Teismų korupcijos byla: virtinė suėmimų, įtarimai pareikšti Druskininkų merui

Publikuota: 2019-02-21
Atnaujinta 2019-02-21 20:37

Teismų korupcijos byloje Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino prokurorų prašymus ir leido suimti visus 18 įtariamųjų, dėl kurių suėmimo buvo kreiptasi trečiadienį ir ketvirtadienį. Šiandien suimti keli  verslininkai,  penki teisėjai, 4 advokatai bei didelio masto cigarečių kontrabandos byloje teisiamas Vilius Karalius. STT praneša, kad pareikšti įtarimai Druskininkų merui Ričardui Malinauskui.

Verslininkai suimti mėnesiui ir dviems

Vilniaus statybos įmonės „Indema“ vadovas Rolandas Vasiliauskas ir Pakruojo verslininku žiniasklaidoje vadinamas Romutis Stočkūnas suimti mėnesiui. Dviem mėnesiams  įkalinti konsultavimo įmonės „Biland“ vadovai Ernestas Sakalauskas ir Oksana Sakalauskienė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį mėnesiui leido suimti įmonės „Indema“ vadovą p. Vasiliauską, apie kurį plačiau skaitykite VŽ Premium.

„Vakar prokuroras prašė suimti trims mėnesiams, teismas išnagrinėjo duomenis ir leido suimti vienam mėnesiui“, – po posėdžio žurnalistams sakė suimtojo advokatas Juzefas Stankevičius.

Ponas Vasiliauskas įtariamas vieno iš sulaikytų teisėjų papirkimu. Įmonė „Indema“ užsiima gyvenamųjų bei administracinių projektų vystymu Lietuvoje.

Teisėjų korupcijos byloje dviems mėnesiams suimta 47-erių p. Sakalauskienė – auditorė, dirbanti buhalterinės apskaitos, audito ir verslo konsultacijų įmonėje „Bilan“, rodo BNS surinkti duomenys. 

Ją prokurorai prašė suimti trims mėnesiams.

„Mano turimomis žiniomis, tai yra vienintelė įmonė, kuriai ji vadovauja“, – BNS sakė jos advokatas Laimontas Gasiūnas. 

Vilniaus tarptautinio ir nacionalinio komercinio arbitražo interneto svetainėje skelbiama, kad p. Sakalauskienė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete studijavo auditą ir ekonomiką, o Tarptautinėje verslo mokykloje – tarptautinę prekybą. 

„Bilan“ bendrovės interneto svetainėje p. Sakalauskienė įvardijama kaip auditorė, o įmonės direktorius yra Ernestas Sakalauskas.

Registrų centre „Bilan“ vadovu taip pat įvardijamas p. Sakalauskas, o p. Sakalauskienė nurodoma dar ir bendrovių „Unicom International“, „Bruno Marks Export-Import“, viešųjų įstaigų „Surask save“, Šiuolaikinis traumų centras vadove.

Teisėsauga nedetalizuoja, kuo konkrečiai įtariama p. Sakalauskienė. 

5 teisėjai suimti 10 parų

Ketvirtadienį teismas tenkino prokurorų prašymus suimti 5 teisėjus. Už grotų 10 parų liko sėdėti Ilgametis Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas Egidijus Laužikas, Apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Valdimaras Bavėjanas ir Konstatinas Gurinas, taip pat Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis.

LAT teisėjo Laužiko advokatas Mindaugas Dūda žurnalistams sakė, kad įtariamąjį buvo prašoma suimti mėnesiui.

Vieną iš garsiausių Lietuvos teisininkų į Vilniaus miesto apylinkės teismą atvedė du uniformuoti policijos pareigūnai. 

59 metų Laužikas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo civilinių bylų skyriuje dirba nuo 1999 metų, prieš tai jis dirbo kituose teismuose. Ponas Laužikas prisidėjo prie Civilinio proceso kodekso rengimo, 2014-2016 metais buvo Teisėjų tarybos pirmininkas.

Prokuratūra kol kas nedetalizuoja, kuo konkrečiai yra įtariamas p. Laužikas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį 10 parų leido suimti Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Kažį.

Jo advokatė Rasa Aurelija Kučinskaitė teigė, kad skųs nutartį suimti teisėją. Ji mano, kad dėl šio teisėjo sulaikymo įvyko nesusipratimas ir tai turėtų paaiškėti netrukus.

Juodą striuke apsirengusį ir po gobtuvu veidą slėpusį teisininką pareigūnai vedė į teismo salę. 

55 metų Kažys 1992–1995 metais dirbo tuometiniame Vilniaus miesto antrajame apylinkės teisme, 1995–1999 metais nagrinėjo bylas Vilniaus apygardos teisme, o nuo 1999 metų pradėjo dirbti Lietuvos apeliaciniame teisme, Baudžiamųjų bylų skyriuje. 2002–2011 metais jis buvo Teisėjų garbės teismo nariu.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Valdimaras Bavėjanas taip pat suimtas 10-čiai parų.

Abu šie Apelicinio teismo teisėjai nagrinėjo baudžiamąsias bylas. Teismas tik iš dalies patenkino prokuratūros prašymus, nes abu teisėjus  korupcijos byloje buvo prašoma suimti mėnesiui.

„Nutartį aš vertinu kritiškai. Mes apskųsime ją. Jeigu nėra teisės, tai jos nėra. (Teismas-BNS) parašė, kad naikins kažkokius įrodymus ir panašiai. Bet tokį amžių ir patirtį turintis teisėjas... kad taip elgtųsi ir nesuprastų savo veiksmų. Juokingai atrodo. Iš tikrųjų tai viešasis interesas, kad visuomenės žinotų, kad taip nesielkit, bet kurį gali paliesti, pokalbį ištrauksim ir taip atsidursim teisme“, – žurnalistams sakė p. Bavėjano advokatas Saulius Juzukonis.

64 metų Bavėjaną, sunėrusį rankas už nugaros ir laikantį pluoštą baltų popierių, teismo koridoriumi vedė du uniformuoti pareigūnai.

Jis iki 1994 metų dirbo prokuratūroje, 1994-1998 metais teisėjavo Lazdijų rajono apylinkės teisme. Iš čia 1998 metais jis perėjo dirbti į Lietuvos apeliacinį teismą, nagrinėjo baudžiamąsias bylas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio vakarą dešimčiai parų leido suimti dar du teisėjus – Vilniaus apygardos teismo teisėją Jaglinskį ir Apeliacinio teismo teisėją Guriną.

Abu teisininkus į salę atlydėjo uniformuoti policijos pareigūnai.

59 metų Henrichas Jaglinskis teisėju dirba nuo 1987 metų. Jis yra dirbęs Trakų, ir Vilniaus miesto apylinkės teismuose, 1993-1994 metais dirbo Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Nuo 1995 metų dirbo Vilniaus apygardos teisme. 

Vilniaus apygardos teismo pirmininkė Loreta Braždienė BNS yra sakiusi, kad p. Jaglinskis yra vienas labiausiai patyrusių civilinių bylų teisėjų, o įtartino teisėjo elgesio ji nepastebėjusi.

64 metų Gurinas Lietuvos apeliaciniame teisme pradėjo dirbti nuo jo įkūrimo 1995 metais, nagrinėjo civilines bylas. Šiemet jis turėjo išeiti į pensiją. 1976-1978 metais K. Gurinas dirbo vykdomajame komitete instruktoriumi, vėliau neilgai dirbo prokuratūroje, 1978-1982 metais Teisingumo ministerijoje ėjo vyr. konsultanto pareigas. 1982-1988 metais K. Gurinas pradėjo dirbti teisėju Vilniaus miesto Spalio rajone teisme, 1988-1994 metais buvo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju. Iš čia perėjo dirbti į Apeliacinį teismą.

Suimtas buvęs Kauno politikas V. Venslovas

Ketvirtadienį mėnesiui suimtas buvęs Kauno politikas, buvęs bendrovės „Kauno vandenys“ technikos direktorius Valys Venslovas.

Pernai spalį Kauno apygardos teismas p. Venslovą „Kauno vandenų“ byloje nubaudė trejų metų laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant dvejiems metams ir 37.600 Eur bauda, jam taip pat trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

BNS žiniomis, vėliau šią baudžiamąją bylą apeliacine tvarka nagrinėjo ir Apeliacinis teismas. Du šio teismo teisėjai dabar yra suimti korupcijos byloje.

Iš nuteistųjų — Venslovo ir dar kelių asmenų — solidariai priteista 8.100 Eur turtinės žalos „Kauno vandenų“ naudai.

Bylos duomenimis, įvairius darbų ir paslaugų užsakymus bendrovėje „Kauno vandenys“ gaudavo bei išskirtinį palankumą turėjo tik tos įmonės, kurių vadovai duodavo kyšius bendrovės vadovaujančias pareigas einantiems darbuotojams.

Nustatyta, kad tiriamuoju laikotarpiu nurodytų bendrovės darbuotojų priimami kyšiai siekdavo 2.000 Eur.

Suimti keturi advokatai

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį taip pat leido suimti keturis teisėjų korupcijos byloje įtariamus advokatus.

Vilniuje dirbanti advokatė Giedrė Cimbolienė suimta 10-čiai parų, Klaipėdoje dirbantis advokatas Aivaras Surblys suimtas dviem savaitėms, jo kolega taip pat iš uostamiesčio, Marius Navickas suimtas 10-čiai parų.

Advokatas iš Vilniaus Drąsutis Zagreckas suimtas mėnesiui.

„Noriu pasakyti, kad mano įtarimuose kyšininkavimų epizodų nėra, jokių teisėjų epizodų. Aš tik atvykęs į teismą supratau, kad į bendrą katilą pakliuvau. Nėra nei tarpininkavimo, nei kyšininkavimo“, – teismo koridoriuje laukdamas nutarties paskelbimo žurnalistams sakė advokatas Navickas.

Prokuratūra ketvirtadienį paviešino, kad vienas iš tiriamų epizodų yra apie įtariamą poveikį asmeniui, kad jis už piniginį atlygį prisiimtų kito asmens kaltę ir atliktų bausmę už neteisėtą disponavimą labai dideliu kokaino kiekiu. BNS žiniomis, vienas įtariamųjų šiame epizode ketvirtadienį taip pat buvo atvestas į teismą suėmimo sankcijai.

Trečiadienį įvairiose Lietuvos vietose atlikta apie šimtą kratų ir kitų suplanuotų proceso veiksmų. Šiuose proceso veiksmuose dalyvavo daugiau nei šimtas STT, policijos pareigūnų, prokurorų.

Ketvirtadienį kai kuriuos antrankiais surakintus įtariamuosius atlydėjo kaukėti Kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Prokuratūra taip pat pranešė atnaujinusi pernai nutrauktą ikiteisminį tyrimą p. Surblio atžvilgiu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, neteisėto informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimo ir rengimosi sunkiai sutrikdyti dviejų Klaipėdoje dirbančių pareigūnų sveikatą.

Sprendimą priėmęs Generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas tvirtina, kad atliekant ikiteisminį tyrimą dėl teisėjų korupcijos „buvo gauti ir reikšmingi duomenys“ apie nutrauktame ikiteisminiame tyrime tirtus galimus nusikaltimus, kurie nebuvo žinomi anksčiau.

Ponui Surbliui bei dar vienam asmeniui byloje atnaujintas įtariamųjų statusas.

Šio advokato gynėjas Simonas Slapšinskas pabrėžė, kad p. Surbliui neinkriminuojami jokie korupciniai nusikaltimai, jis įtariamas tik piktnaudžiavimu.

„Įtarimuose neminimi jokie kyšiai ir jokie teisėjai“, — sakė p. Slapšinskas. Ponas Surblys pareigūnams parodymų neduoda, nes paviešintų bendravimą su klientu. 

Advokatas pirmą kartą buvo sulaikytas pernai balandį, įtariant, kad jis su dar vienu asmeniu planavo pasikėsinimą į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato su organizuotu nusikalstamumu kovojančio padalinio vadovą ir prokurorą.

Tačiau ikiteisminis tyrimas liepą buvo nutrauktas, įtarimai advokatui panaikinti.

Suimtas kontrabanda kaltinamas V. Karalius

Vilniaus miesto apylinkės teismas teisėjų korupcijos byloje dviem mėnesiams leido suimti itin didelio masto cigarečių kontrabandos byloje teisiamą Vilių Karalių.

Jo advokatė Ingrida Botyrienė BNS sakė, kad prokuratūra ginamąjį prašė suimti trims mėnesiams.

Ji patvirtino, kad p. Karaliui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Ponas Karalius dabar teisiamas milijoninės cigarečių kontrabandos byloje Vilniaus apygardos teisme, jos nagrinėjimas artėja prie pabaigos.

Advokatė BNS sakė, kad nauji įtarimai nėra susiję su dabar Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama byla. 

Ponas Karalius anksčiau jau yra figūravęs teisėjų korupcijos byloje. Teisėsaugos pareigūnų duomenimis, itin stambaus masto kontrabanda besivertęs V. Karalius 2002-aisiais kreipdavosi į savo tuometinės sugyventinės tėvą teisėją, kad šis padėtų išvengti suėmimo už kontrabandos gabenimą įkliuvusiems jo bendrams. Šioje byloje iš viso nuteisti trys teisėjai – buvęs Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininkas Arvydas Gudas, Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Palmira Linkevičienė ir Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkas Darius Japertas. 

Ponui Karaliui tuomet teismas skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo, bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

2009 metų pabaigoje p. Karalius su bendrininkais pripažintas kaltu dėl nusikalstamo susivienijimo ir kontrabandos tinklo organizavimo. Tuomet jam teismas skyrė subendrintą galutinę dvejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose. Neatlikęs visos bausmės jis išėjo į laisvę.

2011 metais jis buvo vėl sulaikytas dėl itin didelės kontrabandos.

Dviem mėnesiams suimtas ir su narkotikų kontrabanda sučiuptas, bet išteisintas Virgilijus Valius, žmonių prekybos byloje minėtas Giedrius Valatkevičius, bei dar vienas įtariamasis – Arūnas Blažaitis, apie kurį viešai prieinamos informacijos nėra.

Pareikšti įtarimai Druskininkų merui ir jo patarėjui

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ketvirtadienio popietę atvyko apklausai į STT. STT praneša, kad pareikšti įtarimai prekyba poveikiu ir papirkimu Druskininkų merui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui.

„Druskininkų meras ir jo patarėjas įtariami prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje“, – rašoma STT pranešime spaudai.

Druskininkų mero patarėjas Kadziauskas yra sulaikytas. Druskininkų merui Malinauskui skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis.

nuotrauka:: 1right

Įtarimų prekyba poveikiu ir papirkimu sulaukęs Druskininkų meras Malinauskas teigė esąs visiškai ramus. Tai jis sakė žurnalistams Vilniuje po apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje. 

„Turim laiko, susipažinsim, žiūrėsim, diskutuosim, svarstysim, ruošimės pokalbiams (...) aš esu visiškai ramus (...) Šiais laikais niekas nestebina, viskas faina“, – sakė p. Malinauskas.

Įtarimų turinio teisėsauga kol kas nekomentuoja. Anksčiau STT vadovas Žydrūnas Bartkus teigė, jog yra duomenų, kad buvo mokėti kyšiai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje.

Ponas Malinauskas teigė, jog reikia būti „pasiruošus viskam“.

„Aš manau, kad prie tų aplinkybių, kurios yra, gyvenimas toks, kad reikia būti pasiruošus viskam, o dabar ruošimės tikrai ateičiai, diskusijoms, dar kalbėsim daug, pasakosim daug, viskas bus gerai“, – teigė Druskininkų meras.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino Druskininkų mero Malinausko neliečiamybę. Prokurorų prašymu taip pat panaikinta jo patarėjo  Kadziausko neliečiamybė, o netrukus bylą tiriantys pareigūnai jį sulaikė.

Sprendimas dėl p. Malinausko neliečiamybės buvo priimtas bendru sutarimu.

Prokuroras Martynas Jovaiša prašė šį klausimą svarstyti uždarame posėdyje, tačiau sutarta neviešinti prokurorų kreipimosi turinio ir sprendimą priimti viešai.

Pareigūnai teigia įtariantys, kad mokėti kyšiai vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje.

Ponas Malinauskas turėjo neliečiamybę kaip kandidatas į Druskininkų merus. Jis rinkimuose dalyvauja su visuomeniniu komitetu „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“.

Pagal įstatymus, kandidatas savivaldos rinkimuose be Vyriausiosios rinkimų komisijos sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė.

R. Malinauskas kaltina prezidentės patarėją spaudus teisėjus

Vykstant tyrimui dėl teisėjų korupcijos, Druskininkų mero Malinausko ir jo patarėjo namuose buvo atliktos kratos, pranešė politikas.

„Pagal teismo nutartį vakar mano namuose buvo atlikta krata, kaip ir mano patarėjo Aivaro Kadziausko“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė meras.

Spaudos konferenciją surengęs meras taip pat apkaltino kelis politikus ir prokurorus organizuojant susidorojimą ir pareiškė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja spaudė teisėjus. Šalies vadovės atstovai tai pavadino melu.

Ponas Malinauskas kalbėjo likus keliolikai minučių iki VRK sprendimo panaikinti jam teisinę neliečiamybę.

„Jeigu bus pareikšti įtarimai man korupcija, tai bus tiesiog absurdas, kuris anksčiau ar vėliau išaiškės“, – kalbėjo kurorto vadovas.

„Aš nepažįstu nė vieno žmogaus, kuris buvo paminėtas žiniasklaidoje vakar apie sulaikymus ir taip toliau, bet esu įsitikinęs, kad bent jau dalis jų yra sulaikyta todėl, kad jie nepakluso nurodymams“, – pridūrė jis.

Meras įtarimus jo atžvilgiu vadina „aukščiausių politikų afera“ ir desperacija, kad Lietuva dėl Vijūnėlės dvaro gali pralaimėti bylą Strasbūro teisme.

„Norėčiau pasakyti, kad Lietuva, ko gero, priėjo aklavietę su šita afera. Sakiau, sakau ir sakysiu, ir esu garantuotas, ir žinau, kad nė vieno pažeidimo Vijūnėlės dvaro dokumentacijoje ir visuose kituose dalykuose nėra ir nebuvo. Visa tai buvo sufabrikuota žmonių su aiškiais interesais“, – kalbėjo p. Malinauskas.

Jis teigė, kad prieš Druskininkų savivaldybę susidorojimas vykdomas jau aštuonerius metus, o to iniciatoriai yra vietos liberalai Juozas Šarkus, Valdas Trinkūnas, prokurorai Marius Šalčius ir Irmantas Mikelionis.

Druskininkų meras apkaltino prezidentės vyriausiąją patarėją teisės klausimais Rasą Svetikaitę darius spaudimą teisėjams.

„Pagal mūsų duomenis, visi teisėjai buvo spaudžiami arba netiesiogiai, arba per teismų vadovus Svetikaitės“, – teigė jis.

BNS paklausus apie šį pareiškimą, prezidentės spaudos tarnyba nurodė, kad „tai melas“, ir plačiau nekomentavo. 

Ponas Malinauskas taip pat kaltino Seimo narį liberalą Vitalijų Gailių klastojus dokumentus ir siuntinėjus nurodymus teisėsaugai.

Meras tvirtino, kad naujausi teisėsaugos įtarimai susiję su artėjančiais savivaldos rinkimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

G. Nausėda šią savaitę su valdančiaisiais aptars būsimą Vyriausybę, turi moterų kandidačių 2

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais aptarti Vyriausybės...

Verslo aplinka
2019.07.16
U. von der Leyen oficialiai tapo pirmąja moterimi EK pirmininke 5

Europarlamentarai palaikė centro dešiniųjų Europos Liaudies partijos (ELP) frakcijos narės, Vokietijos...

Verslo aplinka
2019.07.16
Teismuose atsiras laikini teisėjai, bus vertinamas kandidatų charakteris

Teisėjų atrankos komisija turės vertinti ne tik pretendento kvalifikaciją, bet ir jo būdą, o dėl įvairių...

Verslo aplinka
2019.07.16
G. Nausėda Lenkijoje sakė negalįs dalyti pažadų dėl pavardžių rašybos

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda per vizitą Lenkijoje sakė negalintis pažadėti, kad Lietuva įteisins...

Verslo aplinka
2019.07.16
R. J. Dagys paliko konservatorių frakciją Seime 1

Seimo narys Rimantas Jonas Dagys antradienį pranešė paliekantis opozicinę Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Verslo aplinka
2019.07.16
G. Nausėdos vizitas Lenkijoje: pakvietė bankus į Lietuvą, pareiškė paramą ginče su Briuseliu 40

Varšuvoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pakvietė kurį nors Lenkijos bankų atidaryti...

Verslo aplinka
2019.07.16
ES įvertino Irano branduolinio susitarimo pažeidimus

Europos Sąjunga (ES) teigia, kad Irano 2015 m. branduolinio susitarimo pažeidimai nėra esminiai ir dar gali...

Verslo aplinka
2019.07.16
Nepasitikėjimas Seimo vadovu atidedamas, galbūt iki rudens 6

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) iniciatyva dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku...

Verslo aplinka
2019.07.16
Seimas įteisino galimybę užsieniečiams gauti e. rezidento statusą 1

Seimas antradienį priėmė pataisas, įteisinančias galimybę užsieniečiams po pusantrų metų gauti e. rezidento...

Verslo aplinka
2019.07.16
Milijoninės baudos už BDAR pažeidimus primena investuotojams: įvertinkite, ar perkamoje įmonėje asmens duomenys buvo tvarkomi tinkamai Verslo tribūna

Įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui baudos už asmens duomenų apsaugos pažeidimus tapo...

Verslo aplinka
2019.07.16
D. Grybauskaitei kol kas padės dvi konsultantės  11

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuo metu užsiėmusi įsikūrimu savo naujuose namuose, o jos...

Verslo aplinka
2019.07.16
Kandidatas į kariuomenės vadus: revoliucijų ginkluotose pajėgose nebus 

Seimas ėmėsi svarstyti prezidento Gitano Nausėdos teikimą naujuoju kariuomenės vadu paskirti generolą majorą...

Verslo aplinka
2019.07.16
Jaučiamas ūkio apsukų lėtėjimas investicijų nestabdo

Naujausia Lietuvos banko įmonių apklausa rodo, kad vis daugiau jų prognozuoja eksporto ir paklausos augimo...

Verslo aplinka
2019.07.16
Pagal vartotojų teisių apsaugą Lietuva – tarp ES atsilikėlių 3

Valstybės kontrolės atliktas auditas atskleidė, kad trečdalis vartotojų Lietuvoje susiduria su klaidinančia...

Verslo aplinka
2019.07.16
Prekybos susitarimas su MERCOSUR šalimis suteikia didelių galimybių

Birželio 28 d. ES ir keturios Pietų Amerikos šalių bendrąją rinką (MERCOSUR) sudarančios šalys (Argentina,...

Verslo aplinka
2019.07.16
Augantys rezultatai – vertę kuriančios strategijos pergalė prieš akcijų pasiutpolkes Verslo tribūna 1

Namų apdailos prekių mažmeninių prekybininkų teigimu šio rinkos sektoriaus aktualijos verčia ieškoti naujų...

Istorinis vizitas – sąjungininkai reikalingi ne tik politikoje 5

Prezidento Gitano Nausėdos sprendimas pirmojo oficialaus užsienio vizito vykti į Lenkiją jau vadinamas...

Verslo aplinka
2019.07.16
Ryšių su Lenkija renesanso viltys ir nuogąstavimai Premium 2

Prezidento Gitano Nausėdos vizitas į Lenkiją turėtų sustiprinti verslo santykius tarp šalių kaimynių ir...

Verslo aplinka
2019.07.16
Europarlamentarai tars galutinį žodį dėl pirmos moters EK pirmininkės kandidatūros Premium 2

Antradienį europarlamentarai tars savo galutinį žodį dėl Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen...

Verslo aplinka
2019.07.16
LVŽS reiškia pasitikėjimą R. Karbauskiu, stumia lauk V. Pranckietį 21

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos lyderiu...

Verslo aplinka
2019.07.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau