pokyčius makroekonominės tendencijos įneš į NT rinką; Kaip formuoti NT rinkos produktą ateities vartotojui; Koks NT finansavimo rinkos imunitetas dabar ir prieš 10 metų; Investavimo perspektyvos: ko galime tikėtis.

- Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete rengiama diskusija dėl Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisos, kuri leistų vairuotojo pažymėjimą laikyti tinkamu tapatybei nustatyti. Ketvirtadienį numatytas balsavimas dėl šio įstatymo Seimo plenariniame posėdyje. Pataisa svarbi pritraukiant britų „fintech“ startuolius į Lietuvą.

- Trečiadienį – dar vienas bandymas surengti vežėjų asociacijos „Linava“ kongresą dėl naujojo prezidento rinkimų.

- Antradienį Užimtumo tarnyba skelbs balandžio situacijos darbo rinkoje apžvalgą.

- Trečiadienį Statistikos departamentas skelbs duomenis apie šių metų pirmojo ketvirčio statybos įmonių darbus bei pastatų statyba.

- Trečiadienį „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilniuje prasidės trijų dienų tradicinė tarptautinė specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika“.

- Šeštadienį minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Lietuvos kariuomenė Tauragėje drauge su šalyje dislokuotais NATO sąjungininkais ir kariuomenės bičiuliais surengs šventę, kurios metu visuomenė įvairiais būdais supažindinama su kariuomenės istorija, veikla, naudojama ginkluote ir karine technika.

Nuotrauka::3 left

- Antradienį Tel Avive prasideda šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursas. Dalyvaus 41 valstybė. Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko su daina „Run With The Lions“ pasirodys antrajame pusfinalyje ketvirtadienį. Finalas – šeštadienį.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Atšaukiamas draudimas netoli gaisravietės Alytuje esančioms įmonėms vykdyti veiklą

Alytaus miesto savivaldybė pirmadienį skelbia nuo antradienio atšaukianti draudimą vykdyti veiklą netoli...

Pramonė
2019.10.21
Britai dėl „Brexit“ susitarimo pirmadienį nebalsuos 2

Johnas Bercow, britų Bendruomenių rūmų pirmininkas, neleido šalies Vyriausybei balsavimui teikti šalies...

Verslo aplinka
2019.10.21
Baltarusija siekia rinkos Ekonomikos valstybės statuso

Baltarusijos vyriausybė pavedė šalies ekonomikos ministerijai įsigyti juridines paslaugas iš amerikiečių...

Verslo aplinka
2019.10.21
B. Johnsonas siekia, kad dėl „Brexit“ sutarties būtų balsuojama pirmadienį 

Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, bandys pirmadienį užsitikrinti parlamento paramą...

Verslo aplinka
2019.10.21
Vidaus reikalų ministrė: Alytus gaus visą reikalingą pagalbą, kol bus užgesintas gaisras

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad Alytus gaus visą reikalingą pagalbą, kol bus užgesintas...

Verslo aplinka
2019.10.21
Barselonoje – transporto sutrikimai ir stabdoma pramonė 

Savaitę Barselonoje vykstantys protestai privertė sustabdyti šalia miesto esančią „Seat“ gamyklą, sistemingai...

Į Lietuvą atvyko dislokuojamo JAV bataliono tankai 3

Į Lietuvą pirmadienį atvyko pusmečiui šalyje dislokuojamo Jungtinių Valstijų (JAV) bataliono sunkioji...

Verslo aplinka
2019.10.21
G. Nausėda ragina Japonijos verslą aktyviau investuoti Lietuvoje 

Tokijuje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda tikisi, kad Japonijos verslas stiprins susidomėjimą Lietuva,...

Verslo aplinka
2019.10.21
L. Pernavas nebus siūlomas vadovauti policijai antrą kadenciją 1

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nebus skiriamas antrai kadencijai, teigia premjero Sauliaus...

Verslo aplinka
2019.10.21
LRT kitąmet iš biudžeto gaus 11% daugiau lėšų nei šiemet 3

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) biudžetas 2020-aisiais, palyginti su šių metų biudžetu,...

Verslo aplinka
2019.10.21
„Ford Trucks“ jau keturiuose „AUTOKURTO“ padaliniuose Verslo tribūna

UAB „Autokurtas“ keturiuose savo padaliniuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose pradėjo atstovauti...

Verslo aplinka
2019.10.21
Ruošiamasi rekonstruoti Vyriausybės pastatą sostinės centre 1

Artimiausiais metais ruošiamasi rekonstruoti Vyriausybės pastatą sostinės centre. Kitų metų biudžeto projekte...

Verslo aplinka
2019.10.21
Dėl užterštumo Alytuje koreguojamas ugdymo procesas, draudžiama prekyba lauke maistu 1

Dėl užterštumo, kurį sukėlė gaisras padangų perdirbimo gamykloje, daugumoje Alytaus mokyklų pirmadienį vyks...

Verslo aplinka
2019.10.21
Darosi koktu 17

Tarp „Brexit“ ir lietuviško Seimo yra kur kas daugiau panašumų, nei atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Vienas...

Verslo aplinka
2019.10.21
Pakeitus sistemą Seimo rinkimai atpigtų bent trečdaliu  Premium

Lietuva sutaupytų iki kelių milijonų eurų, jeigu būtų atsisakyta mišriosios Seimo rinkimų sistemos ir visi...

Verslo aplinka
2019.10.21
Valstybės mastu ekstremali situacija dėl gaisro Alytuje neskelbiama 7

Valstybės ekstremalių situacijų komisija nutarė ekstremalios padėties valstybės mastu...

Verslo aplinka
2019.10.20
Ekspertai nesutaria, kiek žmonių Lietuvoje skursta 4

Lietuvos skurdo rodikliai ir toliau lieka vieni iš didžiausių Europos Sąjungoje, o su skurdo ar socialinės...

Verslo aplinka
2019.10.20
„Brexit“ įvyks spalio 31 d., tikina pasitraukimo šalininkai 1

Jungtinė Karalystė pasitrauks iš ES spalio 31 d., nepaisant premjero Boriso Johnsono laiško, tikina „Brexit“...

Verslo aplinka
2019.10.20
Pasaulio galingieji neišvys prabangiojo D. Trumpo „Doral“ klubo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas atsisakė ketinimų kitąmet G7 lyderių susitikimą surengti „Doral“ golfo klube...

Verslo aplinka
2019.10.20
Po savaitės vasaros laiko nebeliks 11

Kitą savaitgalį Lietuva, kaip ir visa Europos Sąjunga, atšauks vasaros laiką – laikrodžius naktį iš...

Verslo aplinka
2019.10.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau