„Conresta“ augino ir apyvartą, ir pasitikėjimą

Reklama publikuota: 2019-03-04
svg svg

Generalinės rangos ir statybos kompanija „Conresta“ praėjusiais metais didžiausių Lietuvos statybų bendrovių sąraše užkopė į 4 vietą. Šįmet veiklos dešimtmetį žymėsianti įmonė neretai jau vadinama naujos kartos statybų bendrove, į statybų rinką atnešančia inovacijas ir pažangius pokyčius.

„Conresta” – viena iš sparčiausiai augusių įmonių Lietuvos statybų sektoriuje: per pastaruosius keletą metų jos pajamos padvigubėjo. 2017 m. bendrovės apyvarta lyginant su 2016 m. augo net 66 proc. – iki 47,2 mln. eurų,  o 2018 m. „Conresta“ turėjo 60 mln. eurų pajamų. Šiuo metu užsakymų portfelyje bendrovė turi sukaupusi statybos darbų už 87 mln. Eur, o projektų suplanuota jau ir 2020 metams. 

2019 m. kompanija planuoja 20 proc. didinti savo pajamas – anot „Conrestos“ generalinio direktoriaus Luko Laukaičio, tokia augimo apimtis užtikrina kokybiškus procesus bei tvarų augimą. Novatorišku statybų proceso valdymu išsiskiriančios bendrovės, kuri viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo dirbti pagal aukščiausius tarptautinius statybų standartus, vadovas tikina, kad „Conrestos“ vizitine kortele jau tapęs novatoriškumas ir toliau liks jos veiklos ašimi.

Nuo pat veiklos pradžios auganti „Conresta“ jau spėjo užsitarnauti statybų novatorės vardą. Kaip apibūdintumėt šiandieninį kompanijos etapą?

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Dešimt metų trunkantis kompanijos augimas patvirtina, kad rinkai reikalingas šiuolaikiškas statybų valdymas. Mes nuo pat įsikūrimo aktyviai taikėme naujus statybų valdymo bei optimizavimo metodus, propagavome šiuolaikišką bendrovės vadybą ir šiandien esame tarp lyderių. Bet tai nereiškia, kad užmiegame ant laurų – efektyvumo, inovatyvumo paieškos yra neatskiriama kompanijos dalis.

Dar 2015 m.  pradėjome taikyti inovatyvią statinio informacinio modeliavimo – BIM – technologiją, kai apie ją Lietuvoje buvo dar tik diskutuojama, ir neapsirikome: šiandien kone kas antrame komerciniame projekte susiduriame su BIM ir esame visiškai pasiruošę dirbti skaitmeninėje aplinkoje. BIM programa aktuali visu pastato gyvavimo periodu, pradžioje ji suteikia galimybę sukurti vientisą statinio modelį, kurio dėka visus jame esančius duomenis ir brėžinius visi proceso dalyviai supranta vienodai, todėl išvengiama klaidų, projekto pakeitimų prasidėjus statyboms, mažėja vėlavimo tikimybė, traukiasi statybų išlaidos, medžiagų sąnaudos, didėja kokybė.

Be to, ši technologija ypač padeda, kai reikia efektyviai suvaldyti nekokybiškus projektus, pagal kuriuos neretai tenka dirbti.  Šiuolaikinės pažangios technologijos ir vadybos metodai padeda optimizuoti kaštus, dėl to galime pasiūlyti optimalią kainą ir kokybę. Kita vertus, jaučiame, kad vis daugiau užsakovų pradeda vertinti ne tik kainą, bet ir rangovo patikimumą, patirtį ir taikomą metodologiją visų statybų metu.

Generalinės rangos rinka sudėtinga, ypač kalbant apie didelės vertės projektus – konkurencija arši, didėjančių sąnaudų klausimas vis opesnis. Kas padeda ne tik išsilaikyti, bet ir tapti lyderiais? 

Lemiamu veiksniu tampa kompanijos veiklos efektyvinimas, ypač preciziškas procesų valdymas statybų aikštelėje – jau dabar pakankamai kruopščiai planuojame jos darbą, norime tą daryti dar detaliau. Ypatingą dėmesį skirsime statybų valdymui, kad ir toliau pavyktų preciziškai laikytis biudžeto bei terminų. Tiksliai planuoti, efektyviau statyti, labiau optimizuoti kaštus ir didinti darbo našumą mums padeda diegiamos naujovės.

Pavyzdžiui 2016 metais vienas iš strateginių įmonės tikslų buvo didinti darbininkų našumą bei specializuotis į monolito, gelžbetonio ir metalo konstruktyvo darbus, atsisakant kitų darbų. Tai padidino išgrynintų konstruktyvo specializacijų našumą, gerokai padidėjo bendras darbuotojų našumas. Per tą patį laiką dabar darbuotojai  ir padaro, ir uždirba daugiau. Taigi šiandien  sėkmingai galime konkuruoti rinkoje.

nuotrauka::1 right  

„Conresta“ neretai vadinama Lietuvoje pokyčius skatinančia kompanija statybų sektoriuje. Kokių iššūkių čia matote?

Aukšta darbų kokybė jau nediskutuotinas dalykas, tačiau statybos sektoriuje yra daug tobulintinų dalykų visuose lygmenyse – tiek technologiniame, tiek vadybiniame. Imkime kad ir statybų aikštelę: kaip atrodo joje dirbantys žmonės, kaip bendrauja, kokia tvarka objekte? Kaip bendradarbiaujama su užsakovu, subrangovais, tiekėjais? Ar įsiklausoma į darbuotojų poreikius? Norime būti novatorius, keičiantis požiūrį į Lietuvos statybų rinką iš esmės ir to atkakliai siekiame.

Skaidrumas, kokybės vadyba, sklandi procesų eiga, lankstumas bendradarbiaujant, darbų sauga –visose šiose srityse sau keliame aukštus tikslus ir savo pavyzdžiu skatiname pokyčius visame sektoriuje. Statybas organizuojame remdamiesi pasaulinėmis tendencijomis, diegiame inovacijas, pasitelkiame pažangias sertifikavimo sistemas ir tarptautinius standartus.

Nuo 2011 m. vadovaujamės tarptautine kokybės vadybos sistema ISO, aplinkosaugos ir darbuotojų saugos bei sveikatos politiką formuojame remdamiesi tarptautinių vadybos sistemų principais. Kompanijos pastangos neliko nepastebėtos ir tarptautinėje bendruomenėje: 2016 m. „Conresta“ pateko tarp 1000 pažangiausių Europos kompanijų (angl. 1000 Companies to Inspire Europe 2016), kurių sąrašą sudarė Londono vertybinių popierių birža (LSEG), o įtakingas JAV verslo žurnalas „Inc“ paskelbė „Conrestą“ trečia sparčiausiai besivystančia statybos įmone Europoje.  2015 m. „Conrestos“ statytas verslo centras „Uniq“ tapo pirmuoju pastatu Baltijos šalyse įvertintu tarptautiniu aplinkosaugos standartu  „LEED platinum.“

Inovacijas ne tik taikote, bet ir patys kuriate – kalbu apie „Conrestos“ technologinį sprendimą „OPTIPLAN“, rinkoje neturintį analogų.

„OPTIPLAN“ – išmani kaštų valdymo programa, leidžianti operatyviai   ir moderniai apskaičiuoti objekto sąmatą. Tai suteikia užsakovams naujas galimybes bei leidžia geriau prognozuoti projekto biudžetą.  Anksčiau preliminarų pasiūlymą užsakovui ruošdavome kone savaitę, o dabar pakanka vos kelių minučių, galime tiesiog susitikimo metu kalbėtis apie realią būsimą projekto įgyvendinimo kainą. Be to, šis įrankis leidžia pamatyti, kurios projekto dalys ir kaip veikia kainą, modeliuoti įvairius sprendimus, taip optimaliai suplanuojant statybos išlaidas.

Su „OptiPlan“ galime užsakovams sąmatas teikti ne tik kur kas patogiau, greičiau, bet ir skaidriau. Tokį glaudų, sąžiningą bendravimą su užsakovais palaikome ir viso statybų proceso metu. Greitis, lankstumas visada buvo „Conrestos“ stiprybė. Nors įmonė jau smarkiai išaugo, tačiau išsaugojome greitą reakciją į kintančius poreikius objekte, o tai užsakovams irgi svarbu.

„Conresta“ aktyvi ir užsienio rinkose. Ar išlaikysite šią kryptį?

Galvojame, kad sėkminga įmonė privalo gebėti dirbti bet kuriame pasaulio taške. Tad atitinkamai planuojame savo strategiją diferencijuodami rinkas. Projektai užsienyje – gera inovacijų ir pažangių technologijų perėmimo mokykla. Nemažai dirbame Švedijoje, jų gerąją praktiką diegiame ir čia, Lietuvoje. Įsitikinome, kad gebame efektyviai dirbti ir per itin didelį atstumą, pvz. Šv. Bartolomėjaus saloje Karibuose pernai rekonstravome uragano sugriautą  penkių žvaigždučių viešbutį, objektas nuo Lietuvos nutolęs net 8137 km., klimato skirtumas milžiniškas, didžioji dalis medžiagų buvo plukdomos iš Lietuvos, tad reikėjo itin preciziško planavimo -  džiaugiamės, kad viskas puikiai pavyko.

Žinoma, užsienyje nėra paprasta, kiekviena šalis ir net regionas turi savo specifiką. Tačiau negalime užverti sau kelių vien todėl, kad jie nepažįstami – juolab, kad jau turėdami darbo užsienio šalyse patirties, žinome, į ką būtina atkreipti dėmesį prieš imantis projekto.

[infogram id="063dc834-659d-4df9-95a0-438bb2fd75a2" prefix="tSs" format="interactive" title="TR:Conresta"]

„Conresta“ –  Vokietijos pramonės milžinės „Continental“ gamyklos Lietuvoje pirmojo etapo pagrindinis rangovas. Kokia jūsų patirtis su šiuo projektu Pakaunėje, laikomu viena didžiausių užsienio investicijų Lietuvoje?

Iššūkių netrūko nuo pradžių – projekto terminas buvo neįtikėtinai trumpas, taip pat riziką didino teritorijoje vyravę aukšti gruntiniai vandenys, o ir darbų apimtys buvo labai didelės. Objektas buvo statomas laikantis aukščiausių „FM Global“ patikimumo ir kokybės standartų, jis turėjo atitikti ir tarptautinio aplinkosaugos „LEED Gold“ standarto reikalavimus, tad dirbti teko itin apgalvotai. Šiandien pastatas jau tvirtai stovi ant žemės, terminai įgyvendinti nepriekaištingai. O svarbiausia, kad rezultatu patenkinti užsakovai – atitikti vokiečių standartus tikrai nelengva. Labai didžiuojamės savo komandos darbu. Ir, žinoma, džiaugiamės pateisinę užsakovo pasitikėjimą.

Kokie „Conrestos“ tikslai šiems metams?

Planuojame augti – 2019 m. prognozuojame 70 mln. apyvartą. Jau turime pasirašę sutarčių už 53 mln. Eur., tad manome, kad pasiekti šį rezultatą visiškai realu. Neabejoju, kad įgyvendinti tikslus padės optimizuoti darbo procesai, skaidrumo praktika, novatoriškas požiūris, modernios technologijos ir nuolatinis profesionalumo, kokybės bei darbo našumo gerinimas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Kad praėjusių metų košmaras virstų šių metų atgimimu

Sulig pirmąja Naujųjų metų diena tai šen, tai ten, o tiksliau, kone visur, viešumoje girdisi gilūs atodūsiai:...

Nuomonės
05:50
Negailestingi metai rinkose: finansinis turtas pleškėjo dešimtmečius nematytais mastais Premium 1

Pasaulio akcijos, netekusios penktadalio kapitalizacijos, užbaigė prasčiausius metus nuo pat 2008 m. Tačiau...

Rinkos
05:45
Šią savaitę: naujas Kongresas, kovidas Kinijoje, popiežiaus emerito laidotuvės Premium

JAV Atstovų rūmų kontrolę perima respublikonai, Kinijai toliau atsisakant „nulinio kovido“ politikos pasaulis...

Supaprastinus reikalavimus, atrado verslo nišą Premium

Pastaraisiais metais smulkių maisto produktų ir patiekalų nedideliais kiekiais gamintojų kasmet daugėjo...

Gazelė
05:45
Ugandoje per spūstį Naujųjų išvakarėse žuvo 9 žmonės

Ugandos sostinėje Kampaloje per spūstį viename parduotuvių centre, kilusią pasitinkant Naujuosius metus, žuvo...

Verslo aplinka
2023.01.01
Pernai Lamanšo sąsiaurį į JK kirto 45.000 migrantų

2022 m. Lamanšo sąsiaurį į Jungtinę Karalystę (JK) iš Europos žemyninės dalies kirto daugiau nei 45.000...

Verslo aplinka
2023.01.01
10 populiariausių metų VŽ podkastų: kalba verslininkai, ekonomistai, istorikas, filosofas, CEO

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio 2022 m. sulaukusių podkastų TOP 10.

Rinkodara
2023.01.01
Gyventojų teisę teikti peticijas reguliuos konstitucinis įstatymas

Lietuvos gyventojų teisę teikti peticijas reguliuos nebe paprastas, o konstitucinis įstatymas,...

Verslo aplinka
2023.01.01
Pasienyje su Baltarusija apgręžta 11 migrantų

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžė 11 neteisėtai į šalį bandžiusių patekti...

Verslo aplinka
2023.01.01
Europos didmiesčio meras – 54 metų baltaodis vyras 6

Europos didmiesčio meras yra 54 metų baltaodis vyras, priklausantis centro kairės partijai, rodo Londono...

Laisvalaikis
2023.01.01
Kroatija įžengė į euro zoną ir Šengeno erdvę

Kroatija sekmadienį įžengė į euro zoną ir Šengeno erdvę – tai du labai svarbūs žingsniai šaliai, beveik prieš...

Verslo aplinka
2023.01.01
Kim Jong Unas ragina „eksponentiškai didinti“ Šiaurės Korėjos branduolinį arsenalą

Kim Jong Unas paragino „eksponentiškai didinti“ Šiaurės Korėjos branduolinį arsenalą, įskaitant masinės...

Verslo aplinka
2023.01.01
Pasaulis pasitiko 2023-iuosius

Aštuoni milijardai pasaulio žmonių šeštadienį palydėjo neramius senuosius metus, kuriuos žymėjo karas...

Laisvalaikis
2023.01.01
Kokių įvykių laukiame 2023 m.? Premium

Karas Ukrainoje, NATO viršūnių susitikimas Vilniuje, savivaldos rinkimai ir prezidento rinkimų kampanijos...

Verslo aplinka
2023.01.01
M. Sandu tikisi, kad Moldova taps ES nare iki 2030 m.

Moldovos prezidentė Maia Sandu, 2020 m. išrinkta už proeuropietišką ir antikorupcinę politiką, ketvirtadienį...

Verslo aplinka
2022.12.31
V. Simanavičius. Karas užmigdė piratinių filmų prievaizdus 18

Viešai bandoma teigti, kad Lietuvoje intelektinės nuosavybės apsaugos rodikliai gerėja, bet realūs skaičiai...

Nuomonės
2022.12.31
R. Švedas: energetikos strategija ambicinga, bet planas ne Premium

Beprecedentė kaktomuša tarp verslo ir valstybės dėl energetikos paliks randą 2022-ųjų retrospektyvoje. Buvo...

Pramonė
2022.12.31
Populiariausi 2022 m. „Verslo žinių“ straipsniai

Pateikiame 2022 m. daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusias publikacijas.

Žiniasklaida
2022.12.31
Rusija traukiasi iš visų Europos konvencijų 6

Rusijos valdžios institucijos pradėjo Europos Tarybos (ET) tarptautinių sutarčių denonsavimo procedūrą.

Verslo aplinka
2022.12.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku