„Bentley“: su niekuo nesupainiojama prabanga ant ratų

Publikuota: 2019-05-08

1919 m. jaunas britų inžinierius pradėjo verslą vedinas karšto noro sukurti greitą ir gerą automobilį. Jam pavyko kur kas daugiau – brito vizija pakeitė viso automobilių pasaulio veidą, o jo paties vardą pavertė ikonišku prabangos simboliu.

„Bentley“ – vardas, šiandien ženklinantis išskirtinai komfortiškus, galingus ir greitus aukščiausios klasės automobilius – šįmet žymi sukaktį, kurią švęsti tenka ne kiekvienam gamintojui – šimtą metų. Jis neatsiejamas nuo Walterio Oweno – arba tiesiog W.O – Bentley, prieš šimtmetį įsteigusio automobilių gamybos kompaniją. Išradingu protu ir aistringa lenktynininko dvasia pasižymėjęs W.O. pirmojo pasaulinio karo metais tarnaudamas britų karališkose oro pajėgose sukūrė devynių cilindrų lėktuvo variklį, kuris iškart pradėtas plačiai naudoti karinėje pramonėje. Pasibaigus karui už svarų indėlį W.O. buvo apdovanotas imperijos ordinu ir 8000 svarų pinigine premija, taigi pagaliau galėjo įgyvendinti savo seną svajonę – kurti automobilius. Visiškai kitokius, nei tuo metu riedėję keliuose – šiuos jis laikė nesaugiais, pernelyg triukšmingais ir visai nerafinuotais. W.O. vizijų automobilis turėjo būti „greitas ir geras, geriausias savo klasėje.“ Toks, kuris patenkintų ir jo, kaip vairuotojo, ir kaip inžinieriaus, ir, galiausiai, kaip tikro džentelmeno lūkesčius.

nuotrauka::1 left

Taigi 1919 m. vasarą W.O. Bentley įsteigė savo vardu pavadintą įmonę, kuriai buvo lemta tapti ikoninės imperijos pradžia. Net ir praėjus šimtui metų „Bentley“ tebėra geidžiamiausias ir geriau nei bet kas kitas statusą liudijantis prabangių automobilių prekės ženklas pasaulyje – ne veltui šis gamintojas yra oficialus britų karališkosios šeimos limuzinų tiekėjas.

Pergalinga greičio ir komforto dermė

Greitis kompanijos įkūrėjo vizijoje paminėtas ne be reikalo: tai visada buvo kertinė Bentley ašis. Nuo pat pradžių „Bentley Motors“ sutelkė pastangas patvariam ir galingam varikliui sukurti, o pirmieji bentliai į istoriją įėjo dėl savo įspūdingų pergalių lenktynių trasose, ypač dėl penkiskart iškovotos nugalėtojų pakylos Le Mans lenktynėse.

1930 m. kompanija perėjo į „Rolls Royce“ rankas, ir „Bentley“ sportiškumas bei greitis pasipildė prabangos ir komforto potėpiais. O kai po karo bendrovės gamykla persikėlė į industrinį Kru miestą Anglijos šiaurėje, kuriame buvo susitelkę daug aukštos kvalifikacijos mechanikų ir inžinierių, „Bentley Motors“ gamyba tapo dar pažangesnė. Tiesiog „geros mašinos“ pamažu ėmė augintis prabangaus, galingo ir patogaus automobilio reputaciją. Grand tour kategoriją, kuriai šiandien priskiriami erdvūs, galingi ir prabangūs automobiliai, sukūrė būtent „Bentley“, iki šiol esantys neginčijamais jos lyderiais.

1965 m. Paryžiaus auto parodoje pristatytas visiškai naujas „Bentley“ automobilis, kompanijos gerbėjų pavadintas „sportinės dvasios revoliucija“ dėl savo elegantiško dizaino ir nepriekaištingo variklio darbo. Šiandien pasaulyje jis žinomas „Continental“ vardu ir yra geriausiai parduodamas kompanijos modelis: nuo 2003 m. „Bentley“ pardavė daugiau nei 70 000 šių automobilių, įkūnijančių Grand tourer etaloną.

Taip po truputį formavosi „Bentley“ modelių gama, kurią jau devintajame dešimtmetyje sudarė šiandien atpažįstami vardai: elegantiškos ištvermės įsikūnijimas „Continental“, greičiausiu pasaulyje prabangiu sedanu laikomas „Flying Spur“ ir solidusis kompanijos flagmanas „Mulsanne“. Į XXI amžių „Bentley“ įžengė su nauja jėga: 1998 m. tapusi koncerno „Volkswagen“ dalimi, naują erą pradėjo išleisdama „Continental GT“ ir atnaujindama kitus du modelius, o 2015 m. savo krepšelį papildė ir ketvirtuoju kūriniu – SUV „Bentayga“, greičiausiu, galingiausiu, prabangiausiu ir labiausiai išskirtiniu visureigiu pasaulyje. Ir vienu geidžiamiausių: kasdien Kru gamykloje pagaminama 31 „Bentayga“, po 26 „Continental“ ir „Flying Spur“ ir 5 „Mulsanne.“

nuotrauka::2 right

Kupė pojūtis kabriolete

„Karščiausia“ kompanijos naujiena – 2018 m. lapkritį Miunchene pristatytas trečios kartos kabrioletas „Continental GT Convertible.“ Tai modelis, dar sykį įrodantis išskirtinį „Bentley“ gebėjimą automobilyje įkurdinti supermašinos galią ir limuzino prabangą.

Po jo gaubtu slypi 6 litrų W12 benzininis TSI motoras – pažangiausias Kru inžinierių sukurtas 12 cilindrų variklis, kuriam pasaulyje nėra lygių. Jis – „Bentley“ šerdis: kiekvieną W12 rankomis renka patyrusių technikų komanda, šiam darbui užtrunkanti beveik 14 valandų. Kabrioleto aktyvi keturių varančių ratų sistema veikia pagal kitokį principą nei ankstesnės: sukimo momentą ji padalija priklausomai nuo sukibimo – daugiau jo gali būti perduodama ir priekiniams, ir galiniams ratams. Už savo pirmtaką lengvesnis, bet tvirtesnės konstrukcijos „Continental GTC“ 100 km/h greitį pasiekia per 3,8 s. ir gali skrieti  333 km/h greičiu.

Betarpiškai įsilieji į tave supančią aplinką, bet tuo pat metu esi paniręs į absoliutų komfortą – taip apie trečiosios kartos kabrioletą kalba jo kūrėjai. Judant iki 50 km/h greičiu, vieno mygtuko paspaudimu per 19 s. nuleidžiamas elegantiškas stogas atveria apylinkių panoramą, o aplinkinių akims – išskirtinį salono dizainą. Jo interjerui sunaudojama apie 10 kvadratinių metrų medienos (kaip ir visiems „Bentley“, apdailai naudojama kruopščiai atrinkta mediena iš vieno medžio), o daugybė detalių gaminama rankomis. Vairuotojas ir keleiviai čia jaučiasi ne tik prabangiai, bet ir komfortiškai: vien ko vertos 20 krypčių reguliuojamas elektrinės sėdynės, kurios gali būti ventiliuojamos, šildomos ir net turi masažo funkciją. Priekiniuose automobilio žibintuose įdiegta naujausia „LED Matrix“ technologija leidžia važiuoti neišjungiant tolimųjų šviesų ir neakinant priešinga kryptimi judančių eismo dalyvių, o galiniai žibintai sukuria 3D efektą, kuris geriausiai matomas „Bentley“ vairuotojui nuspaudus stabdžio pedalą. Kru inžinieriams pavyko pastebimai patobulinti ir garso izoliaciją – dabar kabrioleto salone taip tylu, kaip praėjusios kartos „Coupe“ modelyje.  

Nuo balandžio pradžios „Continental GTC“ jau galima apžiūrėti ir Lietuvoje – vienintelėje oficialioje „Bentley“ atstovybėje Vilniuje, kuri duris atvėrė praėjusiais metais.  „Naujojo „Continental GT Convertible“ užsakymų sulaukėme net anksčiau, nei jis buvo pristatytas Miunchene. Turbūt nereiktų tuo stebėtis – „Bentley“ yra geriausias britų automobilizmo pavyzdys, turintis iš tolo atpažįstamą charakterį ir braižą. Retas automobilių gamintojas gali pasigirti tokiu dėmesiu kiekvienam modeliui, kai ypač daug darbo atliekama rankomis, pasitelkiant ne tik laiko patikrintas medžiagas, bet ir moderniausias technologijas. Būtent todėl „Bentley“ metai iš metų išlieka vienu geriausių prabangaus, erdvaus ir greito automobilio pasirinkimu“, – teigia prabangiausią automobilių prekių ženklą Lietuvoje atstovaujančio salono vadovė Evelina Avina.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

B. Johnsonas rengiasi ES pristatyti pasiūlymus dėl „Brexit“ susitarimo

Antradienį Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, patvirtino, kad JK per artimiausias dienas...

Norvegija iš savo didžiulio turto fondo netikėtai pasiėmė 400 mln. USD

Norvegija netikėtai pasiėmė beveik 400 mln. USD iš savo valstybinio turto fondo – tai pirmas toks pasiėmimas...

Rinkos
17:06
Smiltynės perkėla neketina pertvarkyti keltų, nors VPT nurodė atnaujinti konkursą

Valstybės valdoma Smiltynės perkėla turi atnaujinti neteisėtai nutrauktą 1,8 mln. Eur vertės keltų...

Honkonge pašautas protestuotojas 3

Honkonge per jau beveik keturis mėnesius tebesitęsiančius protestus pirmą kartą policijos pareigūnai...

L. Kukuraitis: vidutinė pensija kitąmet didės 8% iki 374 Eur 1

Vidutinė senatvės pensija dėl įstatymuose įtvirtinto indeksavimo kitąmet turėtų augti 8,11% iki 374 Eur, o...

Gyventojams prasideda šildymo sezonas 1

Vilniuje nuo antradienio įjungiamas šildymas gyventojams, už šilumą jie turėtų mokėti mažiau nei pernai,...

Kitąmet Seimo kanceliarija planuojasi 5,2 mln. Eur didesnį biudžetą

Seimo kanceliarija skaičiuoja, kad kitų metų parlamento biudžetas turėtų būti apie 5,2 mln. Eur didesnis nei...

Lietuvoje prasidėjo „Astravo pratybos“  5

Lietuvoje antradienį prasidėjus civilinės saugos pratyboms, tikrinama gyventojų perspėjimo sistema – pradėjo...

Lietuvoje darbą tvarių finansų srityje pradeda EK ir ERPB ekspertai 2

Antradienį Lietuvoje darbą pradeda Europos Komisijos (EK) bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB)...

Jungia naują pavarą viešuosiuose pirkimuose 4

Planuojama sugrąžinti instituciją, kuri turėtų suteikti naują pagreitį viešiesiems pirkimams (VP), –...

Centrinės valdžios perviršis per aštuonis mėnesius – 533,7 mln. Eur 9

Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, 2019 metų sausio–rugpjūčio mėnesių centrinės valdžios...

Verslo aplinka
2019.09.30
G. Nausėda: L. Linkevičius tinkamai atstovauja Lietuvos nacionaliniams interesams 3

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, siekdamas platesnio dialogo su Minsku, tinkamai atstovauja...

Verslo aplinka
2019.09.30
S. Kurzas po rinkimų vėl matuojasi kanclerio kėdę Premium

Buvęs Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas arti­miau­siu metu vėl turėtų užimti šį postą. Po sekmadienį...

Verslo aplinka
2019.09.30
G. Nausėda atleido teisėjų korupcijos byloje įtariamą V. Bavėjaną

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį atleido politinės korupcijos byloje įtariamą Lietuvos apeliacinio...

Verslo aplinka
2019.09.30
Makroekonominės prognozės 2019–2021 m.  Premium

„Verslo žinios“ skaitytojams pateikia apibendrintas Lietuvos, pasaulio ir pagrindinės eksporto rinkos – euro...

Verslo aplinka
2019.09.30
Teisme K. Daukšys beveik nieko nebeprisiminė apie Pelno mokesčio įstatymo keitimą

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme buvęs Darbo partijos...

Verslo aplinka
2019.09.30
Saudo Arabijos princas perspėja dėl Irano grėsmės naftos kainai 5

Saudo Arabijos princas Mohamedas bin Salmanas pirmadienį įspėjo, kad naftos kainos gali drastiškai išaugti,...

Verslo aplinka
2019.09.30
„Google“ steigia debesų kompiuterijos centrą Lenkijoje 2

„Google“ paskelbė, kad Lenkijoje steigiamas naujas jos debesų kompiuterijos centras. Anot JAV milžinės, ši...

Paslaugos
2019.09.30
Statybininkų, prekybininkų ir pramonininkų optimizmas prigeso

Rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5, prekybos ir vartotojų – 3,...

Verslo aplinka
2019.09.30
Kada galima naudoti asmens kodą? Verslo tribūna

Iki Bendrojo duomenų apsaugos reglamento įsigaliojimo nekilo klausimų, ar galima sutartyje nurodyti pirkėjo...

Verslo aplinka
2019.09.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau