LITEXPO: vardas, kurio nereikia pristatinėti

Publikuota: 2019-04-04

Kasdienybė be rutinos, darbas su tikrais profesionalais, galimybė prisiliesti prie įvairiausių sričių ir kurti plačiai žinomus, neretai tarptautinius projektus. Taip pat – atviros durys į dešimtis renginių bei parodų. Tai, kas daugeliui skamba kaip svajonių darbas, yra septynių dešimčių Litexpo darbuotojų kasdienybė.

Pagrindinis Lietuvos parodų, konferencijų ir renginių centras LITEXPO skaičiuoja daugiau nei 50 veiklos metų. Šiandien jis – didžiausias ir reikšmingiausias renginių centras Baltijos šalyse (bendras vidaus ir lauko plotas siekia net 32 000  kv.m), pritraukiantis 3000 parodų dalyvių ir 350 000 lankytojų kasmet.

Moderniose ekspozicijų ir konferencijų erdvėse LITEXPO organizavo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginius, NATO, ESBO Ministrų Tarybos susitikimus. Čia vyksta ne tik aukščiausio lygio valstybiniai susitikimai, tarptautinės konferencijos, bet ir seminarai, mokymai, diskusijos, pramoginiai ir korporatyviniai renginiai. Konferencijų turizmo paroda-kontaktų mugė „Convene“, „Switch“, „Login“, „GameOn“ , „Comic con“, rudenį vyko Vienos Štrauso orkestro koncertas tai  –  tik dalis žinomų vardų, iš viso LITEXPO erdvėse įvyksta apie 300 renginių per metus.

Vis dėlto LITEXPO veiklos ašis yra parodų organizavimas, nuo jų ir prasidėjo centro istorija. Šiandien LITEXPO organizuoja po 20 įvairių sričių parodų kasmet. Kai kurios jų turi dviejų dešimtmečių ir gilesnes tradicijas, dauguma sulaukia dalyvių ne tik iš Lietuvos.

„Paroda – vienas iš galimų būdų pasiekti vartotoją ar užmegzti ryšius su partneriais, o jos didžiausia vertė dalyviams – gyvas bendravimas, kai pristatomi produktai rinkai.  Yra bendrovių, kurios parodose dalyvauja jau dvidešimt metų ir mato tame didelę prasmę“, – po ką tik praūžusios rekordinės visais atžvilgiais Vilniaus knygų mugės, jau tapusios šalies kultūriniu fenomenu, kalba Justinas Bortkevičius, LITEXPO direktorius.

Kūrybinių sprendimų laukas

Tam, kad dalyvavimas parodoje sukurtų bendrovėms didžiausią vertę ir būtų prasmingas, dirba visa LITEXPO komanda. Iš šalies tarsi atrodytų, kad parodos organizavimas – tai dalyvių sukvietimas, plotų išskirstymas, techninis aprūpinimas ir panašūs darbai, bet yra toli gražu ne taip. Net ir ilgametes tradicijas turinčių parodų organizavimas kaskart – naujas iššūkis, stengiantis geriau atliepti dalyvių poreikius, surasti tinkamiausias formas ir būdus realizuoti jų keliamus tikslus, o drauge išpildyti ir lankytojų lūkesčius.

„Nuolatinė geriausio modelio paieška, – trumpai LITEXPO specialistų pastangų kryptį nusako J. Bortkevičius. – LITEXPO – ne tik infrastruktūra, tai visas idėjos  išpildymas, kur nemažai dėmesio skiriame dalyviui pristatyti, patariame, kaip jis galėtų atrodyti parodoje nuo techninių sprendimų iki komunikacijos. 80 procentų mūsų darbo yra kūrybinis procesas, ne techninis“, – tikina J. Bortkevičius.

Priemonių padėti dalyviui pilnai atsiskleisti parodos metu šiandien yra daug – nuo renginių, seminarų, iki robotų, virtualių sprendimų, kitų technologijų. Itin svarbi parodų dalis visada buvo galimybė užmegzti ryšius, partnerystes, bendrauti, diskutuoti apie rinkos aktualijas. Kelią šiandien skinasi ir naujos populiarėjančios bendradarbiavimo formos.

nuotrauka::1 right 

Sugalvoti kiekvienai parodai ir jos dalyviui tinkamiausias, daugiausia naudos nešančias, atraktyviausias formas, sukurti įdomų ir patrauklų renginį ir yra kasdienis LITEXPO specialistų darbas, dovanojantis kūrybos džiaugsmą, pažinimą, pasitenkinimą matant realizuojamas idėjas. Erdvės kūrybiniams sprendimams ir mintims čia – labai daug, kaip ir dinamikos: vakarykštė diena retai panašėja į šiandieną. 

„Darbe negalėčiau pakęsti rutinos, ji mane tiesiog žlugdo. Todėl čia jaučiuosi labai gerai, kasdien sprendžiame vis naujus klausimus. Štai knygų mugė – senas tradicijas turintis projektas, atrodytų, kas čia gali būti naujo. Ar galėtumėt patikėti, kad kitų metų mugė pradedama kurti beveik išsyk, kai pasibaigia šiųmetė? Ir tokių parodų turime porą dešimčių – po kiekvienos su komanda, aptariame, ką patobulinti, kuriame sprendimus kitų metų parodai – mes tarsi sportininkai, ilgai besiruošiantys olimpiadai, kad startuotume geriausios formos“, – šypsosi techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič.

Nereikia nė sakyti, kad darbas LITEXPO leidžia susipažinti su įvairiomis sritimis, augina asmenybę, plečia akiratį. Jau pats veiklos pobūdis priartina prie atskirų verslo sektorių, padeda išmanyti verslo procesus ir niuansus – projektų vadovai glaudžia bendradarbiauja su parodų dalyviais, stengdamiesi kuo geriau pažinti jų verslo specifiką.

Ieškodama geriausios patirties, LITEXPO komanda vyksta į parodas kitose šalyse, nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose – nuo kūrybiškumo ugdymo iki laiko planavimo ar projektų valdymo.  Ir, žinoma, gali lankytis visuose LITEXPO vykstančiuose renginiuose, tarp kurių – ne tik jau minėta Vilniaus knygų mugė, bet ir gerai žinomos parodos „Adventur“, „Ambertrip“, „Pelenė“, RESTA, Vyno dienos, ARTVilnius ir kitos.

Motyvuojanti darbo aplinka

Prasmingas darbas, prisidedant prie didelių, plačiai matomų projektų, solidi įmonės reputacija ir karjeros galimybės – šiandien tokie pageidavimai dažnai nuskamba darbo besižvalgančių žmonių darbuotojų lūpose. Visus juos LITEXPO išpildo su kaupu.

nuotrauka::2 right

„LITEXPO mane patraukė pirmiausia dėl to, kad tai Lietuvoje gerai žinoma, reputaciją turinti įmonė, kurios darbuotojai kuria vertę ne tik bendrovei, bet ir visai šaliai. Tačiau galutinį sprendimą ateiti čia priėmiau pamačiusi, kad vadovas pasitiki manimi, suteikia galimybę realizuoti savo idėjas, siūlyti pokyčius organizacijai“, – pasakoja Sandra Žibaitienė, LITEXPO personalo vadovė. Jai antrina ir D. Voitkevič, vienu didžiausių savo darbo pranašumų laikantis laisvę – laisvę kurti, laisvę kolektyviai priimti sprendimus, laisvę klysti ir mokytis iš savo klaidų.

„Jei tik galime, visuomet investuojame į talentą. Didžioji mūsų darbuotojų dalis kaip profesionalai yra užaugę čia, LITEXPO – mūsų veiklos profilio specialistų neruošia jokia Lietuvos talentų kalvė“, – sako J. Bortkevičius, neabejojantis, kad svarbiausia gero darbuotojo savybė – degančios akys ir vidinė motyvacija.

nuotrauka::3 left

Visgi tam, kad šios asmeninės savybės geriausiai atsiskleistų, svarbu sudaryti tam sąlygas. Kompanijos vadovas pabrėžia šiuolaikiškos darbo aplinkos reikšmę darbuotojams – savo komandą ragina išnaudoti plačią LITEXPO infrastruktūrą, rengti susitikimus ne tik bendrose erdvėse, bet ir pasinaudoti lauko teritorijos privalumais. Bendrovė, neatsilikdama nuo pažangiausių rinkos tendencijų prevenciškai rūpintis darbuotojų sveikata, apdraudė savo žmones sveikatos draudimu. Vaikų turintieji kolektyvo nariai nekantriai laukia netrukus atsidarysiančio vaikų kambario, į kurį galės reikalui esant atsivesti atžalas.

„Ir dar – visiškai paprastas, bet be galo reikalingas dalykas, kuriuo pasigirti gali nedaug žmonių, dirbančių Vilniuje – jokių problemų dėl automobilių parkavimo“, – mažą, bet itin aktualią kasdienybės detalę šypsodamasi pabrėžia S. Žibaitienė.

FOTOGALERIJA LITEXPO: vardas, kurio nereikia pristatinėti (17 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Lietuvoje prasideda „Astravo pratybos“ 

Antradienį Lietuvoje prasideda keturias dienas truksiančios civilinės saugos pratybos, skirtos mokytis...

Jungia naują pavarą viešuosiuose pirkimuose

Planuojama sugrąžinti instituciją, kuri turėtų suteikti naują pagreitį viešiesiems pirkimams (VP), –...

Centrinės valdžios perviršis per aštuonis mėnesius – 533,7 mln. Eur 6

Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, 2019 metų sausio–rugpjūčio mėnesių centrinės valdžios...

Verslo aplinka
2019.09.30
G. Nausėda: L. Linkevičius tinkamai atstovauja Lietuvos nacionaliniams interesams 1

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, siekdamas platesnio dialogo su Minsku, tinkamai atstovauja...

Verslo aplinka
2019.09.30
S. Kurzas po rinkimų vėl matuojasi kanclerio kėdę Premium

Buvęs Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas arti­miau­siu metu vėl turėtų užimti šį postą. Po sekmadienį...

Verslo aplinka
2019.09.30
G. Nausėda atleido teisėjų korupcijos byloje įtariamą V. Bavėjaną

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį atleido politinės korupcijos byloje įtariamą Lietuvos apeliacinio...

Verslo aplinka
2019.09.30
Makroekonominės prognozės 2019–2021 m.  Premium

„Verslo žinios“ skaitytojams pateikia apibendrintas Lietuvos, pasaulio ir pagrindinės eksporto rinkos – euro...

Verslo aplinka
2019.09.30
Teisme K. Daukšys beveik nieko nebeprisiminė apie Pelno mokesčio įstatymo keitimą

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme buvęs Darbo partijos...

Verslo aplinka
2019.09.30
Saudo Arabijos princas perspėja dėl Irano grėsmės naftos kainai 4

Saudo Arabijos princas Mohamedas bin Salmanas pirmadienį įspėjo, kad naftos kainos gali drastiškai išaugti,...

Verslo aplinka
2019.09.30
„Google“ steigia debesų kompiuterijos centrą Lenkijoje

„Google“ paskelbė, kad Lenkijoje steigiamas naujas jos debesų kompiuterijos centras. Anot JAV milžinės, ši...

Paslaugos
2019.09.30
Statybininkų, prekybininkų ir pramonininkų optimizmas prigeso

Rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5, prekybos ir vartotojų – 3,...

Verslo aplinka
2019.09.30
Kada galima naudoti asmens kodą? Verslo tribūna

Iki Bendrojo duomenų apsaugos reglamento įsigaliojimo nekilo klausimų, ar galima sutartyje nurodyti pirkėjo...

Verslo aplinka
2019.09.30
Dedikuotos IT komandos samdymas – mažiau galvos skausmo verslui Verslo tribūna

Lietuvoje vis sparčiau populiarėja dedikuotų IT specialistų komandų nuomos paslaugos. Ši paslauga, skirtingai...

Technologijos
2019.09.30
Turtingiausi Lietuvos verslininkai – N. Numavičius, M. Raila ir D. Mockus 21

Turtingiausi Lietuvos verslininkai yra „Vilniaus prekybos“ akcininkas Nerijus Numavičius, „Girteka logistics“...

Verslo aplinka
2019.09.30
Reikėtų atsargiau švaistytis sankcijų vėzdu 2

Įmonės, patekusios į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašus, gali ne tik prarasti galimybę dalyvauti...

Finansai
2019.09.30
VMI: nepatikimoms įmonėms brangsta kreditai Premium 3

„Nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašai turi atitraukti nesąžiningus mokesčių mokėtojus nuo viešųjų finansų ir...

Finansai
2019.09.30
3 karinių miestelių plėtros konkurse dalyvauti panoro 7 bendrovės Premium 2

Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) tipo konkursu Lietuvoje plėtoti tris karinius miestelius...

Statyba ir NT
2019.09.30
E. Musko vizija: gigantė raketa, apgyvendinsianti Marsą 26

Elonas Muskas pristatė naują kosmoso technologijų bendrovės „SpaceX“ kūrinį – raketą „Starship“, skirtą...

Technologijos
2019.09.29
Balsavusiųjų apklausos: Austrijos parlamento rinkimuose laimėjo S. Kurzo partija 1

Buvusio Austrijos kanclerio Sebastiano Kurzo centro dešinės Austrijos žmonių partija (OVP) pirmalaikiuose...

Verslo aplinka
2019.09.29
LVPA supranta nevyriausybininkų susirūpinimą 7

Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo itin svarbus demokratinės valstybės gyvenime, todėl Lietuvos verslo...

Verslo aplinka
2019.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau