„Bentley“: su niekuo nesupainiojama prabanga ant ratų

Publikuota: 2019-05-08

1919 m. jaunas britų inžinierius pradėjo verslą vedinas karšto noro sukurti greitą ir gerą automobilį. Jam pavyko kur kas daugiau – brito vizija pakeitė viso automobilių pasaulio veidą, o jo paties vardą pavertė ikonišku prabangos simboliu.

„Bentley“ – vardas, šiandien ženklinantis išskirtinai komfortiškus, galingus ir greitus aukščiausios klasės automobilius – šįmet žymi sukaktį, kurią švęsti tenka ne kiekvienam gamintojui – šimtą metų. Jis neatsiejamas nuo Walterio Oweno – arba tiesiog W.O – Bentley, prieš šimtmetį įsteigusio automobilių gamybos kompaniją. Išradingu protu ir aistringa lenktynininko dvasia pasižymėjęs W.O. pirmojo pasaulinio karo metais tarnaudamas britų karališkose oro pajėgose sukūrė devynių cilindrų lėktuvo variklį, kuris iškart pradėtas plačiai naudoti karinėje pramonėje. Pasibaigus karui už svarų indėlį W.O. buvo apdovanotas imperijos ordinu ir 8000 svarų pinigine premija, taigi pagaliau galėjo įgyvendinti savo seną svajonę – kurti automobilius. Visiškai kitokius, nei tuo metu riedėję keliuose – šiuos jis laikė nesaugiais, pernelyg triukšmingais ir visai nerafinuotais. W.O. vizijų automobilis turėjo būti „greitas ir geras, geriausias savo klasėje.“ Toks, kuris patenkintų ir jo, kaip vairuotojo, ir kaip inžinieriaus, ir, galiausiai, kaip tikro džentelmeno lūkesčius.

nuotrauka::1 left

Taigi 1919 m. vasarą W.O. Bentley įsteigė savo vardu pavadintą įmonę, kuriai buvo lemta tapti ikoninės imperijos pradžia. Net ir praėjus šimtui metų „Bentley“ tebėra geidžiamiausias ir geriau nei bet kas kitas statusą liudijantis prabangių automobilių prekės ženklas pasaulyje – ne veltui šis gamintojas yra oficialus britų karališkosios šeimos limuzinų tiekėjas.

Pergalinga greičio ir komforto dermė

Greitis kompanijos įkūrėjo vizijoje paminėtas ne be reikalo: tai visada buvo kertinė Bentley ašis. Nuo pat pradžių „Bentley Motors“ sutelkė pastangas patvariam ir galingam varikliui sukurti, o pirmieji bentliai į istoriją įėjo dėl savo įspūdingų pergalių lenktynių trasose, ypač dėl penkiskart iškovotos nugalėtojų pakylos Le Mans lenktynėse.

1930 m. kompanija perėjo į „Rolls Royce“ rankas, ir „Bentley“ sportiškumas bei greitis pasipildė prabangos ir komforto potėpiais. O kai po karo bendrovės gamykla persikėlė į industrinį Kru miestą Anglijos šiaurėje, kuriame buvo susitelkę daug aukštos kvalifikacijos mechanikų ir inžinierių, „Bentley Motors“ gamyba tapo dar pažangesnė. Tiesiog „geros mašinos“ pamažu ėmė augintis prabangaus, galingo ir patogaus automobilio reputaciją. Grand tour kategoriją, kuriai šiandien priskiriami erdvūs, galingi ir prabangūs automobiliai, sukūrė būtent „Bentley“, iki šiol esantys neginčijamais jos lyderiais.

1965 m. Paryžiaus auto parodoje pristatytas visiškai naujas „Bentley“ automobilis, kompanijos gerbėjų pavadintas „sportinės dvasios revoliucija“ dėl savo elegantiško dizaino ir nepriekaištingo variklio darbo. Šiandien pasaulyje jis žinomas „Continental“ vardu ir yra geriausiai parduodamas kompanijos modelis: nuo 2003 m. „Bentley“ pardavė daugiau nei 70 000 šių automobilių, įkūnijančių Grand tourer etaloną.

Taip po truputį formavosi „Bentley“ modelių gama, kurią jau devintajame dešimtmetyje sudarė šiandien atpažįstami vardai: elegantiškos ištvermės įsikūnijimas „Continental“, greičiausiu pasaulyje prabangiu sedanu laikomas „Flying Spur“ ir solidusis kompanijos flagmanas „Mulsanne“. Į XXI amžių „Bentley“ įžengė su nauja jėga: 1998 m. tapusi koncerno „Volkswagen“ dalimi, naują erą pradėjo išleisdama „Continental GT“ ir atnaujindama kitus du modelius, o 2015 m. savo krepšelį papildė ir ketvirtuoju kūriniu – SUV „Bentayga“, greičiausiu, galingiausiu, prabangiausiu ir labiausiai išskirtiniu visureigiu pasaulyje. Ir vienu geidžiamiausių: kasdien Kru gamykloje pagaminama 31 „Bentayga“, po 26 „Continental“ ir „Flying Spur“ ir 5 „Mulsanne.“

nuotrauka::2 right

Kupė pojūtis kabriolete

„Karščiausia“ kompanijos naujiena – 2018 m. lapkritį Miunchene pristatytas trečios kartos kabrioletas „Continental GT Convertible.“ Tai modelis, dar sykį įrodantis išskirtinį „Bentley“ gebėjimą automobilyje įkurdinti supermašinos galią ir limuzino prabangą.

Po jo gaubtu slypi 6 litrų W12 benzininis TSI motoras – pažangiausias Kru inžinierių sukurtas 12 cilindrų variklis, kuriam pasaulyje nėra lygių. Jis – „Bentley“ šerdis: kiekvieną W12 rankomis renka patyrusių technikų komanda, šiam darbui užtrunkanti beveik 14 valandų. Kabrioleto aktyvi keturių varančių ratų sistema veikia pagal kitokį principą nei ankstesnės: sukimo momentą ji padalija priklausomai nuo sukibimo – daugiau jo gali būti perduodama ir priekiniams, ir galiniams ratams. Už savo pirmtaką lengvesnis, bet tvirtesnės konstrukcijos „Continental GTC“ 100 km/h greitį pasiekia per 3,8 s. ir gali skrieti  333 km/h greičiu.

Betarpiškai įsilieji į tave supančią aplinką, bet tuo pat metu esi paniręs į absoliutų komfortą – taip apie trečiosios kartos kabrioletą kalba jo kūrėjai. Judant iki 50 km/h greičiu, vieno mygtuko paspaudimu per 19 s. nuleidžiamas elegantiškas stogas atveria apylinkių panoramą, o aplinkinių akims – išskirtinį salono dizainą. Jo interjerui sunaudojama apie 10 kvadratinių metrų medienos (kaip ir visiems „Bentley“, apdailai naudojama kruopščiai atrinkta mediena iš vieno medžio), o daugybė detalių gaminama rankomis. Vairuotojas ir keleiviai čia jaučiasi ne tik prabangiai, bet ir komfortiškai: vien ko vertos 20 krypčių reguliuojamas elektrinės sėdynės, kurios gali būti ventiliuojamos, šildomos ir net turi masažo funkciją. Priekiniuose automobilio žibintuose įdiegta naujausia „LED Matrix“ technologija leidžia važiuoti neišjungiant tolimųjų šviesų ir neakinant priešinga kryptimi judančių eismo dalyvių, o galiniai žibintai sukuria 3D efektą, kuris geriausiai matomas „Bentley“ vairuotojui nuspaudus stabdžio pedalą. Kru inžinieriams pavyko pastebimai patobulinti ir garso izoliaciją – dabar kabrioleto salone taip tylu, kaip praėjusios kartos „Coupe“ modelyje.  

Nuo balandžio pradžios „Continental GTC“ jau galima apžiūrėti ir Lietuvoje – vienintelėje oficialioje „Bentley“ atstovybėje Vilniuje, kuri duris atvėrė praėjusiais metais.  „Naujojo „Continental GT Convertible“ užsakymų sulaukėme net anksčiau, nei jis buvo pristatytas Miunchene. Turbūt nereiktų tuo stebėtis – „Bentley“ yra geriausias britų automobilizmo pavyzdys, turintis iš tolo atpažįstamą charakterį ir braižą. Retas automobilių gamintojas gali pasigirti tokiu dėmesiu kiekvienam modeliui, kai ypač daug darbo atliekama rankomis, pasitelkiant ne tik laiko patikrintas medžiagas, bet ir moderniausias technologijas. Būtent todėl „Bentley“ metai iš metų išlieka vienu geriausių prabangaus, erdvaus ir greito automobilio pasirinkimu“, – teigia prabangiausią automobilių prekių ženklą Lietuvoje atstovaujančio salono vadovė Evelina Avina.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Konservatoriai svarsto tris variantus, jei „valstiečiai“ trauktųsi iš valdžios

Opoziciniai konservatoriai svarsto tris galimus scenarijus, jeigu valdantieji „valstiečiai“ iš tiesų...

D. Trumpas: kinai sulaužė susitarimą 1

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, pareiškė, kad Kinija „sulaužė susitarimą“, kurį JAV ir kinams pavyko...

Viešojo sektoriaus projektų valdymas: rezultatai, kurie svarbūs kiekvienam Verslo tribūna 3

Pradėjus pokalbį apie viešojo sektoriaus projektų valdymą ISM Vadovų magistrantūros Projektų valdymo...

Rinkimų maratono tiesiojoje – debatai apie privačius pensijų fondus 5

Ar išliks valstybės parama pensijas kaupiantiems privačiuose fonduose, ar gali ir ar turi valstybė...

ES pramonės stiprybė – vienybė

Stiprėjant JAV ir Azijos šalių pramonės gigantų galiai, europiečiams bus vis sunkiau atlaikyti jų...

Pramonė
05:50
Bankų skolinimo NT saulėlydis: portfeliai pripildyti, o alternatyvų maža Premium 14

Lietuvoje veikiantys bankai sako nekilnojamojo turto (NT) projektams jau pakankamai priskolinę, todėl dabar...

Darbuotojų savižudybės vadovus ir bendrovę atvedė į teisiamųjų suolą Premium 1

„Vykdau savižudybę dėl savo darbo Prancūzijos „Telecom“. Tai – vienintelė priežastis.“ Tokį priešmirtinį...

Vadyba
05:45
Ministras V. Šapoka tapo ERPB valdytojų tarybos vicepirmininku 2

Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka išrinktas Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) valdytojų...

Vadyba
2019.05.08
Prezidento kodas: tarp dviejų pasaulių Premium

Pažiūrėkite, kiek mes laiko kalbame apie prezidento rinkimus. Ir iš viso – kada mes Lietuvoje pradėjome...

Verslo klasė
2019.05.08
Iranas didina spaudimą dėl branduolinio susitarimo

Iranas branduolinio susitarimo šalims pateikė ultimatumą – nurodė pasirinkti ar stoti į JAV prezidento pusę,...

Verslo aplinka
2019.05.08
Darbą pradeda pirmoji Lietuvos ambasadorė EBPO

Darbą pradeda pirmoji Lietuvos ambasadorė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) Lina...

Vadyba
2019.05.08
Vyriausybė nepritarė pajūrio juostos trumpinimui

Vyriausybė nepritarė kai kurių Seimo narių siūlymui sutrumpinti pajūrio juostą. Jie siūlė, kad ji būtų nuo...

Statyba ir NT
2019.05.08
Prezidentė vetavo įstatymą dėl įpareigojimo steigti seniūnijas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Seimo priimtą įstatymą, įpareigojantį savivaldybes privalomai steigti...

Verslo aplinka
2019.05.08
Krizės tyrėjai: per sunkmetį skolinimosi sąlygas diktavo bankai 6

2009-2010 m. krizės aplinkybes tiriantis Seimo Biudžeto ir finansų komitetas konstatavo, kad tuo metu...

Verslo aplinka
2019.05.08
Lietuva išlieka atspari išorės sukrėtimams, tačiau prarasti budrumo negalima

Įvertinus devynis struktūrinius Lietuvos, Latvijos ir Estijos makroekonominius rodiklius, nė vienas iš jų...

Finansai
2019.05.08
Kas atsitiks su Vyriausybe po prezidento rinkimų Premium 2

Tai, koks bus dabartinės Vyriausybės likimas po netrukus įvyksiančių prezidento rinkimų priklauso nuo to, kas...

Verslo aplinka
2019.05.08
R. Karbauskis prašo vieno kandidato pasitraukti iš prezidento rinkimų 55

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis trečiadienį pranešė, kad paprašė vieno kandidato...

Verslo aplinka
2019.05.08
„Bentley“: su niekuo nesupainiojama prabanga ant ratų Verslo tribūna 6

1919 m. jaunas britų inžinierius pradėjo verslą vedinas karšto noro sukurti greitą ir gerą automobilį. Jam...

Verslo aplinka
2019.05.08
N. Puteikis teigia svarstantis atsiimti kandidatūrą iš rinkimų  11

Centro partijos pirmininkas parlamentaras Naglis Puteikis svarsto galimybę atšaukti savo kandidatūrą iš...

Verslo aplinka
2019.05.08
Vyriausybė spręs, ar sutrumpinti pajūrio juostą 7

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar pritarti kai kurių Seimo narių siūlymui sutrumpinti pajūrio juostą. Jie...

Verslo aplinka
2019.05.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau