Į laisvę paleidžiami visi korupcijos byloje suimti buvę teisėjai

Publikuota: 2019-03-01
Temidės skulptūrėlė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Temidės skulptūrėlė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Į laisvę paleidžiami visi teismų ir advokatų korupcijos byloje anksčiau buvę suimti penki teisėjai.

Šią savaitę po skundų dėl suėmimo į laisvę paleistas Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas bei Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys. Teismui nepratęsus suėmimo į laisvę paleistas Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis. 

Suimti buvo likę Apeliacinio teismo teisėjai Valdimaras Bavėjanas ir Konstantinas Gurinas. 

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS sakė, kad dėl p. Bavėjano ir p. Gurino suėmimo pratęsimo į teismą nebus kreipiamasi, jie paleidžiami į laisvę ir skiriamos kitos kardomosios priemonės.

Į laisvę taip pat paleidžiamas klaipėdietis advokatas Marius Navickas, jis, kaip ir teisėjai buvo suimtas dešimčiai parų.

Į laisvę jau išėjo vilnietė advokatė Giedrė Cimbolienė. Trečiadienį prokuroro nutarimu kardomoji priemonė – suėmimas – jai pakeista į švelnesnę kardomąją priemonę.

Ji buvo apskundusi suėmimą Vilniaus apygardos teismui, tačiau vėliau atsisakė šio skundo. Teismas procesą dėl skundo nutraukė.

Šioje byloje trečiadienį buvo sulaikytas ir vilnietis advokatas Gintaras Ruseckas, dėl jo suėmimo į teismą nesikreipiama, jam skirtos kitos kardomosios priemonės.

Šioje byloje kai kuriems įtariamiesiems teismai skyrė ilgesnius suėmimo terminus – mėnesiui suimtas vilnietis advokatas Drąsutis Zagreckas, Klaipėdoje dirbantis advokatas Aivaras Surblys suimtas dviem savaitėms.

Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusį penktadienį mėnesiui leido suimti Druskininkų mero Ričardo Malinausko patarėją Aivarą Kadziauską, jis įtariamas prekyba poveikiu ir papirkimu.

Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų iš viso pateikti 33 asmenims.

Anot teisėsaugos, įtariama, kad teisėjams už palankius sprendimus mokėtų kyšių suma galėjo siekti nuo 1.000 iki 100.000 Eur.

Vilniaus apygardos teismas nusišalino nuo Druskininkų mero patarėjo A. Kadziausko skundo

Vilniaus apygardos teismas nusišalino nuo teisėjų korupcijos byloje suimto Druskininkų mero patarėjo Aivaro Kadziausko skundo dėl suėmimo nagrinėjimo.

Prekyba poveikiu ir papirkimu įtariamą p. Kadziauską Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusį penktadienį leido suimti mėnesiui. Suimtasis nutartį apskundė Vilniaus apygardos teismui, nes jis nagrinėja nutartis dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo skirtų suėmimų pagrįstumo.

Vilniaus apygardos teismas, susipažinęs su ikiteisminio tyrimo medžiaga, nusprendė nusišalinti nuo šio skundo nagrinėjimo.

„Priežasties tiesiai šviesiai pasakyti negaliu, nes ta priežastis atsirado susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Ikiteisminio tyrimo medžiagos aš negaliu atskleisti. Aišku, anksčiau ar vėliau paaiškės tos priežastys.(...) Tai turi sąsajų su H. Jaglinskiu, detaliau nieko negaliu pasakyti“, – BNS sakė Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Arūnas Budrys.

Anksčiau Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žydrūnas Bartkus teigė, jog yra duomenų, kad mokėti kyšiai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje.

Vilniaus apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjas Jaglinskis su dar kitais septyniais teisėjais buvo sulaikytas ir kurį laiką suimtas teisėjų ir advokatų byloje, jam pateikti įtarimai.

„Teismas, susipažinęs su skundais ir pateikta medžiaga, bei siekdamas pašalinti bet kokias abejones skundus nagrinėsiančio teismo nešališkumu ir užtikrinti teisingumo interesu 2019 m. vasario 28 d. kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą, prašydamas įtariamųjų A. Kadziausko, D. Zagrecko ir A. Blažaičio skundus dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarčių perduoti nagrinėti kitam apygardos teismui“, – rašoma teismo pranešime.

Vilniaus apygardos teismui nusišalinus nuo p. Kadziausko skundo nagrinėjimo, Apeliacinis teismas dabar spręs, kuris iš likusių – Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ar Panevėžio – apygardos teismų nagrinės suimtojo skundą.

Teismas taip pat nusišalino nuo suimto vilniečio advokato Drąsučio Zagrecko ir kito suimtojo Arūno Blaižaičio gynėjų skundų nagrinėjimo.

STT vadovas: teismų sistemoje skiriama per mažai dėmesio kovai su korupcija

Atliekant korupcijos tyrimus teismuose išryškėjo teisėjų uždarumas, o teismų sistemoje skiriama per mažai dėmesio kovai su korupcija, sako Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus. 

„Atliekant korupcijos tyrimus teismuose aiškiai išryškėjo teisėjų uždarumas. Vertindami Lietuvos viešąjį sektorių apskritai, matome svarbius žingsnius kuriant antikorupcinę aplinką. Teismai šiuo požiūriu kažkur sustojo. Teismuose, pavyzdžiui, naujausia kovos su korupcija programos versija patvirtinta 2012 metais. Tai rodo, kad antikorupcinei aplinkai kurti nebuvo skiriama daug dėmesio“, – interviu „Lietuvos žinioms“ teigė STT direktorius.

Jis sakė norintis, kad po teisėsaugos pradėto tyrimo „teismų sistemoje atsirastų daugiau noro bendradarbiaujant su STT imtis problemų analizės ir ieškoti sprendimų, kurie ateityje leistų išvengti tokių situacijų“.

Anot p. Bartkaus, specialiai sudaryta STT darbo grupė šiuo metu nagrinėja problemas, galimus siūlymus ir sprendimus, kaip mažinti korupcijos rizikas teismų sistemoje.

Teisėjų taryba pranešė kitą savaitę inicijuojanti susitikimą su STT ir Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija minėtoms problemoms aptarti.

STT vadovas sakė neabejojantis, kad tyrimas dėl įtariamos korupcijos teismuose bus baigtas ir byla pasieks teismą. Be to, anot jo, nors byla didelės apimties, tačiau neturėtų trukti labai ilgai, nes įtariamos nusikalstamos veikos nėra susijusios su viešaisiais pirkimais ar įmonių finansinių operacijų revizijomis ir ekspertizėmis.

Teisingumo ministras ragina susilaikyti nuo perdėtos kritikos teismams

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ragina nemenkinti teismų autoriteto ir susilaikyti nuo perdėtos kritikos teismams.

„Įtarimai dėl korupcijos pareikšti keliems teisėjams, tačiau teismuose dirba daugybė atsakingų ir sąžiningų žmonių. Todėl noriu paraginti susilaikyti nuo perdėtos kritikos, nemenkinti Lietuvos teismų autoriteto ir neskleisti įtarimų dėl teisėjų darbo“, – penktadienį išplatintame pranešime teigia p. Jankevičius.

Jis paragino „laikytis rimties, susiklausyti ir gerbti teismus, kurie valstybės vardu vykdo bei įvykdys teisingumą ir šiose bylose“.

Ministras sako pasitikintis įtariamos korupcijos teismuose tyrimą atliekančiais teisėsaugos pareigūnais. Tačiau ši byla, p. Jankevičiaus teigimu, viešojoje erdvėje paskatino ir nepagrįstų abejonių dėl teismų veiklos.

„Pasitikime teisėsaugos institucijų darbu ir lauksime konkrečių bylų baigties, kai, manau, paaiškės dar
daug nežinomų dalykų. Tačiau viešojoje erdvėje buvo paskleista ir daug nepagrįstų abejonių dėl teismų veiklos. Nėra jokio pagrindo nepasitikėti mūsų teisėjais, kurių dauguma yra sąžiningi, principingi ir moralinių vertybių
besilaikantys žmonės“, – pabrėžia ministras.

Jis primena, kad rengiant didelės apimties korupcija įtariamų teisėjų, advokatų bei kitų asmenų sulaikymo operaciją
dalyvavo ir teisėjų.

„Teko nemažai bendrauti su teisėjų bendruomenės atstovais, tad žinau, kad šį smūgį savo reputacijai jie priima kaip iššūkį išsklaidyti teismams metamus įtarimus ir savo veikloje įtvirtinti skaidrumo, viešumo bei atvirumo principus“, – pažymi p. Jankevičius.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį atsiprašė žmonių už prarastą pasitikėjimą teisingumu, bet taip pat pareiškė, kad dėl teismų sistemą smerkiančių komentarų nukentėjo sąžiningai dirbantys teisėjai.

Teismas paragino diskutuoti dėl visuomenės atstovų įtraukimo į teisingumo vykdymą, peržiūrėti Teisėjų etikos kodekso taikymo, interesų deklaravimo praktiką, teikti siūlymus dėl administravimo stiprinimo.

Teisėjų taryba ketvirtadienį pranešė, kad jos iniciatyva kitą savaitę vyks susitikimas su Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pareigūnais, kurio metu bus siekiama identifikuoti galimas rizikas teismų sistemoje ir užkirsti kelią jų pasireiškimui ateityje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Saulės elektros gerbėjams – dar viena alternatyva

Lietuvių startuolis „SolarBank“, kuriantis platformą, kurioje bendradarbiaus saulės elektros gamintojai,...

Vyriausybei įšaldžius nepanaudotas lėšas, prognozuojami 0,5 mlrd. Eur praradimai  Premium

Ministrų kabineto sprendimas dėl nepanaudojamų Kelių fondo ir Klimato kaitos programos lėšų padarys neigiamą...

VTEK patyrinės gatvės prie premjero namų asfaltavimo aplinkybes 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl gatvės, kurioje gyvena premjeras...

„Bloomberg“: JAV sankcijos „Nord Stream 2“ projekto nesustabdys

Jungtinių Valstijų sankcijos antrajam Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projektui „Nord Stream 2“...

Pramonė
14:38
STT rado korupcijos rizikos Kultūros paveldo departamente

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad Kultūros paveldo departamento (KPD) veikloje egzistuoja...

Vėl buvo sutrikusi m. parašo sistema 6

Pirmadienį Estijoje ir Lietuvoje nuo 09:12 val. buvo sutrikusi elektroninio mobiliojo parašo sistema. Apie...

Paslaugos
12:02
Dėl atpigusio skolinimo sutaupėme per 600 mln. Eur, trečdalį dėl euro

Praėjus penkeriems metams nuo euro įvedimo Lietuvos banko skaičiavimai rodo, kad, lyginant su 2013 m.

Finansai
12:49
Darkart supaprastinti reikalavimai maisto gamybai namų virtuvėje

Gruodžio viduryje įsigaliojo supaprastinti reikalavimai gaminti maistą namuose. Pagal juos, maisto tvarkymo...

Gazelė
12:15
Premjeras apie J. Narkevičių: „Kol kas pasitikiu, bet viskas gyvenime keičiasi“

Prezidentas Gitanas Nausėda sulaukė premjero Sauliaus Skvernelio pažado, kad susisiekimo ministro Jaroslavo...

Socialiniams įsipareigojimams vykdyti įšaldys keliams numatytus milijonus 2

Vyriausybė sutinka su Seime gimusiais „paskutinės minutės“ pasiūlymais dėl papildomų milijoninių socialinių...

„Brexit“ įvyks. Gerai, bet ne pabaiga

„Brexit“ užkniso juodai. Pasakė Jungtinės Karalystės (JK) rinkėjai. Ir jeigu klaustumėme Europos Sąjungos...

„Lifosą“ ir „Achemą“ neramina Ukrainos trąšų rinkos tyrimas

Jonavos azoto trąšų gamintoja „Achema“ ir Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ nerimauja, kad...

Plečiamos profesinio mokymo galimybės pameistrystės forma

Profesinis mokymas pastaruoju metu stipriai atsinaujina. Viena iš aktyviai diegiamų naujovių – mokymasis...

Didesnė dalis gyventojų norėtų valstybinio komercinio banko 1

Didesnė dalis šalies gyventojų pritartų, kad Lietuvoje būtų steigiamas valstybinis komercinis bankas,...

Finansai
08:59
Studentų idėjų štormas – impulsas Raseinių rajono įvaizdžio tobulinimui Verslo tribūna 1

Keičiantis Lietuvos demografiniam žemėlapiui, šalies miestams ir rajonams tenka ieškoti savito identiteto,...

Užburto rato įkaitai

Ne vienus metus besitęsiančios problemos statybos viešuosiuose pirkimuose (VP) šiemet sprogo, „padovanodamos“...

Britanijos lietuviai: migla dėl „Brexit“ sklaidosi, bet nežinios dar gausu  Premium

Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenantys ir dirbantys lietuviai tvirtina, kad po Boriso Johnsono konservatorių...

3 „schemutės“ statybos viešuosiuose pirkimuose Premium

Rasti landų ir ne visai etiškų būdų laimėti statybos valstybinių užsakymų ieškančioms įmonėms tai padaryti...

Madride baigėsi susitikimas dėl klimato kaitos 

Madride sekmadienį baigėsi Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencija (COP25).

Verslo aplinka
2019.12.15
„Lietuvos paštas“ atleidžia dar 120 darbuotojų

Kai kuriems darbuotojams atsisakius dirbti mobiliaisiais laiškininkais, valstybės valdomas „Lietuvos paštas“...

Verslo aplinka
2019.12.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau