Katės ir šunys milijonieriai: tikros bei išgalvotos istorijos

Publikuota: 2019-03-03
Karlas Lagerfeldas prie katės Choupette portreto., Jens Kalaene (AFP/„Scanpix“) nuotr.
Karlas Lagerfeldas prie katės Choupette portreto., Jens Kalaene (AFP/„Scanpix“) nuotr.

Gyvūnų – paveldėtojų tema vėl sušmėžavo pasaulio žiniasklaidoje, o tam pretekstą suteikė spekuliacijos, esą po mados karaliaus Karlo Lagerfeldo mirties 200 mln. USD vertės jo turtas gali atitekti mylimai Birmos veislės katei Choupette.

Ar šeimininko milijonai tikrai pateks į Choupette letenėles, galima tik spėlioti. Tačiau gyvūnams skirti fondai bent jau Jungtinėse Valstijose yra kuo rimčiausias verslas, o advokatai tvirtina, kad tokių fondų šiuo metu kuriama kaip niekada daug, rašo portalas famcap.com.

Daugelyje šalių gyvūnų mylėtojai paskiria patikėtinius, kurie po šeimininko mirties turi pasirūpinti augintinių poreikiais ir atsako už gyvūnui atitekusius turtus. JAV yra kiek kitaip – 42-se valstijose naminių gyvūnėlių fondai turi juridinę galią, o labiausiai jie paplitę Kalifornijoje, sako Michaelis Brophy, advokatas iš Los Andželo.

„Šiaip ar taip, esame įžymybių šalis“, – p. Brophy cituoja portalas.

Be to, Kalifornijoje neseniai priimtas naujas įstatymas, kuris bylose dėl paveldėjimo ir globos numato daugiau argumentų augintinių – paveldėtojų naudai. Įstatymas sako, kad gyvūnai yra „unikalios prigimties“ ir turi aukštesnį statusą nei nuosavybė. Pasak portalo, ta kryptimi juda ir kai kurių kitų JAV valstijų įstatymdavystė.

Ne per daug – apskųs

Advokatas pataria, kad žmonės, galvojantys apie fondo naminiam augintiniui kūrimą, neturėtų būti itin dosnūs.

„Jei gyvūnui paliekama didelė lyginant su visu turtu suma, tikėtini teisminiai ginčai“, – paaiškina p. Brophy.

Viena tokių istorijų – apie Maltos bolonę, vardu Trouble. Leona Mindy Helmsley, viešburių ir biuro pastatų Manhetene paveldėtoja, mirė 2007 m. eidama 88-uosius. Tuo metu jos turtas buvo vertinamas 8 mlrd. USD. Ponia Helmsley testamente nurodė beveik visas šias lėšas skirti Trouble bei kitų šunų gerovei.

Tačiau testamentas išsyk buvo užginčytas – beveik visi p. Helmsley pinigai buvo fonde, o jo valdytojai teigė neprivalantys visų jų išleisti šunims. Teismas sprendė, kad testamento surašymo metu p. Helmsley nebuvo adekvati, todėl bolonei ir kitiems keturkojams jos paskirta suma yra per didelė.

2008 m. teismas priėmė verdiktą, kalytei Trouble dešimčiai metų paskirdamas vos 2 mln. USD. Ši suma buvo išdalinta taip: 100.000 USD per metus numatyta jos saugumui užtikrinti (kalytę kelis kartus buvo grasinta užmušti), 8.000 USD per metus – jos priežiūrai ir grožio procedūroms, 1.200 USD – maistui. 60.000 USD buvo skirta Trouble globėjui.

Trys paveldėtojos

Istorijų apie naminius gyvūnus, paveldėjusius milijonais vertinamus turtus, žiniasklaidoje ir interneto platybėse netrūksta. Kai kurios jų yra kūrėjų vaizduotės padarinys, tačiau kelios jų išties turi realų pagrindą.

Trys kalaitės – čihuahua veislės Conchita, Maltos bolonė April Maria ir Jorkšyro terjerė Lucia – tapo 8,3 mln. USD turto paveldėtojomis. Tokią sumą joms skyrė 2010 m. mirusi šeimininkė Gailė Posner, Vikoro Posnerio, vieno geriausiai Jungtinėse Valstijose apmokamo vadybininko dukra. Savo sūnui Bretui ji paliko vos 1 mln. USD, o jo pastangos teisme peržiūrėti motinos testamentą nebuvo sėkmingos.

Netiesioginė informacija rodo, kad kalaitės paveldėtais turtais naudojosi neilgai, greičiausiai dėl to, kad gana greitai baigė savo gyvenimo kelią. 2012 m. buvusi p. Posner vila parduota už 8,4 mln. USD, nors testamente buvo nurodyta, kad kalaitės šiame name galės gyventi iki mirties. 2014 m. p. Posner fondas, kuris turėjo užtikrinti solidų gyvenimą Conchitai ir jos bičiulėms, paaukojo 1,35 mln. USD Majamio zoologijos sodui – naujam koalų voljerui įrengti. Nemažai lėšų buvo paaukota ir ligoninei, kurioje gydėsi p. Posner.

Išlaužtos iš piršto

Didžioji dalis istorijų apie naminių gyvūnų paveldėtus milijonus vis tik yra visiškai ar iš dalies išgalvotos.

2000 m. vasarą „Miami Herald“ pranešė, kad prašmatnią popdaininkės Madonos vilą su aštuonias miegamaisiais už 7,5 mln. USD nupirko asmenys, veikiantys vokiečių aviganio Guntherio IV vardu. Jis milijonus esą paveldėjo iš tėvo – aviganio Guntherio III, o šiam juos paliko 1991 m. mirusi vokiečių grafienė Karlotta Libenstein.

Šunų kapitalas buvo vertinamas apie 65 mln. USD, skelbta, kad jiems priklauso kelios vilos Italijoje ir Bahamuose. Guntheris IV esą taikėsi ir į Sylvesterio Stallonės vilą Majamyje, tačiau 18 mln. USD kaina jam pasirodžiusi pernelyg didelė. Vėliau pasklido žinia, kad turtingasis keturkojis dalyvavo triufelių aukcione Italijoje, kur už vertingą grybą sumokėjo 1.500 Eur.

Laikui bėgant paaiškėjo, kad nei Karlottos Libenstein, nei grafų Libensteinų giminės niekada nebuvo, o jokių milijonų jokie šunys nepaveldėjo – tai buvo bendrovės „Gunther Corporation“ reklaminis triukas. Po kelerių metų tai patvirtino ir šios bendrovės advokatas.

Su tikrove mažai ką bendro turi ir istorija apie Tommasą, juodą katiną. Skelbta, kad jam solidų palikimą užrašė 2011 m. mirusi italė Maria Assunta, bevaikė stambaus nekilnojamojo turto valdytojo našlė. Gatvėje rastam ir priglaustam katinui ji paliko visą turtą, kurio vertė siekė 10 mln. USD

Apie katiną milijonierių parašė britų „Daily Mail“, remdamasis dviejų italų advokatų informacija. Tačiau Italijos žiniasklaida šia naujiena nepatikėjo, nes jau ne kartą buvo nusvilusi dėl šių advokatų paskleistų nepatikimų žinių, pvz., apie kunigą, kuris smarkiai apsvaigo, laikydamas iš eilės ketverias šv. Mišias.

Gineso rekordų knygoje turtingiausiu įvardintas katinas, vardu Blackas. Jo šeimininkas antikvaras padalijo savo 25 mln. USD vertės turtą trims labdaros organizacijomis, davęs instrukcijas, kaip reikia pasirūpinti mylimu keturkoju. Tačiau ir šia informacija vargu ar galima tikėti, nes ji įtartinai sutampa su naujiena, kurią 1988 m. pranešė melagingų žinių tabloidas „Weekly World News“.

Gerokai pagražintos

Panaši, tik daug senesnė legenda sklinda apie pudelį Tobį Rimesą. Jam savo turtą esą užrašė šeimininkė Ella Wendel, vieniša nekilnojamojo turto imperijos Manhetene paveldėtota. Tobio turto vertė nurdodoma skirtingai – nuo 50 iki 92 mln. USD.

Vis tik tikrovė buvo kiek kitokia. Ponia Wendel išties gyveno, ji išties laikė šuniuką Tobį, kuris turėjo savo lovelę, staliuką ir žaidimams skirtą kiemą Penktojoje Aveniu. Už šį kiemą NT vystotojai šeiminkei siūlė daugiau nei 0,5 mln. USD, tačiau jo parduoti p. Wendel nesutiko. Po šeimininkės mirties 1931 m. šuneliu kurį laiką rūpinosi tarnai, o po pusmečio veterinarui teko jį užmigdyti. Maždaug 100 mln. USD vertės p. Wendel turtas pagal testamentą buvo skirtas įvairiems juridiniams asmenims, o apie šunį ten jokių nurodymų nebuvo.

Knygose apie žymius katinus taip pat galima rasti Redo istoriją. Šiam katinui 1,3 mln. USD esą paliko turtingas vienišius Davidas Harperis, miręs 2005 metais. Keturkojo gerove buvo pavesta pasirūpinti Kanados vieningajai bažnyčiai.

Šioje istorijoje yra nedidelė dalis tiesos. Išsiaiškinta, kad p. Harperis buvo ne turtuolis, o kuklus ir taupus sodininkas. Beveik visa suma, apie kurią kalbama, buvo namo, kuriame jis gyveno, kaina. Namą ir indėlį banke p. Harperis paliko ne katinui, o bažnyčiai, įpareigojęs pasirūpinti augintiniu iki jo dienų pabaigos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Iš kovos dėl JK premjero posto pašalintas dar vienas kandidatas

Trečiadienį vyko trečiasis Jungtinės Karalystės (JK) Konservatorių partijos lyderio ir būsimo britų premjero...

R. Karbauskis: koalicijos sutartis turėtų būti pasirašyta antradienį 3

Keturių partijų koalicijos sutartis turėtų būti pasirašyta kitą antradienį, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas...

Vyriausybė nusitaikė į šešėlinį milijardą trijuose sektoriuose 20

Iki kitų metų rudens Vyriausybė žada įdiegti naujas skaidrumo, kontrolės ir apskaitos priemones statybų,...

Vilniaus valdžia suteikė 26 mln. Eur garantiją miesto apšvietimui modernizuoti

Vilniaus taryba trečiadienį suteikė 25,97 mln. Eur garantiją jos valdomai įmonei „Vilniaus apšvietimas“,...

Dėl numušto Malaizijos lėktuvo kaltinimai pateikti 4 asmenims

Keturiems asmenims pateikti kaltinimai nužudymu dėl numušto Malaizijos oro linijų lėktuvo MH17 virš Rytų...

Eurostatas: Baltijos šalių vartojimas artėja prie ES vidurkio 1

Trijų Baltijos šalių gyventojų vartojimas artėja prie Europos Sąjungos (ES) vidurkio, o daugiausiai regione...

Laikinai pareigas ėjęs JAV gynybos sekretorius nebesieks vadovauti Pentagonui

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, antradienį paskelbė, kad jo kandidatas į JAV gynybos sekretorius Patrickas...

D. Trumpas oficialiai pradėjo savo perrinkimo kampaniją

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, antradienį (trečiadienio paryčiais Lietuvos laiku) formaliai pradėjo savo...

UAB „Energus“: įmonėms energetinis efektyvumas turėtų rūpėti ne tik dėl sutaupomų pinigų Verslo tribūna 3

Inovatyvius energijos taupymo sprendimus įmonėms diegianti ir prie ateities energetikos strategijos kūrimo...

Pramonė
06:00
Kaip išvengti viražų konsoliduojant miško sklypus? 2

Kaip nebūtų paradoksalu – tik po penkerių metų paaiškėjo, kad Lietuvoje nesuveikia Miškų įstatymo nuostatos,...

„Konkurencija miršta“. Ką daryti?

Konkurencija yra kapitalizmo pagrindas, nepaisant to, ji miršta. Tai vis aštriau kartoja daugelis autorių,...

VTEK: buvęs uosto vadovas A. Vaitkus pažeidė įstatymą 

Buvęs Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus pažeidė įstatymą nedeklaravęs interesų,...

Pasauliniame reitinge Vilniaus universitetas pakilo per 30 pozicijų 19

Pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge „QS World University Rankings 2020“ Vilniaus universitetas pakilo per...

Įtampa tarp Prancūzijos ir Vokietijos įneša sumaišties lenktynėse dėl svarbiausių ES postų Premium

Europa renka naujus ES vadovus. Tai galimybė Prancūzijai ir Vokietijai parodyti pasauliui, kokie artimi šių...

Pagal branduolinę ginkluotę – pasaulis grįžta į „šaltojo karo“ pozicijas 6

2009 m. Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama svajojo apie būsimą pasaulį be branduolinių ginklų.

Veiksmingesnė Lietuva ES: kaip formuoti faktais grindžiamą politiką? Verslo tribūna

Užsienio reikalų ministerija (URM) antrus metus sėkmingai tęsia darbus įgyvendinama Europos Sąjungos (ES)...

Paslaugos
06:00
Ant stalo – europinė darbotvarkė

Kol Lietuvos politinėje padangėje laukiama išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos kadencijos starto ir...

Europa vėl panyra į diskusijas dėl milijardų Premium

Europos Sąjungos (ES) šalių derybos dėl būsimo daugiamečio Bendrijos biudžeto užtruks bent pusmečiu ilgiau,...

Lietuva planuoja pati statyti švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose 3

Lietuvos Vyriausybė planuoja, kad švietimo ir kultūros centrui Suvalkuose, Lenkijoje, reikės statyti naujas...

Verslo aplinka
2019.06.18
Kovą dėl JK premjero posto paliko dar vienas kandidatas

Antradienį vyko dar vienas Torių lyderio ir būsimo britų premjero rinkimų etapas. Konservatorių parlamentarai...

Verslo aplinka
2019.06.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau