A klasės biurai: medžiojami klientų, tačiau nemiegantys ant laurų   

Reklama publikuota: 2019-03-28

Paskutiniu metu Vilniuje atidaryti keturi A klasės biurų pastatai, tarp kurių – ir trečiojo biurų komplekso „3 BURĖS“ dangoraižis Lvovo gatvėje. Tai, kad jau 2018 metų pabaigoje apie 75 procentai šių objektų ploto buvo išnuomota, rodo didžiulį A klasės erdvių poreikį Vilniuje. Ekspertai teigia, kad šiandien jų savininkai konkuruoja ne tik pastato lokacija, biurų kokybe, bet ir investicijomis į juose dirbančius žmones bei vis didesnę svarbą įgaunančius tvarumo kriterijus. 

Verslo centro lokacijos vaidmuo – vis dar kertinis 

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius teigia, kad dažname mieste palankiausia dalis aukščiausio lygio A klasės verslams kurtis – centrinis verslo rajonas (ang. „Central business district“ – CBD), kuris Vilniuje išsidėstęs abipus Konstitucijos prospekto esančioje teritorijoje.]

nuotrauka::1 right

„Stambieji nuomininkai, pasirengę už nuomą mokėti daugiausiai, vietos ieško būtent Konstitucijos prospekte. Čia steigiasi didžiausi bankai, audito kompanijos, finansų, mokėjimų srityse dirbančios korporacijos; labai palanku, kad šioje gatvėje veikia ir Vilniaus miesto savivaldybė, nes pastarojoje institucijoje įmonių atstovams neretai tenka spręsti įvairius klausimus. Be to, Konstitucijos prospektas patogiai pasiekiamas tiek motorinėmis transporto priemonėmis, tiek pėsčiomis, Senamiestis taip pat labai arti“, – privalumus vardija M. Statulevičius.  

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kaip teigia LNTPA direktorius, Vilniaus CBD, pradėtas vystyti Lietuvai įstojus į NATO ir Europos sąjungą, Vilniaus savivaldybei investavus į infrastruktūros sukūrimą, žymėjo ne tik naują valstybės, bet ir miesto raidos etapą: statybos, architektūros kokybė Konstitucijos prospekte ėmė gerokai viršyti kitose miesto dalyse keliamus kriterijus, padaugėjo architektūrinių konkursų, lėmusių garsių užsienio vardų projektų įgyvendinimą, miesto valdytojų reikalavimų kartelė Konstitucijos prospekte irgi buvo kilstelėta gerokai aukščiau.   

 „Kad architektūrinė kalba būtų išpildyta aukščiausiu lygiu, būtina ir atitinkama statybos kokybė, o tai lėmė išaugusią tarptautinių tvarumo sertifikatų – „BREAM“ arba „LEED“ – svarbą. Dabar dauguma didžiųjų tarptautinių kompanijų laikosi politikos dirbti tvariuose, energetiškai efektyviuose pastatuose, reikalauja visapusę kokybę patvirtinančio sertifikavimo ir taip skatina investuotojus dar labiau pasitempti“, – įsitikinęs M. Statulevičius.  

Į pastatą ir biurus investuoti nebeužtenka 

„LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ aplinkosaugos sertifikatais įvertinto verslo centro „3 BURĖS“, priklausančio Švedijos investicinei bendrovei „Eastnine“, direktorė Rūta Narutavičė taip pat atkreipia dėmesį, kad tvarumo (ang. „sustainability“) faktoriaus vaidmuo komercinio nekilnojamojo turto segmente pasidarė itin ryškus. Anot jos, LEED sertifikatai užtikrina, kad verslo centras nuolat tobulėtų, žengdamas koja kojon su naujausiomis aukščiausios klasės biurų pasaulio tendencijomis, būtų pastoviai atnaujinamas. Bene pagrindiniu, milžiniškas tam skiriamas investicijas lemiančiu veiksniu, R. Narutavičė įvardina verslo centro lokaciją.

„3 BURĖS“ įsikūrusios Lvovo gatvėje, visai šalia Konstitucijos prospekto, tad žemė čia itin brangi. Na, o kuo ji brangesnė, tuo daugiau investuojama ir į joje statomą verslo centrą: daugiau pinigų skiriama architektūros, pastato kokybei, darnumo kriterijų įgyvendinimui – aktyvioms poilsio zonoms, didesniam erdvesnių automobilių parkavimo vietų skaičiui, nepriekaištingai garso izoliacijai, naujausioms technologijoms, saugumui, maksimaliai komfortiškoms darbo sąlygoms. Kitaip sakant, investuojama ne tik į pastato kokybę, bet ir į jame dirbantį žmogų“, – sako R. Narutavičė.

„Reikia suprasti, kad tarptautinio lygio kompanijos, samdančios aukšto lygio specialistus, taip pat turi galvoti, kaip pritraukti ir išlaikyti savo darbuotojus. Dėl to prestižinius A klasės biurus besirenkančioms įmonėms svarbu, kad pastate būtų papildomas vertes kuriančios erdvės – maitinimo zonos, restoranai, sporto klubas, net vaikų priežiūros paslaugos dirbantiems tėvams, kad pro langus atsivertų įkvepiančios Senamiesčio panoramos, ir panašiai. Palankių darbo sąlygų užtikrinimas – vienas iš būdų pritraukti ir išlaikyti geriausius savo srities specialistus“, – mano M. Statulevičius. 

Paklausa didelė, o vietos plėstis – mažai 

Prestižiniame A klasės verslo centre norinčioms įsikurti kompanijoms šiuo metu tokias galimybes reikia tikrąja to žodžio prasme medžioti – kaip ir gerus darbuotojus. Tokią situaciją nulėmė tai, kad A klasės biurų sostinėje nėra daug, ir ateityje daugės lėtai.

Tikimybė, kad Vilniuje kada nors galėtų atsirasti dar vienas tokio paties lygio verslo rajonas, koks šiuo metu yra Konstitucijos prospekte, labai menkai tikėtina. Taip pat ir centriniame verslo rajone Konstitucijos prospekte vietos naujiems A klasės verslo centrams likę nedaug.

„Arčiau upės dar yra vienas kitas sklypas, tačiau ten statybos darbus stabdo neišspręsti nuosavybės klausimai. Tuo metu Šnipiškėse, kur dar galima šiek tiek plėstis, vietiniai gyventojai nenori atsisveikinti su nuosavais namais ir vis dar tikisi juos parduoti pernelyg aukštomis kainomis. Vystomų teritorijų įšaldymas lemia tai, kad Vilniaus CBD nesivysto taip greitai, kaip norėtųsi. Kita vertus, visi nauji pastatai išnuomojami daugmaž per metus, o tai reiškia, kad dabartinė aplinka pilnai išpildo top kompanijų poreikius“, – pastebi M. Statulevičius.

Antai „3 BURIŲ“ pirmojo ir antrojo dangoraižio nuomininkams 2018 metais išsikėlus į trečiąjį dangoraižį, jų ankstesnės patalpos šiuo metu jau išgraibstytos. Dabar kraustytis besiruošiančios „Telia“ užimtos erdvės ant prekystalio irgi ilgai neužsibus.

Ekspertai pastebi, kad intensyvi konkurencija prestižinių biurų segmente lemia satelitinių verslo centrų formavimąsi toliau nuo miesto centro. Šių biurų konkurencija skatina A klasės žaidėjus išlaikyti aukštą kartelę.

nuotrauka::2 right

„Verslų centrų galima rasti Viršuliškėse, Ukmergės gatvėje, Ozo parke ir Savanorių prospekte,  ateinančiais metais didžiausias nuo centro nutolęs biurų pastatas iškils Ozo parke. Švitrigailos, Linkmenų ir Paupio gatvėse jau taip pat pradėtos B klasės verslo centrų statybos“, – vardija „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė Jurgita Šilaikytė.

Daryti nuolaidas ar atsinaujinti?     

Vilniaus biurų rinka pradėjo kurtis prieš truputį daugiau, nei dešimtmetį. Prestižiniams A klasės verslo centrams, kuriems svarbu visą laiką išlaikyti modernumą ir naujumo atmosferą, ateina laikas nuspręsti, ar investuoti į atnaujinimą.

Kaip pastebi J. Šilaikytė, vienas pirmųjų verslo centrų Vilniuje, nusprendęs atsinaujinti iš esmės, yra „3 BURĖS“. Verslo centro savininkė Švedijos investicijos bendrovė „Eastnine“ dar vasarį paskelbė, šiam procesui skirsianti apie 2 mln. eurų.

„Kalbant bendrai, jei verslo centrai nesirenka atnaujinimo, kitas kelias jiems yra siūlyti lankstesnes sąlygas nuomininkams – mažesnę kainą, trumpesnį nuomos laikotarpį, pritaikyti patalpas mažoms įmonėms, pavyzdžiui, siūlyti biurus ir iki 200 kvadratinių metrų. Verslo centras „3 BURĖS“ pasirinko kitą sprendimą – skirdami didžiules investicijas, jo savininkai siekia išlaikyti užimtą lyderiaujančią poziciją rinkoje bei pasiektą kokybės ir santykio kartelę“, – teigia „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė J. Šilaikytė.

Anot „3 BURIŲ“ verslo centro direktorės R. Narutavičės, toks sprendimas logiškas ir paprastai paaiškinamas. „Bendrajame Vilniaus miesto plane nėra numatyta galimybė atsirasti dar vienam tokio aukšto lygio verslo rajonui, kokį turime Konstitucijos prospekte. Tai reiškia, kad čia pat, Lvovo gatvėje, įsikūrusios „3 BURĖS“ dar labai ilgai bus pati palankiausia verslui lokacija sostinėje. Suprantama, kad į tokioje vietoje esantį verslo centrą bei darbo sąlygas jame nuolat ir daug investuojama.

„3 BURĖS“ – vienas pirmųjų A klasės biurų kompleksų Vilniuje. Čia įsikūrusios finansinės ir draudimo kontoros, advokatų biurai, informacinių technologijų kompanija „Visma Lietuva“, „Swedbank“, veikia keletas maitinimo įstaigų, sporto klubas „In Balance“, klinika „Grožio chirurgija“, ant trečiosios „Burės“ stogo taip pat įrengta aukščiausia multifunkcinė sporto aikštelė Lietuvoje. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
R. T. Erdoganas perspėja, kad Turkija dar gali blokuoti Šiaurės šalių stojimą į NATO

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį perspėjo Švediją ir Suomiją, kad dar gali...

Verslo aplinka
2022.06.30
Lietuvai – nepalankus ES teismo sprendimas dėl migrantų 4

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) paskelbė, kad Lietuvos teisės normos neteisėtų migrantų atžvilgiu...

Verslo aplinka
2022.06.30
ES ir Naujoji Zelandija pasiekė laisvosios prekybos susitarimą

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen ketvirtadienį pranešė, kad Europos Sąjunga ir Naujoji Zelandija...

Verslo aplinka
2022.06.30
Įsiteisėjus nuosprendžiui Seimas turės balsuoti dėl apkaltos P. Gražuliui

Apeliaciniam teismui patvirtinus Seimo nario Petro Gražulio kaltę parlamentas turės balsuoti dėl apkaltos jam...

Verslo aplinka
2022.06.30
JAV prezidentas: remsime Ukrainą tiek ilgai, kiek reikės

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės rems Ukrainą...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Bidenas: JAV turėtų parduoti naikintuvų F-16 Turkijai 1

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos turėtų parduoti karo lėktuvų F-16...

Verslo aplinka
2022.06.30
Seimas patvirtino sveikatos reformą: norima, kad daugiau paslaugų būtų teikiama prie namų

Seimas ketvirtadienį patvirtino sveikatos priežiūros sistemos reformą: ją įgyvendinus tikimasi teikti daugiau...

Verslo aplinka
2022.06.30
O. Scholzas: V. Putino teiginiai apie NATO imperines ambicijas – absurdiški

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį atmetė absurdiškus Rusijos prezidento Vladimiro Putino...

Verslo aplinka
2022.06.30
Izraelyje per mažiau nei ketverius metus vyks penkti parlamento rinkimai

Izraelio įstatymų leidėjai ketvirtadienį nubalsavo, kad Knesetas būtų paleistas, tokiu būdu atverdami kelią...

Verslo aplinka
2022.06.30
Pekinas lieja kritiką NATO: Kinijos grėsmės pūtimas yra beprasmiškas

Pekinas ketvirtadienį piktai sukritikavo NATO dėl „visiškai beprasmiškos“ nuostatos – pirmą kartą įtrauktos į...

Verslo aplinka
2022.06.30
K. Gečas. Dvi realybės: spąstai, į kuriuos nuolat papuola politikai ir verslo vadovai

Stebiu su tranzito į Kaliningrado sritį ribojimu susijusią komunikaciją ir darausi išvadą: eilinį kartą...

Nuomonės
2022.06.30
Lietuvoje viešintys Vokietijos atstovai vertino naujos brigados štabo steigimo sąlygas

Ketvirtadienį Į Lietuvą atvykusi Vokietijos kariuomenės atstovų delegacija vertino naujos brigados štabo...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Stoltenbergas: NATO susitikimas buvo transformuojantis

Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, ketvirtadienį užbaigdamas dvi dienas trukusį Aljanso...

Verslo aplinka
2022.06.30
Čekija perima pirmininkavimą ES

Čekija penktadienį pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai, visų dėmesiui nukrypus į Ukrainą, nuo...

Verslo aplinka
2022.06.30
Sankcijų spaudžiama Kaliningrado sritis pergrupuoja tiekimo grandines Premium

Nuo Vakarų importo priklausantis Rusijos eksklavas ieško būdų užsitikrinti ekonomikai reikiamą 20 mln. t per...

Logistika
2022.06.30
Po kitų metų savivaldos rinkimų merai turės kitokius įgaliojimus

Po to, kai kitąmet pavasarį bus išrinktos naujos kadencijos savivaldybių tarybos, kartu su jomis tiesiogiai...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Šiugždinienė: priimtos įstatymo pataisos stiprins studijas

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad ketvirtadienį Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti...

Vadyba
2022.06.30
Rusijos BVP nuosmukis spartėja 1

Rusijos BVP gegužę, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, mažėjo 4,3%, skaičiuoja šalies Ekonomikos...

Verslo aplinka
2022.06.30
Seimas pripažino V. Landsbergį pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu 17

Seimas ketvirtadienį patvirtino, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas nuo 1990-ųjų kovo...

Verslo aplinka
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku