LITEXPO: vardas, kurio nereikia pristatinėti

Publikuota: 2019-04-04

Kasdienybė be rutinos, darbas su tikrais profesionalais, galimybė prisiliesti prie įvairiausių sričių ir kurti plačiai žinomus, neretai tarptautinius projektus. Taip pat – atviros durys į dešimtis renginių bei parodų. Tai, kas daugeliui skamba kaip svajonių darbas, yra septynių dešimčių Litexpo darbuotojų kasdienybė.

Pagrindinis Lietuvos parodų, konferencijų ir renginių centras LITEXPO skaičiuoja daugiau nei 50 veiklos metų. Šiandien jis – didžiausias ir reikšmingiausias renginių centras Baltijos šalyse (bendras vidaus ir lauko plotas siekia net 32 000  kv.m), pritraukiantis 3000 parodų dalyvių ir 350 000 lankytojų kasmet.

Moderniose ekspozicijų ir konferencijų erdvėse LITEXPO organizavo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginius, NATO, ESBO Ministrų Tarybos susitikimus. Čia vyksta ne tik aukščiausio lygio valstybiniai susitikimai, tarptautinės konferencijos, bet ir seminarai, mokymai, diskusijos, pramoginiai ir korporatyviniai renginiai. Konferencijų turizmo paroda-kontaktų mugė „Convene“, „Switch“, „Login“, „GameOn“ , „Comic con“, rudenį vyko Vienos Štrauso orkestro koncertas tai  –  tik dalis žinomų vardų, iš viso LITEXPO erdvėse įvyksta apie 300 renginių per metus.

Vis dėlto LITEXPO veiklos ašis yra parodų organizavimas, nuo jų ir prasidėjo centro istorija. Šiandien LITEXPO organizuoja po 20 įvairių sričių parodų kasmet. Kai kurios jų turi dviejų dešimtmečių ir gilesnes tradicijas, dauguma sulaukia dalyvių ne tik iš Lietuvos.

„Paroda – vienas iš galimų būdų pasiekti vartotoją ar užmegzti ryšius su partneriais, o jos didžiausia vertė dalyviams – gyvas bendravimas, kai pristatomi produktai rinkai.  Yra bendrovių, kurios parodose dalyvauja jau dvidešimt metų ir mato tame didelę prasmę“, – po ką tik praūžusios rekordinės visais atžvilgiais Vilniaus knygų mugės, jau tapusios šalies kultūriniu fenomenu, kalba Justinas Bortkevičius, LITEXPO direktorius.

Kūrybinių sprendimų laukas

Tam, kad dalyvavimas parodoje sukurtų bendrovėms didžiausią vertę ir būtų prasmingas, dirba visa LITEXPO komanda. Iš šalies tarsi atrodytų, kad parodos organizavimas – tai dalyvių sukvietimas, plotų išskirstymas, techninis aprūpinimas ir panašūs darbai, bet yra toli gražu ne taip. Net ir ilgametes tradicijas turinčių parodų organizavimas kaskart – naujas iššūkis, stengiantis geriau atliepti dalyvių poreikius, surasti tinkamiausias formas ir būdus realizuoti jų keliamus tikslus, o drauge išpildyti ir lankytojų lūkesčius.

„Nuolatinė geriausio modelio paieška, – trumpai LITEXPO specialistų pastangų kryptį nusako J. Bortkevičius. – LITEXPO – ne tik infrastruktūra, tai visas idėjos  išpildymas, kur nemažai dėmesio skiriame dalyviui pristatyti, patariame, kaip jis galėtų atrodyti parodoje nuo techninių sprendimų iki komunikacijos. 80 procentų mūsų darbo yra kūrybinis procesas, ne techninis“, – tikina J. Bortkevičius.

Priemonių padėti dalyviui pilnai atsiskleisti parodos metu šiandien yra daug – nuo renginių, seminarų, iki robotų, virtualių sprendimų, kitų technologijų. Itin svarbi parodų dalis visada buvo galimybė užmegzti ryšius, partnerystes, bendrauti, diskutuoti apie rinkos aktualijas. Kelią šiandien skinasi ir naujos populiarėjančios bendradarbiavimo formos.

nuotrauka::1 right 

Sugalvoti kiekvienai parodai ir jos dalyviui tinkamiausias, daugiausia naudos nešančias, atraktyviausias formas, sukurti įdomų ir patrauklų renginį ir yra kasdienis LITEXPO specialistų darbas, dovanojantis kūrybos džiaugsmą, pažinimą, pasitenkinimą matant realizuojamas idėjas. Erdvės kūrybiniams sprendimams ir mintims čia – labai daug, kaip ir dinamikos: vakarykštė diena retai panašėja į šiandieną. 

„Darbe negalėčiau pakęsti rutinos, ji mane tiesiog žlugdo. Todėl čia jaučiuosi labai gerai, kasdien sprendžiame vis naujus klausimus. Štai knygų mugė – senas tradicijas turintis projektas, atrodytų, kas čia gali būti naujo. Ar galėtumėt patikėti, kad kitų metų mugė pradedama kurti beveik išsyk, kai pasibaigia šiųmetė? Ir tokių parodų turime porą dešimčių – po kiekvienos su komanda, aptariame, ką patobulinti, kuriame sprendimus kitų metų parodai – mes tarsi sportininkai, ilgai besiruošiantys olimpiadai, kad startuotume geriausios formos“, – šypsosi techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič.

Nereikia nė sakyti, kad darbas LITEXPO leidžia susipažinti su įvairiomis sritimis, augina asmenybę, plečia akiratį. Jau pats veiklos pobūdis priartina prie atskirų verslo sektorių, padeda išmanyti verslo procesus ir niuansus – projektų vadovai glaudžia bendradarbiauja su parodų dalyviais, stengdamiesi kuo geriau pažinti jų verslo specifiką.

Ieškodama geriausios patirties, LITEXPO komanda vyksta į parodas kitose šalyse, nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose – nuo kūrybiškumo ugdymo iki laiko planavimo ar projektų valdymo.  Ir, žinoma, gali lankytis visuose LITEXPO vykstančiuose renginiuose, tarp kurių – ne tik jau minėta Vilniaus knygų mugė, bet ir gerai žinomos parodos „Adventur“, „Ambertrip“, „Pelenė“, RESTA, Vyno dienos, ARTVilnius ir kitos.

Motyvuojanti darbo aplinka

Prasmingas darbas, prisidedant prie didelių, plačiai matomų projektų, solidi įmonės reputacija ir karjeros galimybės – šiandien tokie pageidavimai dažnai nuskamba darbo besižvalgančių žmonių darbuotojų lūpose. Visus juos LITEXPO išpildo su kaupu.

nuotrauka::2 right

„LITEXPO mane patraukė pirmiausia dėl to, kad tai Lietuvoje gerai žinoma, reputaciją turinti įmonė, kurios darbuotojai kuria vertę ne tik bendrovei, bet ir visai šaliai. Tačiau galutinį sprendimą ateiti čia priėmiau pamačiusi, kad vadovas pasitiki manimi, suteikia galimybę realizuoti savo idėjas, siūlyti pokyčius organizacijai“, – pasakoja Sandra Žibaitienė, LITEXPO personalo vadovė. Jai antrina ir D. Voitkevič, vienu didžiausių savo darbo pranašumų laikantis laisvę – laisvę kurti, laisvę kolektyviai priimti sprendimus, laisvę klysti ir mokytis iš savo klaidų.

„Jei tik galime, visuomet investuojame į talentą. Didžioji mūsų darbuotojų dalis kaip profesionalai yra užaugę čia, LITEXPO – mūsų veiklos profilio specialistų neruošia jokia Lietuvos talentų kalvė“, – sako J. Bortkevičius, neabejojantis, kad svarbiausia gero darbuotojo savybė – degančios akys ir vidinė motyvacija.

nuotrauka::3 left

Visgi tam, kad šios asmeninės savybės geriausiai atsiskleistų, svarbu sudaryti tam sąlygas. Kompanijos vadovas pabrėžia šiuolaikiškos darbo aplinkos reikšmę darbuotojams – savo komandą ragina išnaudoti plačią LITEXPO infrastruktūrą, rengti susitikimus ne tik bendrose erdvėse, bet ir pasinaudoti lauko teritorijos privalumais. Bendrovė, neatsilikdama nuo pažangiausių rinkos tendencijų prevenciškai rūpintis darbuotojų sveikata, apdraudė savo žmones sveikatos draudimu. Vaikų turintieji kolektyvo nariai nekantriai laukia netrukus atsidarysiančio vaikų kambario, į kurį galės reikalui esant atsivesti atžalas.

„Ir dar – visiškai paprastas, bet be galo reikalingas dalykas, kuriuo pasigirti gali nedaug žmonių, dirbančių Vilniuje – jokių problemų dėl automobilių parkavimo“, – mažą, bet itin aktualią kasdienybės detalę šypsodamasi pabrėžia S. Žibaitienė.

FOTOGALERIJA LITEXPO: vardas, kurio nereikia pristatinėti (17 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Alibaba“ įkūrėjas: dirbti 12 val. per parą, 6 dienas per savaitę – palaima Premium

Kai vis aktyviau diskutuojama apie darbo savaitės trumpinimą bei tokio pokyčio naudą darbuotojams, Jacko Ma,...

Vadyba
11:11
Kai atliekų sektoriaus kontrolė butaforinė, nukenčia vartotojai

Elektronikos ir spartaus skaitmenizavimosi amžių ir jo suteiktą komfortą sekė rūpestis: kur dėsime...

Paslaugos
10:36
D. Grybauskaitė: Lietuva pasirengusi prisidėti atstatant Paryžiaus katedrą 14

Lietuva sukrėsta Paryžiaus Dievo Motinos šventovės tragedija, bet yra pilna ryžto padėti Prancūzijai...

10:25
Viskas apie kandidatus į prezidentus – vienoje vietoje

„Verslo žinios“ nori padėti savo skaitytojams geriau pažinti kandidatus ir jų pažiūras svarbiausiais...

Neišnaudotos galimybės: pusę kuklaus eksporto į Kiniją sudaro baldai ir mediena Premium 1

Net 62% Kinijos įmonių pernai susidūrė su vėluojančiais atsiskaitymais, rodo „Coface“ atlikta apklausa. Vis...

Kinija atsigauna, bet dar trūksta tvaraus augimo įrodymų

Kinijos ekonomika šį ketvirtį paaugo 6,4%, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Toks tempas paneigė...

Lietuvoje kuriami ateities keliai: kur kas atsparesni ir su nanomedžiagomis Verslo tribūna 4

Lietuvos automobilių kelių direkcija, pasinaudodama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone...

Bambagyslė vis dar tvirta 5

Parlamentarai ir toliau saugo savivaldybių ir jų valdomų įmonių vidaus sandorius – nors ydingą jų praktiką...

Savivaldybės neskuba atsisakyti sandorių su savo įmonėmis Premium 1

Savivaldybės neatsisako įpročio pirkti paslaugas iš sau pavaldžių įmonių, nors ne kartą skambėjo ir...

Finansai
05:45
Panaikinus sankcijas, „Rusal“ JAV investuoja 200 mln. USD Premium 2

Rusijos aliuminio milžinė „Rusal“ dėl ryšių su oligarchu Olegu Deripaska didžiąją dalį praėjusių metų...

Pramonė
05:45
Lūžių gydymui planuojama naudoti 3D spausdintuvus Verslo tribūna

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kelia iššūkį verslo atstovams sukurti inovatyvių įtvarų...

Verslo aplinka
2019.04.16
Žalieji sprendimai ateities miestams: mažiau tarši logistika Verslo tribūna 1

Tokiu pavadinimu konferenciją Vilniuje balandžio 12 d. surengė Žaliosios politikos institutas. Renginyje,...

Europos Parlamentas nustatė minimalias teises dirbantiesiems pagal netipines darbo sutartis

Europos Parlamentas (EP) patvirtino naujas Europos Sąjungos (ES) taisykles, kuriomis stiprinamos asmenų,...

Verslo aplinka
2019.04.16
Generalinė prokuratūra skundžia nuosprendį Sausio 13-osios byloje

Generalinė prokuratūra skundžia Vilniaus apygardos teismo nuosprendį Sausio 13-osios byloje ir teigia, kad...

Verslo aplinka
2019.04.16
Atsakomybė už kartelius gresia 17-kai vadovų 5

Asmeninė atsakomybė už kartelinius susitarimus gresia 17-likai įmonių vadovų – jiems gali būti apribota teisė...

Paslaugos
2019.04.16
Pesimistinis scenarijus: iki 2030 m. Lietuvoje liks 2,4 mln. gyventojų 38

Per ateinančius šešerius metus žmonių skaičius Lietuvoje gali sumažėti iki 2,5 mln. žmonių, o iki 2030 m.

Vadyba
2019.04.16
Vokietijos verslo nuotaikos pasitaisė

Balandį Vokietijos verslo nuotaikas atspindintis rodiklis iškopė į teigiamą teritoriją, rodo ekonominių...

Rinkos
2019.04.16
Konstitucinis Teismas pasisakys apie LRT nepriklausomumo ribas 1

Konstitucinis Teismas (KT) ėmėsi išnagrinėti ir pateikti išvadą, kiek nepriklausomas yra nacionalinis...

Verslo aplinka
2019.04.16
Urėdijų reformos įstatymas – nekonstitucinis, bet tai pertvarkos nestabdo  5

Seimas prieš beveik dvejus metus teisiškai ir procedūriškai netvarkingai priėmė įstatymą dėl valstybinių...

Verslo aplinka
2019.04.16
Paryžiaus katedra: kas prarasta ir kas laukia 7

Pirmadienio vakarą Paryžiaus Dievo Motinos katedrą niokojusį gaisrą pavyko numalšinti. Nors sudegė visas...

Laisvalaikis
2019.04.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau