Pagal naują metodiką vartotojų pasitikėjimas šoko į viršų

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2019 m. sausį buvo 5 ir, palyginti su gruodžiu, padidėjo 5 procentiniais punktais, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Toks pats šuolis fiksuojamas ir lyginant metinius skirtumus. Vartotojų pasitikėjimo rodiklio didėjimą lėmė teigiami visų jo sudedamųjų dalių pokyčiai. Perskaičiavus pagal naują metodiką, 2019 m. sausį vartotojų pasitikėjimo rodiklis yra didžiausias nuo 2013 m. pradžios.
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis nuo 2019 m. sausio Europos Komisijos sprendimu skaičiuojamas pagal naują metodiką, t. y. buvo pakeistos dvi sudedamosios dalys, atitinkamai perskaičiuotos rodiklio reikšmės nuo 2013 m.
Statistikos departamentas praneša, kad sausį namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino geriau nei 2018 m. gruodį: gyventojų, teigiančių, kad jų finansinė padėtis per praėjusius 12 mėn. pagerėjo, dalis padidėjo 3 procentiniais punktais (nuo 20 iki 23%), manančių, kad padėtis pablogėjo sumažėjo nuo 25 iki 22%. Sausį, palyginti su 2018 m. gruodžiu, padaugėjo gyventojų, optimistiškai vertinančių tiek namų ūkio finansinės, tiek šalies ekonominės padėties perspektyvas per ateinančius 12 mėn.: gyventojų, manančių, kad gerės namų ūkio finansinė padėtis, dalis padidėjo nuo 19 iki 27%, o manančių, kad gerės šalies ekonominė padėtis nuo 24 iki 31%. Sausį, kaip ir gruodį, 27% gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 16% mažiau (gruodį 17%).
Metinis irgi augo
Per metus (2019 m. sausį, palyginti su 2018 m. sausiu) vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 5 procentiniais punktais.
Tai lėmė teigiami visų jo sudedamųjų dalių pokyčiai, o didžiausios įtakos turėjo namų ūkio finansinės padėties pasikeitimo per praėjusius 12 mėn. vertinimas. Gyventojų, teigiančių, kad per praėjusius 12 mėn. jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo, palyginti su prieš metus išsakyta nuomone, padaugėjo nuo 16 iki 23%, o teigiančių, kad padėtis pablogėjo, dalis sumažėjo nuo 32 iki 22%, rašoma pranešime.
Gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. pagerės, palyginti su 2018 m. sausiu, dalis padidėjo nuo 27 iki 31%, prognozuojančių savo namų ūkio finansinės padėties gerėjimą nuo 23 iki 27%.
Gyventojų nuomonė apie numatomas išlaidas tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika pasikeitė nedaug: kaip ir prieš metus, 27% gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. šiems pirkiniams ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 16% mažiau (prieš metus 18%).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti