Antrame ture laukia G. Nausėdos ir I. Šimonytės dvikova

Publikuota: 2019-05-12

Skaičiuojami balsavimo prezidento rinkimuose ir dvejuose referendumuose rezultatai. Referendumui gręsia neįvykti, o į antrą prezidento rinkimų turą pateko du dešiniųjų kandidatai.

  • Duomenys iš mažųjų apylinkių rodo, kad rinkimų rezultatai palankūs G. Nausėdai ir I. Šimonytei, S. Skvernelis, kaip pripažino pats, liko už borto.
  • Ponas Skvernelis patikino neliksiąs premjeru, jei jam nepavyktų patekti į antrąjį rinkimų turą. R. Karbauskis pasilieka išeičių.
  • Balsavimo rezultatai nepalankūs bent vienam referendumui. Įvykti gali referendumas dėl dvigubos pilietybės, tiesa, balsų „už“ jam, ko gero, neužteks.
  • Galutinių rezultatų gali tekti palaukti. Balsų skaičiavimas užtruks dėl didelio rinkėjų aktyvumo balsuojant iš anksto.

02.30 Apibendrinimas. Kas įvyko, trumpai

Į antrą prezidento rinkimų turą keliauja nepartinis Gitanas Nausėda (2 val. nakties duomenimis jis rinko 31,07%) ir TS-LKD deleguota Ingrida Šimonytė (28,73%). Valdančiųjų LVŽS atstovas Saulius Skvernelis (21,24%) liko trečioje vietoje.

Politologas Mažvydas Jastramskis mano, kad į prezidento rinkimų antrąjį turą patekusių Gitano Nausėdos ir Ingridos Šimonytės galimybės laimėti yra „gana panašios“. Anot sociologės, bendrovės „Baltijos tyrimai“ vadovės Rasos Ališauskienės, tiesa, jeigu p. Nausėda patenka į antrąjį turą, jis „laimi visais atvejais – ir prieš p. Šimonytę, ir prieš p. Skvernelį“.

Sauliaus Skvernelio pralaimėjimas gali turėti plačiau siekiančių pasekmių. Pats p. Skvernelis pareiškė, kad pralaimėjimo atveju netęs Vyriausybės vado darbo pasikeitus prezidentui. Ramūnas Karbauskis, LVŽS lyderis, taip pat pakartojo dar iki rinkimų duotą pažadą su visa partija trauktis iš valdančiosios daugumos. Premjeras, tiesa, teigė, kad „dėl to dar spręs partija taryboje ir Seimo frakcijoje“.

Kiek vėliau p. Karbauskis nurodė sąlygą, kurią įvykdžius jis sutiktų su mažumos vyriausybe. Anot jo, Gabrielius Landsbergis turėtų imtis atsakomybės formuoti mažumos Vyriausybę. Kitu atveju LVŽS jai nepritartų ir tektų rengti priešlaikinius seimo rinkimus. Tiesa, jis taip pat pridūrė, kad, jei LVŽS laimėtų Europos parlamento rinkimus, jis bandytų įkalbėti p. Skvernelį pasilikti.

Iš dviejų vykusių referendumų tik vienas perlipo jam įvykti reikalingą 50% barjerą. Suskaičiavus 90% biuletenių, referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121 dalyvavo 47,03% rinkėjų. Referendume dėl pilietybės išsaugojimo tuo pačiu metu buvo sudalyvavę 51,47% balsavusiųjų.

Visgi, balsavusiųjų „už“ dalis yra per maža, kad įpareigotų referendumo rezultatus įgyvendinti. Konstitucinė nuostata dėl dvigubos pilietybės bus priimta jeigu „už“ balsuos ne mažiau kaip pusė visų šalies rinkėjų, t. y. jeigu balsadėžėse bus rasta bent 1.236.203 biuleteniai su pažymėtu teigiamu atsakymu į šį klausimą. Tai reiškia, kad jeigu, referendume dalyvaus apie 51–52% rinkėjų, dviguba pilietybė bus įteisinta tik jeigu ją parems beveik visi balsavime dalyvavusieji. Šiuo metu jų gerokai mažiau, 73,43%.

nuotrauka::3

nuotrauka::4

Šiuo apibendrinimu baigiame gyvą rinkimų nakties stebėjimą. Labos nakties, susitiksime ryt.

02.12 G. Nausėda: pralenkėme partinius tankus

Sugrįžusį į štabą po pergalės pirmajame ture p. Nausėda pasitiktas ovacijomis ir skanduotėmis.

„Ar jūs suprantate, ką padarėte? Kartais atrodo partiniai tankai kažkur važinėjasi, o mes su kažkokia lengvąja mašina važiuojam ir pralenkiam tuos tankus, tai pasidžiaukime tuo, ką padarėme ir dabar bus tik dar įdomiau“ ,– savo sveikinimo kalboje sakė kandidatas į prezidentus p. Nausėda.

Sauliui Skverneliui pralaimėjus prezidento rinkimus ir nepatekus į antrąjį turą, lieka neaišku, kas toliau vadovaus vyriausybei, p. Nausėda žurnalistams savo štabe teigė, kad alternatyvų vis dar yra.

„Aš manau, kad situacija yra tokia, kad lieka daugybę alternatyvų šioje vietoje, neatmesčiau tos alternatyvos, kad viskas liks taip, kaip buvę, jeigu pavyzdžiui, sukristų palankūs Europos Parlamento rinkimai šiai partijai. Galima ta pati valdančioji koalicija su kitu premjeru, galima mažumos vyriausybė, technokratinė vyriausybė, visiškai galima, nes liko nedaugi iki kitų rinkimų. Na, ir mažiausia tikėtina galimybė, bet neatmestina yra galimi pirmalaikiai rinkimai“ ,– sakė p. Nausėda.

01.34 Skvernelis: aš savo sprendimą priėmiau

Saulius Skvernelis sako, kad likti premjero poste visgi neplanuoja, o apie Europos parlamento rinkimus jis kol kas kalbėti nelinkęs.

„Aš savo asmeninį sprendimą padariau. Kai kas dabar sako, kad mano rezultatas yra geras. Aš taip nemanau. Ir manau, kad tai susiję su mūsų vidaus politika“, — rezultatus komentuoja p. Skvernelis.

Jis nekomentuoja ir galimų scenarijų, kurie vystysis po šių rinkimų. Esą gali būti priešlaikiniai rinkimai, mažumos vyriausybė arba šios daugumos vyriausybė su kitu premjeru. Kas galėtų jį pakeisti, premjeras nekomentuoja. Bet jis pritaria p .Karbauskiui, kad Gabrielius Landsbergis turėtų imtis atsakomybės. Ponas Skvernelis priduria, kad jį veikiausiai palaikytų.

Jis neatskleidžia ir kurį kandidatą antrame ture palaikys.

„Dar pagalvosiu“, – sako premjeras.

Paklaustas, ar bandys dar kartą kandidatuoti į Prezidento postą, p. Skvernelis tokios galimybės neatmetė. Jis taip pat patikino, kad iš Seimo bei politikos bendrai nesitrauks ir išliks ištikimas valstiečiams.

01.26 Karbauskis trauksis, bet yra papildomų sąlygų

Kalbėdamas apie žadėtąjį LVŽS pasitraukimą į opoziciją po pralaimėto pirmojo prezidento rinkimų turo, R. Karbauskis ėmė kelti sąlygas.

„Bet sąlyga turėtų tokia, kad Gabrielius Landsbergis imasi atsakomybės formuoti vyriausybę. Jei bus siūlomas kitas variantas, mes nesutiksime su juo. Tada bus neeiliniai rinkimai. Mes laikomės principo, kad jei neturime tautos palaikymo, jei laimi tie, kurie nori panaikinti viską, ką mes padarėme, tokiu atveju – tautos valia“, — tikina p. Karbauskis.

Jis priduria, kad konservatoriai seniai svajojo, kad būtų priešlaikiniai rinkimai. Bet, p. Karbauskio nuomone, dabar, kai yra toks šansas, konservatoriai nežino, kaip tą šansą išnaudoti.

„Mes dabar sakome – eimane į išankstinius rinkimus. Jie sako: nenorim. Mes sakome, imkit valdžią, tauta taip nusprendė. Jie sako: nenorim. Tai aš nesuprantu, ko jie nori. Bet aš suprantu, kad jie skaičiuoja, kad jiems neapsimoks valdyti valstybę, neturint daugumos. Jie tikriausiai tikisi, kad rinkimuose, jei jie įvyks, jie laimės daugumą“, — teigia p. Karbauskis.

Paklaustas, ar mato kitą politinę jėgą, kutri galėtų formuoti daugumą, p. Karbauskis atsako neigiamai.

„Niekas kitas negali. Tik mes ir konservatoriai. Ar matėte Socialdemokratų kandidato rezultatus? Jie gi neturi į ką įsikabinti“, — sako LVŽS vadovas.

Jis pridūrė, kad jei LVŽS laimėtų EP rinkimus, jis bandytų įkalbėti Skvernelį pasilikti.

01.17 Vienas referendumų gali įvykti

Suskaičiavus referendumo dėl pilietybės išsaugojimo rezultatus 1.596 iš 1.972 apylinkių (81%), balsavusiųjų skaičius perlipo 50% ribą (50,37%), reikalingą referendumui įvykti. Visgi, balsavusiųjų „už“ dalis yra per maža, kad įpareigotų referendumo rezultatus įgyvendinti.

Konstitucinė nuostata dėl dvigubos pilietybės bus priimta jeigu „už“ balsuos ne mažiau kaip pusė visų šalies rinkėjų, t. y. jeigu balsadėžėse bus rasta bent 1.236.203 biuleteniai su pažymėtu teigiamu atsakymu į šį klausimą.

Tai reiškia, kad jeigu, pvz., šiame referendume dalyvaus apie 51–52% rinkėjų, dviguba pilietybė bus įteisinta tik jeigu ją parems beveik visi balsavime dalyvavusieji. Šiuo metu jų – 73,62%.

Referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo kol kas sulaukė 46,66% balsavusiųjų.

01.15 Įžvelgia panašias G. Nausėdos ir I. Šimonytes galimybes laimėti

Politologas Mažvydas Jastramskis mano, kad į prezidento rinkimų antrąjį turą patekusių Gitano Nausėdos ir Ingridos Šimonytės galimybės laimėti yra „gana panašios“.

„Daug kas priklausys nuo to, kaip seksis sutelkti savo rinkėjus, kokio intensyvumo kampaniją vykdyti tas dvi savaites iki antrojo turo. Jame gali laukti gana nuožmi kova – panašu, kad Vilnius ir Kaunas kels p. Šimonytės galimybes laimėti, o likusi Lietuva labiau balsuos už p. Nausėdą“, – LRT televizijai prognozavo p. Jastramskis.

Tai, kad būtent šie kandidatai pateko į antrąjį turą, o premjeras Saulius Skvernelis liko trečias, politologas vadina logiška įvykių eiga: „Lietuvoje visąlaik per rinkimus valdžia yra nubaudžiama ir už ją rinkėjai nebe taip noriai balsuoja nei už oponentus. Be to, visos pastarosios apklausos rodė, kad premjeras yra trečias, o pirmąją bei antrąją vietas dalijasi p. Nausėda ir p. Šimonytė. Premjeras nei vienoje apklausoje nebuvo pakilęs iki antrosios vietos. Todėl natūralu, kad būtent tokie ir yra pirmojo turo rezultatai – maždaug apylygiai balsų gavo p. Nausėda ir p. Šimonytė, o p. Skvernelis liko trečias.“

00.49 Karbauskis svarsto gadinti biuletenį

Vytautas Bakas, p. Skvernelio rinkimų štabo vadovas, sako, kad dar reikėtų sulaukti visų rezultatų. Bet jis leidžia suprasti, kad kova – jau pralaimėta.

„Aš būčiau linkęs palaukti galutinių rezultatų, bet jei jau taip nutiko (kas premjeras neišeina į antrąjį turą — VŽ), manyčiau, kad  būtų sąžiningas ir logiškas sprendimas leisti valdančiąją daugumą formuoti tiems, kam pasitikėjimą išreiškė rinkėjau. Bet žiūrint bendrai, p. Skvernelis sulaukė didesnio palaikymo nei per 2016 m. Seimo rinkimus, kai buvo partijos populiarumo pikas, – sakė jis. – Politika rinkimais nesibaigia, bei jei nėra pasitikėjimo, labai sunku tęsti darbus. Ponas Skvernelis ir didžioji komandos dalis į postus žiūri, kaip į priemonę daryti pokyčius. Jei neturime visuomenės atramos, darydami tuos pokyčius, kurių žmonės norėjo 2016 m., mes turėtume atsitraukti ir pagalvoti, kas buvo padaryta ne taip.“

Jis priduria, kad neįsivaizduoja p. Skvernelio kaip ministro pirmininko p. Nausėdos prezidentavimo laikais.

„Jei žmogus nesupranta, kas yra neskaidrus lobizmas, kai lobistai, p. Sutkus, slapčia susitikinėja su kariuomenės vadu, tai matyt, taip pat bus ir prezidentūroje. Esant tokiai tradicijai aš neįsivaizduoju premjeru žmogaus, kuris kovoja prieš tą sistemą“, - sako p. Bakas.

Ponia Šimonytė, anot jo, būtų mažesnis blogis, bet jai esą reikėtų nutraukti ryšius su tam tikrais asmenimis. Ponas Karbauskis – griežtesnis. Jis netgi sako svarstantis sugadinti balsavimo biuletenį antrame ture.

„Rezultatas yra toks, koks yra. Sauliaus Skvernelio pareiškimas padarytas ir mes laikysimės žodžio. Konservatoriai dabar teigia, kad jie šiuose rinkimuose surinko per 50% balsų. Jei taip yra, ir jie turi tokį didelį tautos palaikymą, tai turės ir visas galimybes. Jei Europos Parlamento rinkimuose surinksime daugiausia balsų, svarstysime, ką daryti toliau. Jei ir juos pralaimėsime, duosime konservatoriams galimybę formuoti vyriausybė“, — sako p. Karbauskis.

nuotrauka::2 

00.18 Premjeras sako, kad trauksis ne dabar, bet liepą

Premjeras Saulius Skvernelis dar sykį patvirtino, kad vidurvasarį atsistatydins iš savo pareigų ir naujam prezidentui leis formuoti naują ministrų kabinetą.

Tačiau p. Skvernelis priduria dar nežinąs, ar valdančiojoje daugumoje liks ir naujos Vyriausybės formavime dalyvaus didžiausią frakciją dabartiniame Seime turinti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Esą dėl to partija dar apsispręs, išanalizavusi rinkimų rezultatus.

LRT televizijai premjeras sekmadienio vėlyvą vakarą sakė, kad tikrai atsistatydins iš Vyriausybės vadovo pareigų, nes pralaimėjo pirmajame prezidento rinkimų ture, nepateko į antrąjį. Ponas Skvernelis surinko apie 23% balsų, tuo metu į antrąjį turą pateko Gitanas Nausėda su maždaug 31% balsų ir Ingrida Šimonytė, surinkusi apie 26% rinkėjų paramą.

„Nekeičiu savo pareiškimų ir savo nusistatymo – manau, kad rinkėjai nepademonstravo šiuose rinkimuose pakankamos paramos dabartinės Vyriausybės ir valdančiosios daugumos per pastaruosius pustrečių metų padarytoms sudėtingiems reformoms“, – kalbėjo p. Skvernelis, pridūręs, kad atsistatydinimo pareiškimą neš „tuomet, kai tai numato Konstitucija“, t. y. arba naujai išrinktam prezidentui, kai jis prisieks liepos 12 d., arba viena kita diena anksčiau.

Pastaruoju atveju jis atsistatydinimo pareiškimą įteikti gali dar kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei, kartu atverdamas kelią liepos 12-ąją prisiekusiam naujam valstybės vadovui ieškoti galimybių kartu su Seimu suformuoti naują Vyriausybę, paskiriant naują premjerą.

Paklaustas, ar ir valstiečiai-žalieji trauksis iš valdžios, kaip yra pareiškęs jų lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras teigė, kad „dėl to dar spręs partija taryboje ir Seimo frakcijoje“.

23.47 Skvernelis pripažino pralaimėjęs

Premjeras Saulius Skvernelis sekmadienio vakarą pripažino, kad nepateko į antrąjį prezidento rinkimų turą, praneša BNS.

„Jau šiandien turbūt nelabai“, – TV3 televizijai sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar dar tikisi šiandien aplenkti antroje vietoje atsidūrusią Ingridą Šimonytę.

Iš turo po televizijas grįžtant p. Skvernelio laukiančiame rinkimų štabe nuotaikos niūrios – atrodo, kad čia visi susitaikė su pralaimėjimu.

23.37 Šimonytė: teorija pildosi

Aplenkusi premjerą Saulių Skvernelį Ingrida Šimonytė sakė, kad panašu, jog pildosi dviejų dešiniųjų kandidatų kovos scenarijus.

„Atrodo, kad ta teorija, kurią prieš keletą mėnesių kažkas išmetė kaip planą chuliganą – kad antrajame ture gali būti du dešiniųjų kandidatai – pildosi. Tada daug kas juokėsi. Panašu, kad juoktis nereikėjo, tikėtina, kad tai gali būti antrojo turo scenarijus. Ačiū labai visiems už balsus, panašu, kad laukia dar dvi savaitės rimto darbo“, – po 23 val. štabe susirinkusiems žurnalistams sakė p. Šimonytė.

23.28 Sociologė prognozuoja, kad G. Nausėdos laukia sėkmė antrajame ture

Prezidento rinkimų pirmajame ture daugiausiai balsų surenkantis Gitanas Nausėda turi labai geras galimybes nugalėti ir antrajame ture.

Taip VŽ sakė sociologė, bendrovės „Baltijos tyrimai“ vadovė Rasa Ališauskienė.

Anot jos, visos apklausos rodo, kad jeigu p. Nausėda patenka į antrąjį turą, jis „laimi visais atvejais – ir prieš Ingridą Šimonytę, ir prieš Saulių Skvernelį“.

Preliminariais duomenimis, į antrąjį turą kartu su p. Nausėda patenka p. Šimonytė. Už p. Nausėdą balsavo apie 31% rinkėjų, už p. Šimonytę – apie 25%. Poną Skvernelį pirmajame ture parėmė apie 24%.

„Pono Nausėdos rinkėjų bazė yra plačiausia. Akivaizdu, kad dauguma p. Skvernelio rinkėjų tikrai nebalsuos už konservatorių kandidatę, todėl jie greičiau pasirinks p. Nausėdą“, – dėstė p. Ališauskienė.

Antrasis prezidento rinkimų turas įvyks gegužės 26 d. kartu su Europos Parlamento rinkimais.

23.20 Į antrąjį turą greičiausiai patenka G. Nausėda ir I. Šimonytė

Panašu, kad premjeras Saulius Skvernelis nepatenka į antrąjį prezidento rinkimų turą, todėl vidurvasarį tikėtinas jo atsistatydinimas iš Vyriausybės vadovo pareigų bei naujo ministrų kabineto formavimas.

Pradėjus skelbti balsavimo rezultatus iš didmiesčių ėmė sparčiai tirpti ir galiausiai apsivertė skirtumas tarp iki tol tvirtai antrąją vietą prezidento rinkimuose užėmusio p. Skvernelio ir trečioje vietoje buvusios Ingridos Šimonytės.

Duomenimis iš 1.237 apylinkių, pirmąją vietą prezidento rinkimuose tebeužima Gitanas Nausėda, už kurį šiose apylinkėse balsavo 31,18% rinkėjų.

Tuo metu Ingrida Šimonytė renka 24,34% balsų, trečioje vietoje lieka p. Skvernelis su 24,28% balsų.

Ponios Šimonytės rezultatą ėmė sparčiai gerinti iš Vilniaus, Kauno ir apylinkių užsienyje gaunami balsavimo rezultatai. Čia ji užima pirmą arba antrą vietą, į trečiąją nustumdama p. Skvernelį.

Likę šeši kandidatai gerokai atsiliko nuo šio trejetuko, gavę 0,83–5,46% balsų.

Iš viso Lietuvoje yra 1.972 balsavimo apylinkės.

Ponas Skvernelis yra minėjęs, kad atsistatydins iš premjero pareigų, jeigu nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą. Jis tą ketina padaryti liepos 12-ąją, kai bus prisaikdintas naujas prezidentas, išrinktas gegužės 26-ąją įvyksiančiame antrajame prezidento rinkimų turą.

23.00 Nausėda: nesikalbame su jokiomis partijomis

Kandidatas į prezidentus sugrįžęs į savo rinkiminį štabą susirinkusiems žurnalistams sakė, kad kol kas nesidera su jokiomis partijomis dėl paramos.

„Mes kol kas nesikalbame su jokiomis partijomis, nes dar ne dabar apie tai reikia kalbėtis, juo labiau kad kaip dažnai pasirodo konkreti partijos parama nebūtinai reiškia rinkėjų paramą. Arba konkretaus politiko parama konkrečiame mieste nebūtinai reiškia rinkėjų paramą tame mieste“, — kalbėjo p. Nausėda.

22.52 Puteikis interviu dalina prie picerijos

Naglis Puteikis, kandidatas į prezidentus, šiuo metu dalija interviu prie sostinės picerijos „CAN CAN Pizza“. Greičiausiai politikas neįvertino, kad picerija dirba iki 22.30 val. ir dėl politiko štabo darbo nepratęs. Tad rėmėjams ir jo komandai teks ieškoti kitos vietos, kur galėtų laukti rinkimų rezultatų.

nuotrauka::1

22.45 Karbauskis patikino: trauksis

Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, patvirtino premjero teiginius apie atsistatydinimą.

„Jūs viską puikiai žinote. Aš Saulius tai pasakė, ir aš tai pasakiau. Mes tikrai nebandome nei šantažuoti rinkėjus, nei juos apgaudinėti. Esame žodžio žmonės, tokie ir išliksime. Tai, ką sakėme, tai ir padarysime“, — kategoriškai kalba p. Karbauskis.

Pirmuosius rezultatus jis vertinti atsisako. Esą dar per anksti komentuoti.

„Nevertinsiu. Kol kas tėra viena kita apylinkė, tad dar labai sunku ką nors pasakyti. Labai svarbu, iš kokių apylinkių ateina duomenys, nes jų dydis skiriasi, — teigia p. Karbauskis. -  Norėčiau, kad Kaune daugiausia balsų surinktų Saulius. Bet kuriuo atveju, pasidžiaukime, kad į rinkimus atėjo tiek daug žmonių, turime demokratijos šventę Lietuvoje. Džiaugiuosi kad prezidentą renkame tiesiogiai, latviai ir estai tokio džiaugsmo neturi. O rezultatai bus, kokie bus. Mes juos priimsime“.

Savo ruožtu, Virginijus Sinkevičius, LVZS narys bei ekonomikos ir inovacijų ministras pirmuosius rezultatus vertina blogai.

„Kol kas nevertinu gerai. Man rezultatai nepatinka. Esame labiau palaikomi regionuose. Dar pasižiūrėsime, kaip atrodys mažesnių miestų rezultatai. Bet pats faktas, kad LVŽS nėra turėjusi Vilniuje net tarybos narių, reiškia, kad negalime turėti iliuzijų, kad už mus balsuos Vilnius. To tikrai nebus, tad rezultatai nėra įkvepiantys“, — sako ministras ir priduria, kad palaikys premjero sprendimą atsistatydinti, trauksis kartu su juo ir nesieks ministro posto po rinkimų.

Ponas Karbauskis, taip pat nepraleido progos pažerti kritikos Konservatoriams. Paklaustas apie referendumą ir tai, kad daug žmonių atsisako referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo biuletenių, p. Karbauskis apkaltino oponentus nešvariais žaidimais.

„Vertinu tai, kaip vieną iš šlykščiausių konservatorių poelgių šiuose rinkimuose, nes jie puikiai supranta, kad jei nedalyvaus daugiau nei pusė rinkėjų, referendumas bus neįvykęs. Noriu tik priminti, kad prieš penketą metų patys konservatoriai siūlė mažinti Seimo narių skaičių. Dabar jie pasielgė labai negražiai“, — sako LVŽS vadovas.

22.38 G. Nausėda: tendencijos kol kas geros

Ponas Nausėda kol kas teigė, kad dar nėra tikras dėl pergalės ir pirmuosius jam palankius rezultatus vertino rezervuotai.

„Na, turbūt tikras gali būti tik tuomet, kai bus suskaičiuota absoliuti dauguma apylinkių. Šiuo metu tendencijos aišku yra geros, aš dėkoju visiems. Ir mažų miestelių, ir kaimų gyventojams, kurie priėmė tą žinutę, kurią mes nusiuntėme Lietuvos visuomenei, kad mes tikrai norime, kad Lietuvoje būtų sukurta gerovės valstybė“ , – kalbėjo kandidatas į prezidentus.

„Man džiugu, kad žmonės patikėjo, žiūrėsime, kaip patikėjo kiti miestai. Šiuo metu jau skaičiuojamos apylinkės didesnių miestų. Labai tikiuosi, kad jos labai smarkiai esmingai rezultato nepakeis ir mes galėsime džiaugtis patekimu į antrąjį rinkimų turą“ , – žurnalistams teigė p. Nausėda.

Ponas Nausėda, kaip jau VŽ sakė ir anksčiau, neįvardina, su kuriuo konkurentu norėtų patekti į antrąjį rinkimų turą.

„Aš negaliu kol kas sakyti apie savo konkurentą, aš nenumanau, kas tas konkurentas bus. Bet pažiūrėsime. Tai ne tas klausimas, į kurį aš galėčiau atsakyti, ką reiškia norėčiau, nenorėčiau, Lietuvos žmonės parenka tą žmogų, su kuriuo mes patenkame ir priimame tai kaip duotybę“ , – savo rinkimų štabe susirinkusiems žurnalistams sakė p. Nausėda.

22.28 Skirtumas tarp Skvernelio ir Šimonytės mažėja

Pradėjus skelbti balsavimo rezultatus iš didmiesčių ėmė tirpti skirtumas tarp kol kas antrąją vietą prezidento rinkimuose užimančio Sauliaus Skvernelio ir trečioje vietoje esančios Ingridos Šimonytės.

Duomenimis iš daugiau kaip pusės apylinkių, pirmąją vietą prezidento rinkimuose tebeužima Gitanas Nausėda, už kurį šiose apylinkėse balsavo 31,17% rinkėjų.

Tuo metu p. Skvernelis, duomenimis iš 1.012 apylinkių, surenka 25,98% balsų. Trečioje vietoje – p. Šimonytė, surinkusi 22,83% balsų.

Tad skirtumas tarp šių dviejų kandidatų sumažėjo iki kiek daugiau kaip 3%, nors paskelbus rezultatus iš ketvirtadalio apylinkių jis buvo daugiau kaip 4%.

Ponios Šimonytės rezultatą ėmė gerinti iš Vilniaus ir Kauno gaunami balsavimo rezultatai. Čia ji užima pirmą arba antrą vietą, į trečiąją nustumdama p. Skvernelį.

Likę šeši kandidatai gerokai atsiliko nuo šio trejetuko, gavę 0,83–5,46% balsų.

Iš viso Lietuvoje yra 1.972 balsavimo apylinkės.

22.07 Anot politologų, didmiesčiai gali būti palankūs Šimonytei

Didelis didmiesčių gyventojų aktyvumas gali būti palankus kandidatei į prezidentus Ingridai Šimonytei ir galbūt netgi ją išvestų į antrąjį turą.

Kol kas skelbiami prezidento rinkimų rezultatai iš mažesnių apylinkių, esančių daugiausiai kaimiškose vietovėse. Pagal šiuos rezultatus p. Šimonytė yra trečioje vietoje, atsilikdama nuo Gitano Nausėdos ir Sauliaus Skvernelio.

„Įdomu, kaip atrodo Vilnius ir matau, kad Vilnius net aplenkė aktyvumo vidurkį, tai yra 60%. Didmiesčiai ir ypač Vilnius, buvo labiau vis dėlto už p. Šimonytę – bent jau ką rodė sociologinės apklausos“, – BNS sakė Rima Urbonaitė, Mykolo Romerio universiteto politologė.

Tokios nuomonės laikėsi ir Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto politologas Mažvydas Jastramskis: „Vilnius yra gerokai virš vidurkio. Didesnis aktyvumas Vilniuje gali būti palankesnis p. Šimonytei. Dėl kitų miestų sunku kažką pasakyti konkrečiau.“

Aktyviai rinkimuose balsavo ir Kauno gyventojai – jų į rinkimus atėjo 62%. Tačiau tai, kam galėtų būti palankus šio miesto aktyvumas politologams prognozuoti sunkiau.

„Klausimas, ar pavyks konservatoriams parodyti, kad Kaune jie stiprūs, ar vis dėlto čia tas aktyvumas bus palankus Sauliui Skverneliui, kurį parėmė dabartinis Kauno meras?“, – svarstė p. Urbonaitė.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologės Ievos Petronytės vertinimu, mažesnis aktyvumas būtų buvęs naudingesnis p. Šimonytei ir p. Skverneliui.

„Jų rinkėjai yra labiau apsisprendę balsuoti. Dabar matome, kad tas aukštesnis aktyvumas turbūt atvedė ir p. Nausėdos rinkėjus prie urnų“, – sakė ji.

21.53 Šimonytė: esu tokia pat nepriklausoma, kaip Karbauskis

Ignrida Šimonytė teigia esanti savarankiška kandidatė ir politikė, nepaisant to, kad priklauso konservatorių Seimo frakcijai. O valstiečių-žaliųjų lyderio Ramūno Karbauskio mintis, kad Lietuvą jos rankomis valdys Landsbergiai, įvardijo juokingomis.

„Ponas Karbauskis yra iš tų politikų, kuriems patinka gąsdinti. Man telieka apgailestauti, kad jis pasirinko tokią taktiką. Nesu aš niekieno statytinė, patys teiginiai juokingi. Nesu nuo ko nors labiau priklausomas nei ponas Karbauskis“, – sakė p. Šimonytė.

Ji nesiėmė prognozuoti, kurie kandidatai gali patekti į antrąjį turą. Ponia Šimonytė taip pat sakė besitikinti, kad skaičiuojant balsus „nebus kaip 2016 m. per Seimo rinkimus, ir rezultatus sužinosime greičiau, o ne rytoj ryte“.

21.13 Skvernelis į premjerus negrįš

Premjeras Saulius Skvernelis patvirtino, kad po rinkimų, jei jis nepatektų į antrąjį turą, nesutiktų tapti Premjeru, jei naujasis šalies vadovas ar vadovė jam šį postą siūlytų.

„Bet kokiu atveju Vyriausybė turės arba grąžinti įgaliojimus, arba atsistatydinti. Jei tapčiau prezidentu, turėčiau tai padaryti, arba jei nebesiekčiau toliau vadovauti vyriausybei. Tai įvyks tą dieną, kai numato įstatymai“, — sako p. Skvernelis.

Jis pripažino, kad šio sprendimo ir jo padarinių su ministrais neaptarė ir nederino.

„Detaliai su ministrais dar nekalbėjau, bet manau, kad dauguma, bent jau tie, kurie vadovaujasi panašiais principais kaip ir aš, supranta, kad politikams be pasitikėjimo labai sunku. Žinome, kokia yra padėtis Seime su trapia dauguma. Bet aš jaučiau ir toliau jaučiu už nugaros stovinčius žmones, – sako premjeras. – Visą laiką jaučiau, kad kažką gerai darome ir matėme rezultatus, sprendimai žmonėms davė naudą.“

Paklaustas, kodėl atsistatydinti jis ketina tik liepos 12 d., nors rezultatai bus žinomi jau rytoj, premjeras sako esantis atsakingas politikas, nenorintis įnešti daugiau sumaišties ir taip įtemptu laikotarpiu.

„Neracionalu tuos du mėnesius kelti sumaištį. Reikia pasiruošti, viską padaryti civilizuotai“, – teigia p. Skvernelis.

21.26 Tendencijos patvirtina, kad abu referendumai žlunga

Vis gausiau skelbiami balsavimo rezultatai parodo, kad neįvyko nei vienas referendumas, nes nei viename jų nedalyvavo daugiau kaip pusė visų rinkėjų.

Duomenimis iš 221 apylinkių (jų iš viso yra 1.972), referendume dėl pilietybės išsaugojimo dalyvavo 48,41%.

Referendume dėl Seimo narių sumažinimo nuo 141 iki 121 dalyvavo tik 46,95% rinkėjų. Tai – duomenys iš 147 balsavimo apylinkės.

Iš viso balsavimo aktyvumas šį sekmadienį siekė 56,46%.

9.20 Tebepirmauja Nausėda ir Skvernelis

Duomenimis iš penktadalio apylinkių, į antrąjį prezidento rinkimų turą patenka Gitanas Nausėda ir Saulius Skvernelis.

Ponas Nausėda surenka 30,85% balsų, p. Skvernelis – 27,64%. Trečioje vietoje – Ingrida Šimonytė, surinkusi 22,19% balsų. Likę šeši kandidatai gerokai atsiliko nuo šio trejetuko, gavę 0,84–5,55% balsų.

Tai duomenys iš 384 apylinkių. Jų iš viso yra 1.972.

9.20 Puidokas burs politinę jėgą

Kandidatas į šalies prezidentus Mindaugas Puidokas, kurio rinkimų štabas įsikūrė „Crown Plaza" viešbutyje, teigia, jog netiki sociologų prognozuojamais rezultatais ir ketina burti politinę jėgą.

„Esu jauniausias visų laikų kandidatas prezidento rinkimuose, manau, kad jeigu būtų rinkėjų aktyvumas per 60% mano galimybės būtų dar didesnės, nes balsuotų tie žmonės, kurie dažnai nebalsuoja rinkimuose. Bet koks rezultatas šiuose rinkimuose — tai yra tik mano politinės karjeros pradžia ir aš tikrai kursiu stiprią vertybinę politinę jėgą, kuri remsis tradicinių vertybių saugojimu. Tokia politinė jėga yra tiek Austrijoje, tiek Vyšegrado šalyse. Tai puikiai pavyko suburti plataus masto koaliciją p. Kačynskiui Lenkijoje ir Lietuvoje mes taip pat galime tai padaryti", — sakė p. Puidokas.

21.07 Pirmieji duomenys: nei vienas referendumas neįvyko

Pirmieji skelbiami balsavimo rezultatai rodo, kad neįvyko nei vienas referendumas – nei dėl pilietybės išsaugojimo, nei dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo. Mat nei viename jų nedalyvavo daugiau kaip pusė visų rinkėjų.

Duomenimis iš 90 apylinkių (jų iš viso yra 1.972), referendume dėl dvigubos pilietybės dalyvavo 48,49%.

Referendume dėl Seimo narių sumažinimo nuo 141 iki 121 dalyvavo tik 46,68% rinkėjų. Tai – duomenys iš 61 balsavimo apylinkės.

Iš viso balsavimo aktyvumas šį sekmadienį siekė 56,46%, tad gana daug rinkėjų nusprendė nedalyvauti nei viename referendume.

20.59 Pirmieji rezultatai rodo Nausėdos ir Skvernelio pirmavimą

Vyriausioji rinkimų komisija pradėjo skelbti pirmuosius iš mažiausių apylinkių gautus prezidento rinkimų rezultatus.

Duomenimis iš 115 apylinkių, kurių iš viso yra 1.972, pirmauja Gitanas Nausėda, surinkęs 30,84% balsų. Antroje vietoje – Saulius Skvernelis su 27,54%, trečioje – Ingrida Šimonytė, surinkusi 23,57% balsų.

Visi kiti šeši kandidatai gerokai atsiliko nuo šio trejetuko, gavę 1–5% balsų.

20.48 Matjošaitytė: pirmųjų tendencijų gali tekti laukti iki vidurnakčio

Laura Matjošaitytė, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė, tvirtina, kad prezidento rinkimų pirmojo turo ir dviejų referendumų gali tekti palaukti bent iki sekmadienio vidurnakčio.

„Kadangi bendras rinkėjų aktyvumas šįkart didesnis nei 2009 ir 2014 m. prezidento rinkimuose, be to, kur kas daugiau rinkėjų dalyvavo išankstiniame balsavime, gali tekti ilgiau palaukti rezultatų. Gali būti, kad pirmosios tendencijos paaiškės tik gerokai po vidurnakčio“, – LRT televizijai sakė p. Matjošaitytė.

Bendras rinkėjų aktyvumas šį sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose siekė 56,46%. Iš jų beveik 11% rinkėjų dalyvavo balsavime iš anksto.

2009 m. prezidento rinkimų aktyvumas siekė 51,76%, 2014-aisiais – 52,23%. Tačiau tuomet nevyko jokie referendumai, todėl nereikėjo skaičiuoti jų rezultatų.

20.45 Blogas karys, kuris netiki generolu

Valdemaro Tomaševskio štabe, įsikūrusiame Lenkijos kultūros namuose, apie 20 val. susirinko apie keliolika politiko rėmėjų, kurie rinkimų rezultatų laukė dideliame kelių metrų skersmens ekrane stebėdami „Info TV“ programą. Rinkimų štabo vadovė Rita Tamašunienė sakė, kad tikisi, jog p. Tomaševskis pateks į antrąjį rinkimų turą.

„Blogas karys, kuris netiki pergale ir nenori tapti generolu“ — sakė ji.

„Neturime nuostatos, kurį kandidatą palaikytume antrajame ture, jeigu mūsų kandidatas į jį nepatektų. Tai, kad buvęs prezidentas Rolandas Paksas palaikė Valdemarą Tomaševskį mums nebuvo labai netikėta, nes jie senokai pažįstami, kartu dirbdami Europos parlamente. Matyt, įvertinęs visus kandidatus, jų savybes, p. Paksas išreiškė palaikymą mūsų kandidatui. Džiugu, kad Vilniaus kraštas ir Žemaitija taip savotiškai vienijasi“ — sakė p. Tamašunienė.

20.43 Šimonytė konkurentams dėkoja už korektišką kovą

Užsidarius rinkimų apylinkėms Ingrida Šimonytė, kandidatė į prezidentus, padėkojo konkurentams ir pasidžiaugė dėl rinkėjų aktyvumo.

„Padėkosiu konkurentams už korektišką kovą, debatus. Vieną kitą ne į temą buvusį pastebėjimą galima nurašyti norui debatams suteikti daugiau žaismingumo. Manau, kad pati rinkiminė kova, bent jau tarp kandidatų, buvo pakankamai korektiška“, – savo štabe, įsikūrusiame muziejuje MO, sakė p. Šimonytė.

Ji taip pat padėko visiems atėjusiems balsuoti – ir tiems, kurie biuletenyje pažymėjo jos vardą.

„Džiugu, kad aktyvumas buvo didesnis, nei matėme anksčiau. Aišku, tą galėjo lemti ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo ir tai, kad registravosi nemažai užsienyje gyvenančių žmonių“, – svarstė kandidatė.

20.39 Ar įvyko referendumai, priklauso nuo 160.000 rinkėjų sprendimo

Referendumai dėl pilietybės išsaugojimo ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo bus laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvaus daugiau kaip pusė iš 2,472 mln. Lietuvoje registruotų rinkėjų.

Nors Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad į balsavimo apylinkes, preliminariais duomenimis, iš viso atėjo 56,46%  arba apie 1,396 mln. rinkėjų, kol kas neaišku, kiek iš jų dalyvavo kiekviename iš trijų sekmadienį vykusių balsavimų – prezidento rinkimuose ir dvejuose referendumuose.

Tai paaiškės tik tuomet, kai bus suskaičiuoti visi balsadėžėse rasti biuleteniai. Jeigu kuriame nors iš dviejų referendumų nebus dalyvavę daugiau kaip 1,236 mln. rinkėjų, tas referendumas bus laikomas neįvykusiu.

Tad tai, ar įvyko referendumai, priklauso nuo maždaug 160.000 rinkėjų apsisprendimo, ar juose dalyvauti, ar ignoruoti.

20.30 Skvernelis jautriai dėkojo komandai

„Džiaugiuosi, kad priėmiau sprendimą kandidatuoti. Nesvarbu, koks šiandien bus rezultatas, mes suteikėme pasirinkimo galimybę“, – kiek susigraudinęs kolegoms ir rėmėjams kalbėjo premjeras ir kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis.

Pono Skvernelio komanda rinkimų rezultatų laukia Vilniuje „Karolina Parko hotel“ viešbučio konferencijų salėje. Šiuo metu čia surinkę apie 100 žmonių, tarp jų valstiečių-žaliųjų lyderiai Ramūnas Karbauskis, Agnė Širinskienė, Vytautas Bakas, Aurelijus Veryga ir kiti.

Savo kalboje p. Skvernelis minėjo nesyk girdėjęs abejones, kad jam nepavyks, neslėpė, kad būta sudėtingų situacijų, oponentai kišo pagalius į ratus. Visgi nepaisant to, jis sakė tikįs, kad pateks į antrąjį prezidento rinkimų turą.

„Daug kur važinėjome, Vytautas Bakas vis skatino: važiuojam, važiuoja, Bet nuovargio nebuvo, susitikimai mane įkraudavo. Net ir troliukai, kurie susitikimuose su rinkėjais sėdėdavo, jie irgi įnešdavo savotiško šarmo“, – apie rinkimų kampaniją kalbėjo p. Skvernelis. Jo nuomone, kampanija buvo korektiška, intensyvi ir, bus rezultatyvi.

Premjeras kalbėjo „padaręs viską, ką galėjo“ ir bent kelis kartus dėkojo savo šeimai: „Nebūtume to maksimumo padarę, jei ne mano šeima, žmona, kuri laikė visus namus ant savo pečių ir niekada neklausė, kur važiuoju ir kada grįšiu. Džiaugiuosi savo namais, savo tvirtove, tikrai savo namo neparduosiu“.

20.18 Nausėda „jaučiasi ramus“

Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda neįvardino kandidato, su kuriuo jam palankiau būtų susitikti antrajame rinkimų ture, jeigu jis pats į jį patektų. Vis dėlto pažymėjo, kad laimėjimas pirmajame ture bet kokiam kandidatui būtų pernelyg ambicingas.

„Svarbu patekti į antrąjį rinkimų turą, žinoma, būtų smagu laimėti pirmajame, tačiau atsižvelgiant į apklausas nei vienas kandidatas, sau tokio tikslo kelti negali. O antrasis turas suteikia dar dvi savaites agituoti, skleisti savo žinią“ , – savo rinkimų štabe sako p. Nausėda.

Antrajame rinkimų ture, jeigu į jį p. Nausėda nepatektų, jis teigė, kad visiems savo rėmėjams nurodytų balsuoti pagal savo sąžinę ir kol kas nepateikia kandidato kurį remtų antrajame ture, jeigu pats nepatektų.

Prieš pasibaigiant balsavimo laikui, kandidatas į prezidentus p. Nausėda VŽ sakė, kad jaučiasi ramus.

„Jaučiuosi kažkodėl labai ramus, ne todėl, kad būčiau įsitikinęs savo pergale, bet todėl, kad, manau, kad padarėme viską, ką galėjome“,– sakė p. Nausėda.

Anot jo, rinkiminė kampanija buvo intensyvi, tačiau buvo galima tikėtis ir dar „drumzlinesnės kampanijos“. Paklaustas apie padarytas klaidas ir galimus pokyčius antrajame ture jis teigė, kad klaidų neįžvelgia, tačiau keistų rinkiminę taktiką.

„Mes pradėjome nuo intensyvių vizitų po visą Lietuvą, vėliau mes nebegalėjome skirti tiek daug laiko, nes prasidėjo debatai, tai susidarė pauzė mūsų bendravime su žmonėmis. Norėčiau, jeigu pateksiu į antrą turą tas vietas, į kurias nespėjau dar aplankyti“ ,– teigė p. Nausėda.

20.00 Balsavimas baigėsi

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė teigia, kad dėl labai aktyvaus balsavimo iš anksto biuletenių skaičiavimas gali užtrukti ilgiau nei įprasta: „Šiais metais rezultatų skaičiavimas užtruks, yra labai daug išankstinio balsavimo vokų. Ir jei iš mažesnių balsavimo apylinkių rezultatus mes gausime anksčiau, tikėtina, iš tų rinkimų apylinkių, kur yra labai daug išankstinio balsavimo vokų, mes sulauksime rezultatų gerokai vėliau.“

Aktyvumas per išankstinį balsavimą siekė 10,75%, t. y. beveik 260.000 rinkėjų.

Sekmadienį balsavimas nuo 7 iki 20 val. vyko 1.972 balsavimo apylinkėse. Balsavimo teisę turi 2,472 mln. įregistruotų rinkėjų.

VRK duomenimis, išankstiniame balsavime dalyvavo ir į apylinkes sekmadienį atėjo 56,46% rinkėjų. Tai kiek daugiau nei per 2014 m. prezidento rinkimus, kai iš viso balsavo 52,23%.

[infogram id="649b6ab8-eb4e-40f4-a9de-45934570e9d4" prefix="oa3" format="interactive" title="Verslo aplinka: 1 turo aktyvumas"]

Tačiau dar neaišku, kiek iš atėjusiųjų rinkėjų dalyvavo kiekviename iš trijų balsavimų. Šie rezultatai paaiškės tik tuomet, kai bus suskaičiuoti balsadėžėse rasti biuleteniai.

Ponia Matjošaitytė yra minėjusi, kad balsavimo apylinkėse iš pradžių bus skaičiuojami prezidento rinkimų biuleteniai, paskui referendumo dėl pilietybės ir tik galiausiai referendumo dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo.

Prezidento rinkimams aktyvumas nėra aktualus, tuo metu referendumai įvyks tik tuo atveju, jeigu kiekviename iš jų dalyvaus ne mažiau kaip pusė visų įregistruotų rinkėjų. Tas referendumas, kuriame dalyvaus mažiau kaip 1,236 mln. rinkėjų, bus laikomas neįvykusiu.

Referendumo nuostata dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos euroatlantinius kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę bus priimta tik tuo atveju, jeigu už ją balsuos daugiau kaip pusė visų įregistruotų rinkėjų, t. y. daugiau kaip 1,236 mln. žmonių. Tuo metu Konstitucijos nuostata dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121 bus priimta, jeigu už ją balsuos daugiau kaip pusė dalyvavusių rinkėjų, bet ne mažiau kaip trečdalis visų įregistruotų rinkėjų, t. y. bent 0,824 mln. žmonių.

[infogram id=“6a08517b-f60c-48fa-834c-66aeeb8c7e36“ prefix=“mSg“ format=“interactive“ title=“Verslo aplinka: Rinkimai, rinkėjų skaičius“]

Prezidento rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai – eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, parlamentarai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo narė Ingrida Šimonytė ir europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Išrinktu bus laikomas tas kandidatas, kuris pirmajame ture balsuojant daugiau kaip pusei rinkėjų surinks daugiau kaip pusę balsavime dalyvavusiųjų balsų. Jeigu dalyvaus mažiau kaip pusė įregistruotų rinkėjų, rinkimų jau pirmajame ture laimės tas, kuris surinks ne mažiau kaip trečdalį visų šalies rinkėjų balsų.

Jeigu pirmame ture niekas nelaimės, gegužės 26 d. kartu su Europos Parlamento rinkimais bus surengtas antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame dalyvaus du daugiausiai balsų pirmajame ture gavę kandidatai.

Pirmojo prezidento rinkimų turo ir referendumo rezultatus Vyriausioji rinkimų komisija patvirtins iki gegužės 19-osios.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Pramonės transformacija neišvengiama

Pasauliniame pramonės sektoriuje vis dažniau kalbama apie tvarumą, dėmesį aplinkai, vartojimo išsivysčiusiose...

Pramonė
05:50
Europos plieno milžinę nuo bankroto gelbės kinai Premium

Nemokia paskelbtą vieną didžiausių Europoje plieno gamintojų „British Steel“ atgaivinti bandys kinai –...

Pramonė
05:45
Kinijos tikslas – pralenkti Holivudą

JAV mažėjant pajamoms už Holivudo filmus – dėl piratavimo ir tokių turinio platformų kaip „Netflix“ arba...

Laisvalaikis
2019.11.11
Miškų urėdijos direktoriumi paskirtas V. Kaubrė

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Valstybinių miškų urėdijos direktoriumi paskyrė beveik prieš mėnesį...

Verslo aplinka
2019.11.11
G. Nausėda pasirašė „šnipų mainų“ įstatymą

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo praėjusią savaitę patvirtintą Baudžiamojo kodekso pataisą, kuri...

Verslo aplinka
2019.11.11
Viešas laiškas nuo akcinės bendrovės Lietuvos pašto nepriklausomų buvusios valdybos narių 1

Pranešame, kad šiandien, lapkričio 11 d., AB Lietuvos pašto nepriklausomi buvusios Valdybos nariai informavo...

Verslo aplinka
2019.11.11
Darbo tęsti nesutinkanti Lietuvos pašto valdyba: reikalaujami sprendimai būtų žalingi 7

Jaroslavo Narkevičiaus, susisiekimo ministro, atleisti Lietuvos pašto valdybos nariai nesutinka tęsti darbo,...

„Sodra“ savarankiškai dirbančius ragina susimokėti skolas, nesumokėjus ketina išieškoti

„Sodra“ išsiuntė raginimus sumokėti įmokas 16.000 gyventojų, kurie 2018 m. vykdė savarankišką veiklą,...

Verslo aplinka
2019.11.11
Šūviai Honkonge ženklina didesnės įtampos etapo pradžią

Lapkričio 11 d. policijos pareigūnas Honkonge šovė į protestuotoją ir jį sunkiai sužeidė. Protesto akcijos...

2019.11.11
Siūlomas bankų mokestis diskriminacinis ir prieštarauja Konstitucijai 1

Seimo praėjusią savaitę priimtas svarstyti valdančiųjų siūlymas nuo kitų metų apmokestinti didesnį kaip 300...

Finansai
2019.11.11
Teisme liudijęs „MG Baltic“ teisininkas: R. Kurlianskis nebuvo viceprezidentas

Koncerno „MG Baltic“ teisininkas ir buvęs valdybos narys Romanas Raulynaitis pirmadienį teisme liudijo, kad...

Verslo aplinka
2019.11.11
Valdantieji po truputį atsitraukia dėl NT mokesčio  2

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis bando ieškoti Seimo...

Verslo aplinka
2019.11.11
VRM ir PAGD už 16,6 mln. Eur perka automobilius su gelbėjimo įranga

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ir Vidaus reikalų ministerija (VRM) už 16,6 mln.

Verslo aplinka
2019.11.11
Ispanijos rinkimų rezultatai išeities iš politinės aklavietės nežada

Valdančioji Socialistų partija laimėjo Ispanijos parlamento rinkimus, bet negavo pakankamai mandatų, kad...

Verslo aplinka
2019.11.11
„Jaguar“: po nauju žvėries kailiu plaka ta pati širdis Verslo tribūna

Miesto visureigis – toks yra naujasis „jaguaro“ pavidalas. Tiems, kas mano, kad kartu su elegantiško sedano...

Verslo aplinka
2019.11.11
„Brexit“ kampanija atvėrė Pandoros skrynią – kas laukia Lietuvos rinkėjų 1

2016 m. Jungtinėje Karalystėje vykęs „Brexit“ referendumas paliko net ne pėdsaką, o gilų randą Europos bei...

Verslo aplinka
2019.11.11
Nors kreditai kainuoja juokingai mažai, skolos didinti negalime  Premium

Lietuvos valstybės skola siekia apie trečdalį bendrojo vidaus produkto (BVP) ir pastaraisiais metais po...

Verslo aplinka
2019.11.11
Nusilpus kronai, norvegų partneriai spaudžia dėl mažesnių kainų Premium

Susilpnėjusi Norvegijos krona kol kas nepakirto Lietuvos eksporto į šią rinką. Tačiau verslininkai sako, kad...

Verslo aplinka
2019.11.11
Vilniuje buvo evakuotas „Impuls“ sporto klubas

Sekmadienį buvo evakuotas Vilniuje, Kareivių g., esantis sporto klubas „Impuls“.

Verslo aplinka
2019.11.10
Graikijos masalas investuotojams – mokesčių rojus

Graikija, bandydama išbristi iš užsitęsusios ekonominės krizės, meta iššūkį Londonui, Monakui ir...

Laisvalaikis
2019.11.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau