EK paskelbė ataskaitą dėl „auksinių pasų“

Pirmą kartą Europos Komisija (EK) pateikė išsamią ataskaitą dėl pilietybės ir leidimo gyventi suteikimo investuotojams programų (auksiniai pasai ir auksinės vizos), taikomų įvairiose ES valstybėse narėse ir nurodė susirūpinimą keliančias sritis, nurodoma EK pranešime spaudai.
EK ataskaitoje nurodė šias susirūpinimą keliančias sritis pilietybės suteikimo investuotojams programose: saugumas, pinigų plovimas, mokesčių vengimas, skaidrumo ir informacijos trūkumas.
Reaguodama į atskaitoje išdėstytus trūkumus, EK nurodė, kad planuoja stebėti platesnio masto ES teisės laikymosi klausimus, susijusius su pilietybės ir leidimo gyventi suteikimo investuotojams programomis, o prireikus, ketina imtis veiksmų.
EK stebės valstybių narių veiksmus, kuriais siekiama spręsti su tokių programų administravimu susijusius skaidrumo ir valdymo klausimus. Siekdama pagerinti programų skaidrumą, valdymą ir saugumą, EK įsteigs valstybių narių ekspertų grupę. Jai bus pavesta sukurti sistemą, skirtą keistis informacija ir konsultuotis dėl gautų prašymų skaičiaus, kilmės šalių ir valstybių narių suteiktų arba atmestų prašymų suteikti pilietybę ir leidimą gyventi asmenims dėl investicijų. Iki 2019 m. pabaigos turės būti parengtas pilietybės suteikimo investuotojams programų saugumo patikrinimo priemonių rinkinys, įskaitant konkrečius rizikos valdymo procesus , rašoma EK pranešime spaudai.
ES teisėje nustatytos tam tikrų kategorijų trečiųjų šalių piliečių atvykimo sąlygos, o leidimų gyventi šalyje suteikimas investuotojams šiuo metu nėra reglamentuojamas ES lygmeniu ir tebėra valstybių narių kompetencija. Šiuo metu tokias programas taiko 20 valstybių narių, taip pat ir Lietuva.
EK, vykdydama stojimo į ES procesą, stebės pilietybės suteikimo investuotojams programas šalyse kandidatėse ir potencialiose šalyse kandidatėse. Ji, taikydama bevizio režimo sustabdymo mechanizmą, taip pat stebės, kokį poveikį daro šalių, kurioms taikomas ES bevizis režimas, programos, teigiama EK pranešime spaudai.
Šiuo metu trys ES valstybės narės (Bulgarija, Kipras ir Malta) taiko programas, pagal kurias investuotojams suteikiama šių šalių pilietybė ne tokiomis griežtomis sąlygomis kaip įprastų nacionalinių režimų. Šiose trijose valstybėse narėse nėra reikalavimo, kad asmuo fiziškai gyventų šalyje, taip pat nereikalaujama, kad asmuo prieš įgydamas pilietybę turėtų kitų tikrų ryšių su šalimi.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti