Putino metinė konferencija: atmetė sankcijų poveikį ir gyrė JAV sprendimą pasitraukti iš Sirijos

Publikuota: 2018-12-20
Atnaujinta 2018-12-20 15:20

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė savo metinę spaudos konferenciją. Šiais metais ji vyko krentančių reitingų ir silpnos šalies ekonomikos kontekste.

14-ą kartą surengta kasmetinė konferencija šiemet truko apie 3 val. ir 50 min. tradiciškai ji vyko klausimų-atsakymų principu. Visi klausimai, kaip įprasta, buvo derinami iš anksto ir tik atrinktos žiniasklaidos priemonės gali juos užduoti, nors Kremlius tokią informaciją neigia ir sako, kad klausimai nėra derinami iš anksto.

Kremliaus teigimu, spaudos konferencijoje šiais metais dalyvavo rekordinis žurnalistų skaičius, t.y., 1.702, kurie buvo akredituoti spaudos konferencijai.

Putino spaudos konferencijos įprastai yra labai ilgos, o rekordas buvo pasiektas 2008 m., kai ji truko 4 val. 40 min.

Remiantis nepriklausomu apklausų centru „Levada“, Putino reitingai nukrito. Rusijos ekonomika įstrigusi ilgalaikėje stagnacijoje, Rusijos visuomenės pasipiktinimą pastaruoju metu sukėlė ir sprendimas didinti pensinį amžių. Regioniniuose rinkimuose rugsėjo mėnesį daugelis Kremliaus kandidatų taip pat pralaimėjo.

Rusijos prezidentas kaip ir galima buvo tikėtis, šioje spaudos konferencijoje dėl lapkričio 25 d. incidento Kerčės sąsiauryje ir vėl apkaltino Ukrainą „provokacijomis“. Trečiadienio JAV sprendimą trauktis iš Sirijos įvertino kaip „teisingą“ ir rusus ramino, kad ekonomikai reikia proveržio ir Rusija jį ketina įgyvendinti, tačiau kaip Putinas nenurodė.

15:10 Spaudos konferencija baigėsi 15:00 Azovo jūra

Rusijos prezidentas paklaustas, ar yra pasirengęs paskelbti Azovo jūrą Rusijos teritorija, atsakė, kad „Mes esame pasirengę apsaugoti savo teritoriją, įskaitant ir Krymą. Mes darysime tai, kas reikalinga.

„Tai sudėtinga situacija. Mes esame pasirengę laikytis susitarimo, kuriuo Azovo jūra yra bendri teritoriniai vandenys tarp Ukrainos ir Rusijos“,– nurodė Putinas.

14:42 Vis dar atsakinėja

Putino spaudos konferencija tęsiasi jau daugiau nei 3 val.

14:40 Nežino, ar susitiks su Trumpu

„Wall Street Journal“ žurnalistė teigė, kad daugelis Vakarų pasaulyje mano, kad Putinas nori „užkariauti pasaulį“ ir Rusijos prezidento klausė, ar tai yra tiesa.

„Taip, yra jėga, kuri nori valdyti pasaulį, bet tai tikrai nėra Maskva. Palyginkime JAV ir Rusijos karinius biudžetus. JAV kuria Rusiją kaip priešą tam, kad galėtų sutelkti NATO valstybes aplink save“,– sakė Putinas.

Rusijos prezidentas nurodė, kad Rusijos pagrindinis tikslas yra „užtikrinti sąlygas šalies vystymuisi“.

Rusijos prezidentas paklaustas, ar yra pasirengęs susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, atsakė, kad „mes suprantame, kad turime kažkaip pakelti savo santykius iš žemiausios ribos. Ar mes susitiksime, ar ne, aš nežinau, bet mes esame pasirengę“.

13:51 Putinas: JAV sprendimas patraukti pajėgas iš Sirijos yra teisingas

JAV žurnalistas Rusijos prezidento paklausė apie JAV sprendimą, apie kurį p. Trumpas informavo trečiadienį – patraukti JAV pajėgas iš Sirijos, nes, anot Baltųjų rūmų šeimininko, JAV sunaikino teroristinę organizaciją „Islamo valstybė“ ir ten JAV pajėgoms nebėra, ką veikti.

Putinas teigė, kad visiškai sutinka su prezidento vertinimu dėl teroristinės organizacijos sunaikinimo Sirijoje, tačiau, anot Putino, neva egzistuoja grėsmė „Islamo valstybės“ kitose šalyse, tokiose kaip Afganistanas.

„Tai didžiulė grėsmė mums visiems“ ,– nurodė Putinas.

Vis dėlto jis pareiškė, kad nesupranta JAV pasitraukimo iš Sirijos, nes kol kas nemato jokių ženklų, rodančių, kad JAV tikrai pasitraukė.

„JAV ne kartą sakė, kad pasitraukia iš Afganistano, tačiau praėjus metų metams, jie vis dar ten. Rusija nemato jokių ženklų, rodančių, kad JAV pasitraukia iš Sirijos, bet, jeigu toks sprendimas tikrai priimtas, jis yra teisingas“ ,– pabrėžė Putinas.

Jis taip pat nurodė, kad JAV pajėgos Sirijoje buvo „neteisėtos“.

13:05 Putinas apie branduolinį karą

„Branduolinio karo pavojus pernelyg neįvertintas. Toks konfliktas gali nulemti ištisos civilizacijos žūtį. Šiuo metu vyksta sulaikymo sistemos griūtis“,– taip Rusijos prezidentas sureagavo į klausimą apie branduolinį karą ir JAV sprendimą trauktis iš priešraketinės gynybos susitarimo.

„Mes žinome, kaip užtikrinti savo saugumą, tegu paskui neaiškina, kad siekiame pranašumo, mes taip išlaikome paritetą“ ,– nurodė Putinas ir pridūrė, kad Rusija priversta kurti ginklus, kurie gali įveikti priešraketines gynybos sistemas.

VŽ primena, kad JAV paskelbė pasitraukianti iš vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF), pasirašytos dar Šaltojo karo laikais, nes Rusija, anot Vašingtono, šios sutarties nesilaiko. Kol kas oficialiai JAV nepasitraukė iš šios sutarties ir davė Rusijai laiko įgyvendinti susitarimo nuostatas, tačiau Kremlius pareiškė, kad tiesiog kurs naujas raketas.

12:39 Sankcijos net buvo naudingos

Rusijos prezidentas pareiškė, kad Rusija visą laiką gyveno spaudžiama tam tikrų užsienio sankcijų. Sankcijos, anot Rusijos prezidento, yra tarptautinės konkurencijos dalis.

„Kai Rusija tik tampa stipresne, ji iškart gauna daugiau sankcijų“,– teigė Putinas.

„Rusijos ekonomika prisitaikė prie sankcijų. Kaip dėl jų efekto, net tokie šalies oponentai kaip JAV iždo departamentas teigė, kad sankcijos lėmė tik mažą dalį ekonomikos augimo mažėjimo. Sankcijos labiausiai kenkia tiems, kurie jas taiko“, – spaudos konferencijoje aiškino Rusijos prezidentas.

Putinas net pareiškė, kad Rusijai sankcijos net pasitarnavo, nes šalis buvo priversta vystyti kai kurią produkciją savo resursais tam tikrose sektoriuose.

„Papildomos sankcijos, siekiančios pakenkti Rusijai visiškai neturi prasmės. Mūsų ekonomika prisitaikė prie tokių sankcijų“,– nurodė Rusijos prezidentas

12:21 Putinas apie Skripalius: tai rusofobija

Putinas kol kas trumpai pasisakė dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo JK teritorijoje.

„Tai politinis rusofobinis požiūris, jeigu nebūtų Skripalių, būtų kas nors kitas, mes matomi kaip priešai ir taip stengiamasi pakenkti mūsų augimui. Tai paprasčiausia tarptautinė konkurencija ,– spaudos konferencijos metu teigė Putinas.

VŽ primena, kad kovo mėnesį dvigubo agento apnuodijimas sukėlė diplomatinę įtampą tarp Vakarų ir Rusijos. Jungtinė Karalystė (JK) dėl pasikėsinimo į buvusį agentą apkaltino Rusiją, pastaroji jai metamus kaltinimus griežtai neigė.

Vakarų valstybės išreiškė palaikymą JK pateiktai žvalgybinei informacijai, kad už išpuolį prieš Skripalius atsakinga Maskva. JK kaip atsaką į tokį Rusijos žingsnį išsiuntė 23 rusų diplomatus iš šalies, prie bausmės Rusijai prisidėjo ir kitos JK sąjungininkės. Iš daugiau nei 20 šalių išsiųsta 150 rusų diplomatų. Rusija savo ruožtu atsakė tokiomis pačiomis priemonėmis ir taip pat iš šalies išsiuntė diplomatus.

Rusijos prezidentas taip pat sulygino žurnalisto ir šnipo darbą.

„Jūs dirbate su informacija, Saugumo pareigūnai taip pat dirba su informacija. Tai ta pati informacija“,– susirinkusiems žurnalistams sakė Putinas.

11:53. Putinas apie agresiją Kerčės sąsiauryje: tai provokacija

Rusijos prezidentas spaudos konferencijos metu dar kartą pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje, kuomet Rusija apšaudė ir sulaikė tris Ukrainos karo laivus, Ukrainos „provokacija“.

„Tai visų pirma buvo provokacija, aš tikiu, kad provokacija nėra niekada sėkminga, ji skirta eskaluoti situaciją. Kovo mėnesį Ukrainoje turi vykti rinkimai ir dabartinis jų prezidentas Petro Porošenko tikisi taip pagerinti savo reitingus. Jo reitingai po šitos „provokacijos“ tikrai padidėjo“,– sakė Putinas.

Paklaustas, ką su sulaikytais jūreiviais ketina daryti Putinas, jis pareiškė, kad šie Ukrainos jūreviai „buvo pasiųsti mirti“, neva šiuo metu jie sulaikyti, vyksta tyrimas, o Rusija „vėliau nuspręs“, ką su jais daryti.

VŽ primena, kad tarptautinė bendruomenė, įskaitant ir ES pasmerkė Rusijos agresiją ir reikalauja sulaikytus Ukrainos jūreivius paleisti, tačiau Rusija su tuo nesutinka.

11:25 Pasigyrė skaičiais

Putinas pradėjo savo konferenciją nuo pagyrų Rusijos ekonomikai. Rusijos prezidentas įvardijo keletą optimistinių skaičių: BVP augimą, mažėjantį nedarbą, augančias gyventojų pajamas ir infliaciją, kuri esanti „priimtiname lygyje“.

Putinas tikino, kad šalies BVP išaugo šių metų sausio-spalio mėnesiais išaugo 1,7%, pramonės augimas- 2,9% ir iki metų pabaigos neva turėtų siekti 3%. Realios gyventojų pajamos, anot Rusijos prezidento taip pat išaugo 0,5%.

Rusijos prezidentas taip pat nurodė keliamą tikslą - pereiti į „kitą šalių lygą“ pagal ekonomikos išsivystymo lygį, tačiau jokių priemonių, kaip tai bus daroma nepateikė.

Putinas taip pat teigė, kad ekonomikai būtinas „proveržis“.

11:08 Neleista patekti

Dar prieš prasidedant Putino spaudos konferencijai Romanui Dobrokchotovui, „Insider“ publikuoto tyrimo autoriui, kuris įtariamąjį dėl buvusio agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimo įvardijo kaip dirbantį Rusijos federalinėje tarnyboje (FSB), buvo uždrausta patekti į spaudos konferenciją. Akreditacija žurnalistui prieš tai buvo suteikta, tačiau jam neleista patekti į spaudos konferencijos vietą.

Ponas Dobrokchotovas teigia, kad priims tai kaip jam suteiktą „garbę“.

[infogram id="4da40120-ca80-4668-b640-35e345447760" prefix="x3V" format="interactive" title="Premium_verslo aplinka: Putino reitingai"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 
TVF sumažino šių ir kitų metų pasaulio ekonomikos augimo prognozes

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) antradienį sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozes šiems ir kitiems...

Verslo aplinka
2019.07.23
Geidžiamiausios studijos: medicina – LSMU, tarptautinis verslas – Vilniaus kolegijoje

Reikšdami pageidavimus, ką studijuoti, abiturientai šiemet dažniausiai pirmenybę teikė medicinos studijoms...

Verslo aplinka
2019.07.23
Seimas iš naujo svarstys vetuotas pataisas dėl valstybės turto naudojimo

Seimas iš naujo svarstys prezidento Gitano Nausėdos grąžintas parlamentarams svarstyti pataisas dėl galimybės...

Verslo aplinka
2019.07.23
G. Nausėda: susisiekimo ministru siūlomas V. Kondratovičius, VRM – J. Narkevičius 8

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį patvirtino, kad valdantieji susisiekimo ministru pasiūlė buvusį šios...

Verslo aplinka
2019.07.23
B. Johnsonas išrinktas naujuoju JK premjeru 8

Borisas Johnsonas antradienį paskelbtas naujuoju Jungtinės Karalystės (JK) Konservatorių partijos lyderiu.

Verslo aplinka
2019.07.23
B. Johnsonas įneš dar daugiau chaoso į „Brexit“ rebusą Premium

Trečiadienį pareigas pradės eiti naujasis Jungtinės Karalystės (JK) premjeras. Juo, kaip ir prognozuota, tapo...

Verslo aplinka
2019.07.23
Premjeras: dar ne dėl visų kandidatų į ministrus sutarta su prezidentu 

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad dar ne dėl visų kandidatų į atnaujintą Vyriausybės sudėtį yra...

Verslo aplinka
2019.07.23
S. Skvernelis lieka premjeru, žada naujus mokesčius 18

Už pritarimą prezidento Gitano Nausėdos teikimui skirti Saulių Skvernelį premjeru šiandien balsavo 83 Seimo...

Verslo aplinka
2019.07.23
Prezidento dar vienas veto – irgi dėl disponavimo valstybės turtu  8

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo nepalikti partijoms teisės neatlygintinai naudotis valstybės turtu.

Verslo aplinka
2019.07.23
Vyriausybėje pasikeis trys ministrai 11

Atnaujintoje Vyriausybėje tikrai pasikeis vidaus reikalų, susisiekimo ir žemės ūkio ministrai. Tai patvirtino...

Verslo aplinka
2019.07.23
Rusija pirmą kartą pažeidė Pietų Korėjos oro erdvę 1

Pietų Korėja praneša, kad antradienį iššovė įspėjamųjų šūvių į Rusijos karinį orlaivį šiam, pasak Pietų...

Verslo aplinka
2019.07.23
R. Karbauskis: A. Širinskienė paliks „tvarkiečių“ frakciją, ją pakeis kitas politikas  2

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad į „tvarkiečių“ frakciją perėjusi parlamentarė...

Verslo aplinka
2019.07.23
Pirmąjį pusmetį Klaipėdos uostas augo, antrasis pusmetis gali būti kuklesnis Premium

Atsargios Klaipėdos uosto direkcijos prognozės dėl kiek mažesnės nei pernai krovos apimties 2019 m. pirmąjį...

Verslo aplinka
2019.07.23
Kelių įstatymas didina socialinę atskirtį tarp miesto ir kaimo  11

Kelių įstatymas yra ypač nepalankus kaimo gyventojams, gyvenantiems šalia valstybinės reikšmės kelių, kurie...

Statyba ir NT
2019.07.23
Problemiški IT viešieji pirkimai: konkursų mažiau, išleista daugiau Premium 5

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) išanalizavo ir palygino IT paslaugų pirkimų tendencijas 2016–2018 ir...

Paslaugos
2019.07.23
Valstybės valdomų įmonių pertvarka vėluoja  Premium 1

Vyriausybei tenka pripažinti: gerokai vėluoja dalies valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos planai.

Verslo aplinka
2019.07.23
G. Nausėdos pirmasis veto – dėl valstybės turto panaudojimo  14

Prieš dešimt dienų pradėjęs eiti pareigas prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį vetavo pirmąjį įstatymą –...

Verslo aplinka
2019.07.22
Parlamentinei veiklai skirtas lėšas Seimo nariai leidžia automobiliams ir suvenyrams

Pirmąjį šių metų pusmetį Seimo nariai parlamentinėms reikmėms išleido 633.000 Eur. Tai 49.000 Eur daugiau nei...

Verslo aplinka
2019.07.22
Po dar vienų rinkimų Ukrainoje iššūkių netrūks Premium

Ukrainos pirmalaikiuose parlamento rinkimuose savo politinę įtaką sutelkė Volodymyras Zelenskis, Ukrainos...

Verslo aplinka
2019.07.22
STT: savivaldybių įmonėse giminystė sieja vidutiniškai penktadalį darbuotojų 8

Savivaldybių įmonėse giminystės ryšiai sieja vidutiniškai penktadalį, o kai kur – net pusę darbuotojų,...

Verslo aplinka
2019.07.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau