Imtasi svarstyti turto civilinio konfiskavimo įvedimą

Nepaisant teisininkų pareikštų gausių pastabų, Seimas antradienį nedidele balsų dauguma sutiko svarstyti Vyriausybės teikiamą įstatymo projektą dėl turto civilinio konfiskavimo instituto įvedimo.
Už tai, kad Eimučio Misiūno, vidaus reikalų ministro, pristatytas projektas būtų pradėtas svarstyti Seime po aštrių ginčų balsavo 46 parlamentarai, prieš buvo 4, susilaikė 29.
Pasak ministro, šis įstatymas padės kovoti su korupcija bei paveiks kriminalinio pasaulio atstovus.
Projekte numatyta galimybė konfiskuoti asmens civilinį turtą, jeigu jis kaltinamas ar nuteistas už sunkius ir kai kuriuos apysunkius nusikaltimus, priklauso nusikalstamoms grupuotėms. Taip pat konfiskuoti turtą būtų galima, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100.000 Eur. Tai galioja ir turtui, kuris buvo perleistas kitam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris žinojo arba turėjo žinoti, kad šio turto vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų.
Tiesa, numatyta, kad prieš pradedant konfiskavimo procesą, būtų atliktas turto tyrimas sprendimą dėl jo priimtų prokuroras, o tyrimą atliktų Vyriausybės įgaliotos institucijos.
Bet sprendimus dėl įpareigojimo deklaruoti ir pagrįsti turtą bei pajamas skyrimo asmeniui, dėl turto civilinio konfiskavimo, o prireikus ir dėl turto arešto taikymo priimtų teismas, į kurį turėtų kreiptis prokuroras.
Jau svarstymo ministerijose ir Vyriausybėje metu Turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektas susilaukė daugybės ginčų ir pastabų. Dabar šios diskusijos persikėlė į Seimą.
Parlamento teisininkai, kaip atkreipė dėmesį liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, pateikė net 22 pastabas Vyriausybės pateiktam projektui, kai kurios iš jų dėl abejonių, ar siūlomos nuostatos atitinka Konstitucijos nuostatas dėl žmogaus teisių ir privačios nuosavybės neliečiamybės principų.
Konservatorė Ingridą Šimonytė kalbėjo: Neginčijant pačios minties ir idėjos, vis dėlto, reikėtų grąžinti Vyriausybei tobulinti tokius įstatymų projektus, kuriems teisininkai pateikė tiek daug ir tokių svarių priežasčių. Negalime dirbti tik kaip konvejeris ar sprinteris tų įstatymų, kuriuos diktuoja Vyriausybė, ypač kai jie susilaukia tokių rimtų teisinių pastabų. Vyriausybė turėtų teikti kokybišką produktą, o ne pusfabrikatį.
Bet valstietis-žaliasis Vytautas Bakas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, tikino, kad rengiant projektą dėl turto civilinio konfiskavimo buvo atsižvelgta į geriausią Europos šalių ir paties Europos žmogaus teisių teismo praktiką, o į teisininkų pateiktas pastabas bus galima atsižvelgti koreguojant projektą tam ir yra Seime svarstymo stadija.
Po to, kai 13-os balsų dauguma nuspręsta pritarti p. Misiūno teikimui, sutarta įstatymą dėl turto civilinio konfiskavimo svarstyti net keliuose parlamentiniuose komitetuose, o prie svarstymo Seimo plenariniame posėdyje grįžti birželio viduryje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti