R. Masiulis sprendimą dėl A. Vaitkaus likimo žada kitą savaitę 

Publikuota: 2019-03-18
Atnaujinta 2019-03-18 16:14
Arvydas Vaitkus. Algimanto Kalvaičio.
Arvydas Vaitkus. Algimanto Kalvaičio.

Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjusiam uosto vadovui Arvydui Vaitkui pareiškus, jog jis žada toliau vadovauti uostui ir kartu dirbti miesto taryboje, susisiekimo ministras Rokas Masiulis inicijuoja platesnį tyrimą dėl A. Vaitkaus ir jo pavaldinių galimo interesų konflikto. Tik gavęs institucijų bei uosto valdybos išvadas, ministras galbūt jau kitą savaitę spręs dėl p. Vaitkaus likimo poste. 

„Dėl galimo interesų konflikto šiandien jau kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), taip pat į Valdymo koordinavimo centrą prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kaip jie vertina šitą situaciją iš gerosios valdymo praktikos, ir taip pat kreipiausi į uosto valdybą, kad ji įvertintų galimus interesų konfliktus, ir paprašiau jų visų skubos tvarka. Skubos tvarka dažniausiai yra 5 darbo dienos, tikiuosi, kad greitai tuos atsakymus gausiu“, – BNS pirmadienį sakė p. Masiulis. 

Anot jo, uoste susiklostė situacija, kai p. Vaitkus lieka nušalintas nuo sprendimų, susijusių su uosto įmonėmis, kurių atstovai taip pat dalyvavo rinkimuose.

„Aišku, yra klausimas, kiek ilgai, efektyviai vadovas gali būti nušalintas nuo penktadalio uostos veiklos, tai viena. Antra, yra pavaldinių interesų konfliktas. Ar pavaldiniai, kurie yra tiesiogiai pavaldūs jam, ar jie gali turėti interesų konfliktą, kai spręs tų įmonių klausimą“, – sakė p. Masiulis.  

Komentuodamas valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimą, kad jis nemato pagrindo abejoti p. Vaitkaus galimybėmis toliau dirbti, nes esą nėra jokių duomenų apie kokius nors pažeidimus uoste, susisiekimo ministras sako, jog šiuo atveju nekalbama apie galimą korupciją. 

„Yra kalba dėl interesų konflikto, bet ne dėl korupcijos (...). Interesų konfliktas yra, kad uosto įmonės, kurias reikia prižiūrėti ir nuo kurių priežiūros ponas Vaitkus yra nušalintas, tai kaip efektyviai gali veikti ta priežiūra?“ – sakė p. Masiulis. 

Ponas Vaitkus pirmadienį pareiškė, kad jis yra jau trečias uosto direktorius, dirbantis ir miesto taryboje – iki jo tai darė Sigitas Dobilinskas ir Eugenijus Gentvilas. 

„Apie pažeidimus ir atleidimą kalba neina, kalba yra, kad reikia išspręsti galimą interesų konfliktą, ir yra eilės aktų, kurie labai skirtingi nuo to, kas buvo anksčiau su Gentvilu ir Dobilinsku, nes jie su uosto įmonėmis nedalyvavo rinkimuose“, – kalbėjo susisiekimo ministras. 

Ponas Masiulis teigė turintis savo nuomonę dėl A. Vaitkaus, tačiau nenorėdamas paveikti institucijų, kurių paprašyta pateikti išvadas, jis ketina palaukti jų išaiškinimo.

Paklaustas, ar p. Vaitkus neteko jo pasitikėjimo ir kodėl tokiu atveju jis nėra atleidžiamas, p. Masiulis tikino, jog uosto vadovas nėra kaltinamas „vagystėmis“. 

„Šiuo atveju turime interesų konfliktą (...) Jeigu vagystės, kiti dalykai, šiuo atveju vagysčių nėra. (...) šiuo atveju, manau, ilgai netruks visas šitas klausimas, o siekiant išvengti visų teisinių kolizijų, reikia iš tų teisinių institucijų, kurios prižiūri tuos konfliktus, gauti nuomones“, – sakė p. Masiulis. 

„Mano darbas yra prižiūrėti susisiekimo sektorių ir kad uosto veikla nekeltų nė mažiausios abejonės dėl galimų interesų konflikto“, – reziumavo susisiekimo ministras.

Užklausė VTEK

VTEK atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė BNS patvirtino, kad komisija pirmadienį sulaukė p. Masiulio klausimų dėl p. Vaitkaus ir jo pavaldinių galimo interesų konflikto priimant sprendimus dėl uosto įmonių, kurių atstovai taip pat dalyvavo savivaldos rinkimuose. Dėl to bus sprendžiama VTEK posėdyje šį trečiadienį. 

Anto jos, vasarį pradėtas tyrimas, ar p. Vaitkus tinkamai deklaravo privačius interesus, kol kas nėra baigtas, įstatymas tam numato trijų mėnesių terminą.  

VTEK tyrimą dėl p. Vaitkaus elgesio pradėjo vasario 20 dieną. Į komisiją kreipėsi Seimo narė konservatorė Gintarė Skaistė.

Valdybos pirmininkas N. Udrėnas: situacija kelia klausimų

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu dirbti miesto taryboje kelia klausimų dėl galimo interesų konfliktų, teigia uosto valdybos pirmininkas Nerijus Udrėnas. Tuo metu kitas nepriklausomas jos narys Vaidotas Rūkas tvirtina, kad p. Vaitkus turėtų rinktis darbą arba uoste, arba miesto taryboje.

Pono Udrėno teigimu, uosto valdyba, į kurią dėl p. Vaitkaus ir galimo jo pavaldinių interesų konflikto kreipėsi susisiekimo ministras Rokas Masiulis, šį klausimą turėtų nagrinėti šią savaitę arba kitos savaitės pradžioje. 

„Valdyba savo sprendimą priims, įvertinusi ministro rašte keliamus klausimus, kitų institucijų turimą informaciją ir sprendimus, taip pat paties uosto vadovo situacijos vertinimą ir nuomonę, kaip jis galėtų valdyti šį galimą interesų konfliktą (...). Dabartinė situacija kelia klausimų ir natūralų visuomenės susidomėjimą šiuo klausimu“, – BNS teigė p. Udrėnas.

Tuo metu p. Rūko nuomone, p. Vaitkus, siekdamas išvengti galimo interesų konflikto, vienų pareigų turėtų atsisakyti.

„Kaip nepriklausomas valdybos narys aš įžvelgčiau interesų konfliktą, pagal gerąsias valdysenos praktikas tokia situacija geriau nesusidarytų. (...) Vienos iš užimamų pozicijų turėtų būti atsisakyta“, – BNS tvirtino p. Rūkas.

Anot jo, kylantys klausimai tiesiogiai nėra susiję su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atliekamu tyrimu, ar p. Vaitkus turėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenis, kurie paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo uosto vadovas kandidatavo į merus ir miesto tarybą, ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų Klaipėdos uoste turinčiomis įmonėmis.

„Aš labiau orientuočiausi į būsimą situaciją, kad ateityje nekiltų interesų konfliktų, kurie potencialiai galėtų susidaryti dėl darbo miesto taryboje kartu su uosto krovos kompanijų atstovais. (...) Dėl konkrečios situacijos aš pasikliaučiau būsimu VTEK atsakymu“, – BNS teigė p. Rūkas.

S. Skvernelis: jei įstatymai nedraudžia, gali toliau vadovauti Klaipėdos uostui

„Jeigu įstatymai nedraudžia būti tarybos nariu ir dirbti valstybės įmonėje, tai gali“, – žurnalistams pirmadienį apie p. Vaitkaus galimybes kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

„Valstiečių“ rinkimų kampaniją maksimaliomis beveik 8.800 Eur sumomis parėmė su uostu susiję verslininkai – Igorio Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomo Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą.

„Norėčiau, kad būtumėt labai tikslūs – Arvydas Vaitkus nepriėmė paramos nė iš vieno fizinio asmens“, – sakė premjeras.

Pasak p. Skvernelio, klausimus apie tai, kokią paramą Valstiečių žaliųjų sąjunga priėmė, reikėtų adresuoti „valstiečių“ pirmininkui Ramūnui Karbauskiui.

R. Karbauskis: nematau pagrindo abejoti galimybėmis toliau dirbti

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Karbauskis teigia nematąs pagrindo abejoti Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjusio Arvydo Vaitkaus galimybėmis toliau dirbti uosto vadovu.

Pasak p. Karbauskio, iki šiol nėra jokių duomenų, kad uoste padaryta kokių nors pažeidimų.

„Šioje situacijoje aš nematau jokio pagrindo kažkaip abejoti uosto direktoriaus Vaitkaus galimybe dirbti uoste“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė p. Karbauskis. 

„Jeigu atsiras kokių nors duomenų apie galimus pažeidimus, tai aš labai norėčiau juos išgirsti“, – teigė „valstiečių“ lyderis. 

Ponas Karbauskis priminė susisiekimo ministro Roko Masiulio anksčiau išsakyta pozicija dėl A. Vaitkaus. 

„Galiu pakomentuoti ministro žodžiais, kad per tą laikotarpį, kai buvo pradėta abejoti kažkokiais ryšiais, buvo nepateikta jokių duomenų apie tai, kad yra kokie nors pažeidimai. Buvo tiktai šnekėjimas, kad yra galimas ryšys, interesų ryšys ir taip toliau. Daugiau nieko nebuvo padaryta“, – sakė Rp Karbauskis. 

Ponas Masiulis vasarį teigė, kad iki savivaldos rinkimų „jokių simptomų nei iš specialiųjų tarnybų, nei iš uosto bendruomenės, nei iš miesto politikų, ne iš kitų politikų, jokių indikacijų dėl galimos korupcijos ar galimai neskaidrių santykių nebuvo“.

„Iki šiol nei iš Viešųjų pirkimų tarnybos, nei iš kitur indikacijų nebuvo, kaip tik Klaipėdos uosto ekonominiai, finansiniai, veiklos rezultatai yra įspūdingi, įmonė puikiai tvarkėsi ir mes buvome patenkinti darbu, kurį atlieka“, – Seime tuomet sakė p. Masiulis.

Mero rinkimus Vytautui Grubliauskui sekmadienį pralaimėjęs, tačiau į Klaipėdos miesto tarybą išrinktas p. Vaitkus teigia planuojantis dirbti ir taryboje, ir toliau vadovauti Klaipėdos uostui.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pirmadienį priminė, jog susisiekimo ministras Masiulis žadėjo po rinkimų imtis sprendimų dėl p. Vaitkaus ir išreiškė viltį, kad ministras „bus ryžtingas ir patrauks A. Vaitkų iš uosto vadovo pareigų“.

LRT sausį skelbė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkiminei kampanijai 44.000 Eur paaukojo tarpusavyje verslo santykiais susiję asmenys, pavyzdžiui, tarp jų – baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas Udovickis ir jo sutuoktinė.

Ponas Vaitkus Klaipėdos uostui vadovauja nuo 2013 metų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Valstiečiai“ ragina per antrąjį prezidento rinkimų turą balsuoti už G. Nausėdą

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) per antrąjį prezidento rinkimų turą ragina balsuoti...

Kur vairuos Europą naujasis Parlamentas? 2

Šiandien prasideda balsavimas rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) – paskutinės balsadėžės ES valstybėse bus...

Įdomiau nei anksčiau: Europa pradėjo rinktis atstovus į Europos Parlamentą Premium

Nors įprastai Europos Parlamento (EP) rinkimai sulaukdavo mažai visuomenės dėmesio, šiais metais visoje...

Austrijos „McDonald's“ restoranai padės pasus pametusiems JAV piliečiams 2

Nuo šiol amerikiečiai, kurie lankydamiesi Austrijoje praras pasus ar kuriems kils kitų problemų, dėl kurių...

Verslo aplinka
2019.05.22
FNTT: kovoje su pinigų plovimu Lietuva taiko naują praktiką 11

Kovodama su pinigų plovimu, Lietuva ėmė taikyti naują praktiką – ikiteisminiai tyrimai pradedami vien kilus...

Verslo aplinka
2019.05.22
Prokuratūra sustabdė Sausio 13-osios tyrimą

Prokuratūra trečiadienį patvirtino, kad prieš tris savaites sustabdė nuo pagrindinės bylos atskirtą...

Verslo aplinka
2019.05.22
Th. May atnaujintas „Brexit“ planas ir vėl sutiktas kritiškai

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, pristačiusi savo atnaujintą „Brexit“ planą, vėl susiduria su skeptiškomis...

Verslo aplinka
2019.05.22
Naujojo EP projekcijos rodo, kad Lietuvoje sėkmė lydės konservatorius 7

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei...

Verslo aplinka
2019.05.22
R. Vilpišauskas: kandidatai akcentuoja panašias ekonomines problemas, o detalesnių siūlymų nepateikia Premium

Abu kandidatai į prezidentus — tiek Ingrida Šimonytė, tiek Gitanas Nausėda identifikuoja beveik tokias pačias...

Verslo aplinka
2019.05.22
Registrų centrą perduos Ekonomikos ir inovacijų ministerijai 3

Šiuo metu Susisiekimo ministerijos žinioje esantis Registrų centras, baigus jo pertvarkas, bus perduotas...

Verslo aplinka
2019.05.22
NMA laikinai vadovauja J. Valikonis

Žemės ūkio ministrui atleidus Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą, įstaigai nuo...

Vadyba
2019.05.22
Ukrainoje vyks pirmalaikiai rinkimai

Volodymyras Zelenskis, naujasis Ukrainos prezidentas, po pokalbių su parlamentinėmis frakcijomis pasirašė...

Verslo aplinka
2019.05.22
Tęsiasi išankstinis balsavimas, prasideda balsavimas specialiuose paštuose

Tęsiasi balsavimas iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Verslo aplinka
2019.05.22
D. Trumpo mokesčiai ir prekybos karai smukdo užsienio investicijas Premium

Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas 2018 m. sumažėjo daugiau nei ketvirtadaliu, kai Donaldas...

Finansai
2019.05.22
Stato išskirtinę individualių namų gyvenvietę Vilniuje: naujakuriai čia jausis lyg kurorte Verslo tribūna 26

Vilniuje, pušyno apsuptyje kyla 24 privačių namų gyvenvietė – „Voverių giraitė“. Vos kelis šimtus metrų nuo...

Verslo aplinka
2019.05.22
Kai bankai užtrenkia duris 5

Lietuvoje veikiantys bankai mažina dosnumą nekilnojamojo turto (NT) plėtotojams, senka paskolų upelis ir...

Finansai
2019.05.22
Rusijos planas, kaip išsigelbėti nuo sankcijų, stringa Premium 7

Maskvos planas sumažinti sankcijų daromą žalą ekonomikai valstybės pinigais skatinant bendroves kol kas...

Verslo aplinka
2019.05.22
VRK po rinkimų įvertins I. Šimonytės skundą dėl G. Nausėdos finansavimo 5

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė, kad jau prasidėjus išankstiniam balsavimui prezidento rinkimų...

Verslo aplinka
2019.05.21
Th. May leis parlamentarams balsuoti dėl antrojo referendumo 3

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, suteiks šalies parlamentarams galimybę balsuoti dėl to, ar...

Verslo aplinka
2019.05.21
Kinija ruošiasi atsakui į JAV spaudimą „Huawei“ 2

Kinija gali imtis atsako į Donaldo Trumpo, JAV prezidento, žingsnį įtraukti į juodąjį sąrašą Kinijos...

Verslo aplinka
2019.05.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau