Putino metinė konferencija: atmetė sankcijų poveikį ir gyrė JAV sprendimą pasitraukti iš Sirijos

Publikuota: 2018-12-20
Atnaujinta 2018-12-20 15:20

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė savo metinę spaudos konferenciją. Šiais metais ji vyko krentančių reitingų ir silpnos šalies ekonomikos kontekste.

14-ą kartą surengta kasmetinė konferencija šiemet truko apie 3 val. ir 50 min. tradiciškai ji vyko klausimų-atsakymų principu. Visi klausimai, kaip įprasta, buvo derinami iš anksto ir tik atrinktos žiniasklaidos priemonės gali juos užduoti, nors Kremlius tokią informaciją neigia ir sako, kad klausimai nėra derinami iš anksto.

Kremliaus teigimu, spaudos konferencijoje šiais metais dalyvavo rekordinis žurnalistų skaičius, t.y., 1.702, kurie buvo akredituoti spaudos konferencijai.

Putino spaudos konferencijos įprastai yra labai ilgos, o rekordas buvo pasiektas 2008 m., kai ji truko 4 val. 40 min.

Remiantis nepriklausomu apklausų centru „Levada“, Putino reitingai nukrito. Rusijos ekonomika įstrigusi ilgalaikėje stagnacijoje, Rusijos visuomenės pasipiktinimą pastaruoju metu sukėlė ir sprendimas didinti pensinį amžių. Regioniniuose rinkimuose rugsėjo mėnesį daugelis Kremliaus kandidatų taip pat pralaimėjo.

Rusijos prezidentas kaip ir galima buvo tikėtis, šioje spaudos konferencijoje dėl lapkričio 25 d. incidento Kerčės sąsiauryje ir vėl apkaltino Ukrainą „provokacijomis“. Trečiadienio JAV sprendimą trauktis iš Sirijos įvertino kaip „teisingą“ ir rusus ramino, kad ekonomikai reikia proveržio ir Rusija jį ketina įgyvendinti, tačiau kaip Putinas nenurodė.

15:10 Spaudos konferencija baigėsi 15:00 Azovo jūra

Rusijos prezidentas paklaustas, ar yra pasirengęs paskelbti Azovo jūrą Rusijos teritorija, atsakė, kad „Mes esame pasirengę apsaugoti savo teritoriją, įskaitant ir Krymą. Mes darysime tai, kas reikalinga.

„Tai sudėtinga situacija. Mes esame pasirengę laikytis susitarimo, kuriuo Azovo jūra yra bendri teritoriniai vandenys tarp Ukrainos ir Rusijos“,– nurodė Putinas.

14:42 Vis dar atsakinėja

Putino spaudos konferencija tęsiasi jau daugiau nei 3 val.

14:40 Nežino, ar susitiks su Trumpu

„Wall Street Journal“ žurnalistė teigė, kad daugelis Vakarų pasaulyje mano, kad Putinas nori „užkariauti pasaulį“ ir Rusijos prezidento klausė, ar tai yra tiesa.

„Taip, yra jėga, kuri nori valdyti pasaulį, bet tai tikrai nėra Maskva. Palyginkime JAV ir Rusijos karinius biudžetus. JAV kuria Rusiją kaip priešą tam, kad galėtų sutelkti NATO valstybes aplink save“,– sakė Putinas.

Rusijos prezidentas nurodė, kad Rusijos pagrindinis tikslas yra „užtikrinti sąlygas šalies vystymuisi“.

Rusijos prezidentas paklaustas, ar yra pasirengęs susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, atsakė, kad „mes suprantame, kad turime kažkaip pakelti savo santykius iš žemiausios ribos. Ar mes susitiksime, ar ne, aš nežinau, bet mes esame pasirengę“.

13:51 Putinas: JAV sprendimas patraukti pajėgas iš Sirijos yra teisingas

JAV žurnalistas Rusijos prezidento paklausė apie JAV sprendimą, apie kurį p. Trumpas informavo trečiadienį – patraukti JAV pajėgas iš Sirijos, nes, anot Baltųjų rūmų šeimininko, JAV sunaikino teroristinę organizaciją „Islamo valstybė“ ir ten JAV pajėgoms nebėra, ką veikti.

Putinas teigė, kad visiškai sutinka su prezidento vertinimu dėl teroristinės organizacijos sunaikinimo Sirijoje, tačiau, anot Putino, neva egzistuoja grėsmė „Islamo valstybės“ kitose šalyse, tokiose kaip Afganistanas.

„Tai didžiulė grėsmė mums visiems“ ,– nurodė Putinas.

Vis dėlto jis pareiškė, kad nesupranta JAV pasitraukimo iš Sirijos, nes kol kas nemato jokių ženklų, rodančių, kad JAV tikrai pasitraukė.

„JAV ne kartą sakė, kad pasitraukia iš Afganistano, tačiau praėjus metų metams, jie vis dar ten. Rusija nemato jokių ženklų, rodančių, kad JAV pasitraukia iš Sirijos, bet, jeigu toks sprendimas tikrai priimtas, jis yra teisingas“ ,– pabrėžė Putinas.

Jis taip pat nurodė, kad JAV pajėgos Sirijoje buvo „neteisėtos“.

13:05 Putinas apie branduolinį karą

„Branduolinio karo pavojus pernelyg neįvertintas. Toks konfliktas gali nulemti ištisos civilizacijos žūtį. Šiuo metu vyksta sulaikymo sistemos griūtis“,– taip Rusijos prezidentas sureagavo į klausimą apie branduolinį karą ir JAV sprendimą trauktis iš priešraketinės gynybos susitarimo.

„Mes žinome, kaip užtikrinti savo saugumą, tegu paskui neaiškina, kad siekiame pranašumo, mes taip išlaikome paritetą“ ,– nurodė Putinas ir pridūrė, kad Rusija priversta kurti ginklus, kurie gali įveikti priešraketines gynybos sistemas.

VŽ primena, kad JAV paskelbė pasitraukianti iš vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF), pasirašytos dar Šaltojo karo laikais, nes Rusija, anot Vašingtono, šios sutarties nesilaiko. Kol kas oficialiai JAV nepasitraukė iš šios sutarties ir davė Rusijai laiko įgyvendinti susitarimo nuostatas, tačiau Kremlius pareiškė, kad tiesiog kurs naujas raketas.

12:39 Sankcijos net buvo naudingos

Rusijos prezidentas pareiškė, kad Rusija visą laiką gyveno spaudžiama tam tikrų užsienio sankcijų. Sankcijos, anot Rusijos prezidento, yra tarptautinės konkurencijos dalis.

„Kai Rusija tik tampa stipresne, ji iškart gauna daugiau sankcijų“,– teigė Putinas.

„Rusijos ekonomika prisitaikė prie sankcijų. Kaip dėl jų efekto, net tokie šalies oponentai kaip JAV iždo departamentas teigė, kad sankcijos lėmė tik mažą dalį ekonomikos augimo mažėjimo. Sankcijos labiausiai kenkia tiems, kurie jas taiko“, – spaudos konferencijoje aiškino Rusijos prezidentas.

Putinas net pareiškė, kad Rusijai sankcijos net pasitarnavo, nes šalis buvo priversta vystyti kai kurią produkciją savo resursais tam tikrose sektoriuose.

„Papildomos sankcijos, siekiančios pakenkti Rusijai visiškai neturi prasmės. Mūsų ekonomika prisitaikė prie tokių sankcijų“,– nurodė Rusijos prezidentas

12:21 Putinas apie Skripalius: tai rusofobija

Putinas kol kas trumpai pasisakė dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo JK teritorijoje.

„Tai politinis rusofobinis požiūris, jeigu nebūtų Skripalių, būtų kas nors kitas, mes matomi kaip priešai ir taip stengiamasi pakenkti mūsų augimui. Tai paprasčiausia tarptautinė konkurencija ,– spaudos konferencijos metu teigė Putinas.

VŽ primena, kad kovo mėnesį dvigubo agento apnuodijimas sukėlė diplomatinę įtampą tarp Vakarų ir Rusijos. Jungtinė Karalystė (JK) dėl pasikėsinimo į buvusį agentą apkaltino Rusiją, pastaroji jai metamus kaltinimus griežtai neigė.

Vakarų valstybės išreiškė palaikymą JK pateiktai žvalgybinei informacijai, kad už išpuolį prieš Skripalius atsakinga Maskva. JK kaip atsaką į tokį Rusijos žingsnį išsiuntė 23 rusų diplomatus iš šalies, prie bausmės Rusijai prisidėjo ir kitos JK sąjungininkės. Iš daugiau nei 20 šalių išsiųsta 150 rusų diplomatų. Rusija savo ruožtu atsakė tokiomis pačiomis priemonėmis ir taip pat iš šalies išsiuntė diplomatus.

Rusijos prezidentas taip pat sulygino žurnalisto ir šnipo darbą.

„Jūs dirbate su informacija, Saugumo pareigūnai taip pat dirba su informacija. Tai ta pati informacija“,– susirinkusiems žurnalistams sakė Putinas.

11:53. Putinas apie agresiją Kerčės sąsiauryje: tai provokacija

Rusijos prezidentas spaudos konferencijos metu dar kartą pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje, kuomet Rusija apšaudė ir sulaikė tris Ukrainos karo laivus, Ukrainos „provokacija“.

„Tai visų pirma buvo provokacija, aš tikiu, kad provokacija nėra niekada sėkminga, ji skirta eskaluoti situaciją. Kovo mėnesį Ukrainoje turi vykti rinkimai ir dabartinis jų prezidentas Petro Porošenko tikisi taip pagerinti savo reitingus. Jo reitingai po šitos „provokacijos“ tikrai padidėjo“,– sakė Putinas.

Paklaustas, ką su sulaikytais jūreiviais ketina daryti Putinas, jis pareiškė, kad šie Ukrainos jūreviai „buvo pasiųsti mirti“, neva šiuo metu jie sulaikyti, vyksta tyrimas, o Rusija „vėliau nuspręs“, ką su jais daryti.

VŽ primena, kad tarptautinė bendruomenė, įskaitant ir ES pasmerkė Rusijos agresiją ir reikalauja sulaikytus Ukrainos jūreivius paleisti, tačiau Rusija su tuo nesutinka.

11:25 Pasigyrė skaičiais

Putinas pradėjo savo konferenciją nuo pagyrų Rusijos ekonomikai. Rusijos prezidentas įvardijo keletą optimistinių skaičių: BVP augimą, mažėjantį nedarbą, augančias gyventojų pajamas ir infliaciją, kuri esanti „priimtiname lygyje“.

Putinas tikino, kad šalies BVP išaugo šių metų sausio-spalio mėnesiais išaugo 1,7%, pramonės augimas- 2,9% ir iki metų pabaigos neva turėtų siekti 3%. Realios gyventojų pajamos, anot Rusijos prezidento taip pat išaugo 0,5%.

Rusijos prezidentas taip pat nurodė keliamą tikslą - pereiti į „kitą šalių lygą“ pagal ekonomikos išsivystymo lygį, tačiau jokių priemonių, kaip tai bus daroma nepateikė.

Putinas taip pat teigė, kad ekonomikai būtinas „proveržis“.

11:08 Neleista patekti

Dar prieš prasidedant Putino spaudos konferencijai Romanui Dobrokchotovui, „Insider“ publikuoto tyrimo autoriui, kuris įtariamąjį dėl buvusio agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimo įvardijo kaip dirbantį Rusijos federalinėje tarnyboje (FSB), buvo uždrausta patekti į spaudos konferenciją. Akreditacija žurnalistui prieš tai buvo suteikta, tačiau jam neleista patekti į spaudos konferencijos vietą.

Ponas Dobrokchotovas teigia, kad priims tai kaip jam suteiktą „garbę“.

[infogram id="4da40120-ca80-4668-b640-35e345447760" prefix="x3V" format="interactive" title="Premium_verslo aplinka: Putino reitingai"]

Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 
JK leis „Huawei“ tiekti 5G ryšio įrangą 2

Jungtinė Karalystė (JK) planuoja leisti Kinijos telekomunikacijų bendrovei „Huawei“ tiekti įrangą, reikalingą...

Verslo aplinka
2019.04.24
STT: savivalda – viena labiausiai korupcijos paveiktų sričių Lietuvoje 1

Savivalda lieka viena labiausiai korupcijos paveiktų sričių Lietuvoje, teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos...

Verslo aplinka
2019.04.24
Estijos prezidentė patvirtino koalicinę vyriausybę 1

Kersti Kaljulaid, Estijos prezidentė, trečiadienį po pietų patvirtino naujos šalies koalicinės vyriausybės...

Verslo aplinka
2019.04.24
V. Putinas pasirašė įsaką dėl pasų išdavimo Donbaso gyventojams 9

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, pasirašė įsaką dėl supaprastintos Rusijos pilietybės suteikimo...

Verslo aplinka
2019.04.24
Italijos valdančiųjų nesutarimai užtemdė ekonomikos augimo planą

Italijos vyriausybė patvirtino ekonominio augimo planą trečiadienio rytą niūriame ministrų kabineto posėdyje,...

Verslo aplinka
2019.04.24
Kuo ilgiau vėluoja atsiskaityti, tuo mažesnė tikimybė, kad sumokės  Premium 2

Declanas Daly, prekinių kreditų draudimo bendrovės „Coface“ Vidurio ir Rytų Europos padalinio vadovas, sako,...

Finansai
2019.04.24
Vyriausybė pritarė L. Viltrakienės skyrimui ambasadore EBPO 

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad Lina Viltrakienė, diplomatė, būtų paskirta nuolatine Lietuvos atstove...

Verslo aplinka
2019.04.24
Naujasis Ukrainos prezidentas ragina su TVF derėtis dėl mažesnių dujų kainų 3

Ukrainos išrinktasis prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį paragino vyriausybę ir valstybinę...

Pramonė
2019.04.24
Viešojo sektoriaus algoms kelti kitąmet žada skirti 400 mln. Eur 9

Viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimams didinti iš biudžeto kitąmet prireiks apie 400 mln. Eur, vėlesniais...

Verslo aplinka
2019.04.24
Premjeras „Reporteriams be sienų“ neigia vadinęs žurnalistus mėšlavabaliais 7

Vyriausybė trečiadienį paneigė žiniasklaidos laisvę ginančios tarptautinės organizacijos „Reporteriai be...

Rinkodara
2019.04.24
Lietuvoje kuriama technologija leis kur kas greičiau nustatyti elektros linijų gedimo vietas Verslo tribūna

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), pasinaudodamas Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone...

Verslo aplinka
2019.04.24
V. Vasiliauskas: bendradarbiavimo su Seimu trūksta

Lietuvos banko (LB) vadovas Vitas Vasiliauskas pripažįsta, kad pastaraisiais metais trūksta centrinio banko...

Verslo aplinka
2019.04.24
Šimtai vilniečių šeimų galės prisijungti prie naujų centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų Verslo tribūna 5

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia savo tinklus ir tūkstančiams gyventojų...

Paslaugos
2019.04.24
Lietuvos socialdemokratų partija renka pirmininką 5

Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) prasideda tiesioginiai pirmininko rinkimai. Į šį postą kandidatuoja...

Verslo aplinka
2019.04.24
Tempą diktuoja laikas 2

Lietuvos pramonės įmonės vis labiau supranta, kad neskaitmeninant gamybos jų ateitis yra gana miglota.

Pramonė
2019.04.24
Mūšis dėl MMA padidinimo tik prasideda Premium 5

Lietuvos banko (LB) ekspertai skaičiuoja, kad minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) 2020 m. gali padidėti...

Verslo aplinka
2019.04.24
Šiaurės Korėja ties ranką Rusijai Premium 1

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, ir Kim Jong Unas, Šiaurės Korėjos diktatorius, rengia savo pirmąjį...

Verslo aplinka
2019.04.24
ESO kuriama inovacija turėtų padėti atbaidyti piktavalius ir didinti elektros tinklo patikimumą Verslo tribūna

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), siekdamas nustatyti objektyvias elektros skaitiklių gedimo ar...

Verslo aplinka
2019.04.23
Ar darbdaviui privalu reikalauti darbuotojo pasiaiškinimo dėl darbo pareigų pažeidimo? Verslo tribūna 1

Atsakymas į šį klausimą visuomet būdavo: taip. Ar tikrai visais atvejais?

Verslo aplinka
2019.04.23
Pažangiausios Europos didmiesčių NT vystymo tendencijos ateina ir į Vilnių Verslo tribūna 9

Sostinės senamiestis – didelis traukos centras ir verslui, ir gyventojams, nenorintiems nutolti nuo miesto.

Statyba ir NT
2019.04.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau