R. Masiulis sprendimą dėl A. Vaitkaus likimo žada kitą savaitę 

Publikuota: 2019-03-18
Arvydas Vaitkus. Algimanto Kalvaičio.
Arvydas Vaitkus. Algimanto Kalvaičio.

Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjusiam uosto vadovui Arvydui Vaitkui pareiškus, jog jis žada toliau vadovauti uostui ir kartu dirbti miesto taryboje, susisiekimo ministras Rokas Masiulis inicijuoja platesnį tyrimą dėl A. Vaitkaus ir jo pavaldinių galimo interesų konflikto. Tik gavęs institucijų bei uosto valdybos išvadas, ministras galbūt jau kitą savaitę spręs dėl p. Vaitkaus likimo poste. 

„Dėl galimo interesų konflikto šiandien jau kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), taip pat į Valdymo koordinavimo centrą prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kaip jie vertina šitą situaciją iš gerosios valdymo praktikos, ir taip pat kreipiausi į uosto valdybą, kad ji įvertintų galimus interesų konfliktus, ir paprašiau jų visų skubos tvarka. Skubos tvarka dažniausiai yra 5 darbo dienos, tikiuosi, kad greitai tuos atsakymus gausiu“, – BNS pirmadienį sakė p. Masiulis. 

Anot jo, uoste susiklostė situacija, kai p. Vaitkus lieka nušalintas nuo sprendimų, susijusių su uosto įmonėmis, kurių atstovai taip pat dalyvavo rinkimuose.

„Aišku, yra klausimas, kiek ilgai, efektyviai vadovas gali būti nušalintas nuo penktadalio uostos veiklos, tai viena. Antra, yra pavaldinių interesų konfliktas. Ar pavaldiniai, kurie yra tiesiogiai pavaldūs jam, ar jie gali turėti interesų konfliktą, kai spręs tų įmonių klausimą“, – sakė p. Masiulis.  

Komentuodamas valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimą, kad jis nemato pagrindo abejoti p. Vaitkaus galimybėmis toliau dirbti, nes esą nėra jokių duomenų apie kokius nors pažeidimus uoste, susisiekimo ministras sako, jog šiuo atveju nekalbama apie galimą korupciją. 

„Yra kalba dėl interesų konflikto, bet ne dėl korupcijos (...). Interesų konfliktas yra, kad uosto įmonės, kurias reikia prižiūrėti ir nuo kurių priežiūros ponas Vaitkus yra nušalintas, tai kaip efektyviai gali veikti ta priežiūra?“ – sakė p. Masiulis. 

Ponas Vaitkus pirmadienį pareiškė, kad jis yra jau trečias uosto direktorius, dirbantis ir miesto taryboje – iki jo tai darė Sigitas Dobilinskas ir Eugenijus Gentvilas. 

„Apie pažeidimus ir atleidimą kalba neina, kalba yra, kad reikia išspręsti galimą interesų konfliktą, ir yra eilės aktų, kurie labai skirtingi nuo to, kas buvo anksčiau su Gentvilu ir Dobilinsku, nes jie su uosto įmonėmis nedalyvavo rinkimuose“, – kalbėjo susisiekimo ministras. 

Ponas Masiulis teigė turintis savo nuomonę dėl A. Vaitkaus, tačiau nenorėdamas paveikti institucijų, kurių paprašyta pateikti išvadas, jis ketina palaukti jų išaiškinimo.

Paklaustas, ar p. Vaitkus neteko jo pasitikėjimo ir kodėl tokiu atveju jis nėra atleidžiamas, p. Masiulis tikino, jog uosto vadovas nėra kaltinamas „vagystėmis“. 

„Šiuo atveju turime interesų konfliktą (...) Jeigu vagystės, kiti dalykai, šiuo atveju vagysčių nėra. (...) šiuo atveju, manau, ilgai netruks visas šitas klausimas, o siekiant išvengti visų teisinių kolizijų, reikia iš tų teisinių institucijų, kurios prižiūri tuos konfliktus, gauti nuomones“, – sakė p. Masiulis. 

„Mano darbas yra prižiūrėti susisiekimo sektorių ir kad uosto veikla nekeltų nė mažiausios abejonės dėl galimų interesų konflikto“, – reziumavo susisiekimo ministras.

Užklausė VTEK

VTEK atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė BNS patvirtino, kad komisija pirmadienį sulaukė p. Masiulio klausimų dėl p. Vaitkaus ir jo pavaldinių galimo interesų konflikto priimant sprendimus dėl uosto įmonių, kurių atstovai taip pat dalyvavo savivaldos rinkimuose. Dėl to bus sprendžiama VTEK posėdyje šį trečiadienį. 

Anto jos, vasarį pradėtas tyrimas, ar p. Vaitkus tinkamai deklaravo privačius interesus, kol kas nėra baigtas, įstatymas tam numato trijų mėnesių terminą.  

VTEK tyrimą dėl p. Vaitkaus elgesio pradėjo vasario 20 dieną. Į komisiją kreipėsi Seimo narė konservatorė Gintarė Skaistė.

Valdybos pirmininkas N. Udrėnas: situacija kelia klausimų

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu dirbti miesto taryboje kelia klausimų dėl galimo interesų konfliktų, teigia uosto valdybos pirmininkas Nerijus Udrėnas. Tuo metu kitas nepriklausomas jos narys Vaidotas Rūkas tvirtina, kad p. Vaitkus turėtų rinktis darbą arba uoste, arba miesto taryboje.

Pono Udrėno teigimu, uosto valdyba, į kurią dėl p. Vaitkaus ir galimo jo pavaldinių interesų konflikto kreipėsi susisiekimo ministras Rokas Masiulis, šį klausimą turėtų nagrinėti šią savaitę arba kitos savaitės pradžioje. 

„Valdyba savo sprendimą priims, įvertinusi ministro rašte keliamus klausimus, kitų institucijų turimą informaciją ir sprendimus, taip pat paties uosto vadovo situacijos vertinimą ir nuomonę, kaip jis galėtų valdyti šį galimą interesų konfliktą (...). Dabartinė situacija kelia klausimų ir natūralų visuomenės susidomėjimą šiuo klausimu“, – BNS teigė p. Udrėnas.

Tuo metu p. Rūko nuomone, p. Vaitkus, siekdamas išvengti galimo interesų konflikto, vienų pareigų turėtų atsisakyti.

„Kaip nepriklausomas valdybos narys aš įžvelgčiau interesų konfliktą, pagal gerąsias valdysenos praktikas tokia situacija geriau nesusidarytų. (...) Vienos iš užimamų pozicijų turėtų būti atsisakyta“, – BNS tvirtino p. Rūkas.

Anot jo, kylantys klausimai tiesiogiai nėra susiję su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atliekamu tyrimu, ar p. Vaitkus turėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenis, kurie paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo uosto vadovas kandidatavo į merus ir miesto tarybą, ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų Klaipėdos uoste turinčiomis įmonėmis.

„Aš labiau orientuočiausi į būsimą situaciją, kad ateityje nekiltų interesų konfliktų, kurie potencialiai galėtų susidaryti dėl darbo miesto taryboje kartu su uosto krovos kompanijų atstovais. (...) Dėl konkrečios situacijos aš pasikliaučiau būsimu VTEK atsakymu“, – BNS teigė p. Rūkas.

S. Skvernelis: jei įstatymai nedraudžia, gali toliau vadovauti Klaipėdos uostui

„Jeigu įstatymai nedraudžia būti tarybos nariu ir dirbti valstybės įmonėje, tai gali“, – žurnalistams pirmadienį apie p. Vaitkaus galimybes kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

„Valstiečių“ rinkimų kampaniją maksimaliomis beveik 8.800 Eur sumomis parėmė su uostu susiję verslininkai – Igorio Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomo Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą.

„Norėčiau, kad būtumėt labai tikslūs – Arvydas Vaitkus nepriėmė paramos nė iš vieno fizinio asmens“, – sakė premjeras.

Pasak p. Skvernelio, klausimus apie tai, kokią paramą Valstiečių žaliųjų sąjunga priėmė, reikėtų adresuoti „valstiečių“ pirmininkui Ramūnui Karbauskiui.

R. Karbauskis: nematau pagrindo abejoti galimybėmis toliau dirbti

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Karbauskis teigia nematąs pagrindo abejoti Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjusio Arvydo Vaitkaus galimybėmis toliau dirbti uosto vadovu.

Pasak p. Karbauskio, iki šiol nėra jokių duomenų, kad uoste padaryta kokių nors pažeidimų.

„Šioje situacijoje aš nematau jokio pagrindo kažkaip abejoti uosto direktoriaus Vaitkaus galimybe dirbti uoste“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė p. Karbauskis. 

„Jeigu atsiras kokių nors duomenų apie galimus pažeidimus, tai aš labai norėčiau juos išgirsti“, – teigė „valstiečių“ lyderis. 

Ponas Karbauskis priminė susisiekimo ministro Roko Masiulio anksčiau išsakyta pozicija dėl A. Vaitkaus. 

„Galiu pakomentuoti ministro žodžiais, kad per tą laikotarpį, kai buvo pradėta abejoti kažkokiais ryšiais, buvo nepateikta jokių duomenų apie tai, kad yra kokie nors pažeidimai. Buvo tiktai šnekėjimas, kad yra galimas ryšys, interesų ryšys ir taip toliau. Daugiau nieko nebuvo padaryta“, – sakė Rp Karbauskis. 

Ponas Masiulis vasarį teigė, kad iki savivaldos rinkimų „jokių simptomų nei iš specialiųjų tarnybų, nei iš uosto bendruomenės, nei iš miesto politikų, ne iš kitų politikų, jokių indikacijų dėl galimos korupcijos ar galimai neskaidrių santykių nebuvo“.

„Iki šiol nei iš Viešųjų pirkimų tarnybos, nei iš kitur indikacijų nebuvo, kaip tik Klaipėdos uosto ekonominiai, finansiniai, veiklos rezultatai yra įspūdingi, įmonė puikiai tvarkėsi ir mes buvome patenkinti darbu, kurį atlieka“, – Seime tuomet sakė p. Masiulis.

Mero rinkimus Vytautui Grubliauskui sekmadienį pralaimėjęs, tačiau į Klaipėdos miesto tarybą išrinktas p. Vaitkus teigia planuojantis dirbti ir taryboje, ir toliau vadovauti Klaipėdos uostui.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pirmadienį priminė, jog susisiekimo ministras Masiulis žadėjo po rinkimų imtis sprendimų dėl p. Vaitkaus ir išreiškė viltį, kad ministras „bus ryžtingas ir patrauks A. Vaitkų iš uosto vadovo pareigų“.

LRT sausį skelbė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkiminei kampanijai 44.000 Eur paaukojo tarpusavyje verslo santykiais susiję asmenys, pavyzdžiui, tarp jų – baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas Udovickis ir jo sutuoktinė.

Ponas Vaitkus Klaipėdos uostui vadovauja nuo 2013 metų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Bundesbankas: Vokietija rugsėjį galėjo įžengti į recesiją Premium

Vokietijos centrinis bankas perspėjo, kad šalies ekonomika galėjo susitraukti antrą ketvirtį iš eilės, o tai...

R. Karbauskis siūlo NT apmokestinimo lengvatą daugiavaikėms šeimoms 1

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės siūlymą nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo turto (NT)...

V. Šapoka: nepriėmus mokestinių pataisų teks apkarpyti išlaidas 

Vyriausybė siūlys apkarpyti kai kurias kitų metų išlaidas, jeigu Seimas nepritars naujiems mokesčiams ar jų...

Lietuva ir Japonija pasirašė memorandumus energetikos ir IT srityse 

Lietuva ir Japonija dvišaliame verslo forume Tokijuje pasirašė du bendradarbiavimo memorandumus energetikos...

Seimas priėmė svarstyti stambiųjų prekybininkų apmokestinimo įstatymą 2

Seimas priėmė svarstyti valdančiųjų „valstiečių“ siūlymą nuo 2020 m. įvesti naują prekybos mokestį, kurį...

Prekyba
09:25
D. Grybauskaitė: Seime vyrauja chaosas 1

„Lietuvoje dominuoja karingas neraštingumas, jeigu ant jūsų lips, turite garsiai kalbėti — neleiskite griauti...

Kokių veiksmų gali imtis darbdavys, kad užtikrintų lygias galimybes darbuotojams? Verslo tribūna

Spalio 9 d. startavusi „Lygių galimybių sparnai“ kampanija skatina darbdavius aktyviai integruoti lygias...

NSGK toliau svarstys, kaip veikia grėsmių galinčių kelti įmonių patikros sistema

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) toliau aiškinsis situaciją, kaip Lietuvoje veikia...

Biudžetas – politinio turgaus įkaitas 2

Seime įvyko tai, kas ir buvo prognozuota, – buldozeriu stumiamas paskubomis sukurptas šalies biudžeto...

Smulki įmonė per metus biurokratams privalo dirbti visą mėnesį Premium

Per metus smulkioms Lie­tu­vos įmonėms laikas, skir­tas administraciniams for­ma­lumams – deklaracijų,...

Gazelė
05:45
Nacionalinis susitarimas – sau, valdžios planai dėl mokesčių – sau Premium

Verslo asociacijos tvirtina, kad valdžia, su biudžeto projektu pasiūliusi pluoštą mokestinių pakeitimų,...

JK parlamentas atmetė dar vieną B. Johnsono „Brexit“ planą

Jungtinės Karalystės parlamentas atmetė Boriso Johnsono planą per tris dienas pritarti su ES suderėtam...

Verslo aplinka
2019.10.22
Seime daugėja siūlymų dėl žemdirbių dyzelino akcizo didinimo

Seime daugėja siūlymų dėl dyzelino žemdirbiams akcizo didinimo, kuris dabar siekia 56 eurus už 1.000 litrų.

Verslo aplinka
2019.10.22
L. Linkevičius: Lietuva neprieštarautų trumpam techniniam „Brexit“ pratęsimui

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva būtų pasirengusi pritarti trumpam „Brexit"...

Verslo aplinka
2019.10.22
R. T. Erdoganas lankosi pas V. Putiną

Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, antradienį susitinka su Vladimiru Putinu, Rusijos...

Verslo aplinka
2019.10.22
NT mokesčio išplėtimo pataisos grąžintos Vyriausybei   1

Seimas antradienį keliais balsais nepriėmė svarstyti siūlymo nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo...

Statyba ir NT
2019.10.22
R. Karbauskis pasiskaičiuos, ar tebeturi valdančiąją daugumą 

Po to, kai Seime pritrūko balsų atleisti iš pareigų parlamento vadovą Viktorą Pranckietį, nepasitikėjimą juo...

Verslo aplinka
2019.10.22
Per „darbostogas“ Klaipėdoje specialistai padarė daugiau nei savo biure

Klaipėdiškių iniciatyva prikviesti potencialių darbuotojų – tegul ir laikinai – pasiteisino. Dirbti atostogų...

Gazelė
2019.10.22
Seimo vadovas išsilaikė, bet įtariama, kad netrukus bus jį bandoma versti vėl 

Antradienį popiet Seimas dar sykį balsavo dėl Viktoro Pranckiečio atleidimo iš parlamento vadovo pareigų.

Verslo aplinka
2019.10.22
Oficialiai inauguruotas Japonijos imperatorius Naruhito

Antradienį oficialiai naujuoju Japonijos imperatoriumi iškilmingoje ceremonijoje tapo Naruhito.

Verslo aplinka
2019.10.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau