Katės ir šunys milijonieriai: tikros bei išgalvotos istorijos

Publikuota: 2019-03-03
Karlas Lagerfeldas prie katės Choupette portreto., Jens Kalaene (AFP/„Scanpix“) nuotr.
Karlas Lagerfeldas prie katės Choupette portreto., Jens Kalaene (AFP/„Scanpix“) nuotr.

Gyvūnų – paveldėtojų tema vėl sušmėžavo pasaulio žiniasklaidoje, o tam pretekstą suteikė spekuliacijos, esą po mados karaliaus Karlo Lagerfeldo mirties 200 mln. USD vertės jo turtas gali atitekti mylimai Birmos veislės katei Choupette.

Ar šeimininko milijonai tikrai pateks į Choupette letenėles, galima tik spėlioti. Tačiau gyvūnams skirti fondai bent jau Jungtinėse Valstijose yra kuo rimčiausias verslas, o advokatai tvirtina, kad tokių fondų šiuo metu kuriama kaip niekada daug, rašo portalas famcap.com.

Daugelyje šalių gyvūnų mylėtojai paskiria patikėtinius, kurie po šeimininko mirties turi pasirūpinti augintinių poreikiais ir atsako už gyvūnui atitekusius turtus. JAV yra kiek kitaip – 42-se valstijose naminių gyvūnėlių fondai turi juridinę galią, o labiausiai jie paplitę Kalifornijoje, sako Michaelis Brophy, advokatas iš Los Andželo.

„Šiaip ar taip, esame įžymybių šalis“, – p. Brophy cituoja portalas.

Be to, Kalifornijoje neseniai priimtas naujas įstatymas, kuris bylose dėl paveldėjimo ir globos numato daugiau argumentų augintinių – paveldėtojų naudai. Įstatymas sako, kad gyvūnai yra „unikalios prigimties“ ir turi aukštesnį statusą nei nuosavybė. Pasak portalo, ta kryptimi juda ir kai kurių kitų JAV valstijų įstatymdavystė.

Ne per daug – apskųs

Advokatas pataria, kad žmonės, galvojantys apie fondo naminiam augintiniui kūrimą, neturėtų būti itin dosnūs.

„Jei gyvūnui paliekama didelė lyginant su visu turtu suma, tikėtini teisminiai ginčai“, – paaiškina p. Brophy.

Viena tokių istorijų – apie Maltos bolonę, vardu Trouble. Leona Mindy Helmsley, viešburių ir biuro pastatų Manhetene paveldėtoja, mirė 2007 m. eidama 88-uosius. Tuo metu jos turtas buvo vertinamas 8 mlrd. USD. Ponia Helmsley testamente nurodė beveik visas šias lėšas skirti Trouble bei kitų šunų gerovei.

Tačiau testamentas išsyk buvo užginčytas – beveik visi p. Helmsley pinigai buvo fonde, o jo valdytojai teigė neprivalantys visų jų išleisti šunims. Teismas sprendė, kad testamento surašymo metu p. Helmsley nebuvo adekvati, todėl bolonei ir kitiems keturkojams jos paskirta suma yra per didelė.

2008 m. teismas priėmė verdiktą, kalytei Trouble dešimčiai metų paskirdamas vos 2 mln. USD. Ši suma buvo išdalinta taip: 100.000 USD per metus numatyta jos saugumui užtikrinti (kalytę kelis kartus buvo grasinta užmušti), 8.000 USD per metus – jos priežiūrai ir grožio procedūroms, 1.200 USD – maistui. 60.000 USD buvo skirta Trouble globėjui.

Trys paveldėtojos

Istorijų apie naminius gyvūnus, paveldėjusius milijonais vertinamus turtus, žiniasklaidoje ir interneto platybėse netrūksta. Kai kurios jų yra kūrėjų vaizduotės padarinys, tačiau kelios jų išties turi realų pagrindą.

Trys kalaitės – čihuahua veislės Conchita, Maltos bolonė April Maria ir Jorkšyro terjerė Lucia – tapo 8,3 mln. USD turto paveldėtojomis. Tokią sumą joms skyrė 2010 m. mirusi šeimininkė Gailė Posner, Vikoro Posnerio, vieno geriausiai Jungtinėse Valstijose apmokamo vadybininko dukra. Savo sūnui Bretui ji paliko vos 1 mln. USD, o jo pastangos teisme peržiūrėti motinos testamentą nebuvo sėkmingos.

Netiesioginė informacija rodo, kad kalaitės paveldėtais turtais naudojosi neilgai, greičiausiai dėl to, kad gana greitai baigė savo gyvenimo kelią. 2012 m. buvusi p. Posner vila parduota už 8,4 mln. USD, nors testamente buvo nurodyta, kad kalaitės šiame name galės gyventi iki mirties. 2014 m. p. Posner fondas, kuris turėjo užtikrinti solidų gyvenimą Conchitai ir jos bičiulėms, paaukojo 1,35 mln. USD Majamio zoologijos sodui – naujam koalų voljerui įrengti. Nemažai lėšų buvo paaukota ir ligoninei, kurioje gydėsi p. Posner.

Išlaužtos iš piršto

Didžioji dalis istorijų apie naminių gyvūnų paveldėtus milijonus vis tik yra visiškai ar iš dalies išgalvotos.

2000 m. vasarą „Miami Herald“ pranešė, kad prašmatnią popdaininkės Madonos vilą su aštuonias miegamaisiais už 7,5 mln. USD nupirko asmenys, veikiantys vokiečių aviganio Guntherio IV vardu. Jis milijonus esą paveldėjo iš tėvo – aviganio Guntherio III, o šiam juos paliko 1991 m. mirusi vokiečių grafienė Karlotta Libenstein.

Šunų kapitalas buvo vertinamas apie 65 mln. USD, skelbta, kad jiems priklauso kelios vilos Italijoje ir Bahamuose. Guntheris IV esą taikėsi ir į Sylvesterio Stallonės vilą Majamyje, tačiau 18 mln. USD kaina jam pasirodžiusi pernelyg didelė. Vėliau pasklido žinia, kad turtingasis keturkojis dalyvavo triufelių aukcione Italijoje, kur už vertingą grybą sumokėjo 1.500 Eur.

Laikui bėgant paaiškėjo, kad nei Karlottos Libenstein, nei grafų Libensteinų giminės niekada nebuvo, o jokių milijonų jokie šunys nepaveldėjo – tai buvo bendrovės „Gunther Corporation“ reklaminis triukas. Po kelerių metų tai patvirtino ir šios bendrovės advokatas.

Su tikrove mažai ką bendro turi ir istorija apie Tommasą, juodą katiną. Skelbta, kad jam solidų palikimą užrašė 2011 m. mirusi italė Maria Assunta, bevaikė stambaus nekilnojamojo turto valdytojo našlė. Gatvėje rastam ir priglaustam katinui ji paliko visą turtą, kurio vertė siekė 10 mln. USD

Apie katiną milijonierių parašė britų „Daily Mail“, remdamasis dviejų italų advokatų informacija. Tačiau Italijos žiniasklaida šia naujiena nepatikėjo, nes jau ne kartą buvo nusvilusi dėl šių advokatų paskleistų nepatikimų žinių, pvz., apie kunigą, kuris smarkiai apsvaigo, laikydamas iš eilės ketverias šv. Mišias.

Gineso rekordų knygoje turtingiausiu įvardintas katinas, vardu Blackas. Jo šeimininkas antikvaras padalijo savo 25 mln. USD vertės turtą trims labdaros organizacijomis, davęs instrukcijas, kaip reikia pasirūpinti mylimu keturkoju. Tačiau ir šia informacija vargu ar galima tikėti, nes ji įtartinai sutampa su naujiena, kurią 1988 m. pranešė melagingų žinių tabloidas „Weekly World News“.

Gerokai pagražintos

Panaši, tik daug senesnė legenda sklinda apie pudelį Tobį Rimesą. Jam savo turtą esą užrašė šeimininkė Ella Wendel, vieniša nekilnojamojo turto imperijos Manhetene paveldėtota. Tobio turto vertė nurdodoma skirtingai – nuo 50 iki 92 mln. USD.

Vis tik tikrovė buvo kiek kitokia. Ponia Wendel išties gyveno, ji išties laikė šuniuką Tobį, kuris turėjo savo lovelę, staliuką ir žaidimams skirtą kiemą Penktojoje Aveniu. Už šį kiemą NT vystotojai šeiminkei siūlė daugiau nei 0,5 mln. USD, tačiau jo parduoti p. Wendel nesutiko. Po šeimininkės mirties 1931 m. šuneliu kurį laiką rūpinosi tarnai, o po pusmečio veterinarui teko jį užmigdyti. Maždaug 100 mln. USD vertės p. Wendel turtas pagal testamentą buvo skirtas įvairiems juridiniams asmenims, o apie šunį ten jokių nurodymų nebuvo.

Knygose apie žymius katinus taip pat galima rasti Redo istoriją. Šiam katinui 1,3 mln. USD esą paliko turtingas vienišius Davidas Harperis, miręs 2005 metais. Keturkojo gerove buvo pavesta pasirūpinti Kanados vieningajai bažnyčiai.

Šioje istorijoje yra nedidelė dalis tiesos. Išsiaiškinta, kad p. Harperis buvo ne turtuolis, o kuklus ir taupus sodininkas. Beveik visa suma, apie kurią kalbama, buvo namo, kuriame jis gyveno, kaina. Namą ir indėlį banke p. Harperis paliko ne katinui, o bažnyčiai, įpareigojęs pasirūpinti augintiniu iki jo dienų pabaigos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
STT rado korupcijos rizikos Kultūros paveldo departamente

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad Kultūros paveldo departamento (KPD) veikloje egzistuoja...

Vėl buvo sutrikusi m. parašo sistema 5

Pirmadienį Estijoje ir Lietuvoje nuo 09:12 val. buvo sutrikusi elektroninio mobiliojo parašo sistema. Apie...

Paslaugos
12:02
Dėl atpigusio skolinimo sutaupėme per 600 mln. Eur, trečdalį dėl euro

Praėjus penkeriems metams nuo euro įvedimo Lietuvos banko skaičiavimai rodo, kad, lyginant su 2013 m.

Finansai
12:49
Darkart supaprastinti reikalavimai maisto gamybai namų virtuvėje

Gruodžio viduryje įsigaliojo supaprastinti reikalavimai gaminti maistą namuose. Pagal juos, maisto tvarkymo...

Gazelė
12:15
Premjeras apie J. Narkevičių: „Kol kas pasitikiu, bet viskas gyvenime keičiasi“

Prezidentas Gitanas Nausėda sulaukė premjero Sauliaus Skvernelio pažado, kad susisiekimo ministro Jaroslavo...

Socialiniams įsipareigojimams vykdyti įšaldys keliams numatytus milijonus 2

Vyriausybė sutinka su Seime gimusiais „paskutinės minutės“ pasiūlymais dėl papildomų milijoninių socialinių...

„Brexit“ įvyks. Gerai, bet ne pabaiga

„Brexit“ užkniso juodai. Pasakė Jungtinės Karalystės (JK) rinkėjai. Ir jeigu klaustumėme Europos Sąjungos...

„Lifosą“ ir „Achemą“ neramina Ukrainos trąšų rinkos tyrimas

Jonavos azoto trąšų gamintoja „Achema“ ir Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ nerimauja, kad...

Plečiamos profesinio mokymo galimybės pameistrystės forma

Profesinis mokymas pastaruoju metu stipriai atsinaujina. Viena iš aktyviai diegiamų naujovių – mokymasis...

Didesnė dalis gyventojų norėtų valstybinio komercinio banko 1

Didesnė dalis šalies gyventojų pritartų, kad Lietuvoje būtų steigiamas valstybinis komercinis bankas,...

Finansai
08:59
Studentų idėjų štormas – impulsas Raseinių rajono įvaizdžio tobulinimui Verslo tribūna 1

Keičiantis Lietuvos demografiniam žemėlapiui, šalies miestams ir rajonams tenka ieškoti savito identiteto,...

Užburto rato įkaitai

Ne vienus metus besitęsiančios problemos statybos viešuosiuose pirkimuose (VP) šiemet sprogo, „padovanodamos“...

Britanijos lietuviai: migla dėl „Brexit“ sklaidosi, bet nežinios dar gausu  Premium

Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenantys ir dirbantys lietuviai tvirtina, kad po Boriso Johnsono konservatorių...

3 „schemutės“ statybos viešuosiuose pirkimuose Premium

Rasti landų ir ne visai etiškų būdų laimėti statybos valstybinių užsakymų ieškančioms įmonėms tai padaryti...

Madride baigėsi susitikimas dėl klimato kaitos 

Madride sekmadienį baigėsi Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencija (COP25).

Verslo aplinka
2019.12.15
„Lietuvos paštas“ atleidžia dar 120 darbuotojų

Kai kuriems darbuotojams atsisakius dirbti mobiliaisiais laiškininkais, valstybės valdomas „Lietuvos paštas“...

Verslo aplinka
2019.12.15
Kariuomenė sudarė preliminarią sutartį dėl ryšio sistemų pirkimo už 8,7 mln. Eur

Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) lapkritį sudarė preliminarią sutartį dėl...

Paslaugos
2019.12.15
Eurokomisaras V. Sinkevičius: kovojant su klimato kaita reikės keisti gyvenimo būdą 1

Šį mėnesį darbą pradėjęs aplinkos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad Europos Sąjungai (ES)...

Verslo aplinka
2019.12.15
M. Katkus: matėme ne vieną laikinąjį premjerą, turėjusį daugiau įtakos nei šiandien S. Skvernelis 9

Daugelis ekspertų teigiamai atsiliepia apie pirmuosius kelis Vyriausybės veiklos metus ir kritika palydi...

Rinkodara
2019.12.15
Vokiečiai dažniausiai emigruoja dėl didesnio atlyginimo

Iš Vokietijos kasmet išvažiuoja daugiau žmonių nei sugrįžta į šalį. Dažniausiai iš didžiausios ES ekonomikos...

Verslo aplinka
2019.12.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau