Putino metinė konferencija: atmetė sankcijų poveikį ir gyrė JAV sprendimą pasitraukti iš Sirijos

Publikuota: 2018-12-20
Atnaujinta 2018-12-20 15:20

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė savo metinę spaudos konferenciją. Šiais metais ji vyko krentančių reitingų ir silpnos šalies ekonomikos kontekste.

14-ą kartą surengta kasmetinė konferencija šiemet truko apie 3 val. ir 50 min. tradiciškai ji vyko klausimų-atsakymų principu. Visi klausimai, kaip įprasta, buvo derinami iš anksto ir tik atrinktos žiniasklaidos priemonės gali juos užduoti, nors Kremlius tokią informaciją neigia ir sako, kad klausimai nėra derinami iš anksto.

Kremliaus teigimu, spaudos konferencijoje šiais metais dalyvavo rekordinis žurnalistų skaičius, t.y., 1.702, kurie buvo akredituoti spaudos konferencijai.

Putino spaudos konferencijos įprastai yra labai ilgos, o rekordas buvo pasiektas 2008 m., kai ji truko 4 val. 40 min.

Remiantis nepriklausomu apklausų centru „Levada“, Putino reitingai nukrito. Rusijos ekonomika įstrigusi ilgalaikėje stagnacijoje, Rusijos visuomenės pasipiktinimą pastaruoju metu sukėlė ir sprendimas didinti pensinį amžių. Regioniniuose rinkimuose rugsėjo mėnesį daugelis Kremliaus kandidatų taip pat pralaimėjo.

Rusijos prezidentas kaip ir galima buvo tikėtis, šioje spaudos konferencijoje dėl lapkričio 25 d. incidento Kerčės sąsiauryje ir vėl apkaltino Ukrainą „provokacijomis“. Trečiadienio JAV sprendimą trauktis iš Sirijos įvertino kaip „teisingą“ ir rusus ramino, kad ekonomikai reikia proveržio ir Rusija jį ketina įgyvendinti, tačiau kaip Putinas nenurodė.

15:10 Spaudos konferencija baigėsi 15:00 Azovo jūra

Rusijos prezidentas paklaustas, ar yra pasirengęs paskelbti Azovo jūrą Rusijos teritorija, atsakė, kad „Mes esame pasirengę apsaugoti savo teritoriją, įskaitant ir Krymą. Mes darysime tai, kas reikalinga.

„Tai sudėtinga situacija. Mes esame pasirengę laikytis susitarimo, kuriuo Azovo jūra yra bendri teritoriniai vandenys tarp Ukrainos ir Rusijos“,– nurodė Putinas.

14:42 Vis dar atsakinėja

Putino spaudos konferencija tęsiasi jau daugiau nei 3 val.

14:40 Nežino, ar susitiks su Trumpu

„Wall Street Journal“ žurnalistė teigė, kad daugelis Vakarų pasaulyje mano, kad Putinas nori „užkariauti pasaulį“ ir Rusijos prezidento klausė, ar tai yra tiesa.

„Taip, yra jėga, kuri nori valdyti pasaulį, bet tai tikrai nėra Maskva. Palyginkime JAV ir Rusijos karinius biudžetus. JAV kuria Rusiją kaip priešą tam, kad galėtų sutelkti NATO valstybes aplink save“,– sakė Putinas.

Rusijos prezidentas nurodė, kad Rusijos pagrindinis tikslas yra „užtikrinti sąlygas šalies vystymuisi“.

Rusijos prezidentas paklaustas, ar yra pasirengęs susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, atsakė, kad „mes suprantame, kad turime kažkaip pakelti savo santykius iš žemiausios ribos. Ar mes susitiksime, ar ne, aš nežinau, bet mes esame pasirengę“.

13:51 Putinas: JAV sprendimas patraukti pajėgas iš Sirijos yra teisingas

JAV žurnalistas Rusijos prezidento paklausė apie JAV sprendimą, apie kurį p. Trumpas informavo trečiadienį – patraukti JAV pajėgas iš Sirijos, nes, anot Baltųjų rūmų šeimininko, JAV sunaikino teroristinę organizaciją „Islamo valstybė“ ir ten JAV pajėgoms nebėra, ką veikti.

Putinas teigė, kad visiškai sutinka su prezidento vertinimu dėl teroristinės organizacijos sunaikinimo Sirijoje, tačiau, anot Putino, neva egzistuoja grėsmė „Islamo valstybės“ kitose šalyse, tokiose kaip Afganistanas.

„Tai didžiulė grėsmė mums visiems“ ,– nurodė Putinas.

Vis dėlto jis pareiškė, kad nesupranta JAV pasitraukimo iš Sirijos, nes kol kas nemato jokių ženklų, rodančių, kad JAV tikrai pasitraukė.

„JAV ne kartą sakė, kad pasitraukia iš Afganistano, tačiau praėjus metų metams, jie vis dar ten. Rusija nemato jokių ženklų, rodančių, kad JAV pasitraukia iš Sirijos, bet, jeigu toks sprendimas tikrai priimtas, jis yra teisingas“ ,– pabrėžė Putinas.

Jis taip pat nurodė, kad JAV pajėgos Sirijoje buvo „neteisėtos“.

13:05 Putinas apie branduolinį karą

„Branduolinio karo pavojus pernelyg neįvertintas. Toks konfliktas gali nulemti ištisos civilizacijos žūtį. Šiuo metu vyksta sulaikymo sistemos griūtis“,– taip Rusijos prezidentas sureagavo į klausimą apie branduolinį karą ir JAV sprendimą trauktis iš priešraketinės gynybos susitarimo.

„Mes žinome, kaip užtikrinti savo saugumą, tegu paskui neaiškina, kad siekiame pranašumo, mes taip išlaikome paritetą“ ,– nurodė Putinas ir pridūrė, kad Rusija priversta kurti ginklus, kurie gali įveikti priešraketines gynybos sistemas.

VŽ primena, kad JAV paskelbė pasitraukianti iš vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF), pasirašytos dar Šaltojo karo laikais, nes Rusija, anot Vašingtono, šios sutarties nesilaiko. Kol kas oficialiai JAV nepasitraukė iš šios sutarties ir davė Rusijai laiko įgyvendinti susitarimo nuostatas, tačiau Kremlius pareiškė, kad tiesiog kurs naujas raketas.

12:39 Sankcijos net buvo naudingos

Rusijos prezidentas pareiškė, kad Rusija visą laiką gyveno spaudžiama tam tikrų užsienio sankcijų. Sankcijos, anot Rusijos prezidento, yra tarptautinės konkurencijos dalis.

„Kai Rusija tik tampa stipresne, ji iškart gauna daugiau sankcijų“,– teigė Putinas.

„Rusijos ekonomika prisitaikė prie sankcijų. Kaip dėl jų efekto, net tokie šalies oponentai kaip JAV iždo departamentas teigė, kad sankcijos lėmė tik mažą dalį ekonomikos augimo mažėjimo. Sankcijos labiausiai kenkia tiems, kurie jas taiko“, – spaudos konferencijoje aiškino Rusijos prezidentas.

Putinas net pareiškė, kad Rusijai sankcijos net pasitarnavo, nes šalis buvo priversta vystyti kai kurią produkciją savo resursais tam tikrose sektoriuose.

„Papildomos sankcijos, siekiančios pakenkti Rusijai visiškai neturi prasmės. Mūsų ekonomika prisitaikė prie tokių sankcijų“,– nurodė Rusijos prezidentas

12:21 Putinas apie Skripalius: tai rusofobija

Putinas kol kas trumpai pasisakė dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo JK teritorijoje.

„Tai politinis rusofobinis požiūris, jeigu nebūtų Skripalių, būtų kas nors kitas, mes matomi kaip priešai ir taip stengiamasi pakenkti mūsų augimui. Tai paprasčiausia tarptautinė konkurencija ,– spaudos konferencijos metu teigė Putinas.

VŽ primena, kad kovo mėnesį dvigubo agento apnuodijimas sukėlė diplomatinę įtampą tarp Vakarų ir Rusijos. Jungtinė Karalystė (JK) dėl pasikėsinimo į buvusį agentą apkaltino Rusiją, pastaroji jai metamus kaltinimus griežtai neigė.

Vakarų valstybės išreiškė palaikymą JK pateiktai žvalgybinei informacijai, kad už išpuolį prieš Skripalius atsakinga Maskva. JK kaip atsaką į tokį Rusijos žingsnį išsiuntė 23 rusų diplomatus iš šalies, prie bausmės Rusijai prisidėjo ir kitos JK sąjungininkės. Iš daugiau nei 20 šalių išsiųsta 150 rusų diplomatų. Rusija savo ruožtu atsakė tokiomis pačiomis priemonėmis ir taip pat iš šalies išsiuntė diplomatus.

Rusijos prezidentas taip pat sulygino žurnalisto ir šnipo darbą.

„Jūs dirbate su informacija, Saugumo pareigūnai taip pat dirba su informacija. Tai ta pati informacija“,– susirinkusiems žurnalistams sakė Putinas.

11:53. Putinas apie agresiją Kerčės sąsiauryje: tai provokacija

Rusijos prezidentas spaudos konferencijos metu dar kartą pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje, kuomet Rusija apšaudė ir sulaikė tris Ukrainos karo laivus, Ukrainos „provokacija“.

„Tai visų pirma buvo provokacija, aš tikiu, kad provokacija nėra niekada sėkminga, ji skirta eskaluoti situaciją. Kovo mėnesį Ukrainoje turi vykti rinkimai ir dabartinis jų prezidentas Petro Porošenko tikisi taip pagerinti savo reitingus. Jo reitingai po šitos „provokacijos“ tikrai padidėjo“,– sakė Putinas.

Paklaustas, ką su sulaikytais jūreiviais ketina daryti Putinas, jis pareiškė, kad šie Ukrainos jūreviai „buvo pasiųsti mirti“, neva šiuo metu jie sulaikyti, vyksta tyrimas, o Rusija „vėliau nuspręs“, ką su jais daryti.

VŽ primena, kad tarptautinė bendruomenė, įskaitant ir ES pasmerkė Rusijos agresiją ir reikalauja sulaikytus Ukrainos jūreivius paleisti, tačiau Rusija su tuo nesutinka.

11:25 Pasigyrė skaičiais

Putinas pradėjo savo konferenciją nuo pagyrų Rusijos ekonomikai. Rusijos prezidentas įvardijo keletą optimistinių skaičių: BVP augimą, mažėjantį nedarbą, augančias gyventojų pajamas ir infliaciją, kuri esanti „priimtiname lygyje“.

Putinas tikino, kad šalies BVP išaugo šių metų sausio-spalio mėnesiais išaugo 1,7%, pramonės augimas- 2,9% ir iki metų pabaigos neva turėtų siekti 3%. Realios gyventojų pajamos, anot Rusijos prezidento taip pat išaugo 0,5%.

Rusijos prezidentas taip pat nurodė keliamą tikslą - pereiti į „kitą šalių lygą“ pagal ekonomikos išsivystymo lygį, tačiau jokių priemonių, kaip tai bus daroma nepateikė.

Putinas taip pat teigė, kad ekonomikai būtinas „proveržis“.

11:08 Neleista patekti

Dar prieš prasidedant Putino spaudos konferencijai Romanui Dobrokchotovui, „Insider“ publikuoto tyrimo autoriui, kuris įtariamąjį dėl buvusio agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimo įvardijo kaip dirbantį Rusijos federalinėje tarnyboje (FSB), buvo uždrausta patekti į spaudos konferenciją. Akreditacija žurnalistui prieš tai buvo suteikta, tačiau jam neleista patekti į spaudos konferencijos vietą.

Ponas Dobrokchotovas teigia, kad priims tai kaip jam suteiktą „garbę“.

[infogram id="4da40120-ca80-4668-b640-35e345447760" prefix="x3V" format="interactive" title="Premium_verslo aplinka: Putino reitingai"]

Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Inovatyviausios Baltijos šalies poziciją „Bloomberg“ reitinge Lietuva užleido Estijai

„Bloomberg“ Inovatyviausių pasaulio šalių indekse 2019 m. pirmąją vietą, kaip ir pernai, užima Pietų Korėja.

Technologijos
2019.01.23
Tirs buvusio RC Sertifikatų centro vadovo elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą, ar buvęs Registrų centro Sertifikatų centro...

Vadyba
2019.01.23
V. Pranckietis sieks tapti „valstiečių“ kandidatų prezidento rinkimuose 8

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sieks tapti valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Verslo aplinka
2019.01.23
Verslas su kinais: „ne“ sakyti nemoka, bet „taip“ gali tekti palaukti Premium

Į elektroninius laiškus kinai neatsakinėja, angliškai kalbėti, net mokėdami, nelabai nori, o išpešti iš jų...

Pramonė
2019.01.23
NMA vadovas: D. Gudelio įmonių pasiūlymai buvo pigiausi 3

Dariaus Gudelio valdomos ryšių su visuomene agentūros pernai laimėjo tris Nacionalinės mokėjimo agentūros...

Rinkodara
2019.01.23
Viešieji pirkimai: charakteringo neprofesionalaus atvejo analizė Premium 2

Viešieji pirkimai Lietuvoje neretai vyksta neefektyviai dėl perteklinio reguliavimo, biurokratijos,...

Verslo aplinka
2019.01.23
109 dienas trukusi krizė baigta: Latvija turi naują vyriausybę

Po beveik keturis mėnesius užtrukusios nežinios ir politinio nestabilumo Latvija pagaliau suformavo naują...

Verslo aplinka
2019.01.23
Sporto rėmimo fondui skirta dvigubai daugiau lėšų nei pernai

Pertvarkomam Sporto rėmimo fondui šiemet numatyta skirti 13,6 mln. Eur – dvigubai daugiau nei 2018-aisiais.

Verslo aplinka
2019.01.23
D. Grybauskaitė: klausimai apie moteris Lietuvos Vyriausybėje Davose nebus malonūs 13

Davoso ekonomikos forume apie moterų lyderystę diskutuosianti prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad...

Verslo aplinka
2019.01.23
Ar užteks parako iššūkiams nugalėti? 1

Pasaulyje, ypač – Europoje, 2018 m. senkant tiesioginėms užsienio investicijoms (TUI), Lietuva šiame...

Verslo aplinka
2019.01.23
Senkant investicijų srautui Lietuva neįstrigo seklumoje Premium

Apetitas investuoti pasaulyje pernai pagal vienus rodiklius augo, pagal kitus mažėjo. O investicinė...

Finansai
2019.01.23
Atsistatydina vyriausiasis JAV diplomatas Europos reikalams W. Mitchellas

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Europos ir Eurazijos reikalams Wessas Mitchellas ateinantį mėnesį...

Verslo aplinka
2019.01.22
Seimo nariai 2018-aisiais parlamentinei veiklai išleido daugiau kaip 1,3 mln. Eur 5

Per 2018 metus Seimo nariai parlamentinei veiklai išleido beveik 1 mln. 317.000 Eur.

Verslo aplinka
2019.01.22
Siūloma mažinti didžiausią leistiną kvapo koncentraciją

Siūloma sumažinti didžiausią leistiną kvapo koncentracijos ribinę vertę, antradienį pranešė Sveikatos...

Verslo aplinka
2019.01.22
SEB sumažino Lietuvos BVP prognozę 2019-2020 metams 3

SEB grupės ekonomistai sumažino Lietuvos BVP augimo 2019 metais prognozę nuo 3 iki 2,9% ir nuo 2,6 iki 2,4%...

Verslo aplinka
2019.01.22
Vokietija ir Prancūzija pasirašė naują draugystės sutartį 1

Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, ir Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, antradienį pasirašė...

Verslo aplinka
2019.01.22
M. Jurgilas: nežlugdykime investuotojų pasitikėjimo Lietuva Premium 23

Į viešumą iškilus faktams apie „Revolut“ įkūrėjo tėvo lojalumą Kremliaus įmonėms, Lietuvos banko valdybos...

Rinkos
2019.01.22
Nori įteisinti prievolę darbo skelbimuose įvardyti siūlomą atlygį 26

Keturi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariai siūlo įteisinti įstatymo projektą, kuriuo nori, kad...

Vadyba
2019.01.22
Švietimo ministras: mokytojų atlyginimai turi iki 30% viršyti vidutinę algą 1

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad mokytojų atlyginimai turi būti 20 arba...

Verslo aplinka
2019.01.22
„Tvarkos ir teisingumo“ byla prasidėjo bandymu nušalinti teisėją

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ politinės korupcijos byla Panevėžio apygardos teisme antradienį prasidėjo...

Verslo aplinka
2019.01.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau