Valdantieji: naujo aplinkos ministro nebus iki prezidento rinkimų 

Publikuota: 2019-02-06
Atnaujinta 2019-02-06 12:37
Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis. Žygimanto Gedvilos (15min.lt)  nuotr.
Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis. Žygimanto Gedvilos (15min.lt) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė neskirti teisingumo viceministrės Irmos Gudžiūnaitės naująja aplinkos ministre. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė manąs, kad „su šia prezidente nebus įmanoma suderinti naujo ministro kandidatūros“. Valdančiųjų valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis antrina premjerui, tvirtindamas, kad bent iki prezidento rinkimų naujo aplinkos ministro nebus.

Prezidentūra trečiadienį pranešė, kad p. Grybauskaitė sprendimą neskirti premjero pateiktos p. Gudžiūnaitės vadovauti Aplinkos ministerijai priėmė po šį pirmadienį įvykusio pokalbio su kandidate.

„Profesionalumas, kuruojamos srities išmanymas, administraciniai gebėjimai, skaidrumas ir interesų konflikto vengimas – pagrindiniai prezidentės keliami reikalavimai visiems kandidatams į ministrus“, – rašoma pranešime.

Ponia Gudžiūnaitė, pasak prezidentės, „veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos“.

„Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras – nuo atliekų tvarkymo ir vandenvalos iki miškų apsaugos, statybų ir renovacijos, klimato kaitos ir Astravo atominės elektrinės klausimų“, – rašoma pranešime.

„Todėl prezidentė kviečia premjerą vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato“, – priduriama jame.

Premjeras pasipiktino prezidentės sprendimu

Ponas Skvernelis savo feisbuko paskyroje trečiadienio vidurdienį paskelbė ilgą įrašą, kuriame komentuojamas prezidentės sprendimas.

„Su prezidente buvo aptarta ne viena ir ne dvi galimos aplinkos ministro kandidatūros. Deja, nei dėl vienos iš jų rasti sutarimo nepavyko“, – rašo p. Skvernelis.

nuotrauka::1left

Anot jo, p. Gudžiūnaitės kandidatūra su šalies vadove buvo suderinta iš anksto – todėl ir buvo jai pateikta: „Maža to, prezidentė kandidatei po pokalbio sakė, kad sprendimas bus teigiamas, todėl šiandienos pareiškimas iš tikrųjų stebina.“

„Akivaizdu, kad taip prezidentė eilinį kartą parodė savo požiūrį į šią Vyriausybę. Esu tikras, jog Aplinkos ministerijai ypatingai reikia aukštos kvalifikacijos teisininko, kuris nebūtų susijęs korupciniais ryšiais su šios srities interesų grupėmis. Ministro pozicija lieka laisva, šias pareigas toliau laikinai eis energetikos ministras. Žinodamas, kiek užtruko derinimas ir koks prezidentės požiūris, darau išvadą, jog bus atmesta bet kuri kita mano teikiama kandidatūra. Tai reiškia, kad su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma“, – teigiama premjero pareiškime.

„Prezidentės sprendimas aiškiai parodo, koks svarbus yra darnus prezidentūros ir Vyriausybės bendradarbiavimas, kai žmonės nėra skirstomi į „savus“ ir „svetimus“, kai „saviems“ nėra ruošiamos minkštos kėdės valstybinėse įmonėse ar ambasadose, o „svetimi“ nėra viešai žeminami, kai siekiama bendrų tikslų, kai noras jauniems žmonės leisti užimti aukštas pareigas nėra tik skambi frazė tuo netikinčių politikų lūpose. Deja, šiandien to labai trūksta“, – priduriama jame.

Tokį p. Grybauskaitės sprendimą ministras pirmininkas pareiškė suprantąs „kaip eilinį ir jau sisteminį norą destabilizuoti Vyriausybės darbą, įkalti pleištą tarp koalicijos partnerių ir darsyk mesti abejonių šešėlį“.

„Aiškiai matau ir artėjančių rinkimų kontekstą, matau, kiek iš tiesų verti prezidentės pažadai į juos nesikišti bei nepalaikyti nei vieno kandidato. Prezidentės kritika dėl Vyriausybės vidaus ir užsienio politikos pastarosiomis savaitėmis tapo itin aštri, virstanti konkrečiais ir destruktyviais veiksmais. Neabejoju, ateityje tai matysime dar dažniau. Kaip Vyriausybės vadovas negaliu veltis į tuščius konfliktus, turiu užtikrinti stabilų valdžios institucijų darbą — ir tai padarysiu“, – savo pareiškimą baigia premjeras.

R. Karbauskis pritarė S. Skverneliui

Valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis, BNS komentuodamas susidariusią situaciją, paantrino Vyriausybės vadovui, kad naujas kandidatas į aplinkos ministrus siūlomas nebus: „Viskas. Šito žaidimo mes nežaisime. Mes turime vienu ministru mažiau, bet pavaduojantis yra kitas ministras ir aš manau, kad laikotarpyje iki birželio mėnesio to turėtų pakakti. Susitvarkys Vyriausybė ir be vieno ministro. Daugiau tyčiotis iš savęs neleisime.“

nuotrauka:: 2right

Ponas Karbauskis įsitikinęs, kad atmesdama pateiktąją kandidatę į aplinkos ministres prezidentė daro „politinį šou“ ir bando pakenkti premjerui.

LVŽS lyderis tvirtino, kad p. Gudžiūnaitės kandidatūra pateikta tik po to, kai premjeras ją iš anksto suderino su šalies vadove. Be to, p. Karbauskio teigimu, prieš tai uvo pateikta ne viena kandidatūra. 

„Tai, kas įvyko, yra pasityčiojimas atviriausia forma iš premjero ir iš to susitarimo, kad niekada premjeras neįvardija asmens, kol tas asmuo nėra patvirtinamas. Prezidentė pasityčiodama iš premjero, dar tai panaudojo kaip kažkokį rinkiminį žingsnį, kaip pažeminti premjerą, kad jis pateikė netinkamus kandidatus“, – pridūrė jis.

Ponas Karbauskis mano, kad prezidentės žingsnis gali būti susijęs su premjero kandidatavimu prezidento rinkimuose.

Susidarė „įvairus įspūdis“

Pagal Konstituciją, ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Vyriausybės vadovas p. Gudžiūnaitės kandidatūrą prezidentei pateikė prieš savaitę. Šį pirmadienį p. Grybauskaitė susitiko su pretendente.

Po susitikimo paskelbta, kad valstybės vadovė „artimiausiu laiku apsispręs“, ar paskirti p. Gudžiūnaitę ministre.

nuotrauka:: 3left

Vėliau pirmadienį p. Grybauskaitė žurnalistams sakė pasigedusi į aplinkos ministres siūlomos kandidatės  profesinės patirties ir žinių apie sektorių. Anot prezidentės, kol kas įspūdis dėl kandidatės yra „įvairus“.

Šalies vadovė taip pat teigė, jog dar vertins specialiųjų tarnybų duomenis apie kandidatę.

Jautėsi pakankamai patyrusi

nuotrauka:: 4rigt

Ponia Gudžiūnaitė po susitikimo su prezidente sakė mananti, kad turi pakankamai patirties, kad galėtų tapti aplinkos ministre. „Politinėje srityje turiu patirties, esu teisininkė. Be to, bus komanda profesionalų, kuri padės priimti svarbiausius sprendimus“, — sakė kandidatė.

Teisininkės išsilavinimą turinti 30-metė p. Gudžiūnaitė yra valdančiosios koalicijos partnerės Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) narė.

Be to, p. Gudžiūnaitė yra pirmoji socialdarbiečių kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąraše. Rinkimai vyks šį kovą.

Iš Radviliškio kilusi p. Gudžiūnaitė Vilniaus universitete yra įgijusi teisės magistro laipsnį, dirbo teisininke, teisingumo atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Nuo praėjusių metų birželio ji yra teisingumo viceministrė. Ponią

Gudžiūnaitę į savo komandą pasikvietė pernai gegužę naujuoju teisingumo ministru tapęs Elvinas Jankevičius. Jis į Vyriausybę buvo deleguotas LSDDP.

Aplinkos ministerijos vadovo kėdė laisva daugiau kaip du mėnesius po to, kai iš jos premjero siūlymu buvo pašalintas Kęstutis Navickas. Laikinai aplinkos ministro pareigas eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Lauko tualetų problema toliau kelia aistras 6

Savivaldybių asociacija ragina Aplinkos ministeriją neskubėti stambinti vandentvarkos įmonių, o pirmiau...

Verslo aplinka
2019.08.18
Kabule per sprogimą vestuvėse žuvo 63 žmonės, daugiau nei 180 sužeisti

Afganistano sostinėje Kabule vėlų šeštadienio vakarą sprogus bombai vestuvių šventės metu žuvo 63 žmonės,...

Verslo aplinka
2019.08.18
Liepą – rekordinis imigracijos mėnuo 14

Liepą į Lietuvą atvyko gyventi daugiau žmonių nei bet kurį ankstesnį mėnesį, tęsiantis teigiamoms migracijos...

Verslo aplinka
2019.08.18
B. Johnsonas vėl įtikinės ES lyderius persiderėti „Brexit“ susitarimą 3

Britų žiniasklaida praneša, kad Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, šios savaitės vizitų...

Verslo aplinka
2019.08.18
G. Nausėda: Lietuva tikisi daugiau Indijos investicijų 3

Prezidentas Gitanas Nausėda, šeštadienį Vilniuje susitikęs su Indijos viceprezidentu Venkaiah Naidu,...

Verslo aplinka
2019.08.17
Miškus Sibire padega, nes naudinga juos iškirsti vėliau 6

Rusijos vyriausybė iniciavo tyrimą, ar didžiulius miškų gaisrus Sibire galėjo sukelti padegimai, siekiant...

Verslo aplinka
2019.08.17
Karinių robotų gamintojai iš Estijos įbrido į nuostolius 2

Estų bendrovė „Milrem“, užsiimanti karinės paskirties savavaldžių antžeminių transporto priemonių kūrimu,...

Pramonė
2019.08.17
G. Nausėda susitinka su Indijos viceprezidentu

Indijos viceprezidentas Venkaiah Naidu (Venkaja Naidu) šeštadienį Lietuvoje pradeda turą po Baltijos šalis.

Verslo aplinka
2019.08.17
Latvijos ministras: lietuvių rūpestį suprantame, bet Latvijos interesai – svarbiausi 59

Latvijos ekonomikos ministras Ralfas Nemiro sako suprantantis Lietuvos rūpestį dėl Astravo atominės...

Pramonė
2019.08.16
Jungtinė Karalystė – ties pirmalaikių rinkimų slenksčiu Premium 12

Naujoji britų vyriausybė yra pakeliui į pirmalaikius rinkimus. Nors Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės...

Verslo aplinka
2019.08.16
Prokurorai nerado viešojo intereso pažeidimo dėl Kauno Vičiūnų vandenvietės 4

Kauno apygardos prokuratūra nustatė, jog mažinant Kauno Vičiūnų vandenvietės sanitarinę apsaugos zoną...

Statyba ir NT
2019.08.16
Prezidentas atleido vieną korupcija įtariamą teisėją, dėl dviejų kreipėsi į Seimą 2

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo...

Verslo aplinka
2019.08.16
Vokietijos ekonomikos stagnacija: Lietuvai yra ir galimybių, ir rizikų 2

Vokietijos ekonomikai antrąjį ketvirtį susitraukus 0,1% ir kylant realiai recesijos grėsmei, į didžiausią ES...

Verslo aplinka
2019.08.16
Kinija neketina nusileisti kare dėl tarifų

Ketvirtadienį Kinijos vyriausybė paskelbė, kad atsakys į Donaldo Trumpo, JAV prezidento, nuo rugsėjo mėnesio...

Verslo aplinka
2019.08.16
Kitą savaitę – itin retas politinis išbandymas 

Nuo 2016-ųjų gruodžio dirbančioje septynioliktoje Vyriausybėje, vadovaujamoje Sauliaus Skvernelio, po...

Verslo aplinka
2019.08.16
G. Nausėda atmetė Vyriausybės atrinktą Lietuvos kandidatą į ES teismą V. Valančių 3

Prezidentas Gitanas Nausėda atmetė Vyriausybės siūlymą dar vienai kadencijai Europos Sąjungos (ES) teismo...

Verslo aplinka
2019.08.16
Euro zonos ekonomika mažina apsukas

Prastėjantys pramonės rodikliai, mažėjantis namų ūkių vartojimas euro zonoje siunčia pirmuosius ekonomikos...

Verslo aplinka
2019.08.16
Gyvenimas po 4.500 krizių, kurias įmonės patyrė per 5 metus Premium

Įmonės neturi stebuklingo mygtuko, kurį paspaudus būtų galima lyg kokonu apsiginti nuo išorės veiksnių –...

Finansai
2019.08.16
G. Nausėda tikisi daugiau Vokietijos investicijų, žada dėmesį ekonominei diplomatijai

Vizitą Berlyne baigęs prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pastaruoju metu pagreitį įgavusios investicijos...

Verslo aplinka
2019.08.15
Gibraltaras paleido sulaikytą Irano tanklaivį

Gibraltaras ketvirtadienį nusprendė paleisti anksčiau sulaikytą Irano tanklaivį „Grace 1“.

Pramonė
2019.08.15

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau