Katės ir šunys milijonieriai: tikros bei išgalvotos istorijos

Publikuota: 2019-03-03
Karlas Lagerfeldas prie katės Choupette portreto., Jens Kalaene (AFP/„Scanpix“) nuotr.
Karlas Lagerfeldas prie katės Choupette portreto., Jens Kalaene (AFP/„Scanpix“) nuotr.

Gyvūnų – paveldėtojų tema vėl sušmėžavo pasaulio žiniasklaidoje, o tam pretekstą suteikė spekuliacijos, esą po mados karaliaus Karlo Lagerfeldo mirties 200 mln. USD vertės jo turtas gali atitekti mylimai Birmos veislės katei Choupette.

Ar šeimininko milijonai tikrai pateks į Choupette letenėles, galima tik spėlioti. Tačiau gyvūnams skirti fondai bent jau Jungtinėse Valstijose yra kuo rimčiausias verslas, o advokatai tvirtina, kad tokių fondų šiuo metu kuriama kaip niekada daug, rašo portalas famcap.com.

Daugelyje šalių gyvūnų mylėtojai paskiria patikėtinius, kurie po šeimininko mirties turi pasirūpinti augintinių poreikiais ir atsako už gyvūnui atitekusius turtus. JAV yra kiek kitaip – 42-se valstijose naminių gyvūnėlių fondai turi juridinę galią, o labiausiai jie paplitę Kalifornijoje, sako Michaelis Brophy, advokatas iš Los Andželo.

„Šiaip ar taip, esame įžymybių šalis“, – p. Brophy cituoja portalas.

Be to, Kalifornijoje neseniai priimtas naujas įstatymas, kuris bylose dėl paveldėjimo ir globos numato daugiau argumentų augintinių – paveldėtojų naudai. Įstatymas sako, kad gyvūnai yra „unikalios prigimties“ ir turi aukštesnį statusą nei nuosavybė. Pasak portalo, ta kryptimi juda ir kai kurių kitų JAV valstijų įstatymdavystė.

Ne per daug – apskųs

Advokatas pataria, kad žmonės, galvojantys apie fondo naminiam augintiniui kūrimą, neturėtų būti itin dosnūs.

„Jei gyvūnui paliekama didelė lyginant su visu turtu suma, tikėtini teisminiai ginčai“, – paaiškina p. Brophy.

Viena tokių istorijų – apie Maltos bolonę, vardu Trouble. Leona Mindy Helmsley, viešburių ir biuro pastatų Manhetene paveldėtoja, mirė 2007 m. eidama 88-uosius. Tuo metu jos turtas buvo vertinamas 8 mlrd. USD. Ponia Helmsley testamente nurodė beveik visas šias lėšas skirti Trouble bei kitų šunų gerovei.

Tačiau testamentas išsyk buvo užginčytas – beveik visi p. Helmsley pinigai buvo fonde, o jo valdytojai teigė neprivalantys visų jų išleisti šunims. Teismas sprendė, kad testamento surašymo metu p. Helmsley nebuvo adekvati, todėl bolonei ir kitiems keturkojams jos paskirta suma yra per didelė.

2008 m. teismas priėmė verdiktą, kalytei Trouble dešimčiai metų paskirdamas vos 2 mln. USD. Ši suma buvo išdalinta taip: 100.000 USD per metus numatyta jos saugumui užtikrinti (kalytę kelis kartus buvo grasinta užmušti), 8.000 USD per metus – jos priežiūrai ir grožio procedūroms, 1.200 USD – maistui. 60.000 USD buvo skirta Trouble globėjui.

Trys paveldėtojos

Istorijų apie naminius gyvūnus, paveldėjusius milijonais vertinamus turtus, žiniasklaidoje ir interneto platybėse netrūksta. Kai kurios jų yra kūrėjų vaizduotės padarinys, tačiau kelios jų išties turi realų pagrindą.

Trys kalaitės – čihuahua veislės Conchita, Maltos bolonė April Maria ir Jorkšyro terjerė Lucia – tapo 8,3 mln. USD turto paveldėtojomis. Tokią sumą joms skyrė 2010 m. mirusi šeimininkė Gailė Posner, Vikoro Posnerio, vieno geriausiai Jungtinėse Valstijose apmokamo vadybininko dukra. Savo sūnui Bretui ji paliko vos 1 mln. USD, o jo pastangos teisme peržiūrėti motinos testamentą nebuvo sėkmingos.

Netiesioginė informacija rodo, kad kalaitės paveldėtais turtais naudojosi neilgai, greičiausiai dėl to, kad gana greitai baigė savo gyvenimo kelią. 2012 m. buvusi p. Posner vila parduota už 8,4 mln. USD, nors testamente buvo nurodyta, kad kalaitės šiame name galės gyventi iki mirties. 2014 m. p. Posner fondas, kuris turėjo užtikrinti solidų gyvenimą Conchitai ir jos bičiulėms, paaukojo 1,35 mln. USD Majamio zoologijos sodui – naujam koalų voljerui įrengti. Nemažai lėšų buvo paaukota ir ligoninei, kurioje gydėsi p. Posner.

Išlaužtos iš piršto

Didžioji dalis istorijų apie naminių gyvūnų paveldėtus milijonus vis tik yra visiškai ar iš dalies išgalvotos.

2000 m. vasarą „Miami Herald“ pranešė, kad prašmatnią popdaininkės Madonos vilą su aštuonias miegamaisiais už 7,5 mln. USD nupirko asmenys, veikiantys vokiečių aviganio Guntherio IV vardu. Jis milijonus esą paveldėjo iš tėvo – aviganio Guntherio III, o šiam juos paliko 1991 m. mirusi vokiečių grafienė Karlotta Libenstein.

Šunų kapitalas buvo vertinamas apie 65 mln. USD, skelbta, kad jiems priklauso kelios vilos Italijoje ir Bahamuose. Guntheris IV esą taikėsi ir į Sylvesterio Stallonės vilą Majamyje, tačiau 18 mln. USD kaina jam pasirodžiusi pernelyg didelė. Vėliau pasklido žinia, kad turtingasis keturkojis dalyvavo triufelių aukcione Italijoje, kur už vertingą grybą sumokėjo 1.500 Eur.

Laikui bėgant paaiškėjo, kad nei Karlottos Libenstein, nei grafų Libensteinų giminės niekada nebuvo, o jokių milijonų jokie šunys nepaveldėjo – tai buvo bendrovės „Gunther Corporation“ reklaminis triukas. Po kelerių metų tai patvirtino ir šios bendrovės advokatas.

Su tikrove mažai ką bendro turi ir istorija apie Tommasą, juodą katiną. Skelbta, kad jam solidų palikimą užrašė 2011 m. mirusi italė Maria Assunta, bevaikė stambaus nekilnojamojo turto valdytojo našlė. Gatvėje rastam ir priglaustam katinui ji paliko visą turtą, kurio vertė siekė 10 mln. USD

Apie katiną milijonierių parašė britų „Daily Mail“, remdamasis dviejų italų advokatų informacija. Tačiau Italijos žiniasklaida šia naujiena nepatikėjo, nes jau ne kartą buvo nusvilusi dėl šių advokatų paskleistų nepatikimų žinių, pvz., apie kunigą, kuris smarkiai apsvaigo, laikydamas iš eilės ketverias šv. Mišias.

Gineso rekordų knygoje turtingiausiu įvardintas katinas, vardu Blackas. Jo šeimininkas antikvaras padalijo savo 25 mln. USD vertės turtą trims labdaros organizacijomis, davęs instrukcijas, kaip reikia pasirūpinti mylimu keturkoju. Tačiau ir šia informacija vargu ar galima tikėti, nes ji įtartinai sutampa su naujiena, kurią 1988 m. pranešė melagingų žinių tabloidas „Weekly World News“.

Gerokai pagražintos

Panaši, tik daug senesnė legenda sklinda apie pudelį Tobį Rimesą. Jam savo turtą esą užrašė šeimininkė Ella Wendel, vieniša nekilnojamojo turto imperijos Manhetene paveldėtota. Tobio turto vertė nurdodoma skirtingai – nuo 50 iki 92 mln. USD.

Vis tik tikrovė buvo kiek kitokia. Ponia Wendel išties gyveno, ji išties laikė šuniuką Tobį, kuris turėjo savo lovelę, staliuką ir žaidimams skirtą kiemą Penktojoje Aveniu. Už šį kiemą NT vystotojai šeiminkei siūlė daugiau nei 0,5 mln. USD, tačiau jo parduoti p. Wendel nesutiko. Po šeimininkės mirties 1931 m. šuneliu kurį laiką rūpinosi tarnai, o po pusmečio veterinarui teko jį užmigdyti. Maždaug 100 mln. USD vertės p. Wendel turtas pagal testamentą buvo skirtas įvairiems juridiniams asmenims, o apie šunį ten jokių nurodymų nebuvo.

Knygose apie žymius katinus taip pat galima rasti Redo istoriją. Šiam katinui 1,3 mln. USD esą paliko turtingas vienišius Davidas Harperis, miręs 2005 metais. Keturkojo gerove buvo pavesta pasirūpinti Kanados vieningajai bažnyčiai.

Šioje istorijoje yra nedidelė dalis tiesos. Išsiaiškinta, kad p. Harperis buvo ne turtuolis, o kuklus ir taupus sodininkas. Beveik visa suma, apie kurią kalbama, buvo namo, kuriame jis gyveno, kaina. Namą ir indėlį banke p. Harperis paliko ne katinui, o bažnyčiai, įpareigojęs pasirūpinti augintiniu iki jo dienų pabaigos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Už 6,4 mln. Eur rengiamasi rekonstruoti Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje

Už 6,4 mln. Eur rengiamasi rekonstruoti Užsieniečių registracijos centrą (URC) Pabradėje, Švenčionių rajone.

Kruizinis laivas plaukia į Norvegijos Moldės uostą, keleivių evakuacija baigta

Kruizinio laivo, įstrigusio netoli vakarinės Norvegijos pakrantės, keleivių evakuacija baigta, laivas „Viking...

Dėl nemokamo laikraščio platinimo Švenčionių rajone VRK kreipsis į policiją

Pradėjus tirti aplinkybes dėl laikraščio „Žeimenos krantai“, prieš savivaldos rinkimus nemokamai dalyto...

Kiek kainuoja nerasti darbuotojo? 7

Bet kuris paieškų ir atrankų konsultantas Jums gali pasakyti, kiek kainuoja surasti darbuotoją, tačiau, deja,...

Vadyba
14:02
URM nori verslo pagalbos išduodant pasus

Užsienio reikalų ministerija (URM) siūlo leisti privačioms įmonėms priimti prašymus ir dokumentus dėl...

Koncertą organizavusią kandidatę į merus Mažeikiuose VRK pripažino papirkus rinkėjus 3

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį pripažino Mažeikių rajone į meres kandidatavusią konservatorę...

Siūlo dar sugriežtinti neišlikusių sodybų atstatymą 5

Tokių pakeitimų autorė „valstietė“ Virginija Vingrienė siūlo leisti atkurti privačioje miško žemėje ir...

Trimatį Vilniaus modelį kurs Lenkijos bendrovė 1

Siekiant efektyviau planuoti Vilniaus plėtrą ir naujus projektus, bus sukurtas trimatis sostinės modelis –...

EP rinkimuose nori dalyvauti dvi dešimtys kandidatų sąrašų 3

Gegužės pabaigoje vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaus ne daugiau kaip pora dešimčių...

Verslo aplinka
2019.03.23
Teismas: R. Ačas nuo Raseinių administracijos vadovo pareigų nušalintas teisėtai

Remigijus Ačas, buvęs Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius nuo šių pareigų pernai...

Verslo aplinka
2019.03.23
Katalikų bažnyčiai skirta daugiau nei 1,2 mln. Eur 27

Finansų ministras Vilius Šapoka šiemet Lietuvos katalikų bažnyčiai skyrė 1,239 mln. Eur – 144.000 Eur daugiau...

Verslo aplinka
2019.03.23
Po kyšininkavimo skandalo nepasitikinčiųjų teismais išaugo dvigubai 3

Dėl kyšininkavimo skandalo Lietuvoje smarkiai smuko pasitikėjimas teismais, rodo nauja apklausa.  

Verslo aplinka
2019.03.23
Prezidento rinkimų apklausoje G. Nausėdos reitingas smuktelėjo  26

Prezidento rinkimų reitinguose smuktelėjo pirmaujančio Gitano Nausėdos populiarumas, o jo pagrindinių...

Verslo aplinka
2019.03.23
Joniškio rajone aerodrome nukrito sraigtasparnis, žuvo du vyrai

Joniškio rajone Barysių aerodrome penktadienio popietę nukritus sraigtasparniui žuvo du vyrai.

Verslo aplinka
2019.03.22
Kariai savanoriai gali tapti savivaldybių tarybų nariais 2

Į savivaldą išrinkti keturi kariai savanoriai gali tapti tarybos nariais, penktadienį bendru sutarimu...

Verslo aplinka
2019.03.22
M. Adomėnas neigia gavęs finansinės paramos iš R. Kurlianskio  2

Seimo narys Mantas Adomėnas sako negavęs jokios finansinės paramos per rinkimus iš politinės korupcijos...

Kaltinamieji šnipinėjimu Rusijai teisme pripažino kaltę  

Penktadienį Šiaulių apygardos teisme apklausti abu kaltinamieji šnipinėjimo Rusijai byloje, jie savo kaltę...

Verslo aplinka
2019.03.22
LAT nepasigailėjo buvusio Panevėžio ligoninės direktoriaus 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) penktadienį  paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam Panevėžio...

Verslo aplinka
2019.03.22
Pretendentai į prezidentus pradėjo nešti parašus į VRK 3

Gitanas Nausėda tapo pirmuoju pretendentu į prezidentus, pristatęs Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK)...

Verslo aplinka
2019.03.22
Jonavos meru išrinktas M. Sinkevičius nebenori siekti LSDP vadovo posto

Per pastaruosius savivaldos rinkimus Jonavos rajono meru išrinktas buvęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius...

Verslo aplinka
2019.03.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau